ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Nože typu Motýlek Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 8/18/2006
Kershaw Lucha je doma...Happy

Hned v úvodu se musím omluvit za svoje předchozí vyjádření, a to že: "Designově to sice není nic, z čeho by si člověk měl sednout na pr*el". Ve skutečnosti vypadá o hodně lépe než na internetu. Zpracování naprosto odpovídá firmě Kershaw, tedy přesná a čistá práce. V podstatě stejná jako u Kimury první generace Ok .
Postřehy a foto později...
Posláno:

Pokročilý
Tak jak jsem slíbilHappy
Novinka od firmy Kershaw model Lucha. Již jsem naznačil, že zpracování je opravdu čisté, nikde žádné otřepy nebo nedotaženosti a přesné, souměrný výbrus a všechny části Ok .
Co jinak říct? Nůž působí poměrně velkým dojmem, ale váha je díky odlehčení ruček držena na rozumných, s přihlédnutím k celokovovému provedení, 167 gramech. Volná západka je jištěna proti kontaktu s čepelí. Celkově nůž opravdu neurazí a v současné konkurenci výborně zpracovaných balisongů z Číny se jako zástupce USA Made rozhodně neztratí.
Tak a bylo dost chvály, je čas na kritiku Happy .
Balisong nepřišel úplně dokonale vyladěný. Lehké, spíše minimální vůle na ručkách jsou znát, nicméně to není nic, co by nespravilo dotažení pivotů. I přes tyto vůle však nedochází ke kontaktu čepele s vnitřní stranou ruček.
Čtveřice designových děr (jiný účel v nich nevidím) v oblasti pivotů může být pro někoho líbivá nebo zajímavá, nicméně jsou umístěné v nejkritičtější a nejnamáhanější zóně balisongu. Pokud bych pominul to, že bych měl potřebu někde s balisongem něco páčit, tak bočními dírami je poměrně dobrý přístup k ložiskům na kterých běhá čepel. Ano zastánci mazání uložení dozajista jásají, ale já v tom vidím naopak snadnější možnost vniknutí nečistot do uložení a s tím následnou nutnost čištění Confused .
Poslední kritizovatelnou věcí může být horní povrch západky. V celkovém kontextu nože může působit hrubě a nezačištěně. Nicméně zde se může jednat o záměr výrobce a mně to nevadí.

Závěr? Kershaw Lucha se rozhodně neztratí, cenovka 120 USD (u nás 3780,- Kč) je odpovídající a ten, kdo třeba jen z principu nechce kupovat nože z Číny má jasnou volbu...Happy

Tomáš vložil tyto přílohy:
IMG_6558.JPG.jpg
IMG_6559.JPG.jpg
IMG_6560.JPG.jpg
IMG_6561.JPG.jpg
IMG_6562.JPG.jpg
IMG_6563.JPG.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/30/2011
Wáu... super fotky a super recenze..:) díky!Admire
Posláno:

Pokročilý
Recenzí bych to nenazýval Happy . Jsou to spíš ty, jak já říkám, negativní postřehy. Ten nůž je totiž v poměru cena/výkon výbornej, to dojde každýmu Cool . Ale už pár balisongů mi rukama prošlo, a tak mám srovnání a můžu, byť subjektivně, upozornit na drobnosti, které chybí k dokonalosti. Když to ale vezmu kolem a kolem, tak nedotažené pivoty, designové díry a západka, která má být možná hrubá, podle toho, že zbytek jejího povrchu je dokonalý, ten nůž nijak nesráží...Ok
Fix
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 6/15/2006
Výborný popis od Tomáše, podle mě jaho zlatý standard.
Jinak ještě k těm otvorům v oblasti tangu, viděl bych to jako dokonalý lapač nečistot. Jako výhru pro mazání bych to neviděl, protože případné mazání nastane max. 1 za čas při častém flipování, ale bordel tam bude pronikat neustále.
Od Kershaw jsme se dočkali výborných Kimur, ale Lucha to zase posunula o kus dál. Kuličková ložiska jsou super posun kupředu. Zvětšení nože je asi individualni pohled. Při flipování měli Kimury trochu tendeci vyklouzávat z ruky, Lucha tímto drobným nešvarem netrpí. Za mně super nůž s výbornym zpracováním. Cena a kvalita je taky výborná!
Balisong je můj život a doufám, že můj život nebude záviset na balisongu.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/8/2010
ďakujem za postrehy, myslím že tejto novinke pomôžu strenky od flytanium :)
https://www.instagram.com/p/B8eeVnjBEro/
instagram.com/stefpacka/
Posláno:

Pokročilý
Ohledně chronických mazačů uložení to bylo myšleno obecně...Grin

Ty střenky od Flytanium sem už dával minulou stránku M4ST3RCUT0R. Docela jsem koukal, jak pružně zareagovali na nový model. Každopádně podle jejich předpokladů by váha měla klesnout o nezanedbatelných 32 gramů, tedy cca na 135 gramů.
Takže váha půjde dolu a cena nahoru...Happy
Posláno:

Štamgast

ZLOjasna vložil tyto přílohy:
IMG_9292.jpg.jpg

instagram.com/stefpacka/
Posláno:

Začátečník
Připojený: 8/24/2018
Mě se teda líbí moc Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/19/2013
Ahoj všem.
Mám dotaz jestli se u nás v ČR dá sehnat nějaký průměrný trénovací balisong? Mám něco objednáno z Čajny ale začal se mi rozpadat další CCC. Flipování mě baví a nerad bych to odkládal na celý měsíc. Za takovou dobu se zvládnu naučit nějaký trik :). Dá se tu sehnat něco jiného než Böker Plus trainer? A jestli ne, tak jestli se do něj vůbec vyplatí investovat 1600 korun?
Upřímně bych bral i nějaký použitý balisong pokud by se někdo něčeho chtěl zbavit. Věřím že s jakýmkoliv budu pocitově o X levelů dál než s CCC.
Předem díky za odpověď nebo nasměrování.
Posláno:

Štamgast
Mrkni do inzercie ;)
http://www.knife.cz/Default.aspx?tabid=54&g=posts&m=1006522#1006522
instagram.com/stefpacka/
Posláno:

Začátečník
Připojený: 3/14/2016
Už je nějakou dobu doma, ale až teď jsem se dostal k tomu vyměnit ladičku a trochu ho očesat - latch pryč, klip pryč a trainer je připravenej. Grin Překvapilo mě, že nešel hned z výroby hladce, musel jsem trochu promazat a OK. Kvalita zpracování je ale slušná Ok

jose.porsche vložil tyto přílohy:
8C0F768D_E44E_4DD5_9CFF_2784A973AB3C.jpeg.jpg
BA0849FC_4FBC_49A1_9114_1EDAF91173EF.jpeg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Dvě stránky zpět je avízo na připravovaný balisong od Mr. Blade Madcap.
Ačkoli mě vůbec neoslovil a opravdu ho neplánuji do sbírky, tak jsem pro případné zájemce zjistil podrobnosti.

Je vyráběn ve dvou variantách, vždy s příložkami z G10 (černá a červená)
- ocel 8Cr14MoV, kaleno na 56-58 HRc
- celková délka 200 mm
- délka čepele 89 mm
- tloušťka čepele 4 mm
- uložení na bronzových podložkách
- váha 122 g
- cena cca 2800 Rublů

Mně osobně se teda nelíbí, ale dobrá, každý máme jiný vkus, to se nedá nic dělat. Ale proboha, co ta ultra-volná západka Shocked ??? Jsme v roce 2020 a ten nůž se nenabízí na tržnici!?

Tomáš vložil tyto přílohy:
madcap_930x500.jpg.jpg
madcap4_930x500.jpg.jpg
madcap4_930x500___kopie.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 3/25/2020
Dobrý den.
Jen z mých nožů je motýlek a dnes mi na něm upadla pojistka. Problém je, že nebyla přichycena na šroubku, ale na tyčince, která byla umístěna na vnitřní straně nožičky. Tyčinka mi spadla do jiné dimenze, ale pojistka mi zůstala. Nemáte někdo zkušenost s opravou?
Posláno:

Pokročilý
No pane jo, to je teda popis...Shocked
Co takhle fotka? Ta by tomu třeba výrazně pomohla...
Posláno:

Začátečník
Připojený: 3/14/2016
Naživo jako pecka, mám radost Cool

jose.porsche vložil tyto přílohy:
08A74990_1838_4E91_BDF8_28AF2720340B.jpeg.jpg

Posláno:

Pokročilý
jose.porsche napsal:
Naživo jako pecka, mám radost Cool

Ahoj, paráda, gratuluju. Tak vítej v klubu...Cool

Jinak takhle to dopaddá, "Když vonku zurí koronavirus" a půjčíte Štefanovi nové dva kusy...Happy Applause

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum