ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Sissipuukko M 95 Možnosti
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 7/7/2013
Ty mi Wrafane začínáš připadat, že u tebe se musí mlčet, nebo chválit- od začátku ti dávám argumenty, které na něčem stavím a dostávám odpovědi ve stylu- říkáš ošklivé věci, které nechceme slyšet, nože jsou dobré-ty jsi špatný, nedupej nám po našich hračkách a podobně.
Uznávám, že pro věcnou debatu na téma ocelí a tepelného zpracování jsem měl spíš oslovit Šandora.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/10/2015
Ondrej, jeden múdry nožiar ktorý tu síce na fóre nie je aktívny ale verím že tu má obrovský rešpekt a vrelo odpoeúčam pozrieť jeho videá na youtube Milan Sampo Kalmár raz povedal a citujem: "lebo kto bude hladať svätý grál tak ho bude hladať celý život a aj tak ho nenájde..."
Posláno:
Pokročilý
Sampa naprosto respektuju, člověk, co to dělá přes 25 let patrně ví, o čem mluví. Tuhle debatu jsme začali v eséčkách, kde jsem zmínil své názory po testování Vg10, D2, 1095, 80crv2, Aus8, s30v, 3v, 14c28n, cpm20cv.. a vztekal jsem se, že nikde nevidím opravdový testy nožů od začátku do konce. Zničit to, po používání, broušení atd je ve ve finále samozřejmě extrém, jenže jinak nevím, na čem jsem a když to neudělají jiní, udělám to sám. Občas dostávám dotazy od lidí a je to plné zažitých frází, tvrzení, nepodložených pocitů a ty lidi přitom mají minimální vlastní praktickou zkušenost. Smyslem není hledat, ale nacházet a o to se snažím.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/1/2014
Ondřej B. napsal:
Ty mi Wrafane začínáš připadat, že u tebe se musí mlčet, nebo chválit- od začátku ti dávám argumenty, které na něčem stavím a dostávám odpovědi ve stylu- říkáš ošklivé věci, které nechceme slyšet, nože jsou dobré-ty jsi špatný, nedupej nám po našich hračkách a podobně.
Uznávám, že pro věcnou debatu na téma ocelí a tepelného zpracování jsem měl spíš oslovit Šandora.

Ty mi zase připomínáš 120kg chlapa co si koupí židli do 80kg a diví se, že pod ním prdneLaugh .Testuj, nič, devastuj, hlavně když ti to dělá dobře. Opakovaně jsem ti vysvětlil, proč si Eseéčka kupuju a ty si stejně meleš to svoje. Dokonce si sám přiznal, že to samé si se ohledně použítych materiálů dočetl i na zahraničních webech. Teď je tu nový vlákno, hledá se nůž na opuštěný ostrov, běž jim poradit, teda až najdeš ten ideál. Konec.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/10/2019
Wrafan - zlatá slova. Ok
Posláno:
Pokročilý
Cílem nebylo ti esséčka zhnusit a kazit nadšení, pouze prezentovat, že to jiní umí lépe a levněji. Ano, nebudu destrukčně testovat čepelky Esee, protože ty si výrobce přerazil ve vlastních testech sám. Ale zůstanu věrný svému přístupu, že nůž je pro mě jenom věc a zvládnu s lidmi jednat asertivně a nebudu je urážet.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 6/30/2015
Pro mě M95 nejspíš grál je a jsem za to rád, mám ho asi 3 roky a nemám od tý doby potřebu opatřovat si jinou kudlu, no a když to na mě přeci jen přijde a nutně si musím nějakej nůž koupit, je to zase M95. Asi malinko autistickej přístup, ale fakt mi sedí dokonale, vlastnosti, pouzdro, úchop, hmotnost no a popravdě i cena.
No a že někdo zkouší limity svých nožů a hledá cestu... Proč ne? Prostě o těch kudlách bude nakonec vědět o něco víc než ostatní. I takový mazáci jako je třeba Želva s vykovanou čepelí zkouší cihly,nebo traverzy, než na ní pokračuje dál. To prostě není špatně.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum