ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Volný Pokec Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 8/21/2013
zepa napsal:
Zeman napsal:
Ahoj. Poradí někdo co nám to vyrostlo na zahradě?

Líčidlo jedlé (Phytolacca acinosa) česky Líčidlovka jedlá. Plody sú jedlé nevýraznej chuti, no vtáci ich veľmi oblubujú a roznášajú. V minulosti sa plody používali na prifarbovanie vína a marmelád a aj na farbenie látok. Je to trvalka, takže je predpoklad, že ak to máš teraz a nezlikviduješ, budeš mať aj o rok.

Jj. Díky. Tak to táta trefil. Nevěděl ale název. Děkuji.
Za nocí nejtmavších na slunce pamatuj
Posláno:
Začátečník
Připojený: 2/25/2017
Zdravím, vedel by mi to niekto v krátkosti opísať očo sa jednalo? Ten dátum je starší, ako moj dátum narodenia.

vova605 vložil tyto přílohy:
IMG_20190425_173617.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/30/2011
vova605 napsal:
Zdravím, vedel by mi to niekto v krátkosti opísať očo sa jednalo? Ten dátum je starší, ako moj dátum narodenia.

https://sites.google.com/site/nastrampvto/abc/c/oclubudolitichatrebsin1927

Na zdar správné věci ! A nech zhynů všeci zkurvysyni !
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/25/2015
U nás už to začlo Happy

flug11 vložil tyto přílohy:
20200626_164855.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/4/2012
Výročí...

Jurajm vložil tyto přílohy:
Alois_Alzheimr.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/11/2017
Pred chvíľkou som natrafil (ako to fotky dokazujú) na niečo fakt výnimočné Grin. Popis pod produktami znel nasledovne: Zlato, predstavuje garanciu, že v núdzi nezostanete bez prostriedkov. No a čo, ak sa stane zlato bezcenným? Laugh Laugh. Cena: prvé za bezmála 30 eur a druhé za 19. Len dúfam, že v balení je aj protitetanovka Laugh Laugh. Svet v ktorom žijeme Confused.

Štefan vložil tyto přílohy:
trash.jpg.jpg
trash_2.jpg.jpg

Mea culpa, maxima...
Peine forte et dure Ich heisse Lars und ich bin Smogebrotformer. Don Corleone aus Schweden.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/16/2009
vova605 napsal:
Ahoj ,zajímá Tě spíš to místo a nebo ona trudná záležitost?K
S noži je to jako s lidmi,když jsou tupí,tak to za moc nestojí.N.N.
P.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/11/2005
Údolí ticha - zjevně není pouze jedno místo s tímto názvem...

Viz ZDE

A vůbec nerozumím tomu, že chata Port Igarka v Údolí ticha byla v roce 1998 vyškrtnuta ze seznamu nemovitých kulturních památek... (ZDE)
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 9/4/2012
Starý ale dobrý.Happy

Nůž získává na kráse jen když ho opravdu používáte.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/27/2015

germanicus1 vložil tyto přílohy:
prádlo.jpg

Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/7/2013
mysskyn napsal:
Starý ale dobrý.Happy

Skočilo mi tam i tohle .....
Laugh jsem si zavzpomínal ....

https://www.youtube.com/watch?v=OyvJ3CaY3Yc
Proti zrození a smrti nemáš léku v mezidobí zachovej radost. (Santayana)
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 12/28/2019
Taky někdy zavzpomínám na prázdný regály, když stojím a nevím, co vybrat. A lidi mají pořád kecy.....
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/27/2013

až jsem se při té vzpomínce skoro orosil ... byla to vlastně taková buddhistická praxe Laugh
Nejsou žádné velké věci, jsou jen malé krůčky na cestě ...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/23/2013
Jardah napsal:
Skočilo mi tam i tohle .....
Laugh jsem si zavzpomínal ....
https://www.youtube.com/watch?v=OyvJ3CaY3Yc

Proboha...!
Dost z toho si pamatuju, třeba to, jak nebyly tenisáky (a dodneška když v loděnici dopádluju do hlavního proudu Vltavy, tak tam sbírám "plaváčky" ze Štvanice, máme jich už docela slušnou kolekci v bedně).
Ale k tomu o malé trvanlivosti limonád mám taky historku - o prázdninách jsem brigádničil u jednoho z výrobců, kde měli v sortimentu taky Broňu, kdo to pamatujete, byla to taková dost synteticky chutnající jakože broskvová limonáda. A jak ta dokázala zkvasit... taková láhev prošlé Broni byla skoro jako granát.
No a jednou jich vrátili z kteréhosi obchodu plnou Avii zkvašených. Aby se flašky nevyhodily, muselo se to pootvírat a vylít. Dostal jsem ochranný štít, kožené rukavice po lokty a tlustou gumovou zástěru a za rizikový příplatek jsem těch asi 600 lahví, co na mne zbylo, měl otevřít. Bezpečnostní výstroji jsem se přestal divit v okamžiku, kdy mi první Broňa bouchla v ruce; a z těch 600 mi jich nakonec v ruce bouchlo asi 20. Ta gumová zástěra pak vypadala dost použitě.
No ale jinak to byla jedna z nejlepších brigád... (no, je to taková letní vzpomínka, když tak vidím, jak je za oknem)
Máš-li krátký nůž, potřebuješ dlouhou ruku.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/19/2011
Happy

montelie vložil tyto přílohy:
1M0EZGcpzflglnO1Ywjl17ayljy_ItCbSusrBEdSZLyDFvQ_3v48H1amy5mvhYSIBVXE3xtYMnSC6ZFDWYA1GizTQvY__bLcijYOoIs.jpg

Ana'l nathrach, orth' bha'is's bethod, do che'l de'nmha
Posláno:

Štamgast
já byl na noční brigádě v pekárnách v holešovicích, vyndavali jsme ručně chleby vyjíždějící z pece, dostali jsme k tomu tlusté kožené rukavice, které měly všechno, jen ne prsty ... zkusil jsem to a po deseti minutách jsem to zabalil, vedoucí směny na mě ještě řval, že to nahlásí na gympl, asi že to pak musel dělat sám, ale co, prsty jsem měl jen lehce spálené ... ale na broňu to nemá Laugh Laugh
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/23/2013
Chloupek napsal:
...v pekárnách v holešovicích, vyndavali jsme ručně chleby vyjíždějící z pece...

To jsem byl na brigádě přes dvůr od Tebe, Vláďo.
Jsem to nechtěl prozrazovat, ale po letech je to asi promlčené - tzv. Pragocolu, neboli jeden z čekých klonů Coca Coly, jsme směňovali s hezkými pekařkami za horký chleba čerstvě vytažený z pece.
No jak říkám, dobrá brigáda to tenkrát byla...

2montelie: Jo, to je přesně vona...
Máš-li krátký nůž, potřebuješ dlouhou ruku.
Posláno:

Štamgast
njn, já prostě nebyl tak úplně hezká pekařka Confused Laugh

2montelie
to víčko jsi měl v šuplíku? Shocked
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 2/8/2007
No jo, já chodil na brigády do pekárny do Michle. Naštěstí tam rukavice prsty měly, tak jsem u vyndávání chleba vydržel celou šichtu.
Už bych to dělat nechtěl Cool .
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 7/13/2015

https://www.youtube.com/watch?v=OyvJ3CaY3Yc[/quote]
Tývoe, jak jsme to mohli přežít? Asi být včas na pravém místě, do té drogerie (prodavačku na jednom ze záběrů poznávám) jsem šel koupit bývalce "vlak na lasy" a místo toho jsem na Hrnčířský koupil barevku Tesla 416. Pro dámskou hygienu se jezdilo ke kaluvajtům, kterým Honecker dokázal zajistit i tampony. Divná to doba pro nesoběstačné, a to začíná i dnes.
Jura
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum