ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Multitool V. - Leatherman Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 2/10/2018
Pane bože ?

A nebo ano, pane bože. Koupil jsem si za šest tisíc věc, kterou chci používat na štípání drátů, šroubovaní, řezání atd.

Nekoupil jsem si věc kterou budu koupat v lihu, čistit a nějak dodělávat doma. Proč ? Je to někde v návodu, abych si to dodělal doma ?

Takhle by to fungovat nemělo.

Nerad bych se dočkal toho, že mi pekař mrskne na pult těsto a řekne upeč si ty rohlíky doma. A dáš mi dvě stě za dobrou radu.

Posláno:

Pokročilý
Zdravím,
nakupoval jsem něco v Alze a vykoukl na mě ve slevě SIGNAL Crimson. Byť jsem se zařekl, že už nic od Leathermana nechci, tak jsem ho koupil, abych se ujistil v ten čí onen pocit a dojem.

1.Špiní stejně jako Charge.
2.Mastný je méně než Charge.
3.Nikde se nic nekýve a je bez vůlí.

Co si z toho odnést ? Je to asi o tom, že co kus to originál a špínu a mastnotu je potřeba utřít do pracovitých rukou.

"/>

Kdyby mi ještě někdo řekl na co je ten vysunovací plíšek (/viz šipka), tak bych mu byl vděčný. Na to jsem nějak nepřišel.

edit: tak už vím, na zajištění proti otevření nástroje Applause

"/>

Posláno:
Štamgast
Připojený: 10/8/2011
janm napsal:
Kdyby to celé stálo 150 $, jako ve státech tak snad neřeknu ani popel a budu to brát jako vlastnost.

Dorbne upozorneni, to je cena bez dane (jako vsechny americke ceny), takze v realu je to o neco vic (zalezi na konkretnim state).
Ale ano, za americkou cenu jsem si dovezl Surge ze sluzebky a vozim ho zabaleny v pytliku na motorce (mastnota taky prekvapila, ale kdyby nebyl, tak ho asi namastim sam). Za zdejsi cenu bych do toho nejspis nesel...
Posláno:

Pokročilý
krezac napsal:
janm napsal:
Kdyby to celé stálo 150 $, jako ve státech tak snad neřeknu ani popel a budu to brát jako vlastnost.

Dorbne upozorneni, to je cena bez dane (jako vsechny americke ceny), takze v realu je to o neco vic (zalezi na konkretnim state).
Ale ano, za americkou cenu jsem si dovezl Surge ze sluzebky a vozim ho zabaleny v pytliku na motorce (mastnota taky prekvapila, ale kdyby nebyl, tak ho asi namastim sam). Za zdejsi cenu bych do toho nejspis nesel...

To já přeci vím. I s daní by to bylo nějakých 180 x 23 je nějakých 4100 korun. I kdyby byla pošta za tisícikorunu, tak je to pořád levnější.

Stačí se podívat po EU zemích. Na amazonu je za 140 euro. 3500,- bez pošty. To vidím jako reálnou a srozumitelnou cenu.

Jenom u nás se z toho dělá cenový VIP produkt.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 4/13/2015
janm napsal:
Zdravím,
nakupoval jsem něco v Alze a vykoukl na mě ve slevě SIGNAL Crimson. Byť jsem se zařekl, že už nic od Leathermana nechci, tak jsem ho koupil, abych se ujistil v ten čí onen pocit a dojem.

1.Špiní stejně jako Charge.
2.Mastný je méně než Charge.
3.Nikde se nic nekýve a je bez vůlí.

...

Ahoj, mě Tvé rozladění zarazilo.
Vloni jsem s Leathermanem začal a nemůžu si je vynachválit.
Nejdřív jsem koupil málo jetý Wave od Módiho, pak nový Charge TTi a bráchovi pod stromek nový Sidekick.

Přemastěný nebyl ani jeden (to nemůžu říct o Cybertoolu, který jsem kupoval druhému bratrovi k narozeninám red face ). Vůli nepozoruji u Wavu a Sidekicku zatím žádnou. Wave používám od května denně v práci na stavbě a ani se nehne. Uvidíme, co Sidekick, subjektivně mám pocit, že ho brácha drtí o trochu víc, než by bylo zdrávo Laugh Laugh
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/5/2014
nebude to nějakej plagiát, tohle se mi nějak nezdá
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/20/2010
janm, nechápem prečo riešiš, že to prišlo mastné ?!
To to malo prísť radšej hrdzavé?
Ty si asi nebol na vojne, ani si sa nikdy nestaral o zbraň.

Signal nepovažujem za moc vydarený model. Vezie sa na módnej vlne Survivalu, ale Wave , Surge a Charge sú iná liga!

Vyhliadni si na bazáre nejaký univerzálnejší model zo spomínanej "svätej trojice" Leathermanu, neexperimentuj s černením a máš pokoj!

Surge som kúpil od lampasáka z misie za nejakých 60 eur v podstate nový - vybalený z krabičky a hodený do skrine. Predtým úplne nového Blasta za 40 eur. Zánovný Juice XE6 ma vyšiel 50, úplne nový CS4 za 40 eur.
Swisstool X - nový za 65 eur.
Len si treba vyčíhnuť dobrú kúpu a máš to doma za polovicu mrGreen
So švajčiarskym nožom na večné časy a nikdy inak !!!
Posláno:

Pokročilý
Svajciar napsal:

Surge som kúpil od lampasáka z misie za nejakých 60 eur v podstate nový - vybalený z krabičky a hodený do skrine. Predtým úplne nového Blasta za 40 eur. Zánovný Juice XE6 ma vyšiel 50, úplne nový CS4 za 40 eur.
Swisstool X - nový za 65 eur.
Len si treba vyčíhnuť dobrú kúpu a máš to doma za polovicu mrGreen

Až je budeš prodávat, tak to nezapomeň napsat do inzerátu.Wink
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/20/2010
Lacno kúpiť a draho predať, to robia podvodníci, teda pardón, seriózni podnikatelia.
To ja neviem.
Kupujem, aby mi slúžili a robili radosť. Wink
So švajčiarskym nožom na večné časy a nikdy inak !!!
Posláno:

Pokročilý
Svajciar napsal:

Kupujem, aby mi slúžili a robili radosť. Wink

To je dobře Wink

Pokusím se odpovědět na tvoje otázky, protože jsem předtím neměl moc času.

janm, nechápem prečo riešiš, že to prišlo mastné ?!
Protože to přišlo mastné.

To to malo prísť radšej hrdzavé?
Ne, ale stačilo by kdyby byly namazané jenom čepy a třecí plochy.

Ty si asi nebol na vojne, ani si sa nikdy nestaral o zbraň.
Byl. O zbraň se starám, ale nemám mastné plochy, které mastné být nemusí.

Signal nepovažujem za moc vydarený model. Vezie sa na módnej vlne Survivalu, ale Wave , Surge a Charge sú iná liga!

Signál není vydařený model, protože se veze na vlně Survivalu? To tedy znamená, že je nějak hůře vyrobený než ostatní Leatherman výrobky? Nebo se ti jenom nelíbí, že je specificky vyrobený pro táboření? Rozveď nějak více co je na něm špatně a špatné, abych tomu rozuměl.Jinak je to pouhá demagogie.

Vyhliadni si na bazáre nejaký univerzálnejší model zo spomínanej "svätej trojice" Leathermanu, neexperimentuj s černením a máš pokoj!

Nepotřebuji nic kupovat v bazarech. Kromě starožitností.

Předpokládám, že černění je na tom kvůli tomu, aby to nerezlo. Potom nerozumím té celoplošné mastnotě.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 4/13/2015
Tohle je zajímavé
https://youtu.be/DSO1ftuUaZ8
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 5/22/2008
Ahoj,

nemate nekdo doma prosim vas nepotrebne ocko k leathermanovi? Pripadne by mi stacil treba jen obrazek s presnymi rozmery.

Predem diky

Kurtz vložil tyto přílohy:
ocko.png

Posláno:

Začátečník
Připojený: 9/8/2019
Nemáte náhodou někdo zbytečnýho leathermana s klipem? Než něco objednám z netu, dám tomu šanci tady Happy
Charge je moc těžkej, něco lehčího, abych to mohl nosit pohodlně v kapse...
Děkuju
88fijo@gmail.com
FMJ
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/13/2004
Černění na leathermanech je proto, aby se to nelesklo. Jinak je to z nerezu. Proto je to černění tááák pouští... Ale totéž dělá Victorinox Swiss Tool....
Kdo je příliš zvědavý, ten nebude nikdy moc starý.....
Posláno:
Začátečník
Připojený: 6/11/2016
Zaujímavé je že blbé čierne Ganzo za 20€ je tiež nerezové a farba drží ako ďas a nič nešpiní. Po niekoľkých rokoch používania v práci je iba niekde na hranách trochu ošúchané. Aj keď jedná sa o lesklý povrch a nie matný.
Posláno:

Pokročilý
FMJ napsal:
Černění na leathermanech je proto, aby se to nelesklo. Jinak je to z nerezu. Proto je to černění tááák pouští... Ale totéž dělá Victorinox Swiss Tool....

Jako že aby mě neodhalil nepřítel až budu dotahovat šrouby na pračce ? Grin

Tohle je informace ze stránek Leathermanu. Tak jim budem věřit ne ?

DLC COATING
Je nátěr na bázi uhlíku, který vykazuje unikátní vlastnosti přírodního diamantu. Aplikuje se proti poškrábání a odolnost proti korozi.

DLC Victorinox multitool jsem ještě neviděl. Tím netvrdím, že neexistuje.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 6/14/2018
DLC tzv. diamond-like carbon a určitě to není nátěr. Je to trochu sofistikovanější proces. A taky odolnější.
Posláno:

Pokročilý
Ono asi záleží na tom který trouba to přeloží. Správně by mělo být povlak. Převzal jsem to naprosto přesně ze stránek čekého Leathermanu.

https://www.leatherman.cz/stranky/materialy/

Podstata mé informace je ale stejná.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 8/5/2014
Len pre info, väčšina Leathermanov má Black Oxide finish a nie DLC, a práve po BO púšťajú farbu...
Semper Paratus
FMJ
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/13/2004
To janm:

Když už čteš, tak čti všecko, mladej - viz https://www.leatherman.com/CustomerService-Maintenance.html

CAN LAST A LIFETIME.
CLEANING / LUBRICATION / RUST & CORROSION PREVENTION
All Leatherman products are manufactured from 100% high-grade stainless steel (exception: screw bits for the tool adapter are made of tool steel). Stainless steel is not rust proof; it is corrosion-resistant.

To, že jsi něco neviděl (černěný swisstool), neznamená, že to neexistuje. Černění se tam dává pro dodatečnou korozní ochranu a taky je to "taktický".... Ne každý chce mít multitool lesklý, jako psí koule....
Kdo je příliš zvědavý, ten nebude nikdy moc starý.....
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum