ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Brusky TORMEK Možnosti
Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 5/24/2020
Zdravím všechny. Tormek T8 jsem pořídil před 14ti dny a zatím se s ním víceméně seznamuji. Vše jsem tady přečetl od začátku už dvakrát a hodně mě to pomohlo. Takže teď to jen převést do praxe Happy
Díky všem kteří se podělili a podělí o svoje zkušenosti Applause
Posláno:
Začátečník
Připojený: 6/7/2020
Zdravim, mel bych prosbu na majitele brusek T8....mohli byste mi odmerit pozici upinacich pouzder (na hrazdu) vuci hlavni ose? Viz vykres a otazniky v nem. Dekuji mnohokrat.

P.S. Jen vysvetleni, ze mi primarne nejde o to kopirovat Tormek, ale mam hodinarske pracoviste, ktere je jiz vybavene centralnim motorem s menicem a s predlohovymi remenicemi....tudiz potrebuji v podstate jen osu s remenici a brusne kotouce. Presto bych rad zachoval moznost si pripadne koupit nejake original prislusenstvi...to je celej duvod dotazu.

Posláno:
Začátečník
Zdravím.
Rozmýšľam nad kúpou japonského noža zo ZDP-189. Tvrdosť je uvedená 65 až 67 HRC.
V popise je, že sa má brúsiť na keramických brúsnych kameňoch so zrnitosťou 1000 a 2000.
Chcem sa opýtať, či je to možné brúsiť na SG kotúči alebo treba SB kotúč a či je potom možné použiť SJ kotúč?
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/23/2015
Pro Radek CX - je to taková okometrie, ale myslím, že na těch kótách zas tolik nesejde.

VPJ01 vložil tyto přílohy:
Rozmery.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
VPJ01 dekuji za ochotu...muzu pokracovat dal v konstrukci
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/25/2013
Vitaj na knife baťa

Einherjer - ZDP189 - brúsiť s SG a SJ by nemal byť problém. 2000 grit (JIS) je na túto oceľ málo, treba ísť na jemnejšie kamene, aby ukázala svoje vlastnosti.

PRAJEM PEKNÝ DEŇ
Posláno:
Začátečník
Ďakujem Sandor.
Ešte by ma zaujímalo, ako je to presne s úpravou zrnitosti na SG kotúči.
Je mi jasné, že základný grit je 220. Ale keď sa zrno brúsením "obrusuje", tak sa zrnitosť zvyšuje a je potrebné z času na čas ho kameňom vrátiť späť na 220 ?
A zase keď je zrnitosť upravená na 1000, tak pri brúsení zrnitosť klesá?
Posláno:

Štamgast
Einherjer - vitaj
Einherjer napsal:
Je mi jasné, že základný grit je 220. Ale keď sa zrno brúsením "obrusuje", tak sa zrnitosť zvyšuje a je potrebné z času na čas ho kameňom vrátiť späť na 220 ?

Áno

Einherjer napsal:
A zase keď je zrnitosť upravená na 1000, tak pri brúsení zrnitosť klesá?

"1000" to celkom nebude :(
- nepostrehol som, že by sa menila - takto som upravoval kotúč naposledy asi v r. 2013 potom som kúpil Naniwa 1000.
PRAJEM PEKNÝ DEŇ
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/23/2015
Zdravím všechny excentriky - tímto bych uzavřel "sběr objednávek". Všem, kdo si výrobu excentru objednali, jsem mailem odpověděl. Pokud se k vám moje odpověď nedostala, znamená to, že se ke mě nedostala vaše objednávka. Zkuste to znovu.

Zítra objednám materiál, kdo to nestihl, má čas na přihlášení ještě dneska.

Všechny, kdo se přihlásili jenom prosím o trpělivost, nějaký čas to zabere.

Konec hlášení v českém jazyce.
V.
Posláno:
Začátečník
Zdravim, za kolik jste ted kupovali rozsutec na tormeka? 195 ecek bez DPH mi prijde uz docela dost... Sad
Posláno:
Začátečník
Připojený: 9/18/2016
RadekCX napsal:
Zdravim, za kolik jste ted kupovali rozsutec na tormeka? (

Kupuj priamo tu od výrobcu:
Rezkam

Cena 195 Euro do ČR neviem posúdiť. Ale z minulej komunikácie s pánom majiteľom ( a zároveň to aj vyrába ) som sa dozvedel, že na ten kotúč potrebuje pomerne veľký kus (blok ) bezchybného materiálu ( je to čisto prírodné ) a ak sa nezadarí, tak sa z toho dajú max. narezať tie rôzne kamene, čo majú v sortimente.
Nepamätám si, či bola DPH vyčíslená, keď som kupoval. Bolo to tri roky dozadu.
jvh
Posláno:
Začátečník
Připojený: 3/14/2019
TormekCalc2 – v2.15

Ahoj všem,

dávám sem novou verzi kalkulátoru pro broušení TormekCalc2. Podrobný popis je na straně 70

Novinky v této verzi:

Materials

Nový list který umožňuje ukládat a zobrazovat informace o různých materiálech používaných při výrobů nožů / nástrojů a o brousících procedurách vztahujících se k materiálu.

Základní údaje o materiálu a brousící proceduře jsou rovněž zobrazovány na listu TormekCalc, pokud je nůž nebo nástroj vybrán přes rozbalovací seznam a informace o materiálu je uložena v tabulce Knives nebo Tools. Pokud není nalezena přesná shoda v tabulce materiálů, algoritmus se pokusí vyhledat první shodu ve sloupci "Aliases" a při nálezu je zobrazen tento materiál. Pokud není shoda nalezena algoritmus zkusí ještě vyhledat první shodu ve sloupci "Proprietary equivalents".

Aktuálně je v tabulce 167 materialů + jejich aliasy a proprietární ekvivalenty.
Ne všechna data jsou vyplněna, pokud můžete poskytnout doplňující informace, prosím pošlete mi je přes PM, v další verzi je doplním.

Filtrované rozbalovací seznamy

Pokud je aplikován uživatelský filtr v tabulkách Knives, Tools nebo Materials, závislé rozbalovací seznamy jsou filtrovány také, což je užitečné pro snadnější výběr při velkém počtu záznamů v těchto tabulkách.

Wheels

Do tabulky Wheels přidáno kompozitní leštící kolo CW-220.
(Pozor! Pro přehlednost jsou sloupce s některými koly skryty.)

Ostatní

Interní změny, více voleb v nastavení, doplnění FAQ. Nápověda viz komentáře v jednotlivých buňkách.

Nápady na vylepšení a zpětná vazba jsou vítány.

Pokud potřebujete další informace, kontaktuje mě.

jvh

Příloha / Přílohy:
TormekCalc2_Public_v215.zip (748kb) staženo 40 time(s).

jvh vložil tyto přílohy:
TormekCalc2_v21.jpg.jpg
Materials_v21_part1.jpg.jpg
Materials_v21_part2.jpg
Materials_v21_part3.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
jvh - srdečná vďaka Ok
PRAJEM PEKNÝ DEŇ
CAR
Posláno:
Začátečník
Připojený: 1/20/2015
Tak jsem snad konečně vyřešil sušáky na kotoučeHappy.

CAR vložil tyto přílohy:
20200627_185859.jpg.jpg
20200627_190257.jpg.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 1/26/2017
Velmi elegantní! Happy
Iron sharpens iron, and one man sharpens another. (Proverbs 27:17)
Avatar ukazuje laserovou čáru, kterou by mělo ostří čepele sledovat při broušení.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 6/14/2006
tomas72 napsal:
Ahoj, díky upozornění od bcoufal jsem zjistil, že šablony z 3D tiskárny pro nastavování úhlů na Tormeku, které jsem tady ukazoval (původně od uživatele elem) mají chybu. Přesněji šablona 10°/15°/20° je v pořádku, ale u šablony 8°/12,5°/18° neleží otvory pro hrazdu na kružnici R = 133,5 mm.
Podařilo se mi s pomocí kamaráda vytvořit kompletně nové 3D výkresy šablon podle původního vzoru od Jenda007. Nové šablony už by měly být v pořádku a podle mých testů úhly odpovídají.

Takže díky Bohoušovi Applause jsem zase o krůček dál...

ahoj Tomas, kde sa da objednat tento pripravok alebo aspon vykres s rozmermi? dakujem
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum