ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Pásová bruska II. Možnosti
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 4/11/2019
Já koupil jeden z ebay, vzal jsem ten dražší v kategorii a bylo uvedeno že je z německa. Jasný všechno je to čína, proto reaguji.
Provedení je forove, ale překvapivě drží. Je to 2,2 kW a stal cca 2,5 tis.
Nastavení byl pro mě problém, ale pak už to šlapali, jak potřebuji.
Problém je však prach, mám ho zavřený v bedně.
U mě zatím zkušenost docela dobrá.
Slyšel jsem však různé špatné zkušenosti. Nešly hned po rozbalení.
Mě běhá asi 2 roky...
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/23/2019
Ahojky, tak už mám Božku doma Happy
Prvně jsem si chtěl něco ubastlit, ale vzdal jsem to. Jak se znám, do důchodu by to nebyloNoNoNo
Koupil jsem v Ostravě, nová, udělala pár výbrusů.
Pět rychlostí, změna rychlosti , přehození řemene na řemenici.
Motor 2,2 kw.
Pásy jsem koupil na doporučení Samuraje, někde v tomto vlákně Ok
Zatím se seznamujeme, moc mi to nejde Cry
Nemá ještě svoje místo, provizorně na stole ve stodole.....
Žere mi potvora rukavice Laugh
Tak trénuju a výbrusy dělám tak na 90 % a pokud není dobrý, doladím osvědčeným Ajaxem Cool

Richardos vložil tyto přílohy:
IMG_20201017_103515.jpg.jpg
IMG_20201017_103439.jpg.jpg
IMG_20201017_114100.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 11/12/2018
Zdravíčko bando. Koukal jsem tady ve vláknu na brousící přípravky co si kluci dělaj, případně kupují, kde jde různě nastavovat úhel toho přípravu atd... Chtěl bych se jenom zeptat proč se tohle řeší na přípravku? A není to jenom tady ale je toho plnej jůtůb Happy Vždyť nastavení úhlu je vlastně úplně základní funkce na většině tady focených, vyráběných a kupovaných pásovek ne? Já to dělám tak že mám vlastně obyčejný profil L - přefrézovaný tak, aby byl kolmý a vněm vyvrtané libovolné množství děr na upnutí kudličky přes upínku. No a úhel si nastavím na opěrném stolku a je to. Vždyť čím lehčí přípravek tím líp se s ním dělá. Nehledě na to že to vyjde na zlomek práce, případně ceny Happy chápu to, že někdo řekne: prostě to chci ladit na přípravku a hotovo... ale popravdě tohle je jediný důvod co mě napadá Happy

P.S.
hlavně to neberte jako kritiku něčí práce... to bych si rozhodně nedovolil a ani jsem to tak nemyslel Wink
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/16/2008
A samozřejmě máš pravdu. Já brousím z ruky, mě se to nijak nedotklo Razz
" a všichni tam nasávali jak tepláky hozený do potoka "
Hlavně nenápadně, jakože nic!
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 4/11/2019
Brousím z přípravků a přijde mi to trochu jako srabárna. Z ruky to neumim. Výsledek broušení z ruky se mi jeví víc jako řemeslo. Čím lepší přípravek, tím člověk snaze dosáhne požadovaného výsledku, menším úsilím. Já ho mám z pertinaxu a hliníku, já fajn když je lehký a snadno klouže. Nic složitého.
Ve výsledku je to asi jedno, nůž jako nůž, ale pro mě z ruky to má větší vnitřní hodnotu.
Také se nechci nikoho dotknout.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 10/8/2011
Ja bych rekl, ze na pripravku se proste snaz dela jemne nastaveni (nemusim pokazde povolit pas, povolit srouby, naladit uhel, utahnout srouby, zkontrolovat, ze jsem si s tim nehnul, napnout pas).A pripravek potrebuju stejne, byt jen kolmy.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum