ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Potřebuju poradit Možnosti
Posláno:

Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 10/25/2007
Mat napsal:
JK54 napsal:
PRO MATA Ahoj podívej se na AUKRO Hodinářský soustruh je tam k tomu hodně věcí kleštiny a jiné potřebné AHOJ J K

Děkuji, ale tohle je prostě cenově za mým totálním stropem.
Jsem domluvený, v únoru se pojedu podívat na tohle, až to naskladní.
Vypadá to jako nejschůdnější varianta - (rozumný kompromis) na práci, kterou od toho budu chtít.

https://www.primadilna.cz/Warco-Super-Mini-stolni-soustruh-na-kov-variabilni-otacky-43-kg-d5735.htm

Mat

Ahoj, ja si objednaval z Nemecka velice podobny stroj

https://www.paulimot.de/maschinen/drehmaschinen/mit-vario-antrieb/186/drehbank/drehmaschine-pm190-v-mit-frequenzgesteuertem-deutschen-motor

Je to samozrejme Cina, ale s nejakou nemeckou pridanou hodnotou. Funguje dobre, jako hobik si nemuzu moc stezovat - i kdyz jak pisou kolegove nade mnou, na seriozni praci to neni. Na aliexpresu koupis MK3 drzak klestin ER32 nebo podobny - samozrejme presnost nic extra, ale poslouzi. Taky rozhodne doporucuju rychloupinak na noze jestli zbudou penize - https://www.paulimot.de/multifix-groee-aa, hodne usnadni praci.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 6/18/2018
sep01 napsal:
marin996 napsal:
FerdaHL napsal:
Neporadíte nedáte tip na pracovní rukavice v kterých má člověk ještě cit na držení drobnějších věcí třeba záštiny a hned tak se neproděraví, neprobrousí neprořežou ? Co mi nabízeli prodejci u nás jsou jakési pogumované potvory v kterých tak držet traverzu. Dík za případné rady.

Ahoj Fando, můžu Ti k otestování poskytnout tyhle rukavice. Jsou kevlarový, neprořezný, dlaně pogumovaný. Nejsou nijak silný a dá se v nich celkem dobře cokoli držet. Jestli je chceš otestovat, napiš mi do mailu adresu, pošlu Ti je.
Marek

Ahoj mam podobny taky neprořezny a jsou fakt ok.

Ahoj, zatím budu testovat ty HyFlex. Díval jsem se na web a ty Taeki jsou taky dobrý. Uvidím.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/3/2019
Ahoj, třeba někdo prakticky používá nůž OTTER Mercator a poradí jestli je lepší volbou uhlíková nebo nerez ocel.
Bude hlavně sloužit jako svačinový nožík, tak asi nerez je lepší volbou i když si myslím že uhlíková ocel je kvalitnější, co říkáte?
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 12/28/2017
Frekvenční měnič:
Chci se zeptat zda jsou nějaké frekvenční měniče vhodné pro brošení nožů.
Myšleno tak, že železný prach zaleze do přístroje a je po něm.

Mají měniče nějaký typ ochrany "do prašného prostředí" je to na nich nějak značeno?
Děkuji za radu
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 3/12/2019
Určitě IP 6x. Úplná odolnost proti prachu. Např. SEW Movitrac LTE.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/21/2013
Ahoj. Tak nevím zda sem můj dotaz patří? Ale zkusím to.
Sháním chytrý telefon pro mého 9let starého syna. Mělo by to být do 4000 Kč. Poradí někdo kde sehnat za málo peněz co nejvíce muziky? Předem děkuji. 😁
Za nocí nejtmavších na slunce pamatuj
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/10/2019
Zeman napsal:
Sháním chytrý telefon pro mého 9let starého syna. Mělo by to být do 4000 Kč. Poradí někdo kde sehnat za málo peněz co nejvíce muziky? Předem děkuji. 😁

Ahoj, já vnukovi koupil co používám já. Hammer. Odolný, vodo i prachutěsný, nerozbitný.
Myslím že ti co kupují zásadně kolem 25 litrů a tohle budou číst, budou chytat epilepťák, ale tohle je za málo peněz hodně muzikyOk
Posláno:

Štamgast
Ježour napsal:
Zeman napsal:

Ahoj, já vnukovi koupil co používám já. Hammer. Odolný, vodo i prachutěsný, nerozbitný.
Myslím že ti co kupují zásadně kolem 25 litrů a tohle budou číst, budou chytat epilepťák, ale tohle je za málo peněz hodně muzikyOk

Díky. Mám takovej dojem že něco takového má můj bratr a je s ním spokojený.
Já sháním ale trochu něco jiného. Něco na čem může mastit nějakou tu hru. Semtam něco vyfotit. Přesto děkuji za tip. 👍

Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/10/2019
Na tom může hrát taky co chce. Foťák 13mpix, displej 6"
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/16/2009
ivo.simi napsal:
Frekvenční měnič:
Chci se zeptat zda jsou nějaké frekvenční měniče vhodné pro brošení nožů.
Myšleno tak, že železný prach zaleze do přístroje a je po něm.

Mají měniče nějaký typ ochrany "do prašného prostředí" je to na nich nějak značeno?
Děkuji za radu
Ahoj ,existují takové,leč poněkud finančně náročnější.Po určitých zkušenostech vím,že nejspolehlivějším IP-čkem je umístění FM tak,aby se k němu kovový prášíček nemohl dostat.K
S noži je to jako s lidmi,když jsou tupí,tak to za moc nestojí.N.N.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/10/2014
Mohl by mi prosim majitel noze KERSHAW DIVIDENT zmerit jak je tlusta jedna strenka? Moc dekuji Happy
KONTAKT POUZE PŘES EMAIL! Ten se mi stahuje do mobilu a mohu odpovědět, dík za pochopení.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/1/2007
Ahoj ,

Dostal se ke mě tento záhadný předmět. Mělo by to souviset se sedlařinou,ale jisté to není.

Neznáte to někdo? Na copak je to udělátor? Díky.

Jirka.

jirka007 vložil tyto přílohy:
20200125_103435.jpg.jpg
20200125_103442.jpg.jpg
20200125_103452.jpg.jpg
20200125_103516.jpg.jpg

Posláno:
Štamgast
Připojený: 9/28/2010
Dobry den jestli sem ve spatnem vlakne omlouvamse mam na vas otazku schani nakou miny brusku tet maji v kauflandu i z prislusenstvym vyplati se a nebo ji maji i v auto keli dekuji za jakou koliv radu hezky den.
Jsem dyslektik. Mějte pochopení pro to, jak píšu. Děkuji
Posláno:

Štamgast
Ahoj pánové. Potřebuji poradit ohledně pásovky. Nemohu nějak doštelovat pás. Když ho našteluji do polohy tak v ní chvilku setrvá a za chvilku jede zase jinam. Mohlo by to být bombírováním kladky? Jinak mě nic nenapadá. Díky za rady.
Mat
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/3/2006
Zeman napsal:
Ahoj pánové. Potřebuji poradit ohledně pásovky. Nemohu nějak doštelovat pás. Když ho našteluji do polohy tak v ní chvilku setrvá a za chvilku jede zase jinam. Mohlo by to být bombírováním kladky? Jinak mě nic nenapadá. Díky za rady.

Mám sice malou pásovku na dělání plošné roviny střenek, ale tohle co popisuješ mi dělají navlhlé pásy. Nebo pásy, které nemají úplně dokonalé spojení a napnutím a během po podložce a rolny si to sedá. Pak to zákonitě někam uhne a je třeba doštelování. Tím spíše, když se pás trochu prací zahřeje
Posláno:
Začátečník
Připojený: 2/1/2020
Na kolik tak vyjde postovne do Slovenska, nema nekdo predstavu? Dik
Posláno:
Štamgast
Připojený: 6/27/2015
heyokay napsal:
Na kolik tak vyjde postovne do Slovenska, nema nekdo predstavu? Dik

teď jsem posílal obyčejně malý balík, asi 0,5 kg, tak to stálo 142,-, a doporučeně hádám o stovku víc
lepší to poslat přes zásilkovnu

https://www.zasilkovna.cz/eshopy/doruceni-na-slovensko
Posláno:
Začátečník
Připojený: 8/4/2015
Dobrý den,

mám na vás nenožový dotaz. Vím, že je tu spousta lidí, kteří pracují s kůží. Chci se zeptat, jakým lepidlem zalepit boty ( kůži k podrážce ) tak , aby to drželo. Zkoušel jsem chemopren ( správné časy zavadnutí atd. ) dlouho spoj nevydržel. Dával jsem obuv do opravny, taky nic moc, tam to asi lepí také chemoprénem. Hledal jsem i na stránkách, které se specializují pro potřeby pro obuvníky. Máte někdo zkušenosti, mohl by někdo z vás, prosím, poradit. Jaké a kde sehnat lepidlo, případně jak s ním pracovat. Budu vděčný za jakékoliv nápady.

Díky moc
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/5/2011
připojuji se k předchozímu dotazu.

mám na botě "žraloka". Dal jsem to do opravy, cena 250,- Kč a po 14 dnech to nevydrželo...

Boty jsou pohodlné zachovalé...nechci je vyhazovat...
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 12/19/2014
Zkuste lepidlo Prenocel případně Purocel. Vyráběl jsem si sandále (kůže+vibram) a lepil tímto a drží to fest. Další sandály Triop jsem s tím opravoval na dost choulostivém místě a ani se to nehne. Už je to pár let a to je nešetřím.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum