ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Spyderco II. Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 10/10/2015
Peter 80 napsal:
Ahoj
Tak sa mi tá delica zdala strašne prťavá tak opäť skúšam enduru...Oh No A po tých dvoch týždňoch nosenia a používania delici sa mi zdá obrovská .Rozmýšľal som aj že skúsim endelu ale nie je tam až taký veľký rozdiel medzi ňou a endurovu takže uvidím či si časom nezvyknem.Laugh

Stretch?
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 1/20/2020
Ďakujem za tip Ok Pozeral som ho ,ale čepel mi nepríde uplne spyderkoidná ...Laugh Myslím ,že endura ,military ,para2 to sú tie origo spy čepele(tvarom) Ale to je len môj názor.Ale určite ho vyskúšan (niekedy)To frn má niečo do seba.
Môj pôvodný účet bol Peto5 a nehanbím sa za to...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/29/2011
Tak si kup ParaMilitary 2, podle mě jedno z nejlepších Spyderek. Jako bonus super pojistka (na rozdíl od spydecovského backlocku s vaklem), bushing a velký výběr ocelí...mimochodem Para2 je parádní hračka na cvakání. To se o Enduře říct nedá.
“Knives are easy to hide. They don’t jam and they never run out of bullets. They come in handy when you have to do some close contact work.”
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 7/7/2013
..jo jo, Endura veliká, Delica mrňaváWink..je to o zvyku, ten nůž je tak lehounkej a placatej, že velikost nehraje roli a spíš to beru jako plus. Pm2 není o moc menší, ale mnohem bachratější a hrany g10 mohli tam v Coloradu aspoň trochu víc zafrézovat. Nějakou menší a lehkou variantou by mohla být ta odlehčená Para 3 lightweight, ale dost mě překvapila ta komplet plastová ručka bez linerů.
..jinak na blbý pověsti Endur technicky sice něco je, ale celkem by mě zajímalo, kolik lidí tady vlastní ty opravdu letitý fest vychozený kousky- moje první- 2.gen. byla nošená opravdu roky, plast byl úplně vyleštěný, lehké vůle měla, ale pořád naprosto funkční.

Ondřej B. vložil tyto přílohy:
IMG_20200207_013709.jpg.jpg

Posláno:
Pokročilý
Připojený: 7/7/2013
Ještě teda k tématu Endur doplním, že ta moje první chuděra z 3. ruky umřela 7 let zpátky na opilecké grilovačce při štípání třísek (samozřejmě kravina)- uštípl se ten pidi zoubek na čepelce, co drží backlock. Takže jo, jsou to subtilní nožíky, kde výrobce ani po letech nedokázal vyměnit ten plastovej backspacer, co drží pružinu a místo backlocku třeba comp. či liner, ale pořád je to pro mě nejnositelnější nůž, o kterým nevím a když je potřeba, tak tam je.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/12/2018
Čau chlapi. Mám dotaz. Jak docílím toho abych dostal číslovane Spyderca? Viz obrázek. Díky

Pepikpohan vložil tyto přílohy:
FB_IMG_1581207132203.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/26/2012
Na to musíš byť členom Collectors Club.
Viac podrobností tu. http://www.spydiewiki.com/index.php?title=Collectors_club

Always look on the bright side of life...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/17/2014
No vidíš to Pepo, není to nic
složitého Grin
Posláno:
Pokročilý
Růža napsal:
složitého Grin

Jo přesně to jsem chtěl napsat 😄😄 číslování jsem pochopil. Ale prostě nikde jsem nenašel jak se do klubu dostat 😄 jestli přes Spyderco. Com nebo kde?
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/10/2014
... sháním origo klip pro Enduru/Delicu, může být i omlácený.
Nevmáte někdo nebo tip, kde bych se mohl obejít? Předem děkuji Admire
KONTAKT POUZE PŘES EMAIL! Ten se mi stahuje do mobilu a mohu odpovědět, dík za pochopení.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/26/2012
Pepikpohan napsal:
Růža napsal:
složitého Grin

Jo přesně to jsem chtěl napsat 😄😄 číslování jsem pochopil. Ale prostě nikde jsem nenašel jak se do klubu dostat 😄 jestli přes Spyderco. Com nebo kde?

Treba napísať mail do Colorada.

Igi964 vložil tyto přílohy:
Screenshot_20200209_161917_Chrome.jpg.jpg

Always look on the bright side of life...
Posláno:
Pokročilý
Igi964 napsal:
Pepikpohan napsal:
Růža napsal:
složitého Grin

Treba napísať mail do Colorada.

Děkuji 👍
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 12/21/2012
mydlinkaTM napsal:
... sháním origo klip pro Enduru/Delicu, může být i omlácený.
Nevmáte někdo nebo tip, kde bych se mohl obejít? Předem děkuji Admire

Dobrý večer ! Ja som klip na enduru kedysi dávnejšie kúpil v tomto obchode : http://milata.sk
Ak ho nemá, možno Vám ho bude vedieť zohnať.

Ešte ich vedeli zohnať aj na baterky-nože.
Posláno:
Pokročilý
Tak přátelé kdo si nadělil tuhle parádu?

Pepikpohan vložil tyto přílohy:
Screenshot_20200212_050734_com.android.chrome.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/22/2013
Zdravim,
vcera mi dorazily titaniove deep carry clipy (verze short)od Lynche z USA a zaroven jeden z Aliku, ktery mi zcela nezistne a zdarma poslal z SK Peter80.( diky moc, Peto). Vyuzil jsem k srovnavacimu testu.
Lynch - cena 20 usd, postovne 15.50 usd, sdruzil jsem objednavku a objednal 3, takze cena za kus s postovnym cca 580 kc. zadne jine poplatky jsem neplatil.Laugh Objednano 28.1., balicek na stole 12.2. vse super zabaleno, ke kazdemu klipu 3 sroubky. V balicku byly 2 imbus klice. Vzhledove klipy od Lynche lepe opracovane nez z Ali nicmene je to videt jen velmi zblizka. klipy od Lynche a z Ali jsou velmi podobne, ten z Ali je o malinko vetsi. Nuz z kapsy pak vycniva shodne. Na mem klipu od Lynche je ze spodni strany u jedne z direk videt maly defekt, coz mne prekvapilo, nicmene to na funkci nema vliv a videt to po namontovani neni. Ostatni clipy od Lynche ani ten z Ali to nemaji. Demontaz a montaz obou klipu je zcela bezproblemova, pouzil jsem origo sroubky. Krome ceny, (Ali cca 3.5 usd??, tedy necelou stovku) je nejvetsi rozdil ve funkcnosti klipů. Ten od Lynche ma spodni, sroubovaci cast vyhlou tak, ze po namontovani je rameno klipu pevne pritlaceno ke strence a tedy perfektne drzi v kapse kalhotach. Stejne jako original. Do a z kapsy se dava bez problemu, vse funguje jak ma. Klip z Ali po namontovani nedoleha ramenem uplne ke strence, v kapse proto nuz drzi volne a rekl bych, ze nuz muze z kapsy skutecne za urcitych okolnosti bez problemu vypadnout. Urcite bude nutne klip z Ali prihnout, coz jsem nezkousel. Oba klipy vazi pocitove stejne.

Kdyz to shrnu, tak klip od Lynche dobre vypada i funguje, klip z Ali ma mensi nedostatky hlavne ve funkcnosti. Pokud se bude dat prihnout, bude to cajk taky a urcite bych ho nezatracoval, zejmena pokud ma clovek tech noziku vice.

Jordy

Jordy vložil tyto přílohy:
20200213_091512.jpg.jpg
20200213_091713.jpg.jpg

Posláno:
Pokročilý
Tohle srovnání potvrzuji. Ali je měkčí a hůře drží nůž v kapse. Vyplatí se Lynch 👍
Posláno:
Pozorovatel
Ahoj vôbec nemáš za čo.Dovolím si doplniť:Klipi z ali .majú na spodu ten jazýček ktorý prvý zasúvate do vrecka málo vyhnutý a potom pri niektorých nohaviciach ktoré majú napr.hrubšie prešité lemi vreciek je problém ich tam dostať jednou rukou.Naopak ten ohyb v zadu klipu ktorý vlastne spôsobuje prítlak prednéj časti o strenku síce prihnúť ide ale potom je zas problém nôž poriadne zasunúť až na koniec klipu.Zhrnuté Lynch je lepší .Ale na vyskúšanie postačí aj ta Čína .Ja osobne to skúšam lebo už sa mi viac krát stalo že d.c.klip ma proste tlačil do dlane.
Posláno:
Pokročilý
Přesně tak. Na zkoušku a na nože které tak často nenosíte stačí z Ali. Samozřejmě na nůž který máte denně v akci nebo oblíbeného miláčka doporučuji Lynch. Jinak taky děkuji Petrovi za klipi a super spolupráci 👍😄
Posláno:
Začátečník
Připojený: 7/25/2010
zdravím páni, nevyznám sa moc v značke Spyderco, potreboval by som odborný názor na tohto Civiliana, je pravý alebo je to čínska kópia, prípadne čo sa Vám nezdá, ďakujem pekne

janko6 vložil tyto přílohy:
FB_IMG_1581886777925.jpg.jpg
FB_IMG_1581886782797.jpg.jpg
FB_IMG_1581886777.jpg.jpg

Posláno:
Pozorovatel
Ahoj skús to pohľadať už sa to tu dávnejšie riešilo ...Vtedy ho chcel kupovať Zlo jasna alebo skús napísať priamo jemu či Ti neporadí...Alebo potom na Yt sú rôzne porovnávacie videa.Peter
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum