ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Nože ESEE (a další) z RAT Cutlery Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 2/3/2019
Už jsem viděl na Instagramu a jsem celkem zvědavý vo co gou 😀
Něco malinkýho a hezkýho 😋
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/17/2013
wrafan napsal:
Já mám místo BK16 pana Doubka, je to ideální kompromis k 3jce, 4rce a právě BKáčku.Happy Ok

A ešte aj o dosť lepšie vyzerá.Ok
Nie som povinný byť taký, akým by som podľa ostatných mal byť.
je to ich omyl, nie moje zlyhanie. R. P. Feyman
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/1/2014
Delewar napsal:
wrafan napsal:
Já mám místo BK16 pana Doubka, je to ideální kompromis k 3jce, 4rce a právě BKáčku.Happy Ok

Nůž od Fluga je jiná kategorie, má svoji vlastní dušiOk . U BK16 mi vadil hlavně plast na střenkách, protože když by si člověk dokoupil micartu je na vyšší částce než Esee 3 nebo 4.
Jinak to nebyl špatnej nůž.
Ještě to tu trochu zaplevelím, sic se to týká Rat1, ale nedávno se tu řešila Avispa z SK5, myslím že se to k tomu hodí. Tři dny jsem šmajdal po Jizerkách s Rat1 v kapse, jídlo, cibule, buřty, uzený, zelenina, atd. , bez nějaký zvláštní péče. A dneska koukám, že Aus 8 taky nic mocHappy . Nehaním, jen se dělím o osobní zkušenost, nešlo to dolů jinak než leštící pastou. U SK 5 jsem aspoň dopředu věděl, co můžu čekatHappy

wrafan vložil tyto přílohy:
IMG_20200625_214745.jpg.jpg
IMG_20200625_214758.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/27/2015
Dnes přišel

germanicus1 vložil tyto přílohy:
IMG_20200626_205036.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/10/2015
wrafan napsal:
Delewar napsal:
wrafan napsal:

Nůž od Fluga je jiná kategorie, má svoji vlastní dušiOk . U BK16 mi vadil hlavně plast na střenkách, protože když by si člověk dokoupil micartu je na vyšší částce než Esee 3 nebo 4.
Ještě to tu trochu zaplevelím, sic se to týká Rat1, ale nedávno se tu řešila Avispa z SK5, myslím že se to k tomu hodí. Tři dny jsem šmajdal po Jizerkách s Rat1 v kapse, jídlo, cibule, buřty, uzený, zelenina, atd. , bez nějaký zvláštní péče. A dneska koukám, že Aus 8 taky nic mocHappy . Nehaním, jen se dělím o osobní zkušenost, nešlo to dolů jinak než leštící pastou. U SK 5 jsem aspoň dopředu věděl, co můžu čekatHappy

Aus8 nie je pokial ide o odolnosť voči korózii vôbec svätá. Ratka aj pár Cold Steelov si to už odskákalo. Ale ináč je to výborná ocel a hlavne - nože z nej sú zväčša cenovo dostupné takže sa to dá odustiť vzhladom k ostatným vlastnostiam
Posláno:

Štamgast
Wotan napsal:
wrafan napsal:
Delewar napsal:
wrafan napsal:

Aus8 nie je pokial ide o odolnosť voči korózii vôbec svätá. Ratka aj pár Cold Steelov si to už odskákalo. Ale ináč je to výborná ocel a hlavne - nože z nej sú zväčša cenovo dostupné takže sa to dá odustiť vzhladom k ostatným vlastnostiam

Souhlas, už jsem jí to odpustilHappy
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/6/2017
Za mě fajn. Ale konkrétně u avispy a ratky bych vždycky radši sáhl po D2, když je cena s minimálním rozdílem.
U více nožů bych bral možnost volby. Škoda, že mi avispa nesedla placatostí a pojistkou (resp. tuhostí pojistky), líbil by se mi moderní zavírák za babku s uhlíkovkou.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 12/28/2019
Wrafane - mám doma na zahradě, teda pod střechou, takový pracovní nožík z N690. To bys koukal, jak mění barvu. A že má 690ka o 3% Cr víc, jak aus8.
Ostatně jak už psala osoba nejvíc příslušná - Slon - každá ocel zrezne....
Posláno:

Štamgast
Miloslav Zítek napsal:
Wrafane - mám doma na zahradě, teda pod střechou, takový pracovní nožík z N690. To bys koukal, jak mění barvu. A že má 690ka o 3% Cr víc, jak aus8.
Ostatně jak už psala osoba nejvíc příslušná - Slon - každá ocel zrezne....

Jasně, beru to a netrápím se tím. Stejně mám povětšinou nože z uhlíkovek, takže taky kropenatý a naopak mě se to líbí, je to hezčí než nablištěný zrcátko. S tou Aus-8 jsem to sem dával spíš jako zkušenostHappy .
Posláno:

Štamgast
A je to venkuHappy Ok , vypadaj pěkněHappy

Screenshot_20200627_174239_2.png.jpg
Screenshot_20200627_174109_2.png.jpg

Posláno:
Štamgast
Připojený: 9/28/2010
Dobry den nechci nak rypat ale pride mi to jako todle co se uz dela jen trosku delsi cepel a barevna rukojet ale proc ne hezky den.http://www.noze-nuz.com/esee/ESCR25.php

brom vložil tyto přílohy:
ESCR25.jpg.jpg

Jsem dyslektik. Mějte pochopení pro to, jak píšu. Děkuji
Posláno:

Štamgast
brom napsal:
Dobry den nechci nak rypat ale pride mi to jako todle co se uz dela jen trosku delsi cepel a barevna rukojet ale proc ne hezky den.http://www.noze-nuz.com/esee/ESCR25.php

Je to tak, ten spodní na fotce, to je on CR2,5 uhlíkovka 1095, ty dva horní jsou s 3palcovou čepelí, prodlouženou ručkou a z materiálu S35VNOk Happy
Posláno:
Štamgast
Připojený: 9/28/2010
Jo jen zmenili ocel a prodlouzili rucku jako to kdysi udelal u rat 3 ze zrusili ten dvoji uchop ale jinak to sou pekne noze.
Jsem dyslektik. Mějte pochopení pro to, jak píšu. Děkuji
Posláno:

Štamgast
PR4Ok Happy

IMG_20200628_180517_3.jpg.jpg
IMG_20200628_110300_2.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/17/2013
Jednak šikovný nôž a hlavne skvelé bushcraft fotky-ako už tradične. Či niekto ESSE obľubuje alebo nie,fotky sú to Ok .
Nie som povinný byť taký, akým by som podľa ostatných mal byť.
je to ich omyl, nie moje zlyhanie. R. P. Feyman
Posláno:
Začátečník
Připojený: 2/17/2019
Do dešťů s nerezem...

PePro vložil tyto přílohy:
IMG_20200620_123720.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Delewar napsal:
Jednak šikovný nôž a hlavne skvelé bushcraft fotky-ako už tradične. Či niekto ESSE obľubuje alebo nie,fotky sú to Ok .

DíkyOk , Eseéčka i jejich focení mě prostě bavíHappy
Posláno:
Začátečník
Připojený: 2/17/2019
...
Ještě to tu trochu zaplevelím, sic se to týká Rat1, ale nedávno se tu řešila Avispa z SK5, myslím že se to k tomu hodí. Tři dny jsem šmajdal po Jizerkách s Rat1 v kapse, jídlo, cibule, buřty, uzený, zelenina, atd. , bez nějaký zvláštní péče. A dneska koukám, že Aus 8 taky nic mocHappy . Nehaním, jen se dělím o osobní zkušenost, nešlo to dolů jinak než leštící pastou. U SK 5 jsem aspoň dopředu věděl, co můžu čekatHappy [/quote]

Jojo, propotil jsem za víkend párkrát kalhoty, a na AUS 8 je to hned znát. Vždycky mi z toho chytá takovouhle lišku. Pak přemejšlím, co by na to řekla uhlíkovka...

PePro vložil tyto přílohy:
IMG_20200628_170535.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Používané uhlíkovky jak 1095, tak SK5 jsem sem dával fotek celkem dost a tam se s tím dá počítat a třeba Esee na patinu a korozi uživatele předem upozorňují. S Aus 8 mě to taky trochu překvapilo, ale není to nic s čím by se nedalo žít.Happy
Posláno:

Štamgast
Prostě 4, klasikaHappy Ok

IMG_20200630_195956_2.jpg.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest, chodec

Přechod na fórum