ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Putovné ANV Z100 Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 8/23/2013
A zas je tu mrtvo, ticho, pusto a prázdno... I dovolím si ocitovat sebe sama:
yarr napsal:
...a velmi rád si počtu, jak ten putovní kousek viděli/budou vidět ostatní...

Neboť o čem jiném už by se tu mělo debatovat, když ne o noži.
Máš-li krátký nůž, potřebuješ dlouhou ruku.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/21/2016
Mam nuz 11. den u sebe. Jsem do stredy v Praglu na skoleni. Ve ctvrtek nebo patek odesilam Goniasovi, uz jsme na tom domluveni. Pak bude srdcervouci zapis ;)....
Sapere Aude.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/21/2019
Taktiež sa teším Ok
Cesta je cieľ.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/21/2016
Tak jsem v pátek nůž odeslal Goniasovi a Rumuncovi tímto díky za možnost vyzkoušení.
Nejsem žádný sběratel ani tester, nebýt toho, že je to ANV, tak bych se do pořadníku nepřihlásil, protože mě zavíráky podobného ražení moc nezajímají..
Chtěl jsem jen vidět ten proklínaný i velebený zázrak „české“ výroby.
Měl jsem v plánu se omluvit za škrábance na čepeli, ale jak tak koukám na Rumuncovy úvodní fotky, tak už tam jsou, tak já je tedy na svědomí nemám Wink .
Fotky jsem nedělal, vložím asi jen jednu orientační Happy .

Takže:

VZHLED – dost subjektivní, ale mě se líbí. Moc mi k tomu akorát vizuálně neštymuje ten drátěný klip a čepy. S černými střenkami by byl hezčí. Čepel je pro mě tvarově pěkná, ale klidně bych oželel to falešný ostří.

ÚCHOP A ERGONOMIE – mě vyhovuje. Mám rád u zavíráků subtilnější a placatý střenky. „Deep carry“ klip je co se týče praktičnosti při nošení fajnová věc. V ruce nepřekáží a měl by se dát přehodit i pro leváka (což sice jsem, ale nedělal jsem to). Klip nedrží moc pevně, to je fajn – nedře to gatě. Na druhou stranu na kapse moc nedrží a někdy při sednutí nůž povyjede z kapsy.

ČEPEL – podle broušení se ocel zdá dobře tepelně zpracovaná, ale to je spíš takový pocit, těžko to ověřit. Ostří mi přišlo, že drží dobře. Ale nejsem na podobný materiály zvyklej, tak to berte s rezervou. Fazeta už byla lehce dojebaná broušením z ruky. Já jsem to trochu líznul na brusný sadě, ale jsem v tom začátečník, tak to nebude žádný zázrak. Ostří by nad fazetou podle mě mohlo být ještě trochu víc vytažené, aby byl nůž řezivější, ale i takto je to fajn. Do materiálu jde prostě tak, jak by člověk u zavíráku s rozumnou fazetou čekal Wink .
Co mě ale zklamalo je opracování čepele – falešné ostří je nesouměrné, na jedné straně je mírná vlnka, v části blíž ručky je „probroušené“ víc než u špice KO . Není to nic, co by mělo negativní vliv na funkci, ale takové chybky jsem na noži ještě neviděl a to ani na činckejch kopích za pár šušňů.

RUČKA – tady nemám výtku. Na zpracování jsem si žádné vady nevšimnul. Ručka je vcelku pevná, při silovějším řezání se nekroutí. G10 nijak zvlášť neklouže. Opracování je poctivější než u čepele, žádné hranky a nepřesnosti.

POJISTKA – čepel má v otevřeným stavu mírnou vůli zpředu dozadu (trochu jako velké vinoxy, ale vůle je menší), ale při používání to není znát. Boční vůle není žádná. Pojistka drží pevně a neumím si představit, při čem by se dokázala zavřít, jak už tu na fóru někdo myslím uváděl.
Co mě ale vytáčí je flipr – jak už jsem psal, podle mě, pokud má nůž flipr, tak musí lítat jak na ložiskách i kdyby je neměl. Od toho ten flipr je. Tady se ale musí navíc švihnout rukou a to mi přijde nepraktický a trochu i nebezpečný. Jinak chod čepel není špatný, ale kolíček nebo díra by jí seděl víc. Asi by to šlo trochu poladit na čepu, ale oba šroubky už mají načnuté hlavy, tak jsem to nezkoušel.
Flipr má cosi jako tritiovou tečku, což je sice asi masírka, ale podle mě úplně k ničemu.

Závěrem – je to nůž co neurazí, ale při ceně kolem 2000 Kč bych si ho rozhodně nepořídil a místo něj šel radši do levnějšího a líp zpracovanýho Bestechu, CS atd.
Myslím, že by hoši a dívky z ANV měli ubrat na marketingu, shrnout rukávy od košilí a radši trochu líp ohlídat výrobní proces a výstupní kontrolu. Když to dokáže Číňan bez keců, tak by to měli zvládnout taky. Takže víc činů a míň keců Wink .
Zůstávám věrný svému CS finnwolfu Wink Ok .

pohlava vložil tyto přílohy:
IMG_3941.JPG.jpg

Sapere Aude.
Posláno:

Štamgast
Hezky napsáno. Ok Ok
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/6/2017
Ač nejsem členem tohoto spolku na podporu cestování kudel...
Pan pohlava absolutně shrnul moje dojmy z asi jednoletého užívání "zetstovky". Tleskám Applause
Posláno:

Začátečník
Připojený: 9/11/2014
Hlásím, že nůž ke mě dorazil 14.9.2020. Hned po 1. flipnutí vím, že bych si ho nekoupil, prostě neflipuje. Pocit z pojistky je také rozporuplný. To jsou pro mě zásadní věci, které prostě nepřejdu.
Nicméně v úterý jsem ho vzal do lesa a použil k vyvrhnutí ulovené srny.
Ještě dám nějaké to menší řezání klacíků, také řezání svačinového typu ať mám co psát.
Všechny poznatky sepíši na konci mého testu. Nůž bych chtěl odesílat příští týden.
Posláno:

Štamgast
gonias napsal:
...nicméně v úterý jsem ho vzal do lesa a použil k vyvrhnutí ulovené srny...

Tak to bych rád viděl, co udělá krev s příložkou, která u mého nože chytila patinu jen od nošení v kapse a používáni v ruce.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/12/2017
gonias napsal:
Hlásím, že nůž ke mě dorazil 14.9.2020. Hned po 1. flipnutí vím, že bych si ho nekoupil, prostě neflipuje. Pocit z pojistky je také rozporuplný. To jsou pro mě zásadní věci, které prostě nepřejdu.
Nicméně v úterý jsem ho vzal do lesa a použil k vyvrhnutí ulovené srny.
Ještě dám nějaké to menší řezání klacíků, také řezání svačinového typu ať mám co psát.
Všechny poznatky sepíši na konci mého testu. Nůž bych chtěl odesílat příští týden.

hlásím dopředu že jsem do 26.9. v řecku, takže se to o tejden protáhne
díky a pošlu Goniasovi adresu

Dan

“Můj bůh je Crom. Sedí na vysoké hoře. Po smrti před něj předstoupím a on se mne zeptá na Tajemství oceli. Neodpovím-li správně, srazí mne ze své hory!”
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum