ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Oblečení, obuv, výbava na ven Možnosti
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 12/21/2011
tak chlapci a chlapi...Happy Happy vsem diky za prispevky ale nakonec zvitezily boty Burma PRO MFS XL s GTX...a to proto ze na moji HNATU bez GTX bohuzel neni velikost 48...Confused ale i podle prispevku co jsem cetl a co me kdo poslal jsem i trochu usoudil ze ty s GTX budou teplejsi....jeste jednou vsem diky..Pavel
lepsi nuz od tamanu nez zadny
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 7/7/2013
..jak zaznělo, tlustý vlněný fusekle jsou prověřený dekády a vyřeší hodně. Ale hoši maj pravdu, že se vlhkost může zavírat mezi membránu a kůži, pokud se neimpregnuje něčím, co kůži nezavírá a pak to schne blbě, tam má fungovat ten komínovej efekt, co luftuje kolem jazyka..no nevim. Každopádně boty a baťohy, to je v terénu kolikrát větší prekérka, než nožíky.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/10/2019
Ondřej B. napsal:
..jak zaznělo, tlustý vlněný fusekle jsou prověřený dekády a vyřeší hodně. Ale hoši maj pravdu, že se vlhkost může zavírat mezi membránu a kůži, pokud se neimpregnuje něčím, co kůži nezavírá a pak to schne blbě, tam má fungovat ten komínovej efekt, co luftuje kolem jazyka..no nevim. Každopádně boty a baťohy, to je v terénu kolikrát větší prekérka, než nožíky.

Haha, kde jsou ty časy, kdy jediná impregnace na vojně na kanady byla ta propylenová sračka, která sice boty promazala, pak nešly vyleštit, to bylo sousto pro mazáky....
Teď je výběr, boty i impregnace. Bože to byl puch, když si na Libavé ve srubu po 14ti dnech padesát vojclů sundalo boty.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 7/7/2013
Já jsem mladší ročník, o nás už se v Jincích celkem starali a ty prabosácký škorně byly i celkem pohodlný. Jinak jasný, řešíme zas moderní výdobytky a smutný je, že i bota za 7000 se dneska dokáže během pár let rozsypat skrze ty hi-tech vulkanizační technologie a rumunskou výrobu renomovaných značek. Ale i klasický šitý celokožený pohory se furt sehnat dají- HanWag Bergell, Tashi, Meindl Perfekt, Badile a podobný.
EM
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/21/2008
..."přímočára" do kapsy

"Nu, tu máš, poutníče, milý ten svět, na nějžs se podívati žádostiv byl."
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/18/2014
Zdravím, kdysi dávno jsem si dával do záložek stránku, kde prodávali pilku Boreal 21, že si ji třeba časem pořídím a teď když na to došlo, objevila se mi ta samá stránka, jen s jiným nápisem a to piracuda.cz. Pilka je tam pořád, má i stejný popisek, vypadá trochu jinak a je pod touto značkou. Také je asi o polovinu levnější a má být vyrobená v ČR. Nemá s ní někdo zkušenost?
piracuda.cz
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 10/8/2011
Na prvni pohled jsem myslel, ze je to EKA (https://www.lamnia.com/cs/p/2073/nastroje/eka-combisaw-17-%C4%8Derna), ale jsou tam odlisnosti
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/18/2014
Je to právě kopie téhle Boreal21 , kterou i na těch stránkách, kde je teď piracuda dříve prodávali (i popisek zůstal stejnej:)). Tak to vypadá, že si někdo řekl, že výroba nebude tak drahá a rozjel si vlastní u nás. Dnes pro tu piracudu jdu, tak jsem se chtěl zeptat, jestli někdo nemá zkušenost a jestli jsem neudělal chybu a neměl objednat ten originál. Uvidíme:)
wpc
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/16/2010
Jen tak pro inspiraci......

wpc vložil tyto přílohy:
packing_backpack.png.jpg
wellpackedpack.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/23/2012
Ahoj, nemáte prosím někdo praktickou zkušenost s tímto batohem Matilda?? Vyrábí to Helikon. Díky za každý poznatek.

kasi vložil tyto přílohy:
pl_mta_nl_12.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/8/2009
Když chodím spát ven spím vždy na zemi karimatka spacák nějaká plachta . Pár mích známích spí v Hamace . Říkal jsem si zda je to pohodlné ? Nechtěl jsem hned utrácet za nějakou drahou hamaku a tak jsem si koupil z Dekáče tuhle tuším 250k nosnost 110kg . Dneska jsem se dokopal a vzal ji ven Grin . Takže JÁ rozhodně nikdy spát v žádný hamace NEBUDU Laugh .
Je to pro mě hrozně nepohodlný strašně se to pořád houpe dělá se mi špatně Laugh
Proč to tu vlastně píšu ? Jestli se někdo rozhodujete tak si to mužete taky takhle zkusit třeba vám to pomůže v rozhodování jako mě Wink Jinak já vážím cca 90kg což tahle hamaka dává v pohodě . Uplně to nezavrhuju na takoví to pohopání se někde s výhledem do kraje bude dobrá Ok

JDaniels vložil tyto přílohy:
P3300148__2_.JPG.jpg

Stát si za tím, co je správné, chce odvahu, ale není jiná cesta.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/23/2010
jen taková blbost.

Camogrom nebo pencott???(vím, podmínky nebyly ideální Happy )

Pospa vložil tyto přílohy:
IMG_20200331_145218.jpg.jpg
IMG_20200331_145848.jpg.jpg
IMG_20200331_150525.jpg.jpg
IMG_20200331_155450.jpg.jpg
IMG_20200331_155558.jpg.jpg

chybama se člověk učí- BLBEC VLASTNÍMA
Dal
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/2/2013
Pro tuzemské použití mě přijde vhodnější Pencott. Ale jehličky rullez LaughDD
Per pedes,
Nechaj noža - bolí koža, Mrtvému nože netřeba
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/29/2009
Pospa napsal:
jen taková blbost.

Juro, u Tebe to je fuk...že jsi přibral jde vidět v obojím Wink Laugh Laugh Laugh
Kontakt pouze email,PM ne.Děkuji
Posláno:
Začátečník
Připojený: 10/3/2015
EM
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/21/2008
...hodně mě láká tudlencta věc na videu, páč se mi strašně líbí ta představa,že se mi nepotěj záda...že by mi to na foťák - pítí - větrovka/triko - sváča stačilo,ale nemám to kde osahat tak se optám jestliva to někdo máte. Helikon je úplně vpohodě spíš jestlivá tam nejní nějakej zadrhel...já jsem strašně váhavej kupovač bez čumendy a vošahání...jinak chlápek točí docela o všem a myslím dobře

"Nu, tu máš, poutníče, milý ten svět, na nějžs se podívati žádostiv byl."
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/7/2013
Pospa napsal:
jen taková blbost.

Myslím, že v tý druhý nenápadnější kombinaci by Tě mohl myslivec trefit spíš .....
Proti zrození a smrti nemáš léku v mezidobí zachovej radost. (Santayana)
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/5/2014
no jestli to je tak ,,kvalitní"NoNoNo jako dvoje kalhoty co od nich mam tak to žádná výhra nebude
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum