ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Fallkniven I. - kvalita, zkušenosti Možnosti
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 4/11/2019
Pánové, chtěl bych vás požádat o komentář. Dostal se mi do ruky Fal. A1.
Na tohle setkání jsem se těšil, ale nakonec jsem byl dost rozčarováný.
Jedná se o starší kousek s laminovanou oceli na hřbetě šířky okolo 6mm. Původně celočerná úprava. Výbrus konvexní.
Nůž vůbec nešel do materiálu a to jak při řezání (dřevo), tak i sekání, i když byl ostrý na dotek.
Kámoš nebyl první majitel, tak netuším, zda už nebyl moc odbroušený. Dost mě to zklamalo. Je to standrt, nebo je nůž zmršený. Možná bych ho zkusil trochou vytáhnout?
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 12/11/2018
Mam S1 a do materiálu jde neuvěřitelně. Hoď fotku ať víme víc.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/7/2013
Mám Kruta (sk6) a jde do řezu jako, no jako 6mm tlustá kudla.
Je otázka jaký je očekávání, srovnání. Já jsem s tím nožem spokojenej, nožů mám víc a tak jsem se naučil, že se musím spíš já noži přizpůsobit. Tj sklon, síla atd. tak aby nástroj byl využit co nejefiktivněji, fakt je, že bych si už takhle malej nůž s takovou tloušťkou čepele nekoupil, na sekání je to stejně lehký a na řezání zbytečně moc.
No a taky je fakt, že Fallkniven byla moje nej značka továrních pevnejch a od tý doby co mám Roselli zejména jejich fulltang, tak F dost odpočívají ....
Proti zrození a smrti nemáš léku v mezidobí zachovej radost. (Santayana)
Posláno:
Štamgast
Připojený: 8/12/2013
Já mám docela rád tlustý kudly. A1 jsem kdysi chtěl, ale udělal jsem špatnou zkušenost. Kamarádův kus byl špatnej, vylamovalo se ostří, ulomila se špička a to při slušným chování, žádný prasácký "testy". Kromě toho byl nůž značně poškrábanej po pár vytaženích z pouzdra. Tak jsem ji nějak zavrhl (z podobných důvodů taky Korshuna od Kyzliaru). Vím, že fůra lidí je spokojená, ale i vzhledem k ceně mě fallkniven teď moc nebaví. Nevím, kolik teď stojí, ale já před pár roky koupil za skoro stejnou cenu nůž od Dohnalů. A levněji jde i asi nezničitelný Tops, když nevadí uhlíkovka.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/22/2012
Ak chceš nôž s konvexom ktorý dobre reže a si ochotný si priplatiť, popozeraj sa po nožoch bark river. Prípadne po nožoch od nožiarov, napr. Igor Hritz robí výborný konvex..
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/10/2015
Mydlifous napsal:
Já mám docela rád tlustý kudly. A1 jsem kdysi chtěl, ale udělal jsem špatnou zkušenost. Kamarádův kus byl špatnej, vylamovalo se ostří, ulomila se špička a to při slušným chování, žádný prasácký "testy". Kromě toho byl nůž značně poškrábanej po pár vytaženích z pouzdra. Tak jsem ji nějak zavrhl (z podobných důvodů taky Korshuna od Kyzliaru). Vím, že fůra lidí je spokojená, ale i vzhledem k ceně mě fallkniven teď moc nebaví. Nevím, kolik teď stojí, ale já před pár roky koupil za skoro stejnou cenu nůž od Dohnalů. A levněji jde i asi nezničitelný Tops, když nevadí uhlíkovka.

Niektoré majú aj v 440C alebo 154CM. BOB hunter v 154CM je prakticky nezničitelný. Odporúčam pozrieť testy na youtube.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/11/2019
Už se mi podařilo sehnat nějakou fotku té A1, pokud by jste k tomu mohl ještě někdo něco napsat.
Jinak vám moc děkuji za komentáře a vaše cenné zkušenosti Ok

Karel W vložil tyto přílohy:
20200521_115355.jpg.jpg
20200521_115400.jpg.jpg
20200521_115419.jpg.jpg
20200521_115413.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/31/2012
Měl jsem kdysi PHK koupil sem jej jako nový kus a s velkým nadšením sem se těšil až mi přijde, pak přišlo takové mírné zklamání s mým vysněným nožem a předpokládal jsem že to bude můj poslední nůž a už nikdy jiný nebudu potřebovat. Rukojeť mi neseděla a rybina na rukojeti už vůbec ne permanentně to bylo ušpiněný nějakýma nečistotama ani sem jej snad nemusel téměř použít byly tam stále! A jeho šířka čepele byl sekeroidní čímž nechci urazit sekeryHappy , nevyhovoval mi ani jako lovecký nakonec sem se s nim rád rozloučil ikdyž teď mám sem tam nápinky na S1 při vzpomínce mě chuť si jej pořídit přejde. Omlouvám se zastáncům Wink Starší foto někde už tu je na knifu.

Kapol vložil tyto přílohy:
161721.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/10/2019
S tím PHK souhlasím. Hned jak došel, bylo mi jasné že dlouho nezůstane. Kde bych taky v Beskydách páral mrože Surprised
Posláno:

Začátečník
Připojený: 9/28/2010
Zdravím,
V Liberci jsem v jednom krámku, Zamečnictví Pečený, objevil výloze Fällkniven F1dz za 3800,- Kč.
Cena je snížená z původních 4960,-Kč. Asi ho tam mají dlouho Happy
Tak snad někomu udělám radost.
nejde mi sem bohužel vložit fotka
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 12/11/2018
Na lamnii sleva 10% s kodem FDC10
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum