ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Potřebuju poradit Možnosti
Dal
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 2/2/2013
Nelakoval bych to. Nevíš čím je to na tisklé, a lak Ti taky může pěkně rozmazat barvy.

Nechta to jak je, případně uzavřít do prosklené krabičky a skladovat ve tmě či polostínu, tak tak to vydrží dalších 100 let
Per pedes,
Nechaj noža - bolí koža, Mrtvému nože netřeba
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 7/13/2015
Roman5 napsal:
Kiwi
Sklíčidlo,, vrtací hlavička,, je určitě na kuželu. Je možné že je zevnitř hlavičky zajištěná šroubem. To uvidíš když hlavičku co nejvíc roztáhneš. Pokud je tam šlic na šroubovák, nebo šestihran na imbus tak šrub tam je. Musí ven. Stačilo by nahřát i horkovzduškou a nějakým klínem,, šroubovák vhodné velikosti nebo i majzlíkem,, prostě srazit. Ještě před tím bych tam nastříksl nějaké wdečko.a nechal aspoň den působit👍

Na ručních elektrických vrtačkách bývá hlavička na závit na hřídeli a navíc je jištěná šroubkem zevnitř. Jo, je před tebou cimrmanovská cesta slepých uliček.
Jura
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/7/2010
Fosgen72 napsal:
hanes napsal:
[quote=hanes]Ahoj,
poradíte mi někdo jak zachovat ten "tenký papírek" nalepený na dřevě Happy původně to byly dveře od skříně.

Myslel jsem to třebasConfused zalít do nějaký průhledný hmoty "pryskyřice", něco jako se stabilizuje dřevo.

či: .https://www.paladix.cz/poradna/index.php?pid=1456.. nebo něco takovýho? Ale stejně bych se bál! Nejlepší ale asi za sklo a stejně moc nevystavovat na slunce, či světlo Oh No Jó igelit je jinej pašák NoNoNo Ten si nechá líbit Angry
https://www.malirske-platno.cz/vytvarne-potreby-zaverecny-lak-ve-spreji-na-fotografie-ghiant-400-ml?gclid=EAIaIQobChMI-puZ4P-w6wIVGLd3Ch0V8AacEAAYAiAAEgLvufD_BwE
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/27/2009
hanes napsal:
Ahoj,
poradíte mi někdo jak zachovat ten "tenký papírek" nalepený na dřevě Happy původně to byly dveře od skříně.
Myslel jsem to třebasConfused zalít do nějaký průhledný hmoty "pryskyřice", něco jako se stabilizuje dřevo.

Pokud mohu poradit. Já bych zašel ke sklenáři a nechal si to zarámovat a nic víc s tím nedělal. Dal bych to do suché skříně aby na to nešlo světlo a vysoká vlhkost. Nebo to nechal na nějakém restaurátorovi. Hlavně ne nějaké plastové folie či laky. Mohli by reagovat s barvami a povrchem (změna barevného tonu, rozpití, nabobtnání, krakely, atd).
Mám tlačítko mail. Na pm-ka nebudu reagovat. Jdou automaticky do spamů.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/27/2009
Tak sundáno ale že bych byl spokojen. Je no možná ještě je na hřídeli kužel B16. Nutno podotknout že hřídel byla dobrých 40 let venku nechráněná, tedy alespoň ta hlavička a 10 let ležela v kůlně.

Kiwi vložil tyto přílohy:
P8230001.jpg.jpg
P8230003.jpg.jpg

Mám tlačítko mail. Na pm-ka nebudu reagovat. Jdou automaticky do spamů.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/7/2013
A je to. Teď ty otřepy na tom kuželu přetočit na soustruhu a to co chybí, pokud to není nějaká spešl ocel, nechat navařit. Nejlíp TIGem, ať tam toho není zbytečně moc a znova udělat kužel.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 7/13/2015
Kiwi napsal:
Tak sundáno ale že bych byl spokojen. Je no možná ještě je na hřídeli kužel B16. Nutno podotknout že hřídel byla dobrých 40 let venku nechráněná, tedy alespoň ta hlavička a 10 let ležela v kůlně.

Konečně se ti zadařilo. Moje teoreticé úvahy byly k prdu a sypu si popel na hlavu. Ještě ten konusovej svařenec stočit, říznout závit na pojišťovací matici řemenice, vyměnit ložiska a máš kvalitní kus na dalších 50 let.
Jura
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/7/2013
Já bych lehce zarovnal čelo na hřídeli, udělal zápich na segerovku, udělal podložku a řemenici zajistil segerovkou. Pokud hlavička přežila sundání, tak bych to nechal na kuželu, tak jak to bylo. Tak to vydrželo x let.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/9/2002
hanes napsal:
...jak zachovat ten "tenký papírek" nalepený na dřevě...

Pokud se to má vystavit, tak (je to hodně subjektivní, každému se líbí něco jiného) já bych si to nechal dát do pasparty - s mistrem se vždycky domluvíš na barvě, velikosti atd. Nechal bych to i s přiznaným dřevěným podkladem. Pod sklo (mezi obrázek a sklo) bych nechal vložit tuhle fólii - je na to přímo dělaná.
Existují i muzejní antiUV skla, ale ta bývají dost drahá.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 7/18/2018
Zdravím, chcel by som sa spýtať, či náhodou nemáte niekto skúsenosť s týmto nožom... Ďakujem

https://a.aliexpress.com/_dXyoA2s

peter12.19 vložil tyto přílohy:
6FFCEECC_401B_4B73_ACD7_A091BC8D90C6.jpeg.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 2/18/2017
Zdravím.
Nevíte prosím někdo náhodou o nějakém človíčkovi
co vyrábí do kuchyně krájecí prkýnka z masivu?
Myslím ,něco jako když uříznete z kmene pěkný
koláč a budou tam vidět léta a tak...?
Děkuji za radu...
Pěkný večer
RS
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/2/2011
Zdravím, poradil by někdo, co použít-nějakou osvědčenou povrchovku-lazuru, .... na venkovní dětské hřiště, nyní je naimpregnováno.Díky.RS
Pište mi prosím raději email než PM.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/31/2012
Ahojte jen malý dotázek, neznáte někoho kdo by mi přebrousil sadu řeznických nožů trasa Olomouc-Přerov-Uherské Hradiště, nechce se mi s deseti kusy šmrdlat ručně a podzim už se blíží...
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum