ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Rez - jak odstranit Možnosti
Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 6/30/2020
Ahoj, díky za radu. No byl celkem ostrý svého času a taky ta plastová pochvička je celkem tuhá, takže s ní můžeš čas od času bacit nějakou menší rybu po hlavě. Jakou by měl mít ten papír zrnitost 600 nebo ještě větší asi přes 1000 ne?

Díky TOm
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/3/2015
No, o uhlíkovku je třeba se starat... Nejen čistit, ale i pravidelně mazat (mě se osvědčilo vepřové sádlo) a i tak bude v určitých podmínkách reznout (byť při pravidelném mazání ne tak brutálně jak tady, tohle je extrém.) Nejen udržovat nůž suchý, ale i namazaný. Dobré je i trochu čepel naleptat octem, zpomalí to další korozi (umělá patina). Nicméně pokud chceš, aby ti to nerezlo, tak opravdu jen pravidelná údržba, nebo nerezový nůž. Ale o tomle ty uhlíkovky jsou. Náchylné ke korozi, ale zas mají jiné úchvatné vlastnosti...

EDIT: A octem lze i rez dobře odstranit, tady bych zkusil namočit do octa a drátěný kartáč a až pak smirkem, ušetří to práci...
,,Všeliké kvaltování pro hovada jest"...J. A. Komenský; Nechceš-li vyrobit svůj 20. nůž, nevyráběj ten 1.!
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/28/2006
Záleží taky jak hluboko je rez zažraná. Pokud málo, můžeš zkusit tekutý písek na nádobí třeba Cif, podívej se o pár příspěvků výše. No a nakonec až budeš mít čepelku zase lesklou tak se nezapomeň odměnit. Tou krásně lesklou čepelkou zakroj (vícekrát) špíček (nejlépe domácí) a pak teprve nožík dej do pochvy Wink .
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 9/24/2018
lékařská vazelína na ošetření nože proti rzi
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 7/13/2015
Tomáš Kopka napsal:
Dobrý den, Mám takový laický dotaz. Před časem jsem byl ve Švédsku a mám takový zvyk, že z každé země, kterou navštívím si rád přivezu nějaký suvenýr. V již zmiňovaném Švédsku padla volba na nůž. a protože jsem měl již zkušenost se značkou Mora, do té doby jsem to bral jako věhlasnou firmu, koupil jsem si právě tento nůž. Měl složit k častému využívání, nicměně, jednou jsem si jej vzal k vodě, ulovil rybu, později v kempu vykuchal a nůž namočil do vody a otřel do kalhot. Následně jsem jej vložil do plastové pochvičky, která byla součástí nože. A asi po dvou týdnech, kdy jsem jej znovu potřeboval jsem nůž vytáhl a je komplet rezavý. Nevíte, jak se této rzi zbavit? Původní povrchová úprava vypadala celkem dobře, tak jsem si říkal, že v tom vzdušném plastovém obalu, kde jsou mimochodem i dírky se tomu nic nestane a oschne to. Není to úplně sežrané, ale vypadá to hrozně. Můj dotaz zní, jak a jestli vůbec lze tato rez odstranit. zkoušel jsem jemnou drátěnku a po čase opět zrezivěl, ikdyž byl na suchém místě.

Hodit do cocacoly a po opláchnutí bych tomu dal dijonský damašek.
Jura
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Moderátor
Připojený: 12/20/2005
Brock napsal:

P.S. Díky, že jsi nezaložil nové vlákno "Jak odstranit rez z Mory" Grin

on ho založil Wink ale já mu to přesunul..
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum