ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Zverostroj Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 5/22/2007
Delewar napsal:
Už som si myslel,že som sám,.čo má tento názor.
Výzorovo ma vôbec neoslovili, tieto hi-tec tvary nemám rád,ale spracovanie, nožiarska práca je teda fakt extra presná a to je hlavné.
Svojich obdivovateľov a teda následne majiteľov si nepochybne nájdu.

Tak som tretí, ale podobné tvary som si osobne vyskúšal a fungujú. nepáčia sa mi, ale fungujú. A spracovanie vyzerá naozaj výborne.
"There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics."
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 9/6/2016
Križo napsal:
Delewar napsal:
Už som si myslel,že som sám,.čo má tento názor.
Výzorovo ma vôbec neoslovili, tieto hi-tec tvary nemám rád,ale spracovanie, nožiarska práca je teda fakt extra presná a to je hlavné.
Svojich obdivovateľov a teda následne majiteľov si nepochybne nájdu.

Tak som tretí, ale podobné tvary som si osobne vyskúšal a fungujú. nepáčia sa mi, ale fungujú. A spracovanie vyzerá naozaj výborne.

Ano, možná se to nezdá, ale tyhle tvary jsou dost ergonomické. Pro mou ruku je tento tvar pohodlný v různých úchopech, ideální jako edc (svačina, ovoce, obaly, krabice).

Díky.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 8/4/2017
Když jsem na tohle vlákno, potažmo Tvou tvorbu, narazil poprvé, někdy na konci minulého roku, učaroval mi Pteroid. Nějakou dobu mi trvalo, než jsem se k tomuhle vláknu propracoval znovu, avšak stálo to za to. Před celou tvorbou smekám svůj virtuální klobouk!
Hlavně Pteroid 2 působí skoro až uměleckým dojmem, byť s notnou dávkou praktičnosti. Se špetkou invence navrch - té pobral trochu více můj další favorit Nucleo Locust. Už od pohledu mají tyhle nože vlastní charakter, který svou jedinečností nesedne každému, a určitě je radost je používat.

Buď se líbí nebo se nelíbí - nic mezitím. To je přesně ten moment, kdy člověk ví, že narazil na něco osobitého. To, co tu vidíme, je relativní unikum. Mělo by se k tomu tak i přistupovat.

Nedá mi to nepochválit i Tvůj smysl pro detail, když dojde na pouzdra. Až nepříjemně často vídám povedené pevné nože s neprakticky tvarovanými, nedomyšlenými pouzdry. Za to velký palec nahoru. Ambidextrózní budoucí zákazníci se mají na co těšit.

V poslední době jsem se poohlížel po nějakém (spíše) sériovém pevném noži, co by doplňoval na cestách můj balisong a dal odpočinout stařičkému CS Carbon V, který se staral o ty nejtěžší úlohy.
Jsem pacient na útlejší těla nožů. Selekce šla od MK Guardrail MKIII, přes AD Backcountry Scalpel, až po Enyo od Spartan Blades, jehož koncept mi nepatrně připomněl některé prvky z Tvé dílny. Znovunalezení tohoto vlákna mě ale přesvědčilo o tom, že má honba za jedinečností skončí v našich luzích a hájích.
Počítej se mnou proto jako s jedním z budoucích zákazníků. Dost pravděpodobně těch extravagantnějších.

Doufám Ti zápal pro tvorbu vydrží a nic Ti nebude bránit se této cesty držet. Očividně Tě to baví i naplňuje a k tomu všemu máš nepopiratelný talent. Takových jest málo.
Vysílám tedy Tvým směrem pozitivní energii a pečlivě si toto vlákno ukládám, aby mi už neuteklo žádné z Tvých budoucích děl.

____

BTW: Smím-li být tak smělý - nezískal si čirou náhodou Amebix své jméno podle stejnojmenné kapely?
Posláno:

Pokročilý
M4ST3RCUT0R napsal:
Když jsem na tohle vlákno, potažmo Tvou tvorbu, narazil poprvé, někdy na konci minulého roku, učaroval mi Pteroid. Nějakou dobu mi trvalo, než jsem se k tomuhle vláknu propracoval znovu, avšak stálo to za to. Před celou tvorbou smekám svůj virtuální klobouk!
Hlavně Pteroid 2 působí skoro až uměleckým dojmem, byť s notnou dávkou praktičnosti. Se špetkou invence navrch - té pobral trochu více můj další favorit Nucleo Locust. Už od pohledu mají tyhle nože vlastní charakter, který svou jedinečností nesedne každému, a určitě je radost je používat.

Buď se líbí nebo se nelíbí - nic mezitím. To je přesně ten moment, kdy člověk ví, že narazil na něco osobitého. To, co tu vidíme, je relativní unikum. Mělo by se k tomu tak i přistupovat.

Nedá mi to nepochválit i Tvůj smysl pro detail, když dojde na pouzdra. Až nepříjemně často vídám povedené pevné nože s neprakticky tvarovanými, nedomyšlenými pouzdry. Za to velký palec nahoru. Ambidextrózní budoucí zákazníci se mají na co těšit.

V poslední době jsem se poohlížel po nějakém (spíše) sériovém pevném noži, co by doplňoval na cestách můj balisong a dal odpočinout stařičkému CS Carbon V, který se staral o ty nejtěžší úlohy.
Jsem pacient na útlejší těla nožů. Selekce šla od MK Guardrail MKIII, přes AD Backcountry Scalpel, až po Enyo od Spartan Blades, jehož koncept mi nepatrně připomněl některé prvky z Tvé dílny. Znovunalezení tohoto vlákna mě ale přesvědčilo o tom, že má honba za jedinečností skončí v našich luzích a hájích.
Počítej se mnou proto jako s jedním z budoucích zákazníků. Dost pravděpodobně těch extravagantnějších.

Doufám Ti zápal pro tvorbu vydrží a nic Ti nebude bránit se této cesty držet. Očividně Tě to baví i naplňuje a k tomu všemu máš nepopiratelný talent. Takových jest málo.
Vysílám tedy Tvým směrem pozitivní energii a pečlivě si toto vlákno ukládám, aby mi už neuteklo žádné z Tvých budoucích děl.

____

BTW: Smím-li být tak smělý - nezískal si čirou náhodou Amebix své jméno podle stejnojmenné kapely?

Ahoj. Díky moc za pochvalu! (i všem ostatním). Ok

Vyrábět na prodej, s tím moc nepočítám, nemám na to kapacity a nejsem si úplně jist, že to je zatím na takové úrovni, že to můžu nabídnout za prachy, ale kdyby to nějakého "extravagantnějšího" nožomila až moc bralo, bude mi ctí pro něj něco vyrobit.

Obyčejných nožů je dost, já se snažím navrhnout a vyrobit věc, kterou si můžu dlouze prohlížet a mít z ní vizuální a taktilní potěšení, ale zároveň musí být ergonomická a užitečná k drobným každodenním úkolům člověka ve městě.

Amebix: ano názvem téhle kapely jsem se inspiroval, ne že bych ji měl zrovna nějak moc naposlouchanou, ale střenka mi připomínala nějakou amébu, a slovo amebix se mi vždy zamlouvalo.

Posláno:
Začátečník
Připojený: 7/28/2018
Vypadá to parádně aliensky - organicky. Chápu ostatní, že to není úplně klasický tvar. Ale pokud by byl třeba sci-fi film, kde by vetřelci měli mít nůž, tak by mohly ty nože být klidně tyto. A pokud víš, že je to navíc funkční, tak super. Komu bych to dal hned, tak mě napadl Wraith ze Stargate Atlantis (takovej starej tv seriál) :)
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/10/2015
Presne tak. Špeciálne s tými v tme svieriacimi doplnkami to vyzerá jedinečne. Je to originálne, verím že v sci-fi filmoch by sa to uchytilo vo velkom Ok
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/23/2018
Smekám, Pteroid 2 je mooc pěknej Ok Ok Ok
Posláno:

Pozorovatel
Inu, většina úspěšných projektů začala čistě z vášně pro osobní potěšení či užitek, takže tohle vidím jen jako potenciální začátek takovéhle cesty. Proto Ti náleží i má pochvala, za níž snad ani netřeba děkovat. Lidská snaha se musí chválit i adekvátně ocenit, jinak by člověk přeci ani nemusel vědět, že dělá něco správně.

Cítím z Tvého postoje menší perfekcionismus, což mi velmi imponuje. Kdyby sis tedy byl později po dalších mnoha hodinách R&D o něco jistější v kramflecích, co se prodeje týče, neváhej napsat. Věřím, že bychom se jistě propracovali k nějaké shodě.

Tvé kudly jsou už od pohledu prudce inspirativní, tudíž vizuální potěšení na mé straně splňují na výbornou.
Věřím, že ale ani nějakého lehce náročnějšího městského uživatele, jako třeba různé vyznavače urbexu, by Tvá koncepce neurazila.
Tebou používané rovné tvary čepelí jsou logicky jedny z nejpraktičtějších. Při správně tvarované ručce je lze použít i při amatérském vaření (pro závodní restauraci se s tím vařit nedá). Není totiž podiv, že si dnes získávají znovu i směrem na západ oblibu rovné/ější tvary čepelí - viz Spyderco Watu inspirované noži domorodých kmenů, všemožné japonské kiridashi nebo sheepsfoot či wharncliffe. Posledního jmenovaného si na svém BM 87 nemohu vynachválit.

Pokývnutí H. R. Gigerovi je znát a proto nám to některým asi tak štymuje. Dokázal bych si třeba zrovna zmíněné "svítítko" s menšími úpravami představit i v jiných univerzech, než je Alien. Třeba takový svět Deus Ex nebo Cyberpunk (komplet, nejen 2077). Možná by nebylo od věci, v rámci marketingu, k některému z takových době poplatných tvůrců dostat alespoň nějakou fotomanipulaci, která by názorně ukázala, že tyto nože by do takových virtuálních, imaginárních světů pasovaly. I prachobyčejný concept art od předních tvůrců, pokud by se záměr vyloženě nedostal do finálního produktu, má mnohdy sílu, která by mohla vzbudit zájem cílové skupiny a s prodejem bys už nemusel "nepočítat". Mohla by to poté být jen otázka času, než by na něj došlo.
Ale tohle je jen má menší konceptuální spekulace, vzhledem ke zmínce o Alien sérii a Stargate Atlantis.

Docela mi ten název Amebix vrtal hlavou a těší mě, že jsem se trefil. Myšlenkový postup chápu a s postojem ke zvuku kapely se kupodivu taktéž ztotožňuji - znám je z nášivek kolegů, jejich zvuk také znám, a přesto jsem se do jejich hudby nikdy neměl potřebu hlouběji ponořit.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/7/2013
Pěkný, pořád je to všechno pěkný a s těma tvarama určitě i funkčníOk
Ať se daří Ok
Proti zrození a smrti nemáš léku v mezidobí zachovej radost. (Santayana)
Posláno:

Pokročilý
14) "TETSUO"
Čepel: M390 3,5mm (Jednostranný výbrus)
Rukojeť: Marble carbon fiber
Řezná délka: 75mm
Celková délka: 175mm
Hmotnost: 57g
Pouzdro: Holstex Carbon 2mm

zverostroj vložil tyto přílohy:
a.jpg.jpg
b.jpg.jpg
c.jpg.jpg
d.jpg.jpg
e.jpg.jpg
f.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
15) "SKOGGAR"
Čepel: N690 3mm
Rukojeť: G10 14mm+červené tritium
Řezná délka: 80mm
Celková délka: 175mm
Hmotnost: 64g
Pouzdro: Kydex Kryptek+Holstex

A.jpg.jpg
B.jpg.jpg
C.jpg.jpg
D.jpg.jpg
E.jpg.jpg
F.jpg.jpg
G.jpg.jpg
H.jpg.jpg
I.jpg.jpg
II.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
16) "PTEROID 3"
Čepel: N690 3mm Acidwash (jednostranný výbrus)
Rukojeť: Akryl
Celková délka: 182mm
Hmotnost: 72g
Pouzdro: Holstex carbon

A.jpg.jpg
B.jpg.jpg
C.jpg.jpg
D.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
17) "PTEROID 4"
Čepel: N690 3mm acidwash / leštění (jednostranný výbrus)
Rukojeť: Měď / acidwash
Celková délka: 182mm
Hmotnost: 84g
Pouzdro: Holstex carbon

A.jpg.jpg
B.jpg.jpg
C.jpg.jpg
D.jpg.jpg
DD.jpg.jpg
E.jpg.jpg
F.jpg.jpg
G.jpg.jpg

Posláno:
Štamgast
Člověče, Ty mít za prdelej někoho jako je ten co financuje ANV, tak budou mít některý značky docela fičák, aby tomu stačily.
Svýho času se mi dost líbil třeba neck od Spartan blades, ale tyhle kousky ho aspoň co se designu týká strčej s přehledem do kapsyOk
Jarda
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/16/2013
Jardah napsal:
Člověče, Ty mít za prdelej někoho jako je ten co financuje ANV, tak budou mít některý značky docela fičák, aby tomu stačily.
Svýho času se mi dost líbil třeba neck od Spartan blades, ale tyhle kousky ho aspoň co se designu týká strčej s přehledem do kapsyOk
Jarda

Jenže přesně o tom to je...
Umím to prodat???
No,neumím...
Nože s ideou to jsou. Mi se tedy opravdu líbí,byť to není můj šálek čaje.
Tím nemyslím,že vyrobím kudlu a prodám ji. Tím myslím,že ta idea má mnohem větší potenciál. (sériová výroba)
Byť je inspirována čím je...
Posláno:

Pozorovatel
Opět neuvěřitelně komplexní, povedené počiny od špičky po "pommel" Ok

Ono by to ani nemuselo být tak úplně o investování jednotlivce. Mnohdy se podaří za takovýmto nápadem vytvořit viditelná komunita ochotná utrácet. Může se pak zachtít si přihřát polívčičku i poměrně větším společnostem. Jen je potřeba takovéhle projekty dostatečně zviditelnit, aby se to dostalo k někomu povolanému. Jeden z mnoha příkladů může být We/Civivi a Hydra: https://www.instagram.com/hydra_knifedesign/

Někteří pak i drze píší přímo těm společnostem s vidinou spolupráce, když se jim nikdo ze zastoupení neozve samovolně. Někdy se to ale povede a vznikají příjemné spolupráce. O takových story všichni určitě víme své.
Taky se dá určitě využít sociálního následování k oné investici (Patreon, GoFundMe atp.) a následnému přetavení ve funkční business.

Možností je nepřeberné množství, ale je to hlavně o vůli a chuti se do toho více v tomto směru angažovat, jak píše Muscatel. A jak se zdá, v tomto případě by to podle ohlasů nemuselo přijít vniveč.
Posláno:

Pokročilý
Muscatel napsal:
Jardah napsal:
Jarda

Jenže přesně o tom to je...
Umím to prodat???
No,neumím...
Nože s ideou to jsou. Mi se tedy opravdu líbí,byť to není můj šálek čaje.
Tím nemyslím,že vyrobím kudlu a prodám ji. Tím myslím,že ta idea má mnohem větší potenciál. (sériová výroba)
Byť je inspirována čím je...

Ahoj, čím myslíš, že je inspirována?
Posláno:

Pokročilý
Jardah napsal:
Jarda

Ahoj, ten neck od Spartan Blades (Enyo?) se mi taky líbil, hlavně ten starší Phobos, který už není k sehnání.
Ale podle síly materiálu, ze kterého jsou vyrobeny a výšky výbrusu, řez nebude nic moc.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/16/2013
zverostroj napsal:

Ahoj, čím myslíš, že je inspirována?

Ahoj! To nemělo být rýpnutí... Cry
Opravdu se mi Tvé nože moc líbí. Moc pěkně vybočují z toho obvyklého středního proudu.
A potenciál je v Tvé tvorbě převeliký.
O té inspiraci mi uvízlo něco v hlavě,tak jsem si prošel první stránku. A zmiňován je tam Isham. Proto jsem to sem asi napsal.
Peace
Posláno:
Štamgast
Abych to upřesnil, co jsem napsal bylo myšleno jako zdviženej palec za to jak Ty kudly vypadají (žádnou jsem v ruce nedržel ani nepoužíval ). Jakože radost nad tím, že tady jsou kudly s osobitým vzhledem a zdá se dost dobrým provedením.
Rozhodně nebylo myšleno kecat Ti do toho co máš dělat, často, když se člověk začne živit tím co má jako koníček a relax, tak přijde o radost i o peníze .....
Jarda
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum