ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Volný Pokec Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/19/2011
yarr napsal:
Trochu tu směšujete dvě různé věci - nože z pohledu bezpečnosti v letadle a nože z pohledu místních (celních) předpisů.
Dovolím si popsat několik věcí z vlastní praxe: Do kabinového zavazadla si skutečně můžete vzít nůž s čepelí ne delší než 6 cm. Tomu vyhovuje victorinox classic anebo něco jiného z řady 58 mm. Ale pozor, toto pravidlo platí pouze pro lety uvnitř EU (a v některých "přidružených" státech). Pokud letíte jinam, vždy je potřeba to ověřit.
Osobní zkušenost: classic nebo rambler spolehlivě projde, mikovácká rybička taky. Nepokoušejte se polemizovat s letištní kontrolou, mají na měření čepelí šablonu a jakmile se jim něco nezdá, nepustí to. Jakýkoliv větší victorinox neprojde.
Do odbaveného zavazadla si můžete dát nožů kolik chcete, jedinou podmínkou je, aby byla bezpečná manipulace se zavazadlem. Jinak to bezpečnostní kontroly neřeší. Ale buďte si jisti, že poměrně přesně vědí, co v tom kufru je.
A tady nastupují lokální pravidla pro dovoz/vývoz nožů. Jedno jsou celní předpisy, kde se prostě může stát, že větší počet nožů bude proclen. Druhé jsou místní restrikce, ale protože to je v každé zemi jinak (a to i ve Státech, kde se omezení nožů opravdu liší stát od státu), nebudu fabulovat, neb do toho nevidím. Tady je nutné konzultovat místní úřady.
EDIT: jinak je tu přesně na tohle vlákno Nože, zákony, cestování. A ještě poznámka - těch šest cm je délka čepele, nikoliv délka ostří; to jen aby bylo jasno.

Vždy se mi líbí, když ten kdo má co říci, to prostě udělá...Applause
A naopak, samozřejmě...mrGreen
Ana'l nathrach, orth' bha'is's bethod, do che'l de'nmha
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/27/2013

jo Happy Applause
Nejsou žádné velké věci, jsou jen malé krůčky na cestě ...
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/10/2015
Teď z jiného soudku, pár fotek z výstavy z Příbrami jsem vložil na "Termíny konání výstav", teda pokud to někohom vůbec zajímá...Laugh
Posláno:
Štamgast
Připojený: 10/8/2011
krezac napsal:
Ahoj, doporucite nejakou rozumnou (ne moc osizenou v dulezitych vecech) MIG/MAG svarecku za prijatelnou cenu (rekneme treba do 15k komplet)? Nebo v tehle cenove kategorii nema vubec cenu uvazovat? Na domaci pouziti, par jaklu tuhle, stojanek tamhle... Predem dik

Tak abych to uzavrel, nakonec jsem vybral IDEAL TECNO MIG 212 LCD.
Alespon pro "svatecniho lepice" sakra rozdil proti elektrode. Ale nebudu tvrdit, ze jiny model by nevyhovel.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/5/2011
pro Yarr:

Yarr napsal:

...Do kabinového zavazadla si skutečně můžete vzít nůž s čepelí ne delší než 6 cm. Tomu vyhovuje victorinox classic anebo něco jiného z řady 58 mm. Ale pozor, toto pravidlo platí pouze pro lety uvnitř EU (a v některých "přidružených" státech)...

Dovolím si polemizovat...

Letěl jsem před třemi roky na dovolenou, v rámci EU, Praha - Řecko (Kréta).

Na letišti v Ruzyni mi nekompromisně zabavili "švýcarskou kartu", která obsahovala malý
pidinožík, špendlík a malé nůžky...tu kartu znáte jistě všichni...

Tolik moje vlastní zkušenost....

rak nožomil vložil tyto přílohy:
shopping.png

Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/12/2017
já když letěl na jaře do Dusseldorfu, tak předemnou byl dědeček kterej měl malej tenkej šroubováček, krásný na bodání do krku Laugh a ty odbavovači se tam hádali "pustíme todle" - "asi jo" a nebyl problém... ono asi záleží na kusu člověka
“Můj bůh je Crom. Sedí na vysoké hoře. Po smrti před něj předstoupím a on se mne zeptá na Tajemství oceli. Neodpovím-li správně, srazí mne ze své hory!”
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/29/2009
Praha-Egypt (mimo EU teda)... u Gopro kamerky v krabičce vloženy manikůrní nůžky a nekompromisně zabaveny při kontrole kabinového zavazadla.
Kontakt pouze email,PM ne.Děkuji
Posláno:
Štamgast
Připojený: 10/8/2011
Pokud to nezmenili, ono sice neco (ted nevim jestli 3 nebo 6 cm) povolene je, ale s douskou, ze konecne slovo ma pracovnik security.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/11/2009
WuDan napsal:
já když letěl na jaře do Dusseldorfu, tak předemnou byl dědeček kterej měl malej tenkej šroubováček, krásný na bodání do krku Laugh a ty odbavovači se tam hádali "pustíme todle" - "asi jo" a nebyl problém... ono asi záleží na kusu člověka
no sroubovak je neatraktivni ,jo takovej svycarak to uz je lepsi .... Uz nekoho napadlo co se s temi vyhozenymi noziky deje dal ? To jsou jako opravdu zlikvidovany? N oc tomu neverimNoNoNo NoNoNo
To se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou peníze . . .
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/21/2016
Michal.Vl napsal:
WuDan napsal:
no sroubovak je neatraktivni ,jo takovej svycarak to uz je lepsi .... Uz nekoho napadlo co se s temi vyhozenymi noziky deje dal ? To jsou jako opravdu zlikvidovany? N oc tomu neverimNoNoNo NoNoNo

V Maroku jsme ho odhazovali přímo u odbavovacích přepážek do prosklený bedny, která jich byla plná. Evidentně to tam tak pár dní bylo. Ale co je s nimi těžko říct, ale silně pochybuju, že by šly na likvidaci Happy .
Sapere Aude.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/18/2017
Takže příští rok by v Příbrami mohlo mít stánek i Letiště Ruzyně (V.H.) a nabízet zadržené kudly za pakatel co..Laugh
..kdyby byli všichni stejný, byla by to pěkná nuda..
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/11/2009
Nojo clovek se moze jen domnivat co a jak , stejne tak neverim tomu ze kdyz celnici zabavi cigara , obleceni,cedecka.... Ze to vsenchno jde poctive do spalovny.Confused Confused Confused
To se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou peníze . . .
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/27/2001
V USA se nože na nějakou dobu ukládají do skladu a pak se to prodává v aukci na kila. Tady https://coolmaterial.com/gear/tsa-confiscated-knives-for-sale/ je nabídka 40 liber, nabídka je 11 dolarů za libruHappy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2015
A tu si môžete pozrieť, čo za poklady sa dajú vydražiť:

Abstinujúci nožoholik
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2015
Kerý z vás/nás to byl? Priznajte sa!

Ctihor vložil tyto přílohy:
poli.PNG

Abstinujúci nožoholik
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/5/2014
jeden vtípekLaugh

notobi vložil tyto přílohy:
cka4fhuwwoqvtg1ie0hwtizv1spy3r8o021uqd55.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/11/2017
Ctihor napsal:
Kerý z vás/nás to byl? Priznajte sa!

No podľa promile údaja, to bol jeden z nás, východniarov Grin.
Mea culpa, maxima...
Peine forte et dure Ich heisse Lars und ich bin Smogebrotformer. Don Corleone aus Schweden.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 11/9/2016
Neviem, kde ste zobrali že na palubu lietadla sa dá zobrať nôž so 6cm čepelou?
Ročne nalietam vyše 30 000 leteckých míl a už mi zobrali:
5ks zapalovač
Manikúrový pilníček celkovej dĺžky 5cm
manikúrové nožničky cca 5cm celkovej dĺžky
Guličkové celokovové pero
Ani príbor nedajú kovový ( jedine na palube Astanaair)Razz
V podpalubnej mávam bežne nože ale keď som niesol známym z Ruska tučim 12 nožov tak už som musel vysvetlovať
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/23/2013
egres2 napsal:
Neviem, kde ste zobrali že na palubu lietadla sa dá zobrať nôž so 6cm čepelou?

TADY!!

egres2 napsal:
V podpalubnej mávam bežne nože ale keď som niesol známym z Ruska tučim 12 nožov tak už som musel vysvetlovať

A to sis nepřečetl ruský zákon o zákazu vyvážet zbraně? A to jsi k těm nožům neměl certifikát, že nejsou považovány za zbraň?
To se pak nediv...
Hele chlapi nevrtejte v tom. Ale pokud ano, tak to udělejte dotazem na mail, jinak tohle vlákno udusíte ukazováním, co všechno vám kde kdo zabavil. Je na to samostatné vlákno, tam jsem mimochodem kdysi postnul i tu zkušenost s vývozem nože z Ruska. A jako když už někam letíte, tak čtěte. Ono je hodně dobré vědět, jaká máte práva, ale taky jaké máte povinnosti.
Máš-li krátký nůž, potřebuješ dlouhou ruku.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 11/9/2016
Nebolo to "oružie"
Boli všetky s certifikátom.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum