ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Nože ESEE (a další) z RAT Cutlery Možnosti
Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 4/2/2020
Zdravím všechny a hlavně majitele a přispěvatele do tohoto Esee úctyhodného tématu. Krásných fotek a zkušeností je tady opravdu hodně. A proto se ptám.

Má někdo z vás zkušenosti s ESEE Tertiary push dagger? Je to taková ta tlačná dýka na základě Izuly. Zase až tak moc videí jsem s tímhle nožem nenašel a to mě mrzí, neboť sháním něco na každodenní nošení - podmínkou je, aby se to dalo slušně použít k sebeobraně jako tlačná dýka, ale zároveň, aby to bylo použitelné pro běžnou činnost typu ukrojení klobásy a kusu housky ke svačině.

Dřív jsem jako EDC na sebeobranu nosil tlačnou dýku od Cold Steel a její jednoduché a intuitivní používání jsem si oblíbil. Stejně tak i lepší skrytelnost a nositelnost dýky ve tvaru "T" oproti klasickému noži. Jenže problém byl, že Cold Steel tlačné dýky se nedají moc dobře použít na běžnější činnosti. A tady mi přijde, že ta tlačná dýka z Izuly by mohla být pro moje potřeby použitelnější. Zvlášť, když už mám dobré zkušenosti s klasickou Izulou.

Díky za jakékoliv postřehy.

PS, prohledal jsem tohle fórum a našel jenom 3 zmínky o Tertiary - z roku 2016.
1. že je to Izula do temné uličky
2. že je asi 1. duben a někdo si dělá s tou Izulou srandu
3. že je to hnus

a to je všechno. Mrzelo by mě, kdyby to byly jediné názory všech zdejších nožomilů a ostromilců.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/1/2014
Možná je to tím, že tlačná dýka nemá moc praktické využití coby klasický nůž, proto tak málo zmínek. Jestli se nepletu, vlastní ji 3dfx4eva, zkus se obrátit na něho.
Posláno:
Začátečník
Díky za kontakt. Napíšu mu. Nevím, jestli Tertiary nakonec pořídím, ale jestli ano, rád se zde potom pochlubím nějakou fotkou a třeba i vlastními zkušenostmi
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/26/2006
Nigel West Dickens napsal:
Má někdo z vás zkušenosti s ESEE Tertiary push dagger?

Tertiary mam a pravidelne nosim nekdy od roku 2016. Nosim to jako sebeobranny prostredek "posledni zachrany" spolu s peprovym sprejem kdyz chodim behat nebo prochazkovat. Duvod proc Tertiary byl ten ze uz roky nosim Izulu a Tertiary ma stejne pouzdro + veskere prislusenstvi. A protoze doma uz byly nahradni pouzdra na Izulu a ruzny klipy a spony a strenky k ni tak byla Tertiary logicka volba.

Prakticky pouziti... no je to Izula Happy. Takze ano, v pripade potreby s tim nakrajis housku i klobasu ale jde to blbe a lidi koukaj jeste blbeji Laugh . Na sebeobranu jsem Tertiary nikdy nepouzil a doufam ze nikdy nepouziju ale uz pri prvnim uchopu je jasne ze v pripade potreby to umi byt velice efektivni zbran - to ale plati pro vetsinu tlacnych dyk. Proti dykam od napr. Cold Steel je malicko nezvykly uchop kdy je ostri mezi ukazovakem a prostrednikem ale je to jen o zvyku. Siroka strenka je na jednu stranu malicko otravna pri noseni, na druhou stranu se Tertiary opravdu skvele drzi. Jako sebeobranny doplnek k Izule a rozsireni ESEE sbirky je to zajimavy a dobre zpracovany nuz.

3dfx4eva vložil tyto přílohy:
T1.jpg.jpg
T2.jpg.jpg
T3.jpg.jpg
T4.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
No to je paráda. Díky za informace a vlastní zkušenosti. A taky ty fotky. Asi si ji nakonec opravdu pořídím. Právě proto, že i já mám klasickou Izulu a na práci s ní jsem zvyklý. Výhoda je i u těch pouzder a příslušenství - jak sám píšeš. I broušení a údržba bude hodně podobné.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 2/17/2019
Vždycky se mi ESEE nože líbily, méně jejich ocel a už vůbec jejich cena...
Tak sem zkusil klasiku, prcka, a z nerezovky Happy
Nějak ho nejde pustit z ruky, velmi návykové, parádní ergonomie...

PePro vložil tyto přílohy:
IMG_20200521_104442b.jpg.jpg
IMG_20200522_180230a.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
PePro napsal:
Vždycky se mi ESEE nože líbily, méně jejich ocel a už vůbec jejich cena

Obyčejná ocel, kterou Esee používá, a dobře vědí proč, někomu vyhovuje, jinému ne. Dobře to vystihl jeden zdejší člen, cituji: ono je to stejné jako u off-roadů, jsou opravdové a žurnálové, a esee mi charakterem připomíná land rover defender, taky si na nic nehraje, ale projede všude a vydrží všechno, asi takHappy Ok

wrafan vložil tyto přílohy:
IMG_20200522_162202_3.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
No já zase žasnu. Procházím tohle fórum a nestačím se divit, jaké sbírky nožů někteří z vás mají. Někdo má dokonce z nožů ESEE postavené sluníčko - když je všechny narovná do kruhu, tak mu to slunce vznikne. Netušil jsem, že je tu tolik eseemaniaků. Já mám zatím jen jednu Izulu a myslel jsem si, kdovíco nemám, ale na některé nožomilce tady nemám.

Líbí se mi ale, jak ty nože používáte a fotíte. Je vidět, že je často nemáte jen na parádu, ale na pořádnou práci. Mám rád, když nůž dostane používáním takovou patinu - barva se trochu sedře, rukojeť poškrábe, ale celkově kudla dál plní svůj úkol, a tak to má být. :D

Posláno:

Štamgast
...je to radost, si s těma plechama hrátHappy Ok

IMG_20200524_095557_2.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/10/2019
wrafan napsal:

A nedá si pokoj a nedá NoNoNo jeden prstík mu nestačí. Laugh
Posláno:

Štamgast
Ježour napsal:
wrafan napsal:

A nedá si pokoj a nedá NoNoNo jeden prstík mu nestačí. Laugh

Laugh Ok no právě, trénovat musimHappy
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 10/18/2009
Chovám se k ratkám jak dobytek a mohl bych ještě hůř , naštěstí mi brání můj celkem dobrej vkusGrin

Posláno:
Začátečník
Připojený: 2/17/2019
wrafan napsal:
PePro napsal:
Vždycky se mi ESEE nože líbily, méně jejich ocel a už vůbec jejich cena

Obyčejná ocel, kterou Esee používá, a dobře vědí proč, někomu vyhovuje, jinému ne. Dobře to vystihl jeden zdejší člen, cituji: ono je to stejné jako u off-roadů, jsou opravdové a žurnálové, a esee mi charakterem připomíná land rover defender, taky si na nic nehraje, ale projede všude a vydrží všechno, asi takHappy Ok

Jasně, u velkých kudel to beru jako výhodu, ale u menších univerzálů mám raději nerez.
Lákalo mě to xancudo, nicméně chtěl sem napoprvý něco klasičtějšího, a izula vyšla i levněji mrGreen
Posláno:

Štamgast
PePro, neber mě úplně vážně, já jsem zarputilej uhlomilec a tím už zůstanu. Každý ať si vybere to co mu vyhovuje nejlíp, ještě že těch kudel je na světě tolikHappy .
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/20/2002
Ahoj, mám v tuto chvíli teoretický dotaz, který se příští týden může změnit v realitu.
Přijde mi Esee 3 v s35v a pravděpodobně budu chtít původní střenky místo těch profilovaných.
Nemáte někdo světlé, nepoužité, micartove na prodej či obchodní výměnu... Pravděpodobně i s výměnou pouzder, aby to sedělo?
Diky za info.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/26/2006
mikup napsal:
Pravděpodobně i s výměnou pouzder, aby to sedělo?

Strenky bohuzel volne nemam - hned jak S35VN Trojka dorazila tak jsem taky menil za puvodni ploche. Ale pouzdro 100% resit nemusis - cast strenek ktera drzi nuz v pouzdru je na vsech strenkach stejna - ploche od ESEE, 3D od ESEE nebo 3D od TKC... vsechny do pouzdra pasuji. Jak do "starych" Rat Cutlery pouzder tak do novych ESEE (ty stare myslim ty s logem RAT z mekciho plastu jak se rychleji "obihaly").

PS
A budes potrebovat 2x torx T15, stary palcovy imbus uz na ty nove 3D strenky nepasuje Happy.

3dfx4eva vložil tyto přílohy:
Trojky.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/20/2002
3dfx4eva napsal:
mikup napsal:
Pravděpodobně i s výměnou pouzder, aby to sedělo?

Strenky bohuzel volne nemam - hned jak S35VN Trojka dorazila tak jsem taky menil za puvodni ploche. Ale pouzdro 100% resit nemusis - cast strenek ktera drzi nuz v pouzdru je na vsech strenkach stejna - ploche od ESEE, 3D od ESEE nebo 3D od TKC... vsechny do pouzdra pasuji. Jak do "starych" Rat Cutlery pouzder tak do novych ESEE (ty stare myslim ty s logem RAT z mekciho plastu jak se rychleji "obihaly").

PS
A budes potrebovat 2x torx T15, stary palcovy imbus uz na ty nove 3D strenky nepasuje Happy.

Díky moc za informace, takže jen střenky :) mohou být i jiné barvy, ale micartou a nové.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/15/2010
Přírůstek k mé staré RATce...a aktuální hračka na večer k televizi. Happy

Chalcodes vložil tyto přílohy:
P5252169.JPG.jpg

Prosím nepište mi PM. Pokud se rozhodnete mě kontaktovat, použijte "tlačítko" email. Děkuji.
Posláno:

Štamgast
Chalcodes, pěkná dvojkaOk . Já už si hrajuHappy Ok

IMG_20200528_163519_3.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 5/21/2020
Samé krásnu kúsky páni. Mne dnes dorazil tento fešák.

Diviacik vložil tyto přílohy:
FB_IMG_1590426790885.jpg.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum