ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
GLOCK 78 Možnosti
Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 4/10/2018
Jinak origo mám.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 1/24/2013
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/3/2011
V armáčích jsou pořád okolo tisícovky Wink
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/11/2017
Veru, s Glockom sa dá robiť naozaj všetko, každá armáda by ho mala mať ako povinný nôž. Pri hádzaní som ale nepochopil ako obišiel ostrie, alebo už bolo tupé? Ako rýchlo sa také ostrie otupí?
Mea culpa, maxima...
Peine forte et dure Ich heisse Lars und ich bin Smogebrotformer. Don Corleone aus Schweden.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 4/2/2020
S kamarádem už léta máme koníček - jsme turističtí značkaři. To znamená, že jsme oprávněni malovat a opravovat takové ty známé baravné turistické značky na stromech, sloupech apod, kterými jsou vyznačeny turistické trasy.

Každá taková trasa by se měla ideálně každé 3 roky znovu "namalovat nebo obtáhnout." Značky totiž vlivem počasí blednou nebo úplně zmizí - když se třeba pokácí ten strom, na kterém je umístěna. Občas taky značky zarostou proutím, větvemi nebo různými šlahouny.

K nezbytné výbavě značkaře patří štětečky, barvičky, několik lahváčů piva a také něco na prořezání těch větví, aby zarostlé značky v lese byly zase z pěšiny pěkně vidět. Hodně značkařů k tomuto účelu používá takové ty skládací zahradnické pilky, které jsou ale nepraktické, protože se moc nehodí na slabé proutí a šlahouny, které jsou čerstvé a jakoby gumové.

Kamarád proto na tuto práci začal nosit klasický vojenský Kabar USMC a já zase mačetu Kukri - taky značky Kabar. Oba tyto nástroje jsou výborné, dá se s nimi sekat, řezat a jsou na daný účel i praktické. Za ta léta a po mnoha lahváčích jsme s kamarádem vymysleli i nové slovo: "vykabařit" je to sloveso, synonynum ke slovu vysekat. Používáme ho ale pouze ve smyslu vysekat větve a proutí, aby bylo znovu vidět na turistickou značku.

Některé trasy nejsou tak zarostlé, a tak jsem líný tam tahat moji mačetu. A sháním něco jiného - lehčího, menšího. Nabízí se, že bych si koupil taky klasický vojenský Kabar, který má kamarád a je s ním spokojen, ale......

Mám zálibu ve střelbě z Glocku a ano, jsem Glockař, i když ne ortodoxní. A tak mě napadlo, že bych občas místo mačety nosil na méně zarostlé trasy právě nůž Glock 78. Ale nemám s ním na rozdíl od Kabaru žádné zkušenosti.

Dokázali byste vy poradit? Jestli pořídit tohoto Glocka nebo Kabara? Nad jinou alternativou neuvažuji.

Rozmýšlel jsem to a je to tak půl napůl. S kamarádovým Kabarem jsem zkoušel hodněkrát sekat a šlo mi to. Ale na druhou stranu za cenu Kabara bych mohl pořídit 3 Glocky 78 a ještě mi zbyde na ty lahváče.
Naproti tomu nůž Glock je lehčí než Kabar, takže se s ním asi nebude tak dobře švihat.

Kromě této činnosti bych ten nůž chtěl i na klasické vycházky do lesa, občasné štípání třísek na opékání buřta a dvoudenní čundry s přespáním pod širákem. Co byste zvolili vy, když byste měli vzít jen jeden z nich?

Děkuji všem, kteří dočetli až sem. A zároveň se jim omlouvám za ten rozsáhlý sloh, který jsem tady ze sebe vykoktal. Ale je to už taková deformace - předtím, než jsem se stal dělníkem v továrně u pásu, kde si moc česky nepokecám, tak jsem dělal učitele dějepisu na ZŠ, kde jsem se naopak vykecával až moc. A z této profese mi zůstalo to obšírné a popisné vyjadřování.

Děkuji
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/10/2019
Nos zahradnické nůžky a fertyk. Investice minimální = hafo lahváčů. Ok
Prosím pište pouze na mail, PM je zdlouhavá komunikace, díky.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 12/26/2011
Nigel West Dicker - Ahoj, ač nejsem100% glockař, jen asi 99,9% Happy (ale našla by se i solidní sbírka géček Happy), tak pár těch nožů od nich mám, ale, moje rada zní - Kabar. Sice je možná nůž od Glocka stejně geniálně účelový jako jejich G17 a Kabar možná trochu těžší než Glock, ale určitě ten Kabar je, dle mého mínění, (kromě lepšího švihu v seku) i celkově univerzálnější. Já bych šel z těchto dvou nožů do Kabara. Ahoj a dobře vyber. Karel
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/16/2015
Ani jedno, ale Cold Steel Recon Tanto SK5 Steel.Cool
https://www.alza.cz/sport/cold-steel-recon-tanto-in-sk-5-d5263575.htm?kampan=adwsp_sport_bee_pro_camping-a-outdoor_sport-cold-steel-recon-tanto-in-sk-5-sptcds1019&ppcbee-adtext-variant=sleva-15&gclid=Cj0KCQjwmpb0BRCBARIsAG7y4zaKXa5ZI5jiEYdOJc_pZi54l6wOc1LzUq5am9zK4Zsg8Gp2YWIRICIaAtCLEALw_wcB
Jinak je tu ještě jedna varianta Ka-Baru a dokonce o něco levnější, mám jí a je to opravdu parádní ortodoxní kousek
http://www.noze-nuz.com/case/CA334.php
Nikdo nic nikdy nemá míti za definitivní......
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 2/3/2010

Souhlasím s Cold Steel. Za málo peněz hodně muziky. A na takovou práci lepší než Glock.

Nevím, co je na tom Case tak ortodoxního? Case tohle nikdy nevyráběl pro ozbrojené složky. Je to jen komerční nůž, který tahle firma nevyrábí ani moc dlouho. To aspoň Ontario je pořád dodává ozbrojeným složkám.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 7/5/2005
Glock. A to nie som glockár ale blackpowder. Na spomínaný účel stačí do 1 až 1,5cm priemeru podla druhu dreviny. Používam ho rovnako . Vyskúšal som aj cs recon tanto , ontario usmc, muelu ,mikov chvílu som nosil aj voyager od cs a vratil som sa k nemu. Švih nie je vecou noža ale ruky a techniky. Po niekolkohodinovom sekaní budeš cítiť každý gram . Puzdro je praktickejšie ako ka bar alebo cs s priskrutkovaným kusom handry a v textúre cs rukovate sa zachytáva bordel oveľa viac ako na g. Ak ti nezáleží na vzhľade alebo značke je g na uvedený účel výborný.
Skoro som zabudol : hák na záštite g je na otváranie uzáverov ako stvorený Happy
A vďaka za to značkovanie.

Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 3/8/2010
Je pravda, že sú lepšie nože ako Glock, ale ja som mal Kabar USMC a predal som ho a mám Glock a nepredám ho. Kabar je konštrukciou subtilnejší nôž aj keď praktickejší, ale oveľa drahší. S Glockom sa dá aj sekať aj napriek úzkej čepeli, ale samozrejme nie je to nôž určený na to , ale pre mňa Glock reprezentuje nezničiteľný a jednoduchý nôž, ktorý plni funkciu aj keď komfort nie je jeho silná stránka. Mne na Glocku vadí úchop kvôli okrúhlej rukoväti, ale keď som s ním v hustom daždi pri +5 stupňoch chystal drevo na oheň nič mi na ňom nechýbalo a obrovskou výhodou Glocku je aj jeho púzdro.

Za mňa porozmýšľaj nad Cold Steel SRK, dnes stojí polovicu z toho čo Kabar a aj keď je drahší ako Glock ponúka viac aj keď je to už kus noža. Z mojej skúsenosti:

Za Glock:
cena (nebudeš sa nikdy o ten nôž báť)
jednoduchosť
rokmi osvedčený nezmenený dizajn
púzdro
odolnosť

Proti:
Horšia oceľ ako Kabar
horší úchop
menej hmoty na sekanie (aj keď ja som bol prekvapený, že sekanie mu celkom šlo)
úzka čepeľ
Posláno:
Začátečník
Připojený: 4/2/2020
Pánové, všem moc děkuji za rady a postřehy. + Za vlastní zkušenosti pro a proti. Přesně takové informace jsem potřeboval mít, abych se mohl v klidu rozhodovat. Ono to zase tak velké sekání u těch značek nebude. Přeci jenom ty značky obvykle nestihnou za 3 roky zarůst tak moc. Takže proutí 1 - 2 cm v průměru by měly dobře prosekat všechny zmíněné typy nožů.

Děkuji i za typ na ten CS Recon. Popřemýšlím i o něm. Ale ještě uvidím. Vzhled nože, jak psal Ferdo, neřeším. Přeci jenom jsem Glockař a ti přece taky neřeší vzhled jejich pistole. (neboť glocky jsou vlastně ošklivé :D teď mě snad nebudou páni střelci kamenovat :) )

Prokonzultuju to a do prvního jarního značení snad už budu mít nový nůž doma. Hodím sem pak fotku ze značení :)
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 12/26/2011
Jen v krátkosti dodám - řešil jsem výběr ze dvou nožů dle zadáníHappy Jinak, CS SRK mám a je to fakt jak, účelnej nůž, tak i nezmar a odolnej. Ten Kabar jsem volil proto, že hlavně Glocka válcoval v ostatním použití jako na táboření atp... To géčko je opravdu odolný "pajcr" Happy Vlastně to asi, za mne, nejlépe popsal 999Blade999 Happy Takže, kdyby jsi zařadil do výběru ještě další značky, mrkni na SRK, je fakt dobrej.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/29/2005
Za sebe bych doporučil Glocka. Kabara mám a připadá mi to docela kopyto, i když by asi stačilo jenom pořádně přebrousit. SRKanec od CS jsem měl a zlomila se mi u něj špice, což mě za ty prachy (myslim, že v tý době kolem 1700,-, ale nejsem si jistej) dost mrzelo. Navíc Kabar i SRK jsou v pouzdře docela rozměrný plácačky, proti nim je Glock krásně kompaktní špageta s možností zavěsit na batoh (molle) nebo opasek bez jeho rozepnutí. Opasek umožňuje samozřejmě i SRK, ale s tim jsem vždycky trochu bojoval.

Měl bych dotaz. Když jsem si před lety kupoval prvního Glocka 81, tak měl špici zaoblenou. Vloni jsem si koupil ještě Glocka 78 a ten má ostrej hrot. Je to změna ve výrobě nebo podvrh?
FMJ
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/13/2004
Za mě je to nahouby výstupní kontrola ve fabrice. Je to taky důvod, proć si nože Glock zasadně kupuju naživo v obchodě, protože nerad tohle přebrušuju.... Stejně, jako jsem si zvykl kontrolovat vakl na čepeli u Vinoxů 111....Dřív to nebývalo, dnes to má každý s pojistkou...
Kdo je příliš zvědavý, ten nebude nikdy moc starý.....
Posláno:

Začátečník
Připojený: 7/30/2012
Kluci nevíte, jde ještě sehnat FM78 v Olivě a nebo už se prodává jen černá verze?
Všechno je relativní. :)
Posláno:
Začátečník
Připojený: 8/5/2016
Pánové, co myslíte - jsou to originály, nebo kopie? Žiju v domnění, že Glock svoji značku na čepele razí - ?

Otík vložil tyto přílohy:
nůž_Glock_FM_78___značení_barvou_na_čepeli_01.JPG.jpg
nůž_Glock_FM_78___značení_barvou_na_čepeli_02.JPG
nůž_Glock_FM_78___značení_barvou_na_čepeli_03.JPG

FMJ
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/13/2004
Za mě je to kopie. Chybí ražba na rukojeti ( alespoň to tak vypadá). A nůž s potiskem místo ražby na čepeli..... No za 800,- trošku moc.....
Kdo je příliš zvědavý, ten nebude nikdy moc starý.....
Posláno:
Začátečník
Připojený: 8/5/2016
FMJ: Je to přesně tak... Napsal jsem pro jistotu přímo Glockovi - a potvrdili mi, že jde o padělky. Originální nože Glock mají logo na čepeli vždy vyraženo, stejně tak mají vždy logo i na rukojeti.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/10/2015
Ahoj, fotky těch svých glocků jsem zrovna vrazil na falzifikáty, takže ještě jednou - mělo by to být asi takhle..

Leopold01 vložil tyto přílohy:
DSCN1882.jpg.jpg
DSCN1883.jpg.jpg
DSCN1884.jpg.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum