ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Sleipnir a Baštové Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 4/17/2013
Byť kamarátom nožiara má svoje výhody...
Príjemný paroháč, ešte kus dobrej kože na odev a bude to Ok .

Nie som povinný byť taký, akým by som podľa ostatných mal byť.
je to ich omyl, nie moje zlyhanie. R. P. Feyman
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/4/2015
Ahoj kluci,
děkuji za jakékoliv ohlasy, ještě jednou budu otravovat s posledními třemi noži.
Málokdy se mi stane abych měl tolik nožů pohromadě, většinou jak nějaký dodělám tak jde hned pryč, tak jsem ty tři poslední ještě vyfotil pohromadě.

Sleipnir vložil tyto přílohy:
56_57_58_01.JPG.jpg
56_57_58_02.JPG.jpg

Posláno:
Pokročilý
Připojený: 3/19/2014
Všechny tři pěkný , ale ten horní superApplause
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/18/2017
Krásná práce pane ;)
Posláno:

Štamgast
Díky Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/15/2010
Víťo za mě nejvíc ten parohovej Applause i když všechny tři kudly povedené. A nejen ty kudly...Ok
Prosím nepište mi PM. Pokud se rozhodnete mě kontaktovat, použijte "tlačítko" email. Děkuji.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/27/2018
Paroháč je moc pěkný. Bodlina je ale tvarově moje krevní skupina. Applause Admire
Friedrich Engels napsal, že práce udělala z opice člověka. Já píši, že někteří mají ještě hodně co dohánět.
Posláno:

Štamgast
Díky, teď jsem dodělal ještě trojici prvních cen. Napodobeniny koňských třmenů co je mají Semtěšští rytíři ve znaku. Je to na lukostřeleckou soutěž,snad letos proběhne.

Třmen_2020_01.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/25/2015
Třmeny parádní Ok
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/3/2015
Suprové trofeje, ale mám nápad... Nechceš jim na příště udělat ještě terč ve stylu 12 seker OdysseovýchLaugh Já vím, ničí to šípy, ale disciplína by to byla super...
,,Všeliké kvaltování pro hovada jest"...J. A. Komenský; Nechceš-li vyrobit svůj 20. nůž, nevyráběj ten 1.!
Posláno:

Štamgast
Díky kluci,
Honzaj - myslím že bude stačit 12 seker koronavirových, termín už padl a doufají že to udělaj do konce roku, ale jistota je jistota, tak jsem je přeci jen udělal. když tak zůstanou na příští rok Happy
Posláno:

Štamgast
Ahoj Kluci,
Kamarád z historického šermu si chtěl udělat mušketu, poprosil mě jestli bych mu udělal kovové věci, dřevo že nějak spáchá sám. Takže výroba padesát na padesát.

Takhle to dopadlo, skoro finální verze, práce zajímavá, vše chodí jak má, ale znovu bych to asi dělat nechtěl, trvalo to po kousíčkách déle jak rok Happy

Muš_Luk_II_01.JPG.jpg
Muš_Luk_II_02.JPG.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/3/2015
No, tak huba mi padá na podlahu... Oba umíte, ale ta hlaveň... to je něco mimo mé chápání kovářských schopnostíAdmire Admire Admire

A střílí to?Laugh

Admire Admire Admire
,,Všeliké kvaltování pro hovada jest"...J. A. Komenský; Nechceš-li vyrobit svůj 20. nůž, nevyráběj ten 1.!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/15/2010
Zírám a nenapadají mě slova. Ta hlaveň... Vygumoval jsi svá slova o amatérském tvoření Víťo... Admire
Prosím nepište mi PM. Pokud se rozhodnete mě kontaktovat, použijte "tlačítko" email. Děkuji.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 11/11/2013
Ještě fouknout na doutnák a ......
Železo vypadá dobře,ale ta lepenice k tomu nepasuje.
Posláno:

Štamgast
Děkuju kluci,
Hlaveň je ze silnostěnné bezešvé trubky, zaslepil jsem to silnou, zapuštěnou zátkou, kamarád to odvezl na zkoušky a ty dopadly dobře na několika násobné přeládování než se bude standartně používat.Mušketa je samozřejmě jen pro účely střelby bez kulí, jen na představení v bitvě, takže prach a ucpávka a rána jak z děla. Samozřejmě mu to nedalo a musel s ní zkusit rozštípnout špalek a v pohodě.
Na to dřevo jsem taky koukal, je nádherný, muselo to dát hrozně práce, ale to napojení (slepení) jednotlivých částí to trochu kazí.
Ještě mě tam mrzí to krytí lučíku, spouště, to jsem jediné kovové nedělal, kamarád si to chtěl zkusit tak to tam chtěl dát, já bych to osobně dělal jinak, tohle je jak z prvorepublikové flinty, lepší by bylo krytí protažené až dozadu a se zdobnějším dvojitým obloukem.
Děkuju za bodíky Happy
Posláno:

Štamgast
Klepadlo na vchodové dveře Baštecké loděnice.

Klepadlo_Lo__01.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/18/2017
...teda ta mušketa toe něcoApplause Happy
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 3/19/2014
Jak mušketa tak klepadlo superOk
Posláno:

Štamgast
Děkuji, teď přidám starý polorozpadlý vojenský kufr od kamaráda, předěláno kování madla ... :
LODNÍ TRUHLICE.

Lodní_truhlice_01.JPG.jpg
Lodní_truhlice_02.JPG.jpg
Lodní_truhlice_03.jpg.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum