ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
titan Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 8/14/2015
No ale když to teď odbrousím, tak už budu mít zase krátkou pojistku žejo Sad na dodělávání nějaký nerez vložky se ještě necejtím, rád bych našel nějaký řešení jak to zachovat...no nic, zkusím ještě jednu ohřát lockface a když to nepomůže, tak to hodím na to DLC, aspoň budu vědět jak se to chová Happy
Každopádně příště už jen duťák Happy
Makej na sobě tak dlouho, dokud se tvoje vzory nestanou tvými soupeři!
Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/10/2012
Když to odbrousíš správně tak nebudeš mít krátkou pojistku jen z roviny uděláš díru kraje ti zůstanou zachovaný, V tom je ten vtip že na náběhu máš podstatně menší úhel než 8°a na konci máš naopak mnohem větší úhel než 8°, právě tak jsem upravil toho číňana. Můžeš to udělat i po DLC, ale za stejný peníze můžeš udělat "duťák" a pak znova DLC na čepelGrin

Meiming vložil tyto přílohy:
IMG_20161107_132557.jpg.jpg

Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
Posláno:

Štamgast
AHA, takhle nakreslený je to jasný Admire Zámek sice zapadne trochu dál, ale mělo by to fungovat Applause Díky mistře, odpoledne udělám přípravek a vyzkouším, to DLC oželím Admire
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/27/2001
Hlavně by ta dosedací ploška na lineru měla být vyleštěná a sražená vnitřní hranka (co je kontakt liner/čepel). Já to pak přelíznu pár tahy šmirglu zrnitosti P400.
Posláno:

Štamgast
No vylesteny to moc nemam, vyzkousim, diky Wink
Posláno:
Začátečník
Připojený: 4/16/2016
Po čase opět zdravím všechny nožíře. S některými jsme se už potkali na výstavě v Praze a dalším snad snadnou cestu k titanu ještě otevřeme Happy

Při práci na jedné zakázce mě napadla služba, kterou byste možná mohli uvítat.

Vzhledem k tomu, že za dobu práce s titanem už jsem podchytil nějaké postupy a technologie, stálo by za to zpřístupnit je i Vám, kteří máte někdy v jednání s většími firmami nelehkou pozici z důvodu drobných zakázek.

Jaká je idea: Idea je taková, že bych během nějaké doby sbíral Vaše minizakázky a na konci období je hromadně zadal k realizaci. Jednak má taková zakázka šanci, že se jí bude někdo zabývat a druhak je pak i zaplatitelná.

Co můžu nabídnout: Vyřezání libovolného tvaru do titanového plechu/plechů, na kterých se dokážete shodnout a sjednotit tak Vaše jednotlivé objednávky do jedné

Jak by to mohlo probíhat: Na základě vašich preferencí se vybere tloušťka plechu a grade. Vy mi můžete poslat Vaše podklady pro vyřezání ideálně v nějakém křivkovém formátu (DWG, DXF, atp.). Pro ty, kteří nemají tuto možnost, můžu za rozumnou cenu zpracovat podklady já na základě naskenovaného obrázku. Až by se sešlo dostatek zájemců, aby se vyplatilo zadat tento soubor jako jednu zakázku k našim partnerům, uzavřeli bychom to a hromadně se poslaly plechy do výroby.

Co cena? Cena řezu je to co Vás určitě nejvíc zajímá, tu však budu moct stanovit na základě nějakého prvotního zájmu. Nicméně cena materiálu bude dle cen e-shopových s tím rozdílem, že nemusíte platit za 100x100 mm a ekvivalenty, ale platíte za skutečnou plochu vašeho výrobku (resp. obdélníkové obálky okolo něj)

Snad jsem uvedl vše potřebné. V případě jiných dotazů rád odpovím. Případní zájemci asi můžou zájem projevit zde případně včetně plechu, o který by měli zájem, aby byl trochu přehled o tom, na čem bude dobré se shodnout.

Konkrétnější dotazy opět na mailu sima@simzac.cz nebo telefonu 775 2o9 1o1
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/19/2008
Dnes som vyfukoval zo zatvaracieho titanoveho noza kompresorom prach a lietali z toho nejake iskry, to je bezny jav? Je to moj prvy titanovy noz, tak som sa s tym este nestretol. Happy
Posláno:
Začátečník
Připojený: 4/16/2016
Titanový prach se takto chová. Při čištění pravděpodobně došlo k samovznícení titanového prachu, který tam mohl vzniknout otěrem. Když jsi prach vyfoukl, teplo oxidačního procesu přesáhlo nějakou mez, kterou by to zrnko prachu bylo schopno pohltit nebo vyzářit, takže došlo k samovznícení. Pro zajímavost - z tohoto důvodu jsou pro přepravu a manipulaci titanového pudru pro spékání kovu poměrně přísné podmínky a kdo s titanem pracuje, tak může potvrdit, že titanové jiskry hoří a "vybuchují" i když do titanu např. řežete flexou nebo brousíte brusným pásem.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2007
nebo spíš to nebyl titanovej prach, ale jakejkoliv prach,
když se titan pískuje, lítaji jiskry jako blázenmrGreen
takže za mě si na to spíš pral nečistoty a ty to tryskaly

nechovej se agresivně, jednej dominantně
fake to fake, soul to soul
Posláno:

Pokročilý
Ako to bol udrzovany nozik, bezne noseny vo vrecku, takze tam bolo maximalne trocha prachu. A iskry to hadzalo opakovane aj ked uz vsetko bolo prec. Tak som skusil este ocel a ta nerobila nic, cize asi nebolo v hadici nic co by skrabalo povrch. A ak nie je nie nic vo vnutri kompresora (predpokladam, ze pevne castice asi nie, jedine ze by nejaka hrdza zo zasobnika, neviem), tak potom nemalo co povrch tryskat. Skusim to este raz nabuduce a uvidime. Chcel som vediet ci ma niekto podobnu skusenost lebo ma to celko prekvapilo. Cisty vzduch (teda predpokladal som ze je cisty) na titane a ono to iskri, proste necakal som to, este som o tom nikdy nepocul.
Posláno:

Pokročilý
Takze som skusal vyfukovat nozik zovu a uz ziadne iskry nelietali, kedze noz som nenosil a bol cisty od minula. Ma napadlo, ze kedze tam nie je zakoncenie linerlocku ocelovou vlozkou, tak sa mohol vytvorit oterom o cepel pri uzamykani spominany titanovy prach, ktory potom urobil pri vyfukovani par iskier. Vdaka za info. Som rad, ze ked budem nahodou krajat niekede pri ventilatore, tak nebudem iskrit ako keby som delil kov bruskou. Laugh
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 1/23/2014
Ahoj chlapi.

Trochu netradiční dotaz, nevíte náhodou někdo, kde (ideálně v ČR) sehnat titanový prášek? Ideálně 44 mikronů/325 MESH.

Potřeboval bych ho do pryskyřice, stačilo by menší množství cca 200 g.

Děkuju Ok
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2007
Kdyby jsi chtěl špony, nebyl by problémHappy
nechovej se agresivně, jednej dominantně
fake to fake, soul to soul
Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/10/2012
Takový? http://www.fichema.cz/titanovy-prasek/1354-titanov-prek-250g-8592861236046.html
Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
Posláno:

Pozorovatel
Na to jsem už taky koukal, ale podle fotky je to zrno, jako blázen. Já bych potřeboval ideálně těch 44 mikronů.
Ale zkusím tam zítra zavolat a zeptám se.
Posláno:

Pozorovatel
hamon napsal:
Kdyby jsi chtěl špony, nebyl by problémHappy

Jedině, že bych si je ještě pomlel v mixéru ... Laugh
Každopádně díky za nabídku Ok Applause
Posláno:
Začátečník
Připojený: 4/27/2020
Ahoj, potřeboval bych radu zkušenějších. Chtěl bych vrtat do titanové desky silné 8mm Gr.2 otvory o velikosti 1,5mm. Jsou to startovací otvory pro elektroerozivní stroj/drátovku. Větší ten otvor být bohužel nemůže. Budu jich vrtat asi 200 a nerad bych, aby mi u toho shořelo kvantum vrtáků. Máte nějaký typ na vhodný vrták, nástroj nebo technologii, jak udělat tolik otvorů realtivně levně? A jak taky postupovat?

Díky moc. Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/7/2010
Tahle hezky zpracovaný vliv voltáže na barvu anodizace u titanu jsem ještě neviděl, tak publikuju, třeba se někomu bude hodit

Wizard vložil tyto přílohy:
titanium_colors.jpg.jpg

Co Tě nezabije, to se Tě pokusí zabít znovu...
Kdo říká, že jediný člověk nemůže změnit svět, ten nikdy nejedl nedovařeného netopýra
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum