ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Nože typu Motýlek Možnosti
Posláno:

Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 5/19/2010
jose.porsche napsal:
Tak kousek Maxace bych už doma měl, zbytek se někde zatoulal... Laugh Ale jestli ten Serpent je zpracovaný aspoň tak jako trainer, tak se mám na co těšit... Surprised

Ahoj.
Odkiaľ si objednával?
Uvažujem o EDC balisongu na prácu aj na krásu, na rezanie aj na zábavu a MaxAce Serpent mi spadol do užšieho výberu :)
Posláno:

Začátečník
Připojený: 3/14/2016
Aliexpress, o 2-3 stránky dříve je vše napsané... dokonce ho po vyprodání znovu naskladnili. Taky ho plánuju jako EDC a na blbnutí.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/30/2011
Na noze-nuz.com už se dá sehnat Kershaw Lucha! :O
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/18/2006
Kalepec napsal:
Na noze-nuz.com už se dá sehnat Kershaw Lucha! :O

3780,- Kč, super cena Ok . Pokud o něm uvažujete, tak lepší cena není. Teď na něj čekáme s Fixem, až nám ho pošlou ze USA. Brali jsme dva, abysme ušetřili na poštovném a i tak nás vychází skoro o stovku na kusu dráž...Sad
Posláno:

Pokročilý
Stejně na něj teď mít nebudu...:( ale do sbírky půjde.... musí...:D
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/8/2010
Na chvíľu sa mi dostal do rúk KMFS Deuteron tak som si dovolil natočiť moje dojmy :)

instagram.com/stefpacka/
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2007
Ok díky za videjko, nad tou kůží ta nerez vypadá super,

Jenom doplním,
Hmotnost 195 gramů

Posílám ještě fotku demonstrativního řezu, právě že motýlek nemá nýty, ale je rozebiratelný pomocí dulčíku a paličky, nebo hřebíkem a kamenemmrGreen

hamon vložil tyto přílohy:
DSC_3441.jfif.jpg

nechovej se agresivně, jednej dominantně
fake to fake, soul to soul
Posláno:

Pokročilý
Super video...:)Ok
Posláno:

Štamgast
Dakujem za doplnenie a za pochopenie pri nepresnostiach Happy
instagram.com/stefpacka/
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 12/11/2018
Pro motýlkáře, psal jsem si s obchodem maxace na ali a příští měsíc bude novej model. Applause
Posláno:

Začátečník
Připojený: 8/4/2017
Flytanium odtajnili své plány na výrobu titanových příložek pro novinku od Kershaw, model Lucha:
https://www.instagram.com/p/B8eeVnjBEro/

ZLOjasna: Povedené video. V jistých ohledech i přiměřeně objektivní, což považuji za velké plus pro případné kupce Ok

Sám bych mile rád tento český projekt podpořil, i kdyby mi takový nůž měl sloužit čistě jako unikátní EDC, jenže jsem velkým zastáncem zen pin a pinless konstrukcí. Budu proto i nadále bedlivě sledovat Hamonovo/KMFS počínaní v tomto odvětví. Potenciál to určitě má.

M4ST3RCUT0R vložil tyto přílohy:
FlyLucha.png.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/18/2007
Před chvílí dorazil.

Karliq vložil tyto přílohy:
P2144330.jpg.jpg
P2144329.jpg.jpg
P2144321.jpg.jpg
P2144317.jpg.jpg
P2144315.jpg.jpg
P2144307.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Moj grál - CHAB bowie Applause

ZLOjasna vložil tyto přílohy:
IMG_9219.jpg.jpg

instagram.com/stefpacka/
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 5/15/2016
Velká gratulace, ta CHAB Bowie je neskutečně dokonalá Ok Ok Ok Applause
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/21/2007
Krása! Víc fotek prosím.
Posláno:

Pokročilý
Přidám pár prvních dojmů z nože Deuteron sh, který mi včera dorazil.
Moje pocity z něj jsou hodně rozporuplné.

Desigen je to parádní. Přesně takhle má podle mě motýlek vypadat. U-chanel konstrukce s dírami je prostě klasika. Kdysi jsem míval BM42 a v titanu mi přišel zbytečně lehký, takže i nerez na rukojeti se mi při tomto tvaru a rozměrech zdá jako ideální materiál. Také jsem postupem času dospěl k tomu, že všechny ty různé teflonové nebo fosforbronzové podložky a ložiska ve spojení se šrouby vedou jen k opakovanému štelování, lepení a zase rozlepování a vlastně nic moc nepřinášejí. Proto mě konstrukce bez podložek s kolíky s vnitřními pružnými kroužky velmi zaujala. Jestli vůle čepele i pa letech flipování vydrží tak jak jsou z výroby, tak je to úplně skvělé řešení.
Nůž skvěle padne do ruky a chová se v jak má. Nejsem žádný zkušený flipař, spíš jen milovník motýlků teoretik, ale z tvaru motýlku jsem nadšený.
Tolik k desigenu.
A teď to horší.
První co mě po vybalení praštilo do očí je výbrus. Z jedné strany je normální pěkný výbrus s povrchovkou stonewash. A z druhé strana po celé ploše výbrusu podélné vrypy, asi po fréze, ve kterých se nějaký stonewash úplně ztrácí. Výbrus je na té straně také o něco nižší, takže to buď nebylo po frézování broušeno vůbec a nebo málo. Jasně, na funkci to vliv nemá...
Hřbet čepele také není zabroušen, jsou tam stopy po řezání paprskem nebo čím, ale to tak nebije do očí. I když to líznout na pásovce by zabralo pár vteřin a výsledný dojem by to o dost zvedlo.
Fazeta je moc pěkná, stejnoměrná a symetrická, mnohem lepší než na jakémkoliv sériovém noži, co jsem kdy viděl. Jen mě trochu překvapilo, že nůž ani náznakem neholí. Asi bude stačit obtáhnout na kůži a když ne, tak ho holt nabrousím, to je detail.
Horší věc je pojistka. Ta má všechny hrany kolmé k ose nože broušené úplně do ostra, v úhlu kolem 90°, bez jakéhokoliv sražení. Takže se tou hranou dají třeba v pohodě řezat nitě. A ta hrana pojistky je místo, kterým se nůž v otevřeném stavu opírá do dlaně... A zavřený nůž se tou hranou asi brzo prořeže z kapsy. Tohle vůbec nechápu.
Tolik k mým rozporuplným pocitům z tohoto motýlku.
Jinak nůž si nechám, určitě ho nehodlám vracet ani reklamovat, líbí se mi.
Jen teď zvažuji, jestli ho nechám ve stávajícím stavu ve vitríně, jestli zaoblím hrany na pojistce a začnu ho nosit nebo jestli ho rozeberu a kompletně upravím podle svých představ.

Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2007
Ahoj,

Díky za reakci i důvěru a pořízení motýlkuOk

Určitě prosím o shovívavost, je to úplně první motýlek a celkově první nůž, co pod KMFS vznikl.
Záměr byl jednoduchý, vytvořit kompletně nůž bez kooperací, tedy na každém místě pro nás neorané pole. Ale raději podám jak zvládneme, než přeprodám tak jak dělají jiní.

Čepele jsou komplet frézované, broušení bylo pouze na plocho po kalení pro udržení rozměru.
Jakékoliv broušení na pásovce vždy malinko rozhodí geometrii, opravdu to není legrace.
Takže raději nechám přesné, frézované, než dobrušovat, ale je to dost složitá technologie a začínáme, takže pokud v tomto budeme pokračovat, snad k lepšímu:) ale pořád svojí cestou.
Pojistku jsem takto dělal záměrně a tedy beru jako dobrý konstruktivní návrh, nějako jsem se nad tím ani nepozastavil, používám takto i svůj. Zvažoval jsem pouze grip při zajišťování a odjišťování.

Za ostří se omlouvám, samozřejmě, že i přes velký úhel by nože holit měly, není problém se u nás zastavit, nebo poslat na přebroušení.

K vůlím:
každý povrch se opotřebovává, ale rukojeti jsou dělané z SS301 a mají částečný C tvar v místě přilehnutí k čepeli, takže po nějakých letech používání, jde díky rozebiratelnosti všechny vůle i předpětí zajištění v obou stavech servisovatHappy

nechovej se agresivně, jednej dominantně
fake to fake, soul to soul
Posláno:

Štamgast
A este jedna fotka deuterona :)

ZLOjasna vložil tyto přílohy:
IMG_20200212_104207_969.jpg.jpg

instagram.com/stefpacka/
Posláno:

Pokročilý
Ahoj hamone,
díky za odpověď.
Myslel jsem, že je výbrus dodělávaný na pásovce. Takže díky za vysvětlení, chápu, že je problematické do finálního vyfrézovaného tvaru zasahovat broušením.
Myslím, že oba povrchy výbrusu tak jak jsou na prvních dvou fotkách v mém předminulém příspěvku jsou v pořádku, jen by se neměly potkat na jedné čepeli. Nejsem strojař a tak nevím, zda toho jde v rámci série jednoduše dosáhnout, ale snad by to jít mohlo. A nebo by šlo povrch místo stonewashe udělat scotchbritem a tím to zamaskovat. A to je asi to, co nakonec na svém motýlku udělám.
Hrany pojistky jsem zatím jen lehce srazil na keramickém brousku na nože a můj pocit při manipulaci s nožem se výrazně zlepšil. Ale stejně bych se přimlouval za pojistku zaoblenou.
Jinak děkuji za obohacení světa balisongů o něco nového a originálního, hlavně ty čepy jsou hodně zajímavý nápad.
Přeji mnoho úspěchů.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/18/2006
Co se týká KMFS Deuteron, tak chlapi díky.

Štefovo video jako vždy pohoda Ok

Karliqovo recenze pro mne o hodně podstatnější, než to, kolik s ním dokázal nakrájet cibule, masa anebo pokácet stromů. Vždy uvítám recenzi, která se nebojí být i byť subjektivně kritická, už jen pro to, že může na určité neduhy připravit potenciální kupce a zároveň být, řekněme, inspirativní pro výrobce Ok

No a Hamon? Admire Admire Admire
Super reakce. Nemažeš nikomu med kolem huby, takhle jsme to udělali, protože to je tak a tak, tečka. Jestli je problém s ostřím, pošli, upravíme. Tak má vypadat přístup výrobce Ok

U ANV by Karliqovi napsali, že se jedná o další výzvu pro jejich firmu nebo, že došlo k nějaké systémové chybě a nebo prostě by vyblili nějaký podobný sr*čky, ale moc by se s ním nebavili. Ano jsem na ně zasedlej...Neutral
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum