ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Pásová bruska II. Možnosti
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 4/11/2019
To jsem také zkoušel. Jedná hadice se mi protočila, zahřala a rychle rozletěla. Použít se to dá ale má to svá omezení. Chce to hadici hodně na fest a natáhnout za tepla....
Ještě jsem našel samolepicí gumu s 3M lepidlem. Asi bych to zkusil, ale ten kousek co prodávají stojí docela dost peněz...
Posláno:
Začátečník
Připojený: 5/28/2015
chce to kvalitnu hadicu gumovu/nie plastovu/ so špagatom vo vnutry, musi ist dost tažko natiahnut a ak ide trochu lahko daj lep.
QNX
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 3/2/2006
Ta "guma" většinou není guma, ale je to 2K PUR. Dá se to celkem v pohodě odlévat doma do jednoduché formičky z trubky a následně to přesoustružit, nebo přebrousit.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 10/8/2011
Tak bruska je snad konecne pripravena k provozu, dostala stolek (prvni projekt s MAG svareckou) a frekvencak.

Ovsem, aby nebyla nuda, bratri Polaci (vyrobce motoru) mi pripravili nepekne prekvapeni. Odstranil jsem stavajici kabelaz, prepojil z hvezdy na trojuhelnik, zapnul a nic. Resp motor zapiskal a menic ohlasil nezapojenou fazi. Po asi pul hodine zbytecneho zkoumani kabelaze a utahovani sroubu me napadlo premerit samotny motor a voila - byly prohozene dva vyvody vinuti (1. a 3. v horni rade), takze pri standardnim zapojeni (svisle spojky) byly dve vinuti "krizem" mezi dvema fazemi a treti bylo obema konci pripojene ke treti fazi. Pri zapojeni do hvezdy to samozrejme nevadilo. Grrrrr

EDIT: hmm, u fotky primo z telefonu se priznak natoceni zjevne nerozpozna.
PS: Ta krabice od piva jsou pasy, ne pivo ;)

krezac vložil tyto přílohy:
IMG_2270.jpg.jpg
IMG_2268.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 12/26/2015
CAR napsal:
Další výhodou FM je, že se směr pásu dá jednoduše přepnout. Bez něj se musely přehazovat drátky v zásuvce......

Na to by mohl stačit "Apator 4G10-11-PK vačkový spínač v krytu reverzační". Jako náhrada toho co tam dává výrobce.
https://e-elektromaterial.cz/apator-4g10-11-pk-vackovy-spinac-v-krytu-reverzacni/p994431
Posláno:
Štamgast
Coz ovsem neresi, ze rychlost vhodna pro ocel nejspis pripali drevenou strenku (pokud clovek nema dve oddelene masiny). I kdyz je fakt, ze za cenu toho IP66 menice by ta druha bruska byla ;)

Pouceni ze stavby, vykaslete se na koncept typu "IP20 menic v IP66 krabici" v domeni, ze nejak zasadne usetrite, kupte rovnou ten IP66. Pokud nemate "levny zdroj" elektroinstalacnich komponent, tak to v souctu nevyjde o tolik min a je s tim hromada s*ani. O velikosti nemluve.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/11/2019
FM s IP66 stojí raketu, ale při stavbě další brusky bych už o něm uvažoval. Je pravda že s tou bednou kryty a dalšími vecičkami je to dost pakarna a výsledek není nikdy takový.
Souhlas s výš uvedeným.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/16/2009
Karel W napsal:
FM s IP66 stojí raketu, ale při stavbě další brusky bych už o něm uvažoval. Je pravda že s tou bednou kryty a dalšími vecičkami je to dost pakarna a výsledek není nikdy takový.
Souhlas s výš uvedeným.
Ahojte,úvaha to je logická,ale po určitých zkušenostech si nejsem jist,že toto krytí zajistí to ,že FM " neodejde".On ten drobňoulinký kovový prášek se dostane téměř všude. Oh No K
S noži je to jako s lidmi,když jsou tupí,tak to za moc nestojí.N.N.
Posláno:
Štamgast
Otazka je o kolik je na tom ta plechova bedna lip (kdyz ani v jednom pripade monter nezmrvi tesneni).
QNX
Posláno:
Pokročilý
krezac: Koupit nový měnič IP66 za 10-12k mi připadá poněkud nákladnější, než dát 500kč za rozvaděč a 2-4k za měnič. Bazarové IP66 se moc nevyskytují, ale běžný měnič se dá za ty 2-4k sehnat i nepoužitý. Rozvaděče v této velikosti se v inzerci pohybují kolem 500-1000Kč celkem běžně. Měniče i rozvaděče jsem za tyhle peníze už několikrát kupoval.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/16/2009
krezac napsal:
Otazka je o kolik je na tom ta plechova bedna lip (kdyz ani v jednom pripade monter nezmrvi tesneni).
Ahojte,zatím nejspolehlivější řešení (neodešlo po pár létech provozu) je :1)z FM vytažené ovládání -zap/vyp,forwert/zurik,nastavení otáček ,umístěné u brusky 2) FM co možno nejdál od zdrojů prachu a za 3) pokud je FM v bedně -doporučuji ,tuto ventilovat "přetlakově" s filtry v mřížkách.P.S.:při spolehnutí na "krytí" odcházely FM i v profesionálních zařízeních renomovaných výrobců,Nejkratší doba čtrnáct dní,nejdelší dvě léta.K.
S noži je to jako s lidmi,když jsou tupí,tak to za moc nestojí.N.N.
Posláno:
Štamgast
QNX napsal:
krezac: Koupit nový měnič IP66 za 10-12k mi připadá poněkud nákladnější, než dát 500kč za rozvaděč a 2-4k za měnič. Bazarové IP66 se moc nevyskytují, ale běžný měnič se dá za ty 2-4k sehnat i nepoužitý. Rozvaděče v této velikosti se v inzerci pohybují kolem 500-1000Kč celkem běžně. Měniče i rozvaděče jsem za tyhle peníze už několikrát kupoval.

2.2kW menic z bazose za 3k5, krabici jsem vhodnou jetou nenasel, takze 2k, ovladaci prvky tak 2k (jen potenciometr je za 800), nejaky drobny material rekneme 1k. To jsme nekde na 8-9k. Plus jsem na tom stravil den prace. Dovolim si zopakovat vetu, co jsem napsal nahore:

Quote:
Pokud nemate "levny zdroj" elektroinstalacnich komponent
QNX
Posláno:
Pokročilý
krezac: Teď se mi to nechce hladat, ale má ten IP66 měnič zabudovaný filtr? Pokud nemá, tak ho stejně musíš někam dát a stejně potřebuješ rozvaděč. Stejně tak by tam měl být nějaký hlavní vypínač a ten dáš kam? Buď koupíš nějaký samonosný (= drahý), nebo koupíš několikrát levnější pro zabudování do rozvaděče). Potenciometr za 800? Potenciometr je spíš za 80Kč. Zdroj levných komponent (rozvaděče) je inzerce a k té má přístup každá. Já ročně spotřebuju asi tak 3 rozvaděče různých velikostí a zatím jsem si vždy vystačil s použitými za těch cca 500-1000kč (za 1k velké, třeba 600x600). Asi máme každý jiné počty, ale pro rozvaděč s FM vystrojený pro jeden motor počítám s cenou zhruba 5k. Do toho není problém se vejít.
Posláno:
Štamgast
FIltr nevim, ale predpokladam, ze u Haima vi co delaji, kdyz to montuji jak to montuji - presny typ myslim na webu neni, tak se neda podivat, jestli tam to pismenko oznacujici vestaveny filtr je nebo neni.
Pokud vis o IP66 potenciometrech za 800, posli odkaz, to by se mohlo v budoucnu hodit. Ja nasel jen tenhle: https://www.e1.cz/produkt/1212429-potenciometr-linearni-10kohm-eaton-m22-r10k-229491. (je pravda, ze ali a spol jsem nezkousel, cekat mesic se mi nechtelo).

Mit doma sklad rozvadecu k rozebrani (do ktereho sahnu jednou za par let) bohuzel neni pro kazdeho. Pokud to tocis, je to o necem jinem.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum