ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Ocílka II. Možnosti
Posláno:
Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 12/28/2019
Jestli smím podotknout - jsou pro tuto ocel bezpodmínečně nutné ocílky? Mám doma něco podobného s VG-10 a používám s úspěchem nejjemnější tyčku od jan03 ( odtud z fora) a bukovou lištu se zel. pastou ( pro lepší držení pasty jsem ji vzal 80kou šmirglem). Před každým použitím 2x z každé strany tyčkou ( keramika brousí, nevyhlazuje) a pak pasta. Ostří neubývá nijak závratně a práce je pak radost.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/27/2009
Nechapem trocha ..... "Ovšem nevím, zda je ocílka potřebná pro tyto účely a zda je vhodná pro japonské nože"......... Noze v odkaze su z "nic moc extra" ocele Daido 1K6 http://www.zknives.com/knives/steels/steelgraph.php?nm=1k6 cize urcite sa bude ostrie "ohybat" a ocielka si svoje urcite zastane a som presvedceny ze prospesna bude . A jednoznacne DICKORON Classic safír oválná 30 cm. A potom sa este naucit s tym robit co je min. 50% uspechu nieli viacWink Drzim palecOk
Posláno:
Začátečník
Připojený: 1/9/2017
... děkuji za reakce

vesměs je doporučována ocílka DICKORON classic se safírovým tahem 30cm jako univezrální pro většinu nožů

Mohl by mně prosím někco vysvětlit k čemu se používají tedy ostatní mnou uváděné ocílky
tj. DICK micro a DICK polish viz https://www.dick.de/en/tools-for-chefs-and-butchers/products/the-dickoron-family

Děkuji

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/31/2012
Mám Dick titan a naprostá spokojenost od kuchyňských přes mé řeznické co si beru sebou na zabijačky až po některé mé "sbírkové" kusy.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 5/16/2011
Polish se používá na opravdu ostrý nůž na vyhlazení ostří, je úplně hladká, dá se používat na tvrdou ocel japonských kuchyňáků, do kterých safír dělá zuby. No a micro je něco mezi, má jemnější drážky než klasický safír.
Přemýšlím, že vyměním safír právě za micro. Kdyby měl někdo zájem mám safír oválnou 12.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum