ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Hodinky Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/10/2019
majkl napsal:
Já jsem uhnutej na Seika a Orienty ( je to nyní jedna firma) - zásadně automaty a styl diver s otočnou lunetou.
Na první fotce moje první Seika kupované po vojně v roce 1986 v Tuzexu za 600 bonů Laugh ( pro mladší generace bon = tenkrát cca 5,- Kč) což byly cca 1,5 - 2 normální měsíční výplaty. Sloužily perfektně bez poruch cca 25 let, pak v nich něco prdlo a nd prý už nejsou.
Tak jsem si koupil Orienty ve stejném stylu a slouží do dnes bez problémů - druhé foto.
No ale už pokukuji po jiných ( další 3 fotky) - také ve stejném stylu, nějak se nemohu rozhodnout - Orient nebo Seiko Prospex.

600 bonů = patery Levisky. Táta ti měl dát na prdel, takový balík za časomíru ! Tenkrát frčely digitálky s kalkulačkou, kdo je měl, byl největší frajer z celého JZD !!Laugh Laugh
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/3/2013
[quote=Ježour]
600 bonů = patery Levisky. Táta ti měl dát na prdel, takový balík za časomíru !

Ani náhodou, Levisky se šily v teskoubytovnách za cigára, ale Seiko bylo SeikoHappy
Dokud dejchám doufám
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/5/2005
Ježour napsal:
majkl napsal:
Já jsem uhnutej na Seika a Orienty ( je to nyní jedna firma) - zásadně automaty a styl diver s otočnou lunetou.
Na první fotce moje první Seika kupované po vojně v roce 1986 v Tuzexu za 600 bonů Laugh ( pro mladší generace bon = tenkrát cca 5,- Kč) což byly cca 1,5 - 2 normální měsíční výplaty. Sloužily perfektně bez poruch cca 25 let, pak v nich něco prdlo a nd prý už nejsou.
Tak jsem si koupil Orienty ve stejném stylu a slouží do dnes bez problémů - druhé foto.
No ale už pokukuji po jiných ( další 3 fotky) - také ve stejném stylu, nějak se nemohu rozhodnout - Orient nebo Seiko Prospex.

600 bonů = patery Levisky. Táta ti měl dát na prdel, takový balík za časomíru ! Tenkrát frčely digitálky s kalkulačkou, kdo je měl, byl největší frajer z celého JZD !!Laugh Laugh

No já na hadry moc nejsem ( kdyby byli všichní jako já tak by textilní průmysl zkrachovalGrin ).
Pro nějakýho JZDáka byly možná Lewisky celej život, ale mě to nic neříkalo a to táta strávil na montážích po celém světě celkem 15 let a devizi nebyl u nás problém......Měl jsem vlastně 2 trička Adidas a to bylo vše.
Od konce 70. let jsem se potápěl a na ty Seika mě dal táta jako dárek po vojně ( díky montážím).

Když se podívám nyní jak frčí hodinky za desetitisíce - stotisíce , kolik by za ně bylo Lewisek ??? Laugh Cool

Jak napsal Panchart : Seiko je Seiko a do dnes jsem na ně úchylnej...Happy

Ještě foto těch prvních Seiko, které mám z nostalgie schované a jak nyní po 25 letech používání vypadají. Pořád je miluju. Admire Applause

majkl vložil tyto přílohy:
IMG_4499.JPG.jpg
IMG_4500.JPG.jpg
IMG_4501.JPG.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/10/2018
To je pěkný kousek historie. Podle čísla jsou vyrobené v dubnu 1985.

Jinak za 600 bonů by patery Levisky nebyly, protože jedny stály 160.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/27/2013
orient je myslím pod epsonem, ne pod seiko Happy
Nejsou žádné velké věci, jsou jen malé krůčky na cestě ...
Posláno:

Štamgast
janm napsal:

Třesky plesky. stály 120 bonů v těch letech.Asi vím, tu dobu pamatuju moc dobře a Tuzex byl za rohem, vekslák bydlel v domě a tak.Razz Razz Razz
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 12/28/2019
Super Riffle v 73tým za 80,- tuzexových poukázek. Zdražovali, uličníci, teda dost rychle.....Grin
Posláno:

Pokročilý
Ježour napsal:
janm napsal:

Třesky plesky. stály 120 bonů v těch letech.Asi vím, tu dobu pamatuju moc dobře a Tuzex byl za rohem, vekslák bydlel v domě a tak.Razz Razz Razz

Začátkem 80 let stály kalhoty Levis 160 tk, za 120 tk byly kalhoty Wildcat, které byly tvrdé jako prkno a když si je postavil do kouta, tak jsi je tam za týden našel ve stejné poloze.(je to prý opět moderní)

Mustangy stály tuším 150 a 160 tk podle tvaru zadních kapes a nejdražší byly co si pamatuji kalhoty Pace za 190 tk a 210 tk se zipama na zadních kapsách.

Bavím se o značkách kalhot, protože vím, že někdo nazývá džíny obecným názvem "rifle" nebo "levisky" pro všechny značky.
Posláno:

Štamgast
Dobře. Nebudu tady rozdmýchávat vášně. Z 80tých let pamatuju nejdražší džíny Perrys, tzv dolarovky. Lewis 501 se zipem 120 a s knoflíkama za 160.(byly málokdy) za 100 super rifle, 120 lee cooper, a DC brand a podobná hrůza za 80. Wildcaty jsem nikdy neměl, byly hnusné a šité do zvonu. Mustangy v Ostravským "tůzu" byly taky málokdy.

Tím končím, 🦔
Posláno:

Pokročilý
Jasně, já celou dobu píši o modelu 501. Levis se zipem není pro mě Levis, a u 501 se na ceně shodneme. Manželka mi je vylepšuje různými výšivkami. Razz

A zpátky k hodinkám ........

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 9/24/2018
japonské a další jeans
https://denimheads.cz/

já mám momotaro
Posláno:

Štamgast
janm napsal:
Jasně, já celou dobu píši o modelu 501. Levis se zipem není pro mě Levis, a u 501 se na ceně shodneme. Manželka mi je vylepšuje různými výšivkami. Razz

A zpátky k hodinkám ........

Neodolám. Památka na ty první, 40 let......

Ježour vložil tyto přílohy:
IMG_20200628_221300.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/5/2005
Chloupek napsal:
orient je myslím pod epsonem, ne pod seiko Happy

No pěkně se to tady rozjelo - možná by stálo za to založit nové téma kde by jsme mohli vzpomínat na doby kdy byl Tuzex, bony, veksláci............Happy Laugh

No někde jsem četl, že Seiko vlastní Orient. Tak jsem chvilku hledal :

Pro dnešní recenzi jsem si vybral hodinky pocházející z produkce japonské společnosti Orient. Jedná se o hodinářskou firmu s více jak stoletou tradicí na trhu. Orient je jednou z mnoha značek, která je ve vlastnictví jedné z nejproduktivnějších značek hodinářského světa – Seiko.

Pod značkou Seiko byly představeny inovativní řešení u elektronických hodinek, pod jménem Astron roku 1969 to byly první quartzové hodinky, později firma představila první quartzový chronograf, v 80. letech první automatický quartz (tedy quartz dobíjený kineticky). Od roku 1985 Seiko vyrábí ve společné továrně s výrobcem Orient (od roku 2001 je Orient dceřinou značkou Seika).

Posláno:

Štamgast
tak orient (myslím od roku 2001) vlastní seiko epson, zkracuje se to na epson a na všech svých orientech jsem měl právě jen slovo epson, takže i seiko ... doufám, že nevyrábí i džíny Laugh Laugh

https://cs.wikipedia.org/wiki/Orient_Watch
https://en.wikipedia.org/wiki/Orient_Watch
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 3/10/2020
Modrá je dobrá ...Applause

Leoner vložil tyto přílohy:
101472746_662083371315080_8039521064000159744_n.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/26/2015
Koumám teď horologicky hodnotné značky Laugh a narazil jsem na pěkně popsanou historii Orientu ZDE

No a v mezičase co vybírám další hodinky tak pravidelně prodávám a stahuji z inzerce tyhle německý pilotky. Teď jsem zrovna v honeymoon fázi. Laugh :mrgreen

Dagoberd vložil tyto přílohy:
IMG_20200705_191137.jpg.jpg

...je to sice dál, ale zato horší cesta.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/24/2009
Dagoberd napsal:
Koumám teď horologicky hodnotné značky Laugh a narazil jsem na pěkně popsanou historii Orientu ZDE

No a v mezičase co vybírám další hodinky tak pravidelně prodávám a stahuji z inzerce tyhle německý pilotky. Teď jsem zrovna v honeymoon fázi. Laugh :mrgreen

Tieto Déčka mám aj ja, akurát v bielom (v noci svietiacom) cifri bez číslic.. Za mňa super pohodlné časomiery Happy
In vino veritas, in pivo TAKY...
Menej je niekedy viac, ale viac je VŽDY viac!!!
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 5/12/2016
Swiss duo

ksakru vložil tyto přílohy:
IMG_20200705_170313_020.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
nenapadlo by mě, že vlnky a odraz přímého slunce zespodu dělají kouřové efekty Happy

Chloupek vložil tyto přílohy:
P1160154.JPG.jpg

Posláno:
Pokročilý
Připojený: 12/28/2019
Vláďo - to jsou fakt pod vodou? Zajímavý řešení pozadí. Hezký obrázek to ale je !
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum