ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Coldsteel - I. Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 4/11/2017
Tak tento fešák sa prednedávnom objavil na bazoši a paradoxne Wink som ho uvidel Grin. Otvára sa pekne ľahko i keď obojručne a zo všetkých Cold Steelov, aké mi kedy prešli rukami, je zatiaľ najostrejší Shocked Ok Ok

Štefan vložil tyto přílohy:
Cold_Steel_PARADOX.jpg.jpg

Mea culpa, maxima...
Peine forte et dure Ich heisse Lars und ich bin Smogebrotformer. Don Corleone aus Schweden.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 1/25/2019
Ahoj, tak mi konečně po dlouhém čekání dorazil Cold Steel Ranch Boss II, jelikož k němu zatím není moc recenzí na netu, tak k němu alespoň něco málo napíšu já.

Design nože se mi líbí (proto jsem si jej objednal), je pěkně zpracován, vše lícuje.
Dobře se drží, má 4 palcovou čepel (což už je pro mě pomalu podmínka u nože Happy )
Zatím je to první CS který mi přišel z výroby nabroušen tak, že neholí ale s papírem si poradil dobře.
Čepel má malinkou předozadní vůli a o něco větší vůli do stran, nabroušení není úplně symetrické.
Je jištěn slipjoint pojistkou v kombinaci s linelockem. Pro mě nešťastná volba, slipjoint je docela tuhý a potřebuje dost síly, takže musíte odtlačit linerlock na stranu kde je treba ho držet a poté druhou rukou dát slipjoint do první pozice, pak můžete přestat tlacit na linerlock a nůž zavřít. Takhle za stolem pohoda, ale u pracovního nože, to na můj vkus vyžaduje dost soustředění.
Nemá klip, ale je k němu krásné kožené pouzdro s logem Cold Steel pro vertikální nošení za opaskem, které vypadá, že něco vydrží. Zavírací cvoček na pouzdru by mohl poškrábat nůž (mne nenapadlo, ale vzpomenul jsem si na Štefanovu radu zde na fóru k nějakému pouzdru).

Nůž jsem se rozhodl pustit dál do světa (původně měl nahradit mého Lansky Responder X9, ale zjistil jsem, že nechci nuž bez záštity a s kombinací těchto pojistek), tak jsem jej nerozebíral ale udělal jsem vice fotek, tak je dám zde do odkazu.

Galerie Ranch Boss II ZDE

Funkysaurus vložil tyto přílohy:
IMG_20200816_090001.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/27/2013
2funkysaurus
díky za postřehy Ok . Mám ho objednaný u pražského CS, kombinace velikosti, tvaru a šmrncu s uhlíkovou čepelí mohla být dokonalá, ale čekal jsem, co zas udělají s pojistkou. Jestli správně rozumím, je to zas nějaká variace na linerlock s tuhou hřbetní pákou /pružinou - to je asi ta slipjoint pojistka, ne?

Jak to popisuješ, tak vyrobili přesně to, co jsem čekal a kvůli čemu ho nekoupím, štvalo by mě to při každém otevření. Nemá to funkční smysl a při úchopu blízko k čepeli musí ten tenký oblouček lineru tlačit do prstů, kdyby prostě jen dali lone starovi uhlíkovou čepel a vychytali těch pár drobností nebo udělali liner podobně jako má ti-lite, mohl to být supernůž. Škoda veliká. Confused

Jen pro zajímavost, to pouzdro je skutečně kůže nebo nějaká ekoveganolisovaná věc, jde to popznat?
Nejsou žádné velké věci, jsou jen malé krůčky na cestě ...
Posláno:

Štamgast
Ahoj Dávid
V prvom rade ďakujem za uznanie ohľadom toho púzdra Ok Ok, no a v rade druhom sa na tento nôž odhodlávam od jeho vzniku, no nejako som sa doteraz nevedel rozhýbať. Píšeš, že ten svoj púšťaš do sveta a teda máš na neho maila Ok.
Mea culpa, maxima...
Peine forte et dure Ich heisse Lars und ich bin Smogebrotformer. Don Corleone aus Schweden.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 1/25/2019
Chloupek napsal:
2funkysaurus
Jestli správně rozumím, je to zas nějaká variace na linerlock s tuhou hřbetní pákou /pružinou - to je asi ta slipjoint pojistka, ne?

Vypadá to tak, vzali slip joint nůž a když už má ocelové příložky, tak mu dáme navíc linerlock, protože word's strongest knives.

Chloupek napsal:

........udělali liner podobně jako má ti-lite, mohl to být supernůž. Škoda veliká. Confused

Takový liner bych si přál i u luzona, to by potom mohli dát pryč i ty kuličkové ložiska.

Chloupek napsal:

Jen pro zajímavost, to pouzdro je skutečně kůže nebo nějaká ekoveganolisovaná věc, jde to popznat?

Upřímně, v kůži se moc nevyznám ale vypadá na opravdovou kůži, můžu porovnat jen s tou, co mám na obtahování ostří, ale ruku do ohně bych za to nedal.

Ještě k tomu Lone Star(u), děsná spousta lidí čeká, až ho začnou znovu vyrábět, já jsem mezi nimi Happy

Funkysaurus vložil tyto přílohy:
IMG_20200816_173154.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
jo nový LS, to by bylo skvělý, vlastně by ani nebylo moc co vylepšovat, jen lepší ocel, přesněji udělaná pojistka a šroubek pod klipem, taky bych byl v řadě. Všechny s custom čepelemi jsem nechal synovi, takže mi zůstal jen veterán s AUS8 Happy

Chloupek vložil tyto přílohy:
181017_5.JPG.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/9/2008
No jo, LS měl stoppin, zlatá kudla..
Při kci nože jako na obrázku výše hrozí propružení backlocku při zavření a jebnutí čepele do výstupku bcklocku kolem stř. čepu..
Bohužel kvůli tomu jsem vracel Double Safe Huntera, se kterým bych jinak byl spokojenej..
Erleichda..
Posláno:

Štamgast
jo, to máš pravdu, tak by to mohlo dříve nebo později skončit a vlastně by se to ani nedalo rozumně opravit ... o to víc mě to štve, že nevyužili toho, co už mají
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/8/2017
https://www.youtube.com/watch?v=BFJ1sIb6BTg
celkem zajímavé video o Ranch Boss II, řeší se zde pojistka i kožené pouzdro Happy
What do you mean "closeminded"? I listen to all types of death metal!
Posláno:

Štamgast
díky, to druhý taky, ukazuje, co píše funkysaurus o ostří Happy

https://www.youtube.com/watch?v=XXH2qYH3G_k

To všechno bych mu prominul jako drobnosti, nůž je krásnej, dobře udělaný liner bych vůbec neodmítal, ale tady mi přijde, že chtěli za každou cenu něco ne lepšího, ale "nového", takže vyseděli paskvil. Liner u ti-lite nepotřebuje žádné dodatečné zajišťování a je betonový sám o sobě a malá ti-lite je taky levný nůž. O tri-ad locku už vůbec nemluvím a lone star byl taky v zásadě levný nůž.

Při charakteru tohohle nože (pořád je to v zásadě lehčí nůž, žádný páčidlo) a délce čepele jsem třeba u lone stara hodně často měl ukazovák skoro pod čepem, tady by to bylo hodně nepohodlné a štvalo by mě to při každém použití. Hřbetní pružina, která má asi liner zpevňovat, by se nejspíš časem v lepším případě jen ochodila a řešila by se volnější pojistka, v horším by při zaujetí prací skončila čepel při zavírání na palci. setkání ostří se hřbetní pákou, jak psal pbpb, by to jistilo. Asi pro ně byl lone star na levný nůž až příliš dokonalý.

Posláno:

Štamgast
Tak a Ranch Boss 2 práve dorazil. Parádny nôž Ok Ok. Ten pekne tuhý slipjoint robí zatváranie trochu ťažším, no chce to len trochu cviku a bezproblémovo ho možno zatvoriť aj jednou rukou. Na práce okolo domu je to fajn voľba Applause Applause.

20200820_090814.jpg.jpg
20200820_090919.jpg.jpg

Mea culpa, maxima...
Posláno:

Štamgast
Štefane, co to místo pod čepem s obloučkem lineru, kam by přišel prst při krátkém úchopu? Jinak vypadá fakt skvěle Happy
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/23/2018
Kurňa, toho Ranch Bosse jsem tak chtěl a teď když tady čtu ty recenze tak nevím jestli do něj jít.
Cold Steel mám opravdu moc moc rád a jsem jejich nadšenec ale moc novinek mě neoslovilo.
Kde jsou ty časy (samozřejmě když pominu custom serii, která je úžasná) Recon XL, Talwar, Hold Out, Paradox atd. I když je ve sbírce mám ale tak nějak mě schází možnost, pořídit si je znovu a nebát se dát jim za uši bez pocitu, že když něco nevydrží tak, že je jen tak neseženu Neutral . Jasný vím, jsem postiženej a někomu to příjde směšný, no nic s tím nenadělám je to diagnóza Happy Happy .
Posláno:

Štamgast
2Wolfes
Od těch, co ho viděli naživo (štefan a Funkasaurus), jsou recenze myslím slušné ... a u mě je to spíš věcně maskované zklamání z velkého očekávání Grin. Určitě do něj jdi, když Ti nevadí těch pár drobností, vypadá skvěle a pracovat bude určitě stejně dobře, navíc s brutální patinou v bytelné kůži Happy Ok
Posláno:

Štamgast
Ešte doplním niekoľko mojich dojmov z tohto noža. Veru by som si prial, aby bol takto krásne tuhý slipjoint Applause Applause na oveľa drahších nožoch, ktoré majú len túto poistku. Predpokladám, že firma si svoj linerlock (nakoniec, ako to už nejakú tú dobu robí aj u iných modelov), chcela poistiť prídavnou poistkou a naozaj s týmto slipjointom je ochrana proti uzatvoreniu, naozaj zdvojená. Oceli nejde čo vytknúť, nabrúsiť sa dá krásne do jedovata, no a ešte tie plastové príložky/vložky alebo čo to vlastne je, lícujú presnejšie ako napríklad karbónové na damaškovom Arcitechu od SOGu, asi im napíšem, nech sa idú hanbiť do kúta Laugh. Nôž však najskôr darujem otcovi na Vianoce, ten to tradičné spracovanie ocení oveľa viac. Wolfes, ak ti môžem poradiť, určite si tento nôž zaobstaraj, už len to spracovanie a kožené púzdro, za tú cenu stoja Ok Ok.
Mea culpa, maxima...
Posláno:

Pokročilý
Díky chlapy, nedá se nic dělat budu ho muset pořídit, pač osobní zkušenost je k nezaplacení.
Každopádně díky za názory, přesvědčili mě.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 2/25/2013
Objevil jsem na jednom obchode dost zajimave akce na noze Cold Steel, k dispozici uz jen v kusech..tak snad to nekoho oslovi, mne ano :D

www.zbrane-eshop.cz/242-co
Posláno:

Štamgast
Ok

20200915_154828.jpg.jpg

Mea culpa, maxima...
Posláno:

Pokročilý
Zdar kluci viděli jste už další novinku?
Mě se líbí jen jestli jí někdo bude dovážet do Čech (doufám, že ano)Cry .
Nebo jestli to objednat z USA?
https://www.coldsteel.com/gunsite-counter-point-i-10abv1?fbclid=IwAR0TsCRCc05MFV8lmML45Zw9eRCqe1Cds5gSDA4Wj5HrJVFmqOqne3QKLO0

Wolfes vložil tyto přílohy:
10abv1_1.jpg.jpg

FMJ
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/13/2004
Osobně mám Counter Point s hladkou čepelí a vzhledem k tomu, že je to v současné době můj nejpoužívanější EDC nůž (vytlačil z kapsy Benchmade 14715), tak bych (já osobně) tu pilku nebral. Ačkoliv oživování ostří (AUS10 je držák) dělám tak 1 x za 14 dnů, ta pilka by byla jen komplikace navíc. Ty drobné zoubky jsem už kdysi na něčem měl a upřímně, byly nanic. Spíš mají tendenci se v materiálu nepříjemně zakousnout a při užití větší síly se spíš odlamovaly. Pilka z bodáku 805 Bren má negativ a funguje mnohem líp, protože je to negativ zoubků Cold steel.
Kdo je příliš zvědavý, ten nebude nikdy moc starý.....
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum