ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Hejkal von Sovinec Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 7/24/2018
Paráda veliká 👌😎
ČASY JSOU ZLÉ, KAMILE...
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/5/2004
Aby jsi si nemyslel, že u mě Lady Gray strádá
Ať dělám co dělám po lahvi červenky se mi staví na hlavu do popředí no prostě ženská

conrad vložil tyto přílohy:
Lady_Gray___kopie.jpg.jpg

PRC
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 1/18/2007
...Filipe, máš to krásný a supr nápady :)
U mě jeden postarší pracant parohový.
Opatrujte se všickni :)
PRC

PRC vložil tyto přílohy:
IMG_20200907_100619.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen , Moderátor
Připojený: 6/19/2007
Díky za fotky pánové.

Dnes bych Vám rád představil tohoto baculatého a veselého milovníka vína- Doktora Totermanna...
Jezdí v bryčce po rakouských Alpách, na hlavě vždy buřinku a jeho břicho taktak obepíná károvaná vestička, která je jediným kouskem oblečení, které má jinou barvu než černou...Po ruce vždycky velkou koženou brašnu se vším tím lékařským náčiním od injekcí až po skalpely. Volají ho většinou až už je skoro pozdě, ale i tak toho za svůj život zachránil tolik, že je až nepatřičné, že mu říkají Doktor Smrťáček. Ale asi je to i proto, že se kolikrát zdá, že se SMRŤEM má nějakou zvláštní dohodu. Někdy přijde, podívá se a začne horečnatě pomáhat pacientovi zpátky mezi živé, ale jindy jen pomalu a rozvážně přijde k lůžku, smutně sundá svoje malé kulaté brejličky, vezme pacienta za ruku, něco mu pošeptá do ucha a člověk tiše a s úsměvem na rtech odejde. Pak se v jeho doktorské brašně najde i svíce pro duši mrtvého a láhev vína pro živé k noční vigílii... Mají ho v těch krajích rádi i možná i proto, že nezáleží na tom, jak bude vypadat opravdová úleva pro trpícího. To ví vždycky jenom Bůh, pokud v něj věříte, a nebo tenhle doktůrek...

Příložky a vývrtka nerez, kování mosaz, čepel EZH special, střenky eben nebo grenadil (to si nejsem jist). 196 mm celkem, 83 mm čepel.

Prodáno

Hejkal von Sovinec vložil tyto přílohy:
P1140163.JPG.jpg
P1140165.JPG.jpg
P1140167.JPG.jpg
P1140170.JPG.jpg
P1140172.JPG.jpg
P1140173.JPG.jpg
P1140179.JPG.jpg

Nejlepší nůž na světě je ten, který si pro sebe vyrobíš vlastnoručně.
Pište mi prosím pouze na mail.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 11/11/2013
Tyto příběhy mám rád.👍🤫
EM
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/21/2008
...

EM vložil tyto přílohy:
DSC_0027.JPG.jpg

"Nu, tu máš, poutníče, milý ten svět, na nějžs se podívati žádostiv byl."
Posláno:

Štamgast
.. Ráno jsme vstali na prázdném hradě. říjnové slunce tepla moc nedávalo, takže sotva jsme se rozehřáli čajem z maliní, kterým je to tu fakt dost zarostlé, tak jsme se vydali na průzkum. Teď v klidu a beze spěchu procházíme tu preperskou dílnu co byla zašitá pod zbrojnicí na pátém nádvoří a nevycházím z údivu. Všechno hezky uložené, vazelínou namazané, zakonzervované. Původně jsme to chtěli všecko zase poslat někam dál a vyměnit to za jídlo a jiné potřebné věci. No ale zima na krku, místo klidné a prázdné, tak by to tu snad šlo nějak překlepat do jara. Pokud seženeme naftu do té obrovské centrály co tu pod plachtou spí, tak z těch paběrků materiálu co se tu válí ještě něco na kšeft vykouzlíme. Hlavně se ukazuje, že ti týpci co je s sebou Karel přivlekl nejsou úplně blbý lopaty a jsou docela šikovní. Jeden to umí se dřevem a ten druhej hoví motorům. No když jsem ho viděl jak se mazlí s tou centrálou, tak jsem si řekl, že barel nafty by z něj udělal malé radostí poskakující dítě... No máknu na tom, protože tohle bych chtěl vidět.
Zabydleli jme se v bývalém Lapidáriu, protože klenby tam ještě nepovolily a chrání je příkrov suti propletený kořeny bujících břízek a jeřabin. Prostě prima nora ve které i zatopíme. No a jak tak dovnitř taháme proviant, tak mi furt vrtá hlavou, jak se dostat do sklepa co byl hned za pátou bránou. Je to tam zavalené sutí z ochozu, ale byla to přeci dutina ve skále. Tam ještě něco musí být! No a když jsem se o tom zmínil, tak Karlovi chlapi hned že to je snadný. Chvíli kopali a pak prej ať jdem pryč. No a PRÁSK! oni to normálně odstřelili! tohle fakt nejsou ořezávátka. Vůbec netuším čím to udělali, kde vzali tu trhavinu, ale teď hledím na zkroucená plechová vrata v betonovém rámu a je to všechno ještě záhadnější, než ta halda suti co tam byla před tím. Chvíli to páčíme vším možným nářadím z dílny co je pod zbrojnicí, a nakonec mám největší vánoce já sám. Běhám, skáču a radostí křičím, protože za těma plechovýma vratama na mě hledí můj 3BANT! Chápete to? Moje vlastní kára, kterou jsem si ještě před průserem stavěl jen tak pro radost, pak ji z nouze dlouho používal jak na ježdění, tak k pohonu mých strojů. Když začal docházet benzín, tak jsem ji vykšeftoval s těma preperama z hradu za nějaký proviant na moji dlouhou cestu a vypadl jsem odtud pryč. No ale teď ho obcházím, mazlím se s tím rezatým krámem a prohlížím, jestli ho ještě půjde rozhýbat. Zdá se, že nechybí nic zásadního, všude samý olej a vazelína, to by jít mohlo... Vzadu ještě pořád je ta stejná vojenská bedna, co jsem v ní vozil celou svoji čajovničku, pixličky s plesnivým čajem jsem vyházel, ale v mastným hadru tam bylo tohle: Kudla co prostě patří do 3BANTa Ale protože já svou kudlu mám tak ji dostane zadní střelec. No a hádejte kdo mi bude krýt prdel až tuhle parádu rozhýbeme? No přeci Karel! Našel si tam vzadu bednu a v ní něco co vypadá jako Gatling. To zase skákal a tančil on, zvlášť když zjistil, že v těch dalších bednách byla i munice. Tak jo Karle, jak tak koukám na tu Tvoji novou hračku, tak třináctka klíč a šroubovák je přesně to co k ní potřebuješ....
Čepel EZH special, střenky kovaná konstrukční ocel s nástřikem cerakote. Zevnitř na rudo a zvenčí jen nápis a lebka s hnáty. Klíč je z kalené pérovky, čepel jištěná pružinou. Celkem 225 mm, s čepelí 98 mm. Vzadu excentrická díra na šňůru a na šestihranné bity.
...Tehdy jsem se sice dost divil, proč ten magor, co jsem ho tam na kraji lesa sundal, sebou tahal dynamit. Stejně mu byl na těch čtyřista metrů proti mýmu Dragunovu prd platnej, ale můžu si jen gratuloval, že jsem ho u toho Těchanova nevyhodil do luftu jen tak nazdařbůh. Teď se nám hodil. Moc dobře se nám hodil. Byla to trochu šlupka, klobouk dolů, s tím novým týpkem to ani moc neškublo, ale výsledek stál za to. Jako když pod vánočním stromečkem najdete krásnej dárek. Sice je to všechno už dávno v prdeli, ani ty vánoce se neslaví - není taky proč a Ježíšek je bůhví kde, ale tenkrát na podzim, to na tom hradu vypadalo fakt jak o těch původních vánocích. Všichni měli huby od ucha k uchu a radostně se na sebe šklebili jako pitomí. No, přiznám se bez mučení, i já zažil malej orgáč. A ne jeden. Nejdřív, když mi ten maník podává nějakou kudlu co vybalil z kusu hadru, kterej ještě smrděl Konkorem. Prej, že by se mi mohla hodit. A měl zatraceně pravdu! Kromě toho, že měla zrovna tvar čepele, kterej mám rád, tak asi byla i z dobrýho materiálu. Když jsem jí totiž na nádvoří nechtěně upustil na zem, na čepeli nebylo po pádu ani památky, natož nějakej zub. A ta třináctka klíč, kombinovaná se šroubovákem, která byla fakt mazácky uchycená na noži? No, jak říkám, orgáč! Až za nějakej čas, z toho chlapíka u ohně jednou v zimě vypadlo to, co jsem už nějakou dobu tušil. Totiž, že ten nůž je jeho práce a jak jsem pak z řeči vyrozuměl, asi toho dělával i víc. Bylo na něm poznat, že je fakt vod železa a hoví tomu. Když jsem mu pak ukázal nůž, co mi zbyl po tom magorovi s dynamitem, jen se tak trochu pro sebe pousmál tím jeho typickým úsměvem, pokejval hlavou, jako, že dobrý, a mně najednou v tu chvíli napadlo, že toho debila od Těchanova možná znal. Ale na nic jsem se nevyptával a on taky nevypadal, že by měl chuť něco vysvětlovat. Ale hned, že mi prej tu kudlu vyčistí a dá do latě, což taky udělal a já toho později nikdy nelitoval, protože tehdy měl kvalitní zavírák, co dobře šlapal, velkou cenu. Například cenu zachráněnýho kejháku. No, a druhý orgie nastaly, když jsem tam vzadu v té betonové cimře objevil něco, o čem jsem byl přesvědčenej, že už asi nikdy neuvidím. On se tam totiž normálně na hulváta povaloval rotačák, celej zabalenej v hadrech s vazelínou a k tomu pár beden střeliva! To mně tak dostalo, že těch pár odstřelovaček a kalachů, co skromě stály v tom nejzazším koutě, mi přišly jako normál. Přitom každej z naší party by omdlel radostí, kdyby něco takovýho mohl mít. Ten týpek vod železa, co to na tom hradu tak dobře znal, si taky přišel na svý a bylo vidět, že má z lecčehos velkou radost. A tak jsme se ten den všichni po dlouhé době radovali, každý po svém a každý z něčeho jiného. To ještě nikdo z nás nevěděl, co nám zanedlouho přinesou první sněhy...
...Přišla pak řada malých dní, v duši melancholie vzpomínek na místo, kde v lepších časech bývalo i dobře. Hrad se tenkrát ze zříceniny podařilo opravit, ale dost tím ztratil to svoje kouzlo zříceniny. Všechny ty dřevěné střechy ale nebyly dobrý nápad. Ne, není mi líto že shořel, spíš mě mrzí, že jsem u toho táboráku nebyl. Celý podzim jsme s nářadím leželi střídavě pod mašinama v dílně a pod trojkolou, snažili se to všecko rozhýbat a zároveň poshánět nějaké ty zásoby na zimu. Měli jsme co nabídnout těm opevněným zemědělcům dole u Uničova, za pár kalachů bylo pytlů brambor na celou zimu. Nějaká ta mouka taky k mání byla a masa v okolních lesích ještě taky trošku běhalo. Za celou dobu nás tu nikdo neprudil až ten klid byl podezřelý. Celou dobu mi vrtalo hlavou, kam se poděla ta parta preperů, co tu byli zašití. Jediný který z nich tady zbyl byl Osma a ten nám už nic nepoví. Sbíralo se ve mně pořád takové tušení, že to nemohla být náhoda že tu byl sám, že ta dílna pod zbrojnicí byla docela dobře zamčená a sklep s trojkolou byl zasypaný evidentně se záměrem....
Jo, říkalo se že Martin jezdí na bílém koni ale tohle načasování bylo jak ze špatné pohádky. Mrazivé ráno bylo celé oblečené v bílém. První sníh, všude uklizeno a čisto, z věže krákají havrani a za rozbřesku vyrážíme do lesa na lov. Protože kdy jindy je tak snadné vystopovat nějakou zvěř. No a všechno špatně - ze čtvrté brány kterou naštěstí neprojede na nás hledí laufy z plně ozbrojeného OTéčka...

Pokračování zase někdy příště. Můžete zatím dumat, která část textu je moje a která Karlova. Happy

Prodáno

P1140214.JPG.jpg
P1140215.JPG.jpg
P1140220.JPG.jpg
P1140221.JPG.jpg
P1140224.JPG.jpg
P1140229.JPG.jpg
P1140230.JPG.jpg
P1140233.JPG.jpg
P1140234.JPG.jpg

Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 12/26/2011
Hejkale, tohle byly moc pěkný narozeniny! DíkyHappy
Posláno:

Štamgast
Thin eighteen. 18 cm tenoučké a pružné oceli EZH special se sobím parožím na střenkách. Mosazné podložky pod nýty a kovaný krucánek na parádu. Čepel 99 mm.

Prodáno

P1140263.JPG.jpg

Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 12/26/2011
Radost, takový mít a používat.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 1/10/2015
Také se lehce připojím s letošní sklizní díky dokonalému kombu sklizňových kudlíků...Filipe, stále je mazel a nelze ho odložit stejně jako pár ostatních vyvolenýchApplause Ok Ok

zarad vložil tyto přílohy:
IMG_0884.JPG.jpg
IMG_0891.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Vždyky mám radost, když vidím, že ty nože makají. :) Díky za fotky.

Hezounek. Bolstry mosaz, střenky ironwood, příložky nerez a čepel jako obvykle EZH special. Rozměry nevím.

prodáno

P1140135.JPG.jpg
P1140136.JPG.jpg
P1140141.JPG.jpg
P1140144.JPG.jpg
P1140145.JPG.jpg
P1140146.JPG.jpg
P1140149.JPG.jpg
P1140151.JPG.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 3/10/2020
Hezounek ...maká náramně,skvělá kudla a ještě jednou za něj díky !Applause
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/20/2005
Nádhera! Admire
A ten jezevčík na střence na pravoboku (4.fotka...) Ok Applause
Nebo žeby kokr?
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/29/2007
Krasavec, to je ten, co jsem viděl u Tebe?
Posláno:

Štamgast
St. Nicolaus- no vidíš a já jsem si ho nevšiml. To je jasný baset. :)
Krhút Joto je on.

Tak todleto vyčuchal muj pes pod reaktorem. Furt nevim, co si o tom myslet. Jo, už jsem slyšel ty fámy, že věci se množej stejně jako třeba hmyz na mrtvole, ale nikdá jsem tomu nevěřil. No ale jak jsem tam našel dva stejný a ještě prdelema spojený, tak fakt nevim. No jako čekat jestli jim přibudou malinký nebudu. Hned jsem to za něco vyměnil...

Kované střenky z konstrukční oceli s nástřikem cerakote, záměrně odřeno, pružina z nějakého auta a čepel EZH special.

prodáno

P1140239.JPG.jpg
P1140242.JPG.jpg
P1140244.JPG.jpg
P1140246.JPG.jpg
P1140248.JPG.jpg
P1140251.JPG.jpg
P1140255.JPG.jpg
P1140258.JPG.jpg

Posláno:
Pokročilý
Připojený: 1/10/2008
... jestli Ti pes leze pod ten reaktor často,
obával bych se, co přitáhne na prdeli usazený on ...

tyhle by se klidně množit mohly Laugh
(kudly)
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 6/16/2019
Postapokalypsa. Nezadával je Mad Max?
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/7/2013
Hejkal Laugh Laugh Laugh
To mě zvedlo morál tedy Ok na to by mohli dávat doktoři recept Razz
Proti zrození a smrti nemáš léku v mezidobí zachovej radost. (Santayana)
Posláno:

Štamgast
Takový normální běloch z rodiny Rumcajzovic. Na střenkách paroh, bolstry alpaka, příložky nerez, čepel EZH speicial, pojistka proti otevření v kapse.

prodáno

P1140313.JPG.jpg
P1140314.JPG.jpg
P1140316.JPG.jpg
P1140319.JPG.jpg
P1140323.JPG.jpg
P1140325.JPG.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum