ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Práce s kůží Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Moderátor
Připojený: 12/20/2005
Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 7/19/2017
Díky za ten staronový super návod na pouzdro finky na minulé stránce.
Jen nevím, ty dřevěné vložky tam zůstávají nafurt, nebo je to jen k vytvarování pouzdra a pak se musí vytáhnout ?
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/12/2015
Dřevěná vložka zůstává součástí pouzdra trvale.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 10/12/2018
Jako přípravu na jaro jsem si ušil čutoru. Fotky jsou vlastně ještě z procesu-chybí povrchovka.

honzi57 vložil tyto přílohy:
IMG_20200201_115010.jpg.jpg
IMG_20200201_114947.jpg.jpg
IMG_20200201_115517.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/18/2007
Tak to je tedy paráda.
Posláno:
Začátečník
Je to vlastně -prototyp. Takže další bude mít větší okraj aby bylo možno lépe zahladit okraje.
Taky jsem trochu odlatil formu na lisování.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/3/2015
Mám k čutoře jen jeden dotaz. Ta čutora má nějaké kovové/dřevěné jádro? Kdysi jsem si taky šíl čutoru (někde by tu měla být), ale šlo jen o koženou vyfouknutou pomocí čočky a tvar měla poněkud nepravidelný (každé místo se natáhlo jinak).
,,Všeliké kvaltování pro hovada jest"...J. A. Komenský; Nechceš-li vyrobit svůj 20. nůž, nevyráběj ten 1.!
Posláno:
Začátečník
Ahoj. Nemá vložku. Jen v hrdle má ocelovou pocínovanou trubičku, protože jenom kožené ústí nešlo dobře utěsnit špuntem.Na trubičce jsou naletována křidýlka aby se neprotáčela a je do hrdla všita.Jinak je to sešito ze dvou půlek vylisovaných ve formě.Takže můžu vnitřek dobře impregnovat před sešitím- včelím voskem a horkovzdušnou pistolí. Proto není žádná vložka- jen kůže.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 6/2/2014
honzi57 napsal:
Ahoj. Nemá vložku. Jen v hrdle má ocelovou pocínovanou trubičku, protože jenom kožené ústí nešlo dobře utěsnit špuntem.Na trubičce jsou naletována křidýlka aby se neprotáčela a je do hrdla všita.Jinak je to sešito ze dvou půlek vylisovaných ve formě.Takže můžu vnitřek dobře impregnovat před sešitím- včelím voskem a horkovzdušnou pistolí. Proto není žádná vložka- jen kůže.

A impregnáciu už máš vyskúšanú..? Pýtam sa preto, lebo čutory impregnované voskom, ktoré spoľahlivo držali vodu, tak boli tým voskom úplne presiaknuté. Myslím tie, ktoré som zatiaľ videl.
A tá Tvoja je z vrchnej strany nedotknutá. Happy
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/3/2015
To je dobrá rada-u tebe takto může být problém šev. Já jsem tu svou impregnoval namočaním do roztaveného včelího vosku, naplněním včelím voskem, vylitím, následným otřením přebytku zvenčí.
,,Všeliké kvaltování pro hovada jest"...J. A. Komenský; Nechceš-li vyrobit svůj 20. nůž, nevyráběj ten 1.!
Posláno:
Začátečník
Od vánoc drží.Ale myslím že je to tím že opravdu vnitřní stranu dobře naimpregnovat.Toho vosku to vypilo poměrně hodně.Asi tak bych mohl říci že to vypilo na plochu kůže stejnou plochu včelí plástve.Dříve jsem dělal taky pomocí zrní a tam se ten vosk lil do hotového horký a poměrně rychle chladl a dělal vrstvu.moc se nevpíjel.Tak se musela dost ohřát celá čutora z venčí a to už vosk prosakl .Toto je opravdu hodně prosycená kuže zevnitř.Po nasycení ta kuže ještě ztvrdne- Používám to i na pouzdra na pistole- hezky drží tvar. Povrchovku chci ještě konzultovat se sedlářem ale nějak nestíhám.Ale bude to jen olej na kuži.Tedy myslím.
Posláno:
Začátečník
Polotovar vypadá takto.Fotku voskování nemám.Ale z vnitřní strany hrkovzduškou necham vsáknout tolik vosku kolik kuže bere.

honzi57 vložil tyto přílohy:
DSCF8158.JPG.jpg
DSCF8160.JPG.jpg
DSCF8157.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/10/2019
Paráda. Nenechává ten vosk pachutˇ v obsahu čutory? Pokud vím, jsou k dostání vnitřní měchy z plastu ?
Posláno:
Začátečník
Včelí vosk je v pohodě. Plast opravdu nebrat.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/11/2017
Naozaj podarené: https://www.youtube.com/watch?v=OYStyK3NuEA Applause Ok .
Mea culpa, maxima...
Peine forte et dure Ich heisse Lars und ich bin Smogebrotformer. Don Corleone aus Schweden.
Hog
Posláno:
Začátečník
Připojený: 2/12/2020
Hezký večer všem příznivcům kožedělné výroby!
Jsem tady nový, před registrací jsem si ale pečlivě pročetl všechny předchozí příspěvky a je až neskutečné, co někteří dokáží vytvořit! Dovolím si ukázat také pár svých prvotin :) Ještě tam chybí jedna hodně jednoduchá peněženka s opravdu velkou spoustou chyb, kterou nemám nafocenou :)

EDIT: ten pásek s drakem je můj nejnovější počin, úplně první výrobek je ta spona s jehňátkem, nahrálo se to tak nějak páté přes deváté Confused

Hog vložil tyto přílohy:
86389609_2730613030368350_789830359586963456_o.jpg.jpg
IMG_20191226_112842.jpg.jpg
IMG_20200105_143215.jpg.jpg
IMG_20200105_143321.jpg.jpg
IMG_20200105_143441.jpg.jpg
IMG_20200105_143920.jpg.jpg
IMG_20200212_154254.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/11/2006
kamarád koupil starou motorku a chystá se jí svépomocí restaurovat. Na mě se obrátil s tím, jestli bych zvládl potáhnout sedlo novou kůží. A chtěl by, aby měla ta kůže výraznou texturu, jako na přiloženém obrázku.

Nemáte tip, jak toho dosáhnout? Případně, jestli to je nějaká povrchovka rovnou z koželužny? Valchování? Mě v tuto chvíli napadá akorát, že bych mohl použít kůži z vazu, která taky bývá dost strukturovaná. Ale tam ta textura vypadá jinak...

Díky předem za rady.

INMU vložil tyto přílohy:
sedlo.jpg.jpg

Je to boj
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/10/2019
Ahoj, mám dojem že to vyfocené sedlo se nebezpečně podobá sedlu z Babetty a tam byla koženka,do které texturu vštípil výrobní lis.
Pokud to nebudeš považovat za urážku svých schopností, koukni na YT motorcycle restauration,je tam hafo videí. Mám pocit že v jednom videu dělal restaurátor texturu do kůže tím,že ji za vlhka protahoval mezi válcema, z nichž jeden co tlačil na líc, byl křížem krážem omotaný tenoučkým drátkem a výsledek byl dost podobný tomu co chceš.

Ježour

Edit -Inmu, volal jsem sedlářovi a poradil ať kůži navlhčíš, položíš na ni hrubou netkanou textilii - k dostání volně,má ty vlákna halabala jak potřebuješ a pak nafest stáhnout mezi desky svěrkama do vyschnutí. Efekt zaručen. Tak jak jsem nakoupil, prodávám Happy
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Moderátor
Připojený: 12/20/2005
inmu, vaz to nepořeší, má jen vrásky.. aby to vypadalo stejně zvolil bych nejspíš kraj, ten je takový pokrčený už od přírody jak je na břiše krávy, nejlíp si ho vybrat osobně v koželužně.. povrchovku bych pak volil lihovou barvu, natřít, nechat zaschnout, ztvrdne, kůži opakovaně zmuchlat jak papír a ta tvrdá vrstva ti jakoby popraská.. u měkké kůže tenhle efekt neuděláš neb bude vláčná
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/11/2006
Díky oběma za tipy. Vyzkouším oboje na nějakých odpadních kusech a uvidíme k čemu dojdu.

Mimochodem, to, že by původní čalounění sedla bylo z nějaké umělotiny mě taky napadlo. Měla by to být nějaká Jawa Pérák. Něco takovéhleho:
http://www.auta-dudlik.wz.cz/jawa250perak_janecek.html

Netuším, zda kolem roku 1950, kdy se ty motorky patrně vyráběly, už něco jako koženka existovalo.
Je to boj
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum