ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Rykroo Možnosti
Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 3/7/2018
Oh No Nůž Grilovák Oh No

Nůž ke grilu, délka 26 cm, čepel 13,5 cm trochu upravená ze starého řeznického nože, patrná patina

ručka mahagon, fíbr, micarta, jilm, lanyard 6/4 mm nerez

lepeno eprosinem, lněný olej

rykroo vložil tyto přílohy:
DSCN6776.JPG.jpg
DSCN6777.JPG.jpg
DSCN6778.JPG.jpg

Není kam se hnát, není kam se hnát, stejně se v pekle sejdeme tak není kam se hnát...
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 12/28/2019
Kdybys tam místo mahagonu dal taky jilm, je to epeňůňo kudla - ty dřeva se mi tam perou..... A ještě hranka na hřbetu by nemusela být. Což je jednoduše odstranitelné.
Ale : jak praví klasik : Gegen Gusto - kein Disputat.
Posláno:

Pozorovatel
Tak nějak jsem nepochopil o co ti jde... Prostě nůž je takový, jaký je. Marně pátrám po nějakých tvých výrobcích, abych se přiučil, jak propříště na to !
Není kam se hnát, není kam se hnát, stejně se v pekle sejdeme tak není kam se hnát...
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Moderátor
Připojený: 12/20/2005
Míla ti naznačil, že mnoho různých materiálů je často spíše ke škodě než k užitku a nůž pak vypadá spíše dojmem Co dům dal.. to samé pokud děláš nůž lepený na trn, bylo lehčí zbrousit čepel dál než dělat pracně drážku pro čepel.. totiž dřevo se často seschne, hlavně u kuchyňáků a ta hrana konce hřbetu ti vystoupne a bude tlačit do dlaně..

tak nějak..

Samurai vložil tyto přílohy:
nozik.jpg

Posláno:
Pokročilý
Připojený: 12/28/2019
Jo, tak nějak..... Zrovna dodělávám kudlu s čepelí od J. Pacáka - Karbouse. 3prutová čepelka s pěknou kresbou. Tak dostala záštitku z bronzi , 2,5mm fíbru a ručku z jabloně. Protože dát na tu ručku něco pestřejšího, už by čepelka tolik nevynikla. A že si to zaslouží. Až ji dokončím, pošlu ti obrázek. Jinak svou galerii nemám, věším kudly na : právě jsem dodělal.
Posláno:

Pozorovatel
Samurai napsal:
Míla ti naznačil, že mnoho různých materiálů je často spíše ke škodě než k užitku a nůž pak vypadá spíše dojmem Co dům dal.. to samé pokud děláš nůž lepený na trn, bylo lehčí zbrousit čepel dál než dělat pracně drážku pro čepel.. totiž dřevo se často seschne, hlavně u kuchyňáků a ta hrana konce hřbetu ti vystoupne a bude tlačit do dlaně..

tak nějak..

Jo, ta tvoje úprava vypadá líp. Tak příště …..
Posláno:

Pozorovatel
Happy MORA Carbon 150 Happy

Trochu větší finka . Celk. délka 27 cm, čepel Morakniv Carbon 150 mm, ručka alpaka, teak,
fíbr, bříza , lepeno eprosinem, lněný olej

DSCN6789.JPG.jpg
DSCN6790.JPG.jpg
DSCN6793.JPG.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Oh No Nůž houbák Oh No

Nůž na houby, 21 cm, čepel 95 mm - ocel Uddeholm 75 Ni8, 1,75 mm , lept FeCl3

ručka Hlošina, Palmwood, fíbr, lanyard nerez 8/6mm , lepeno eprosinem, lněný olej

DSCN6797.JPG.jpg
DSCN6798.JPG.jpg
DSCN6799.JPG.jpg
DSCN6800.JPG.jpg
DSCN6801.JPG.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 2/13/2020
Zdravím, prošel jsem si vlákno a máš tady i moc pěkný kousky. Asi jsem ten poslední, kdo by měl posuzovat Tvé výrobky, ale nemdá mi to, musím. Tady na tom nožíku mi nesedí ty linie na dřevu, chtělo by to, aby na sebe hezky navazovaly. Takhle to vypadá podivně. Věř, taky jsem s tím bojoval.
Veškeré otázky mile rád zodpovím. Dotazy prosím posílejte přes tlačítko "e-mail".
Posláno:

Pozorovatel
Babočka napsal:
Zdravím, prošel jsem si vlákno a máš tady i moc pěkný kousky. Asi jsem ten poslední, kdo by měl posuzovat Tvé výrobky, ale nemdá mi to, musím. Tady na tom nožíku mi nesedí ty linie na dřevu, chtělo by to, aby na sebe hezky navazovaly. Takhle to vypadá podivně. Věř, taky jsem s tím bojoval.

Nazdar, souhlas...
ale já s tímhle nebojuju. To prostě vzniklo tak, že jsem měl špalíček Hlošiny, navrtaný zadní díl ručky a při vrtání otvoru pro trn mi přední kousek praskl. Takže jsem použil další 3 cm špalíčku a léta jsou poněkud posunutá. Zepředu je to patrné dost, zezadu je to lepší. To je celé....
Posláno:

Pozorovatel
Happy Dámský houbáček Happy

Nožík 18 cm, čepel 80 mm - ocel Uddeholm 75 Ni8, střenky Oliva, čepy měď 4.5 mm

lepeno eprosinem,, lněný olej

DSCN6802.JPG.jpg
DSCN6803.JPG.jpg
DSCN6804.JPG.jpg
DSCN6805.JPG.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Shocked N ů ž Shocked

Nůž 22 cm, čepel 100 mm - ocel Uddeholm 75 Ni8, 1,75 mm , lept FeCl3 a NaCl ,

střenky buk, čepy měď 6/4 mm trubičky, lepeno eprosinem, lněný olej

DSCN6809.JPG.jpg
DSCN6810.JPG.jpg
DSCN6811.JPG.jpg
DSCN6812.JPG.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Laugh Dámský houbáček Laugh

Nožík 18 cm, čepel 85 mm - ocel Uddeholm 75 Ni8, 1,75 mm , lept FeCl3 a NaCl ,

ručka buk, fíbr a palisandr , lněný olej, lepeno eprosinem

DSCN6828.JPG.jpg
DSCN6829.JPG.jpg
DSCN6831.JPG.jpg
DSCN6832.JPG.jpg
DSCN6833.JPG.jpg
DSCN6834.JPG.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Laugh N ů ž Laugh

Nůž 21 cm, čepel 90 mm - ocel Uddeholm 75 Ni8, 1,75 mm , lept FeCl3 a NaCl ,

ručka ořech, fíbr, jasan, lanyard nerez 6/4 mm, paracord, lněný olej, lepeno eprosinem

DSCN6836.JPG.jpg
DSCN6837.JPG.jpg
DSCN6838.JPG.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Wink Švestkoň Wink

Nůž 20 cm, čepel 9,5 cm ocel Uddeholm 75 Ni8 , 1,75 mm , lept loga NaCl

Ručka : záštita alpaka, dýha, fíbr, G 10, švestka, lanyard mosaz 6/4 mm

Lepeno eprosinem, lněný olej

Švestkový dřevo je nádherný ….

DSCN6980.JPG.jpg
DSCN6981.JPG.jpg
DSCN6982.JPG.jpg
DSCN6983.JPG.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Confused Bukoš Confused

Nůž 20 cm, čepel 9 cm, ocel Uddeholm 75 Ni8, ,75 mm, lept loga NaCl

Ručka : záštita alpaka, fíbr, dýha, PP, Jeans micarta, buk, čepy ocel 3 mm

Lepeno eprosinem, lněný olej

DSCN6984.JPG.jpg
DSCN6985.JPG.jpg
DSCN6986.JPG.jpg
DSCN6988.JPG.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Admire BIG SLICER Admire

Celk. délka 51,5 cm, čepel 36,5 cm, šířka 6,5 cm, tloušťka u ručky 4 mm, váha 700 g

Zrekonstruovaný, původně asi řeznický nůž, silně zanedbaný a zdevastovaný, rezavý, střenky polorozpadlé, hřbet čepele rozklepaný …

Takže oprava čepele, přebroušení a vyleštění - patrná patina , nové střenky z mořeného buku, čepy mosaz 6 mm, lepeno eprosinem, lněný olej

Kdyby měl někdo pocit, že ho nutně potřebuje - prodám...

DSCN6995.JPG.jpg
DSCN6996.JPG.jpg
DSCN6991.JPG.jpg
DSCN6992.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Moderátor
Připojený: 12/20/2005
k tomu poslednímu můj postřeh... když už rekonstruuješ starý zrezlý nůž, bylo by fajn, kdyby po rekonstrukci vypadal jako nový Wink tady by postačilo srovnat konturu a geometrii a ještě bych odbrousil více plochu, když tam ten materiál je.. když tam ponecháš tu spoustu prorezlin, bude se v tom držet bordel a pořád reznout.. stáhnout to na 3mm tak bude většina děr pryč a nůž by vypadal lépe.. ale to jen pro příště, ted už s tím moc nenaděláš..
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum