ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Pásová bruska II. Možnosti
CAR
Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 1/20/2015
Dlouho jsem čerpal info z tohoto vlákna, než jsem pořídil pasovou brusku.Tak se pokusím také přidat pár info budoucím majitelům, třeba to někomu pomůže.

Nakonec jsem koupil brusku z Rakovníka. Rovnou jsem k ní dokoupil sadu kladek, upínací přípravek a nechal jsem si u výrobce udělat na míru uchycení hrazdy z Tormeka.

Dále jsem brusku doplnil frekvenčním měničem od výrobce brusek Haim.

Všechno dohromady to funguje parádně. Výbrusy čepelí jdou rychle a přesně. Broušení velkých kudel/ sekáčů/ mačet do konvexu žádný problémHappy.

Než jsem brusku doplnil frekvenčním měničem, tak probíjela (projení brusek se už ve vlákně řešilo). Od výrobce je vybavena takovou ekonomickou variantou vypínače/spínače bez jakékoliv ochrany a bylo to zapojeno na 380V. S FM je zapojeno na 220V.

Další výhodou FM je, že se směr pásu dá jednoduše přepnout. Bez něj se musely přehazovat drátky v zásuvce.....

Jinak komunikace s výrobcem je bezproblémová a navíc je i velmi ochotný a vstřícný.

CAR vložil tyto přílohy:
20200812_201832.jpg.jpg
20200813_125444.jpg.jpg
20200819_195620.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 12/26/2015
CAR napsal:
Dlouho jsem čerpal info z tohoto vlákna, než jsem pořídil pasovou brusku.Tak se pokusím také přidat pár info budoucím majitelům, třeba to někomu pomůže.

Nakonec jsem koupil brusku z Rakovníka. Rovnou jsem k ní dokoupil sadu kladek, upínací přípravek a nechal jsem si u výrobce udělat na míru uchycení hrazdy z Tormeka.

Všechno dohromady to funguje parádně. Výbrusy čepelí jdou rychle a přesně. Broušení velkých kudel/ sekáčů/ mačet do konvexu žádný problémHappy.

Než jsem brusku doplnil frekvenčním měničem, tak probíjela (projení brusek se už ve vlákně řešilo). Od výrobce je vybavena takovou ekonomickou variantou vypínače/spínače bez jakékoliv ochrany a bylo to zapojeno na 380V. S FM je zapojeno na 220V.

Další výhodou FM je, že se směr pásu dá jednoduše přepnout. Bez něj se musely přehazovat drátky v zásuvce.....

Jinak komunikace s výrobcem je bezproblémová a navíc je i velmi ochotný a vstřícný.

Krása střídá nádheru! Applause Ta malá kladka na prostřední fotografii - ta je taky celá od výrobce brusky nebo z jiné a upraveno? Jinak potvrzuji - s výrobcem je pohodová komunikace.Happy
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 1/29/2019
Ten frekvenčák od Haima je za těch cca 9500,-? Já koupil 3f od číňana i s poplatky za 4t, jenom ho dám do skříňky vedle brusky, aby se do něj neprášilo... A stejný dotaz na malou kladku - z Rakovníka nebo na to pasuje Haimovka?
A tu tormekovskou hrazdu si dodělám, to se mi líbí Ok
Posláno:
Štamgast
Připojený: 10/8/2011
Podle fotky je to drzak malych kladek "Rakovnik", Haim ma podle fotek jinak srouby mezi pulkami drzaku, takze primo pasovat nebude.
Taky jsem ho vzal, pokud se pamatuju, 1500 drzak plus pet kladek ruznych prumeru (na rozdil od Haima nejsou pogumovane). A jeste se daji pridat dalsi velke kladky pod a nad drzak, ktere pas vic pritlaci k te male (neco jako 500/kus? nebral jsem, nevim).

Jinak prvni pokus probehl, brousi to :) Ale na sikovnosti rukou bude treba zamakat.
Posláno:
Pozorovatel
Tak jsem taky rozšířil příslušenstvī..

Mirda66 vložil tyto přílohy:
20200909_145538.jpg.jpg
20200909_145528.jpg.jpg

Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/11/2019
Máš to moc pěkné, kdo a kde ti to kdo dělal? Za lidovku??
Šikovný zámečník se vždycky hodí. Díky za info.
CAR
Posláno:
Začátečník
JSiroky01 napsal:
CAR napsal:

Krása střídá nádheru! Applause Ta malá kladka na prostřední fotografii - ta je taky celá od výrobce brusky nebo z jiné a upraveno? Jinak potvrzuji - s výrobcem je pohodová komunikace.Happy

Ano, je to od vyrobce z Rakovnika. Je to sada peti kladek ruznych velikosti.
CAR
Posláno:
Začátečník
Mirda66 napsal:
Ten frekvenčák od Haima je za těch cca 9500,-? Já koupil 3f od číňana i s poplatky za 4t, jenom ho dám do skříňky vedle brusky, aby se do něj neprášilo... A stejný dotaz na malou kladku - z Rakovníka nebo na to pasuje Haimovka?
A tu tormekovskou hrazdu si dodělám, to se mi líbí Ok

Frekvencak je od Haima za cca vyse uvedenou cenu.

Kladky i drzak na Tormek hrazdu delal vyrobce - Rakovnik.
Posláno:
Pozorovatel
Karel W napsal:
Máš to moc pěkné, kdo a kde ti to kdo dělal? Za lidovku??
Šikovný zámečník se vždycky hodí. Díky za info.

Ahoj, je to taky z Rakovníka, od výrobce brusky , komplet za 2t.
Posláno:
Pokročilý
Děkuji za odpověď.
Za ty peníze to vypadá hodně dobře. Jenom ta ložiska jsou aspoň za 500,-
To je opravdu za lidovku. Škoda že pan nemám nějaké stránky, S parametry a že je to pro mě tak daleko Sad.
Posláno:
Pozorovatel
Karel W napsal:
Děkuji za odpověď.
Za ty peníze to vypadá hodně dobře. Jenom ta ložiska jsou aspoň za 500,-
To je opravdu za lidovku. Škoda že pan nemám nějaké stránky, S parametry a že je to pro mě tak daleko Sad.

Parametry ti změřím a do 5kg to stojí 65 kachlí za Zásilkovnu.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/27/2009
Ako pekne to vyzerá a za"hubičku" ,ale neviem si dosť dobre predstaviť brúsiť radiusi na nepogumovanej kladke 🤔. Určite to pôjde ale dobre a "pohodlné" to nebube. Myslím si že vyrobcovia profi brusok to robia pogumkvane z roztopaše. Ale môžem sa mýlite potom sa omluvam sa "spam"
Posláno:
Pozorovatel
Motorkar napsal:
Ako pekne to vyzerá a za"hubičku" ,ale neviem si dosť dobre predstaviť brúsiť radiusi na nepogumovanej kladke 🤔. Určite to pôjde ale dobre a "pohodlné" to nebube. Myslím si že vyrobcovia profi brusok to robia pogumkvane z roztopaše. Ale môžem sa mýlite potom sa omluvam sa "spam"

Doufám ,že se pleteš Happy, ještě jsem nevyzkoušel ale na to moje ,,domácí broušení" to snad bude stačit...
Posláno:
Pokročilý
Hmm bohužel má pravdu. Mam kladky taky jen takto ocelové-kovové, bez gumy a dost to kope. Broušená plocha není dokonalá. Pogumovaní to chce. Bohužel nechat si ho udělat je dost drahé. To je lepší koupit rovnou hotové kladky. Zkoušel jsem to nejak nahradit, natáhnout na to hadici, ale to není ono. Nedrží , utrhne se a je to pak rachot.
No uvidíš, to je moje zkušenost...
Posláno:
Začátečník
Připojený: 10/12/2018
Pogumování kladek. A nezkoušeli jste na ně dát smrštovací bužírku?. Jsou s lepidlem uvnitř a to potom dost drží. Nezkoušel jsem to jen mi to napadlo.
Posláno:
Pokročilý
Takovou smrštovačku aby byla silnější a byla uvnitř s lepidlem já asi nevím kde koupit. To jsem ještě neviděl. Máš někde možnost to sehnat. Rád to zkusím.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 12/26/2015
Karel W napsal:
Takovou smrštovačku aby byla silnější a byla uvnitř s lepidlem já asi nevím kde koupit. To jsem ještě neviděl. Máš někde možnost to sehnat. Rád to zkusím.

Na Googlu je něco k nalezení.
https://www.google.com/search?q=smr%C5%A1%C5%A5ovac%C3%AD+bu%C5%BE%C3%ADrka+s+lepidlem&rlz=1C1AWUC_enCZ875CZ875&oq=smr%C5%A1tovaci+buzirka+&aqs=chrome.2.69i57j0l7.11274j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8
Ale co vybrat??? Bohužel zatím malé kladky nemám na vyzkoušení Evil
Posláno:
Štamgast
Připojený: 10/8/2011
Karel W napsal:
Hmm bohužel má pravdu. Mam kladky taky jen takto ocelové-kovové, bez gumy a dost to kope. Broušená plocha není dokonalá. Pogumovaní to chce.

Pokud jsem spravne pochopil, ta "Rakovnik" sada je primarne na vybrouseni konce kulate trubky pro privareni k jine kulate trubce a ne na noze. Takze tam se na kvalitu povrchu asi tolik nehraje.

Tak me napadlo, nedaly by se pouzit pogumovane Haim rolny? Od oka (z obrazku) vypadaji dost podobne.
Posláno:
Pokročilý
Na trubky je to jistě super. Ono i na ty nože je to dost dobře použitelné, jen s tou gumou to bude asi o poznání lepší. Rolny id Haima se asi dají použít, ale jde o roztoč ložisek a jejich průměr. Byla by to nahado, pokud by se rozměry shodovaly.
Já gumu nemám a prostě to kope, na povrchu jsou přechody.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 5/28/2015
natiahol som gumenu hadicu na koliesko a funguje to dobre...
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum