ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Pásová bruska II. Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 7/27/2001
Pozor na "nějaké svaření". Svaření musí být precizní, aby jsi měl všechna kola souosá, jinak ti někdy nebude běhat pás rovně a bude stále někam ujíždět. Proto jsou mnohé pásovky pouze šroubované, tam je menší pravděpodobnost, že se ti to teplem při svařování rozjede.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 11/27/2018
slon napsal:
Pozor na "nějaké svaření". Svaření musí být precizní, aby jsi měl všechna kola souosá, jinak ti někdy nebude běhat pás rovně a bude stále někam ujíždět. Proto jsou mnohé pásovky pouze šroubované, tam je menší pravděpodobnost, že se ti to teplem při svařování rozjede.

že to musí být precizní mi je jasný, ale u toho šroubování se pozastavím. Původně jsem nad tím uvažoval, je mi to tak nějak sympatičtější, ale nikde jsem to neviděl. Co teda říkáte na to brusku sešroubovat? Má to nějaké nevýhody?
Když už, tak už...
Posláno:
Začátečník
Připojený: 1/24/2020
Ano, jak píše Slon. Svařování je k prdu, já ji mám svařovanou z mnoha dílů.. už když jsem to koustruoval ...říkal jsem si ,že je tahle konstrukce totální hovadina... K lítosti jsem to dotáhl do konce... Mám rozdělanou novou konstrukcí s mnoha zajímavými řešeními... Ale na to nemám čas momentálně...Jinak vše chce mít vyváženo a min. Hnací kolo mít ,,soudkove''. Taky bacha na ložiska a podobně. Ideální je když ti pás běží přesně i po zapnutí spetneho chodu... To ale nebejva zvykem ani pro brusky profesionální vyrobené firmou...
Posláno:
Začátečník
Wolfheartt napsal:
.Jinak vše chce mít vyváženo a min. Hnací kolo mít ,,soudkove''.

Bombírovaný bych chtěl mít hnací kolo a napínací kladku, právě proto si ji nejsem schopný vyrobit..
Když už, tak už...
Posláno:
Štamgast
Připojený: 10/8/2011
Soudkovy a bombirovany je neco jineho, ne?
Posláno:
Začátečník
Připojený: 1/29/2019
A nechceš si koupit tu z Rakovníka ? Stojí 8600,-, můžeš ji vzít i bez motoru, je sešroubovaná, a dobře udělaná. Velké kolo a malé rolny už se dají nějak dobastlit, možná, že už jsou i v nabídce.
Posláno:
Začátečník
Mirda66 napsal:
A nechceš si koupit tu z Rakovníka ? Stojí 8600,-, můžeš ji vzít i bez motoru, je sešroubovaná, a dobře udělaná. Velké kolo a malé rolny už se dají nějak dobastlit, možná, že už jsou i v nabídce.

A kde jí najdu? To zní moc dobře, jen jí nevidím nikde...
Když už, tak už...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/5/2012
Ahoj Měl sem uloženou záložku z bazose a už není aktivní Sad
https://www.sbazar.cz/david.995/detail/108440340-pasova-bruska-50x2000
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/11/2019
Já mám svojí pásovku svařovanou a musím říct, že to bylo docela pracné. Přesnost se udržet dá. Na některých částech až tak moc nezáleží, jiné musí sedět zase hodně dobře. Je potřeba to nakonec všechno srovnat velkým kladivem, pokud nejsi mistr a nesvaříš to na čisto. Kola určitě soustružená. Soudkovitos je to samé jako bombirovani.
Podle toho co jsem tak různé koukal jsou ty doplňky, další kola a malé rolny docela drahé.
Šikovný a levný soustružník je nad zlato. Hodně dílů je na soustruh..
Posláno:
Začátečník
Připojený: 1/29/2019
Šnek napsal:
Mirda66 napsal:

A kde jí najdu? To zní moc dobře, jen jí nevidím nikde...

Máš mail......
Posláno:
Začátečník
Připojený: 7/19/2020
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/11/2019
Dneska jsem ve sberně železa v Jablonci nad Nisou objevil šasi takové tě klasické pasové bruska. Dvě rolny, z toho jedná hnací a pas na vodorovno, široký pás, taková dilenska bruska.
Je to jen šasi. Podstavce a skříň se všemi otvory. Je nutno dodat motor a rolny.
Prodájí to za 10 kč/kg. Odhaduji to tak na 30 kg. Je to natřene opatřené origo nalepkami. Je to komplet nové, nikdy to neběželo. Mají tam dva kusy, kdyby měl někdo zájem. Je to dokonce proložené papírem a odsvaci díl je v igelitu. Jen fotku jsem neudělal.....
Posláno:
Štamgast
Tak jsem do toho taky prastil a objednal "Rakovnik". Aktualne se pry ceka na motory, takze dodaci lhuta nejmin 3 tydny.

Mozna (pro strojare, nas programatory to nikdo neucilWink) blba otazka, pasy s jakym brusivem objednat? Kdyz koukam na truhlarime.cz, co tu nekdo psal, tak je tam asi 5 druhu a ocel je psana snad u vseho. Ma neco nejakou zasadni vyhodu nebo nevyhodu? Predem dik.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/27/2009
krezac napsal:
Tak jsem do toho taky prastil a objednal "Rakovnik". Aktualne se pry ceka na motory, takze dodaci lhuta nejmin 3 tydny.

Mozna (pro strojare, nas programatory to nikdo neucilWink) blba otazka, pasy s jakym brusivem objednat? Kdyz koukam na truhlarime.cz, co tu nekdo psal, tak je tam asi 5 druhu a ocel je psana snad u vseho. Ma neco nejakou zasadni vyhodu nebo nevyhodu? Predem dik.

Tu je volaco k pasom
http://www.knife.cz/Knifecz/%c4%8cl%c3%a1nky/tabid/55/ctl/Details/mid/382/ItemID/352/Default.aspx
Tiez som skusal kadeco ale....Ja pouzivam na vybrus uz vyhradne 3M cubitron 60 a potom trizact A160 ,45,30 a idem do pece kalit. Na drevo- plast pouzivam https://www.brusivo-rozmaring.sk/brusivo/brusivo-hermes/brusne-platna/ 40-60..... Hermes rb320x je to to najlacnejsie. Ono je to pri G10 , stabilizovaných drevach a aj obyc drevach jedno .Nezatupis ich skorej "zalepis"brusivo zbytok dorabam rucne brusnym papierom P800-2500 podra potreby Cize staci ti 5 druhou pasou
Posláno:
Štamgast
Diky moc, to jsem vubec netusil, ze tu tenhle clanek je.
Posláno:
Štamgast
Jeste jedna otazka, ktera mi vrta hlavou - spousta clanku predklada jako fakt, ze pro delsi pas je treba silnejsi motor. Ale proc by to tak melo byt? Hmotnost pasu vyrazne vetsi nebude, rolen/ohybu je taky stejne...
Posláno:
Začátečník
Připojený: 1/24/2020
krezac napsal:
Jeste jedna otazka, ktera mi vrta hlavou - spousta clanku predklada jako fakt, ze pro delsi pas je treba silnejsi motor. Ale proc by to tak melo byt? Hmotnost pasu vyrazne vetsi nebude, rolen/ohybu je taky stejne...

Ahoj, nejsem teda žádný odborník..
Řekl bych, že délka nebude mít vliv, šířka ano. Asi?
Posláno:
Štamgast
Sirku bych taky chapal. Ale nekolikrat jsem potkal tvrzeni jako tohle (https://alecsteeleshop.com/blogs/blacksmithing-and-bladesmithing/which-grinder-is-right-for-you) a proste me nenapada rozumne fyzikalni zduvodneni.

For example, a 2x72 grinder runs best with a motor of 2hp.. But a 1x72”: grinder would grind great with only 1hp. When you reduce your belt length, you also reduce the demand on the motor which is why our 2x48” machines are supplied with a 1.5hp motor.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/27/2009
krezac aky mas motor na bruske? Dlzka pasu ( prirodzene nie 5metrou) je jedno, ci mas 1.5alebo2m. Ale ideal na nozotvorbu je 1.5Kw s FMWink Urcite by som nesiel pod 1Kw to pritlacis troch viac pri hrubovani a budes ten pas "brzdit"
Posláno:
Štamgast
Zatim zadny, ale odpoledne budu mit 1.1kW (nekdo vypadl, tak jsem poskocil ve fronte). FM samozrejme planuju (mam u soustruhu, super vec).
On to nekdo psal i tady, ale ted se mi to nedari najit - neco ve smyslu "vykon xx ti s bidou staci na 150cm pas". Tak mi to od te doby vrta hlavou, proc by to melo hrat nejakou roli.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum