ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Mikov Fixír Možnosti
Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 4/14/2008
ahoj, pořídil jsem starej fixir v uhlíkovce a trochu mi blbne backlock. Čepel se viklá směrem dolu a nedrží, bojím se že povolí. Jde to nějak opravit??
Posláno:
Štamgast
Připojený: 6/10/2013
Happy Dobrý večer,
nejdříve by bylo dobré pořádně vyčistit v čepelce prostor, kam zapadá páka pojistky-párátko je celkem dobrý nástroj na tuto činnost - jde to docela dobře v zavřeném stavu. Pokud se to nezlepší, tak je ozub na čepelce nebo na páce pojistky hodně opotřebovaný. Někdy bývá také značný vakl na středovém čepu (nýtu), ale tam se změna funkce pojistky projevuje méně. Oprava by byla, vzhledem ke konstrukci nože, dost problematická a zřejmě by to představovalo výrobu nové páky pojistky.
Posláno:

Pozorovatel
Čep jsem sklepl a vakl už to nemá, ale jinak se čepekla hýbe...... díky, zkusím to vyčistit, ale možík už celkovou očistou prošel.......... dá se někde ta kojistka sehnat??
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/10/2019
Tukan napsal:
Čep jsem sklepl a vakl už to nemá, ale jinak se čepekla hýbe...... díky, zkusím to vyčistit, ale možík už celkovou očistou prošel.......... dá se někde ta kojistka sehnat??

Ze starého nože. Měl jsem zdroj, ale od koronaviru nekomunikuje. Starší pán, tak nevím zda se nestalo něco špatného.
Posláno:

Pozorovatel
Tak jsem sehnal starýho fixíra, kterej vypadá, že má backlock vo pořádku. Už jednou jsem zkoušel upravit fixir a celkem jsem ho zprasil. Je tu někde na knife někdo, kdo by se toho nebál a udělal to na zakázku? Výměnu backlocku a možná nový střenky z parohu? Poradíte mi? Díky moc.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/10/2019
Tukan napsal:
Tak jsem sehnal starýho fixíra, kterej vypadá, že má backlock vo pořádku. Už jednou jsem zkoušel upravit fixir a celkem jsem ho zprasil. Je tu někde na knife někdo, kdo by se toho nebál a udělal to na zakázku? Výměnu backlocku a možná nový střenky z parohu? Poradíte mi? Díky moc.

Pokud je k dispozici všechno k opravě, vyfoť nůž k repasi i ten na náhradní díly, popiš co všechno chceš a pošli na jezekpichlavy@gmail.com
V odpovědi ti pošlu adresu.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/2/2008
Trocha práce na Fixírech. Kromě jednoho...

Dušan vložil tyto přílohy:
IMG_5760.JPG.jpg
IMG_5761.JPG.jpg
IMG_5762.JPG.jpg
IMG_5763.JPG.jpg

Carpe diem quam minimum credula postero
Posláno:

Štamgast
Další kousek...a šup s tím do "pračky"...

IMG_5766.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Zase trochu...

IMG_5769.JPG.jpg
IMG_5770.JPG.jpg
IMG_5768.JPG.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 12/4/2010
Mikováci by se od Tebe mohli učit!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/18/2007
Určitě, je to veliká krása.Laugh
Posláno:

Štamgast
O děkuji.
I takhle to může vypadat vevnitř. Místo "asfaltu" liška.

IMG_5773.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Pera vyměněna, je třeba je ještě doladit. Též střenky.

IMG_5775.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast

IMG_5778.JPG.jpg
IMG_5781.JPG.jpg
IMG_5783.JPG.jpg

Posláno:
Pokročilý
Připojený: 7/13/2015
Dušan napsal:

Pěkná práce. A ještě ukaž postup roznýtování pinů. Jinak ti pošlu do léčení fixíra, málo používaného s vaklem čepelky a backem fperdeli.
Ahoj Jura
Posláno:
Začátečník
Připojený: 1/29/2019
Když na to koukám, nechcete se někdo ujmout mýho cca 35let starými fixīra? Backlok v pérdeli, za nějakou symbolicko cenu ?

Mirda66 vložil tyto přílohy:
20200808_071233.jpg.jpg
20200808_071251.jpg.jpg

Posláno:
Pokročilý
Vypadá to, že fixíry s drážkovým nehetníkem jsou nějaký divný (horní). Starej uhlíkáč OK, stejně tak i den dole, který je bez signatury Mikovu (žeby C E).
Jura

dagger vložil tyto přílohy:
21.1.2016_004.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
dagger: roztemované konce odbrušuju řezacím kotoučkem Dremelkou. Vezmu dva notně zbroušené kotoučky na průměr cca 10mm (čím méně tím lépe), a dám je na osičku spolu.
Asi by to šlo i nějakým vhodným diamantovým brousítkem.
Opatrně odbrušuju co dovolí "paroh".
Potom slabou tupou čepelkou, používám Vinox, zajedu pod paroh a snažím se ho nadzvednout a páčením sundat.
Nebo můžeš zkusit vhodný vyrážecí trn, ale k tomu je lepší, když nůž někdo drží. Jen bacha ať trnem nerozlomíš paroh. Lepší je čepelka, nýty bývají křivé a špatně se vyrážejí. Trn zase na bolstru.
Pokud to půjde ztuha, stačí paroh nadzvednout a nýt uříznout kotoučkem. V tomto případě pátý nýt u bolstru odstraníš až po sundání krajní mezistěny.
Někdy musím i nýty postupně vrstvu po vrstvě odřezávat jak jsou křivé.
Plast paroh je poměrně houževnatý, ale má své meze a záleží jestli už není naprasklý např. pádem na zem atd.
Mirda66: někdo tuhle čepelku sháněl, žel nemůžu najít ve zprávách kdo, třeba se ozve...
Nebo zkus backlock páku opravit. Někdo ať ti navaří materiál co chybí a pak si pilníkem vytvoř nový "zobák"...
Posláno:
Pokročilý
Dušan napsal:
dagger: roztemované konce odbrušuju řezacím kotoučkem Dremelkou. Vezmu dva notně zbroušené kotoučky na průměr cca 10mm (čím méně tím lépe), a dám je na osičku spolu.
Asi by to šlo i nějakým vhodným diamantovým brousítkem.
Opatrně odbrušuju co dovolí "paroh".
Potom slabou tupou čepelkou, používám Vinox, zajedu pod paroh a snažím se ho nadzvednout a páčením sundat.
Nebo můžeš zkusit vhodný vyrážecí trn, ale k tomu je lepší, když nůž někdo drží. Jen bacha ať trnem nerozlomíš paroh. Lepší je čepelka, nýty bývají křivé a špatně se vyrážejí. Trn zase na bolstru.
Pokud to půjde ztuha, stačí paroh nadzvednout a nýt uříznout kotoučkem. V tomto případě pátý nýt u bolstru odstraníš až po sundání krajní mezistěny.
Někdy musím i nýty postupně vrstvu po vrstvě odřezávat jak jsou křivé.
Plast paroh je poměrně houževnatý, ale má své meze a záleží jestli už není naprasklý např. pádem na zem atd.
Mirda66: někdo tuhle čepelku sháněl, žel nemůžu najít ve zprávách kdo, třeba se ozve...
Nebo zkus backlock páku opravit. Někdo ať ti navaří materiál co chybí a pak si pilníkem vytvoř nový "zobák"...

Díky za rady, bez kterých bych asi po hodině trápení pohodil fixíra do bedny na věčné časy.
Ahoj Jura
Posláno:

Štamgast
Njn holt to není Vinox\Wenger, zpracování je poněkud hrubší...
Ať se ti dílo daří!
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum