ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Bushcraft-život v přírodě II. Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 6/29/2005
knajfík: Grin Vlastní zkušenost? Občas se člověku daří že potom až žasne, co to udělal za pitomost, že jo? Ale stanou se i horší věci

Surg: Pravda. A nebo když už budu mít vytvořenou přímku V-Z, tak na ní udělat kolmici
Posláno:
Začátečník
Připojený: 5/8/2016
Přepoušťák se dá složit bez soustružení. Návod někdo postoval na outdoorforu. Ventil na 2kg bombu, hadičníky dle ventilu, palivová hadice z auta, ventil k opalovacím hořákům a dvě hadicové spony. Ventil k opalovacím hořákům pasuje na kartuši, prodávají ho v Hornbachu (Připojovací ventil 3/8"). Cenově cca +- 500,-

vena vložil tyto přílohy:
IMG_20201007_133635.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/16/2009
deimos napsal:
knajfík: Grin Vlastní zkušenost? Občas se člověku daří že potom až žasne, co to udělal za pitomost, že jo? Ale stanou se i horší věci

Surg: Pravda. A nebo když už budu mít vytvořenou přímku V-Z, tak na ní udělat kolmici
Ahojte ,je to zážitek pár (desítek) let starý,ale dodnes na něj rádi vzpomínámeHappy .Neviděli jsme sice místa,která nám byla doporučena znalci okolí,Oh No ale byli jsme na místech ,která ani oni neznali.Wink K
S noži je to jako s lidmi,když jsou tupí,tak to za moc nestojí.N.N.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 12/28/2019
Díky za nakopnutí !! Ventil je na cestě.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 7/13/2015
knajfík napsal:
slon napsal:
U věže Kunětické hory bacha, to je moderní železobetonová stavba, tam bych na kompas a další elektromagnetická hejblátka moc nespoléhalRazz
Ahojte ,naprosto "spolehlivě" to funguje ,když si mapu a na ní buzolu , při meditaci nad další cestou , položíš na panceřovou věž betonové pevnosti KO .Budeš-li se podle ní řídit,tak objevíš místa,kam by jsi v životě nezavítalApplause .K.

Jak jsem pochopil, nasměruje tě to do řiti. A ještě jedna perlička. Když jsem vytáh staré GPS (náramková buzola ČSLA, SILVA, starý kompas) do mé kuřárny (skleníku) ve které je železný stůl do U, tak tam byl sever na jihu. Heuréka, nemusím do Austrálie a můžu nafotit polední stín který míří na jih. To "U" stolu je směrově prdelkou na východ. A včil babo raď.
Jura
Posláno:
Pokročilý
Surg napsal:
Deimos: A kdybys chtěl určit "pravé poledne" bez počítání a tabulek pomocí stínu tyče, tak budeš označovat na zemi místo, kam padá stín konce tyče okolo poledne, po krátkých několikaminutových intervalech. Stín se zkracuje (vzdálenost "místo zabodnutí tyče - značka konce stínu") a pak se zase prodlužuje. No a nejkratší (změříš od tyče provázkem) je právě v "pravé poledne".

Máš recht.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/15/2014
K těm světovým stranám bych ještě doporučil Tajuplný ostrov od Julese Verna. Třeba TADY KAPITOLA XIII a XIV.

JirkaUH vložil tyto přílohy:
_The_Mysterious_Island__by_Jules_Férat_035.jpg

Your knife - your life.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/29/2005
JirkaUH. Ten jsem četl, docela se mi líbil, ale tuhle část si nějak nepamatuju
Knajfík: Myslim, že různý podobný minely se staly snad každýmu, kdo to s cestováním a turistikou myslí opravdu vážně a ne že jenom popojde pár set metrů od auta a je za největšího frajera. Stejně to má určitý kouzlo - člověk nejdřív nadává jak špaček a pak na to rád vzpomíná.Ok
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 11/20/2009
Kompas je dobrý na to, aby ses ztratil víc na sever, nebo na tu stranu kam zrovna střelka ukazuje.

A bacha, Silva dělá taky kompas co ukazuje k Meece (snad to píšu správně).

Podle mě, pokud nehoníš vyloženě přesný azimut, pro orientaci stačí přibližný směr. I při pochodu pod azimutem máš stejně nějakou odchylku a spoléháš se na výrazné orientační body, podle kterých pak směr upravíš.

Trochu jiná situace nastane, když nemáš nikam výhled, nebo je třeba mlha. Takhle jsem jednou ukázkově obešel po vrstevnici na Brdech kopec, ačkoli jsem byl přesvědčen že jdu po hřebenu. Bylo to díky tomu, že jsem se motal v mladém neprostupném lese. Od té doby nosím malý kompas, který mi pro ověření směru stačí.

Podobně jsem ho využíval i ve Švédsku, kde jsme se motali pořád v nějakém podmáčeném lese bez výrazného orientačního bodu, nebo vrcholu. Pro určení směru to stačilo, nebylo potřeba ani vyndavat GPS.

Balu vložil tyto přílohy:
IMG_00.jpg.jpg
silva_compass_9_mecca_compass.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/14/2012
vena napsal:
Přepoušťák se dá složit bez soustružení. Návod někdo postoval na outdoorforu. Ventil na 2kg bombu, hadičníky dle ventilu, palivová hadice z auta, ventil k opalovacím hořákům a dvě hadicové spony. Ventil k opalovacím hořákům pasuje na kartuši, prodávají ho v Hornbachu (Připojovací ventil 3/8"). Cenově cca +- 500,-

Mrkni na aliexpress, mám odtamtud parádní přepoušťák (i se sítkem aby nevlítla špína do kartuše) za 130 kč.
Lepší dobrý nůž než dvě špatné pistole.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 9/15/2008
[quote=JirkaUH]K těm světovým stranám bych ještě doporučil Tajuplný ostrov od Julese Verna. Třeba TADY KAPITOLA XIII a XIV.

[/quote

Jo, jo. Když ztroskotat, tak jedině s ing. Cyrusem Smithem!Grin To byla pokladnice věděníApplause A nebo ještě lepší tip a to je Surg. Kombinace encyklopedie s lékařskou vědou!]Což je ještě lepší.Admire
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/14/2012
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/10/2018
Letos v létě mě navštívil na chatě bratranec a večer po sedmém rumu se mě ptá:

"Víš vůbec kde máš ten pozemek po babičce? Máš tam i jeskyni. "

"Nevím, naposledy jsem tam byl s dědou, když mi bylo pět."

"Tak to zítra jdeme najít, je to prý kousek za mostem."

Ani on nevěděl kde to je, tak jsme použili aplikaci ikatastr a s telefonem v ruce vyrazili hledat.

Most jsme našli bez problémů

Pod mostem stezka

Našli jsme to. Jeskyně to úplně není Grin , ale tři lidi vsedě se tam vejdou.

Výhled od "jeskyně"

A někdo mi tam chodí na klacky

Takže vstup zdarma a nedělejte mi tam bordel Happy

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/10/2018
Přišel mi dotaz, kdy mi bylo pět. (asi reakce na předchozí post)

V roce 1734 a tři čtvrtě mi bylo 209 let a necelý půlrok.

Přeji všem pevné zdraví, zdravou mysl a přežijte to Neutral

Posláno:

Začátečník
Připojený: 4/17/2020
Čundřík z pátku na sobotu po křivoklátsku. Ačkoliv většinu čundru propršelo, bylo to krásný. Nevíte co je to přesně za druh kuřátek? Tedy jestli to jsou kuřádka. Tenhle druh jsem viděl poprvé.

ŠedejVlk vložil tyto přílohy:
IMG_1528.JPG.jpg
IMG_1543.JPG.jpg
IMG_1567.JPG.jpg
IMG_1577.JPG.jpg
IMG_1579.JPG.jpg
IMG_1582.JPG.jpg
IMG_1584.JPG.jpg

Posláno:
Pokročilý
ŠedejVlk napsal:
Čundřík z pátku na sobotu po křivoklátsku. Ačkoliv většinu čundru propršelo, bylo to krásný. Nevíte co je to přesně za druh kuřátek? Tedy jestli to jsou kuřádka. Tenhle druh jsem viděl poprvé.

Je to kotrč ale jaký druh, to jsem se nedopátral. Roste to na tlejícím dřevě a já ho našel na čertových proudech začátkem září. Jura
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 9/19/2018
Tohle určitě kotrč není. Možná nějaký korálovec...
Posláno:
Pokročilý
Ursus napsal:
Tohle určitě kotrč není. Možná nějaký korálovec...

Ten můj je v kulinářském 15.září, tak hledej co to může být.
Jura
Posláno:

Začátečník
Připojený: 4/17/2020
Tak už jsem ho asi našel, vypadá jako Korálovec dubový. Celkem dost vzácný.
Posláno:
Pokročilý
ŠedejVlk napsal:
Tak už jsem ho asi našel, vypadá jako Korálovec dubový. Celkem dost vzácný.

Podle kůry na fotce to tipuji na bukové. I já ho našel na bukovým.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum