ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Nože ESEE (a další) z RAT Cutlery Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 8/8/2017
Mám od Ontaria 4 pevné (Blackbird, TAK limited, Ranger RD-9, SP-43) a nemůžu proti nim říci špatného slova. Ale řada pevných ratek mi přijde taková odfláknutá. Funkční samozřejmě jsou.
What do you mean "closeminded"? I listen to all types of death metal!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/1/2014
Randy Marsh napsal:
Mám od Ontaria 4 pevné (Blackbird, TAK limited, Ranger RD-9, SP-43) a nemůžu proti nim říci špatného slova. Ale řada pevných ratek mi přijde taková odfláknutá. Funkční samozřejmě jsou.

Ty nože nijak nezatracuju ani neháním, ale radši vsadím na jistotu. A dneska bylo v lese hnusně, doslova fujavice, táákže....anticóroOk Happy

wrafan vložil tyto přílohy:
IMG_20200212_155526_2.jpg.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 5/30/2013
3b0la napsal:
brom napsal:

Jestli ti nejde vylozene o znacku, klidne vem Ontario, mel jsem ho a slouzilo bez nejmensiho problemu, az do doby, nez ho nahradila F1 a to jenom proto, pac jsem usoudil ze na praci se zverinou bude nerezovka lepsi, nikoli pro nejaky nedostatek Ontaria. Rucka se ti pouzivanim sama zalesti, rozdil ve velikosti je nepatrny, zato v penezich ctvrtinovy az tretinovy.
Posledni parametr je zaruka, zalezi na tobe jakej ses hrac.Happy

Mě nešlo o značku a vzal jsem Geinna (TTD) a taky nelituju. Z inzerce za patnáct stovek, nezničitelná pérovina a ručka (modifikovaná oproti Esee) mi fakt sedla. Jsem naprosto spokojený 😁
Posláno:

Začátečník
Připojený: 9/5/2019
Je pravda, že Esee má lepší zpracování ale taky je pravda, že Ontario občas vyprodává - Factory Second - (Druhá jakost). Otázka je tedy, jaký Ontario se vám dostane do ruky...normální nebo druhá jakost?
VintageWear.cz
Posláno:

Štamgast
Jen tak si (nesmyslně) poblbnout v lese.Happy Ok Ok

IMG_20200215_101336_2.jpg.jpg
IMG_20200215_101047_2.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/8/2017
VintageWear napsal:
Je pravda, že Esee má lepší zpracování ale taky je pravda, že Ontario občas vyprodává - Factory Second - (Druhá jakost). Otázka je tedy, jaký Ontario se vám dostane do ruky...normální nebo druhá jakost?

Pokud se jedná o druhou jakost, je ten nůž vždy označen - na čepeli je 2nd
What do you mean "closeminded"? I listen to all types of death metal!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/10/2019
Nedá pokoj a nedá. Wrafanův Eseeizmus se pomaličku mění ve světonázor.
Ano, mně, zarytého odpůrce rezavějících nožů jsi infikoval....
Líbí se mi moc Esee 6 Survival, ale ten průvan ve šrajtofli..Surprised Surprised
Posláno:

Štamgast
Ježour napsal:
Nedá pokoj a nedá. Wrafanův Eseeizmus se pomaličku mění ve světonázor.
Ano, mně, zarytého odpůrce rezavějících nožů jsi infikoval....
Líbí se mi moc Esee 6 Survival, ale ten průvan ve šrajtofli..Surprised Surprised

O tom průvanu mi něco povidejLaugh , mám ho tam pořád, a když už dostanu novou šrajtofli, zas je prázdná, potvoraLaugh Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/4/2016
Dnešní kýbl cibule a poté pár kuřat.. Mit. To v ruce moje zenak, držím v ruce kus rezavy kolejnice. Jen voda a sem. Tam. Otřít a nemusíte se. Bát že by uhlí bylo rezavy

purschack vložil tyto přílohy:
IMG_20200215_112922.jpg.jpg
IMG_20200215_112915.jpg.jpg

Posláno:
Pokročilý
Připojený: 7/7/2013
Od podzimu se mi tu sešlo zase po letech na pár testů více nožíků a ocelí- Aus8, D2, Vg10, s30v, 3v, 1095, 14c28n, 80crv2, cpm20cv a nějaké levnější nerezy. Přiznám se, že jsem trochu unavenej z milionů testů, kde furt dokola vidím jen batoning a feathersticky, skoro nikdo mi nepředvede přípravu jídla, kuchání ryb, vyvrhování a stahování zvěřiny, řezání různých materiálů, obtížnost broušení, následnou výdrž ostří a podobně.
Za sebe můžu říct, že uhlíkovky určitě fajn, nicméně 80crv2 bych určitě upřednostnil před 1095 a 3v bych upřednostnil fakticky před všema ocelema- neskutečná výdrž ostří i čepele, nezlomitelná (nakonec jsem jen ohnul), pořád brousitelná, ale pod vodou začne po čase chytat.
Nicméně to píšu, že 1095 vnímám jako ocel překonanou, u Esee navíc nesmyslně předraženou. Navíc musím zdůraznit, že preferuju nůž a ocel, o kterou se musím minimálně starat a brousit a případné chyby nebrat jako charakter.
Posláno:

Štamgast
Ondřej B. napsal:
Od podzimu se mi tu sešlo zase po letech na pár testů více nožíků a ocelí- Aus8, D2, Vg10, s30v, 3v, 1095, 14c28n, 80crv2, cpm20cv a nějaké levnější nerezy. Přiznám se, že jsem trochu unavenej z milionů testů, kde furt dokola vidím jen batoning a feathersticky, skoro nikdo mi nepředvede přípravu jídla, kuchání ryb, vyvrhování a stahování zvěřiny, řezání různých materiálů, obtížnost broušení, následnou výdrž ostří a podobně.
Za sebe můžu říct, že uhlíkovky určitě fajn, nicméně 80crv2 bych určitě upřednostnil před 1095 a 3v bych upřednostnil fakticky před všema ocelema- neskutečná výdrž ostří i čepele, nezlomitelná (nakonec jsem jen ohnul), pořád brousitelná, ale pod vodou začne po čase chytat.
Nicméně to píšu, že 1095 vnímám jako ocel překonanou, u Esee navíc nesmyslně předraženou. Navíc musím zdůraznit, že preferuju nůž a ocel, o kterou se musím minimálně starat a brousit a případné chyby nebrat jako charakter.

Tak samozřejmě není třeba jiné oceli a jiné výrobce nožů nijak zatracovat a 1095 je určitě ocel překonaná, na druhou stranu za sebe řeknu, že právě ta jednoduchost naprosto obyčejné oceli mě osobně vyhovuje a to hlavně snadnou brousitelností a jedovatostí, a upřímně, kdyby to nefungovalo, nebude se to používat. Předražení u nožů Esee je věc diskutabilní, neb s ohledem na doživotní neomezenou záruku si zákazník zaplatí nůž dvakrát. A i když to tu bylo už psáno, nůž je i pouzdro a ty má Esee udělaný dobře. K čemu je mi kudla za polovic, když si k ní hned musim nechat udělat jiný futro. Zippo je taky jen výlisek z plechu za pár kaček, když na něj dupnu, taky ho zničim, ale má neomezenou záruku, kterou si člověk při pořízení prostě zaplatí.
A vše je jenom otázka nabídky a poptávky, proto stojí Mora Companion 250,-k a Garberg 2000,-k, rozdíl při běžné práci 0/0prd, skoro bych řekl, že Companion by vyhrál.
Je to jen a jen otázka osobních priorit, co komu vyhovuje. Happy

IMG_20200209_141909_2.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 4/5/2019
Tak jsem napřed spíchnul futrál na izulu bez střenek. Pak jsem na rady zkušenějších dokoupil střenky. Ale teď mám pochybnosti jestli to ladí.Asi budu muset znovu šítGrin

Miroslav61 vložil tyto přílohy:
IMG_20200131_000709.jpg.jpg
IMG_20200131_000734_1.jpg.jpg
IMG_20200215_182247.jpg.jpg
IMG_20200215_182302.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Miroslav61 napsal:
Tak jsem napřed spíchnul futrál na izulu bez střenek. Pak jsem na rady zkušenějších dokoupil střenky. Ale teď mám pochybnosti jestli to ladí.Asi budu muset znovu šítGrin

Ladí to Happy Ok Applause
Posláno:
Začátečník
Připojený: 4/5/2019
Dík. Máte v Jablonci sníh. V Chebu už není.
Posláno:

Štamgast
Miroslav61 napsal:
Dík. Máte v Jablonci sníh. V Chebu už není.

Dnes aktuální cca 700 m.n.m, ale ve městě už skoro nicHappy

IMG_20200215_102406_2.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/27/2015
Já 800 m.n.(Strážné) a taky žádnej zázrak.
P.S. sorry, že nemám s sebou žádný ESSE Confused

germanicus1 vložil tyto přílohy:
IMG_20200215_153309.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
........Happy chlupatý dřívo už tu bylo, tak ještě něco z přípravy jídla. Jak píše "purschack", ani cibule není třeba se s uhlíkovkou obávatOk . Dobrou chuť a pohodovej večír, VšemHappy

IMG_20200215_195022_2.jpg.jpg
IMG_20200215_193952_2.jpg.jpg

Posláno:
Pokročilý
Připojený: 7/7/2013
Jo, s tím samozřejmě souhlasím. Já nože nesbírám a s žádnou značkou nesympatizuju, hledám ideální kompromis ergonomie-materiály-užitný vlastnosti. Nepotřebuju 30 nožů, ale jeden, u kterého si budu jistý i bez záruk, myšleno nůž jako nářadí, ne opečovávaný předmět. A 3v mi v testech prostě vyšla nejlíp- nejvíc toho snese a nejmíň potřebuje a brousit se dá bez problémů.
Posláno:

Štamgast
Ondřej B. napsal:
Jo, s tím samozřejmě souhlasím. Já nože nesbírám a s žádnou značkou nesympatizuju, hledám ideální kompromis ergonomie-materiály-užitný vlastnosti. Nepotřebuju 30 nožů, ale jeden, u kterého si budu jistý i bez záruk, myšleno nůž jako nářadí, ne opečovávaný předmět. A 3v mi v testech prostě vyšla nejlíp- nejvíc toho snese a nejmíň potřebuje a brousit se dá bez problémů.

Za mě máš Ok Ok Ok , neb rozumné diskuzi netřeba se bránit. Už to tu padlo, je nás tu mnoho od opravdu Hard uživatelů až po sběratelé a každý si vybere to nej.. pro sebe.
Ještě, že je těch materiálů a nožů tolik, že je z čeho vybírat. Hezkej večerOk Happy
Posláno:

Štamgast
germanicus1 napsal:
Já 800 m.n.(Strážné) a taky žádnej zázrak.
P.S. sorry, že nemám s sebou žádný ESSE Confused

Topení máš, to je důležitýLaugh Laugh Laugh
Uživatelé v tomto tématu
Guest, Randy Marsh

Přechod na fórum