ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Nože typu Motýlek Možnosti
Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 8/4/2017
Před třemi týdny jsem zachytil tohohle chlapíka na Redditu, který si klip vyrobil nejdříve pro sebe. Kvůli zájmu dalších lidí teď zvažuje menší várku v závislosti na ohlasech.
Více informací tady: https://www.reddit.com/r/luchamigos/comments/i3yl1q/lucha_pocket_clip/
Nebo tady: https://www.reddit.com/r/balisong/comments/hw7grw/kershaw_lucha_pocket_clip/
Je ale z U.S., což by klip lehce prodražilo a doba dodání by byla nejistá. Také těžko říct, jestli se dotyčnému bude chtít posílat do zahraničí.

Další dostupnou alternativou budiž pouzdro/kokon s klipem. To už je běžně dostupné i v Evropě. A věřím, že tady na Knife.cz se najde jistě několik ochotných kožedělníků, co by něco takového dokázali bez problému vyrobit.
Ukázka z U.S.: https://www.etsy.com/shop/A51projects?ref=l2-about-shopname

FlyTanium ohlásili pro Luchu v mezičase nové channel ručky. Byť hliníkové.
Popravdě nedávám moc šancí tomu, že by se někdy v budoucnu odhodlali k výrobě ruček s možností přidání kapesního klipu. Ať už přímo FlyTi nebo někdo jiný. Rehandle mody jsou přeci jen orientovány spíše na flippery, kteří klipy moc neřeší. Ale to je jen můj osobní odhad a vyloženě to nevylučuji (pun not intended).

M4ST3RCUT0R vložil tyto přílohy:
uzv5stum04f51.jpg.jpg
il_1140xN.2581876161_sa1k.jpg.jpg
120041679_195721228593289_4855131263962949821_n.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/18/2006
Na BladeHQ udělali takovou zajímavou statistiku, kdy zmapovali jaké modely nožů jsou nejvíce prodávány do států USA za rok 2020.
No a asi nejvíce mě potěšilo, že na plné čáře vyhrává Kershaw Lucha Applause

Tomáš vložil tyto přílohy:
Knives_USA.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2007
Třeba to přečtou i u Benchmade a přijdou s něčím, co bych si rád koupilOk
nechovej se agresivně, jednej dominantně
fake to fake, soul to soul
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/10/2018
Také u té statistiky píší:

These are fun stats but take them with a grain of salt!

to bych viděl spíše jako realitu Neutral
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 12/19/2007
Tomáš napsal:
Ahoj, můžeš prosím hodit víc fotek a nějaký osobní poznatky? Cena, vůle, zpracování apod. Asi dvě stránky zpět jsem ho docela sjel, ale bylo to vaření z vody podle zveřejněných fotek, tak hodnocení majitele bude asi víc objektivní.
Díky

1060,- Kc I s dopravou je asi odpovídající cena, možná i výhodná. Zpracování fajn, výbrus ok, fazeta nic moc, ostrý, 8Cr je určitě lepší než 420-440 na levných motýlech u konkurence. Šroubky jsem kapnul závitovým lepidlem, povolovali se. Blbá je pojistka bez perka a ručky se pod sevřením prohýbají a občas sevřou čepel tak že se volně nehoupe během triků, ručky jsou také dost tenké a nerovnoměrně hranaté, opět těžké pro triky. Za litra je to ale krásný kousek. Jako balisong nic moc, jako nůž na principu motýla .... Za litra ok. Nelituji, motýlů v téhle ceně je málo.

Udělal jsem krátké video v ENG pro všechny....ostatní videa co jsem našel byly jen v RU. Třeba to někomu pomůže, za amatérismus se omlouvám: https://youtu.be/w4e4v9oiUQ0
Posláno:

Pozorovatel
janm napsal:
Také u té statistiky píší:

These are fun stats but take them with a grain of salt!

to bych viděl spíše jako realitu Neutral

Nejvíc "fun" mi na té statistice přišlo, že v novinkovém e-mailu z 25. 09. byla u Luchy vyloženě zkratka TX, tedy Texas.
Z nějakého důvodu mi před očima v tu chvíli vytanul takový ten typický Texasan - s Luchou Laugh

Faktem zůstává, že ta prodejnost bude relativně vysoká. Na poměry "lepších" balisongů. I s přihlédnutím k tomu, jakou masírku dostávají Američané od tamních e-shopů.
______
Samozřejmě +1 luckyboyl za dojmy a obstojně zpracované názorné video. I když jde tenhle model mimo můj záběr, rád si rozšířím obzory. Díky.
Posláno:

Pokročilý
To luckyboyl: Díky, máš pravdu, za 1060,- Kč je to odpovídající cena. Jinak na fotkách mi přišel větší, takže buď máš obrovský ruce nebo je menší než vypadá. Každopádně díky za postřehy a za video (závidím angličtinu), ale jak píše M4ST3RCUT0R, tenhle model opravdu zůstane také mimo můj záběr...
Posláno:

Pokročilý
Je celkem subtilní do délky, čepel je masivní do šířky, řekl bych menší než většina full size motýlů. Na foto s Boker Plus MINI a velkým trainerem.

luckyboyl vložil tyto přílohy:
IMG_20200930_172746056.jpg.jpg
IMG_20200930_182724296.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 7/18/2018
Tak jsem vyřešil jak nosit balisong Kershaw Lucha - koupil jsem klip od Leathermana a je to. Jenom jsem musel na klipu posunout jednu dírku o 2 mm. Asi by to drželo i na jedné, ale takhle je to dokonalé. Ne extra flipování to asi není, ale pro mě je to spíše EDC nůž.

Korina33 vložil tyto přílohy:
99597986_D772_4096_9D4A_623FC358F02F.jpeg.jpg
ACADBC50_F94E_4F2D_9B22_86BA71038C48.jpeg.jpg
0504F7F7_167E_4EB9_A036_F8CEB651BCA7.jpeg.jpg
2163BE4A_5ED7_4F2B_968E_03CCB0563F8A.jpeg.jpg
274361B6_7B89_4A15_903F_04649EDEC15B.jpeg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Super, taky mi ty klipy chybí - jsou to věci, který by měly být všude. Když ho někdo nechce, snadno si klip sundá...ale hůř si ho tam přidělá když není součástí. Tenhle je dost masivní ale jo :) Chvíli jsem zvažoval opaskové pouzdro, ale to mi není příjemný. Možná takový ty kožený pouzdýrka do kapsy, co maj i klip, jinak se taky peru s tím jak nosit bez klipu.
Posláno:

Pokročilý
Korina33 napsal:
Tak jsem vyřešil jak nosit balisong Kershaw Lucha - koupil jsem klip od Leathermana a je to. Jenom jsem musel na klipu posunout jednu dírku o 2 mm. Asi by to drželo i na jedné, ale takhle je to dokonalé. Ne extra flipování to asi není, ale pro mě je to spíše EDC nůž.

Ahoj, už jsem ti to chválil po mailu, ale tak i tady Happy .
Super nápad, jednoduchý, pěkný, kvalitní...
Ale jak jsem říkal, jedna nevýhoda může nastat v tom, že bude nůž moc "utopenej" v kapse. Je to dáno tvarem klipu a hlavně "posazením" šroubků v ručce. Není to nic, na co by se nedalo zvyknout. Čeho jsem si ale ještě všiml, je to, že dřív nebo později to odnese lem kapsy. Šroubky nejsou zapuštěné a budou drbat lem kapsy. Chtělo by to sehnat šroubky se zapuštěnou hlavou a bylo by to dokonalý. To ale bude asi problém, protože předpokládám, že to bude withwort Confused a druhá věc je, že asi nepůjde udělat dost velké zahloubení Confused .
Ale jak jsem psal nic ve zlým, je to super nápad, který bude na 100% fungovat Ok .
Posláno:

Pozorovatel
Zjevně se dá použít na Luchu i klip z BM51. Šroubky sedí, byť ne na doraz.
https://www.reddit.com/r/balisong/comments/jbbns7/apparently_benchmade_51_clips_are_compatible_with/

Jinak Kershaw ohlásili, že v pondělí 19.10. představí novou variantu modelu Lucha. Nebude ale jen jedna! Kdepak. Bude jich víc.
Nikde jsem zatím tuhle informaci propálenou neviděl, tak snad se to tady na českém fóru ztratí. Budou to modely s následujícími označeními (za pomlčkou vysvětlivka):
5150DAM - damašková čepel
5150BLK - černěné provedení, možná jen ručky
5150DAMBLK - černěné ručky s damaškovou čepelí (jen aby to nepůsobilo jako levný B&S...)
5150RDBW - červené ručky a blackwash čepel
5150BLUBW - modré ručky a blackwash čepel
5150ODBW - olivové ručky a blackwash čepel
515020CV - čepel z oceli 20CV Shocked

M4ST3RCUT0R vložil tyto přílohy:
0kV73YYZMi3gzagw6zGpHhgT_2lPCdHQkS0zA2ArAAo.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/30/2011
Shocked tak to abych začal šetřit sakra... Laugh
Posláno:

Pozorovatel
A to zatraceně dost. S dostupností problém asi nebude, ale každá jedna úprava se náležitě promítne do finální ceny.

I mě to docela láká, ale je na tom vidět, že Kershaw vidí v balisongu potenciál a můžeme tak očekávat v budoucnu i jiné modely. Někdo tu spekuloval o ZT modelu. Na něco takového bych si jistě rád počkal, vzhledem k tomu, že sběratel nejsem.
Ačkoliv teď když nad tím tak uvažuju, možná by nebylo od věci zkusit kombinaci blackwash čepele od Kershaw a černých titanových Flytanium ruček, o kterých jsem psal v prvním příspěvku této strany.
Jo, kdyby vydali balisong s čepelí na způsob Launch 13, do toho bych šel hned po hlavě. Ani bych snad nečekal na recenze.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/10/2018
Na Lamnii už jsou ke všem i ceny.
Damašek nejdražší.
20CV lehce pod 5t.
Posláno:

Pokročilý
No nemůžu říct, že mě to netěší. Trh s balisongy novinkami zrovna neoplývá a pokud se jedná o kvalitní balisong za rozumnou cenu, jako je Lucha, tak je nadšení na místě.
Jak napsal M4ST3RCUT0R, Kershaw vidí v balisongu potenciál a v případě Luchy se rozhodli chytit příležitost za pačesy a vytěžit jí na maximum Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/8/2010
mne tam hrozne chyba verzia v titane.
instagram.com/stefpacka/
Posláno:

Pozorovatel
ZLOjasna: To jsme na tom stejně. Proto jsem ve svém příspěvku zmiňoval zrovna Flytanium. V tomhle ohledu ale musíme Kershaw, respektive Kai, chápat. Jde o vytěžení popularity. Jakmile po tomto velkém představení ucítí snižující se prodeje, lze očekávat, že v té době už budou mít k uvedení připravený lepší, potenciálně titanový, model. Z logiky věci nechají lidi namlsat a potom přispěchají s vymakanějším modelem, který nevystrčí Luchu z katalogu, ale bude ji doplňovat lepšími vlastnostmi parametry. Údajně přeci už při vývoji spolupracovali s flippery, tím pádem vědí, že jednoznačně vymezené určení jednotlivých modelů je v tomto odvětví stěžejní.
Posláno:

Pokročilý
Chtěl jsem to nechat až na dobu, až budou k dispozici první fotky, ale budiž. Už jsem to kritizoval u Jerryho Homa a modelu Basilisk-R. 200 kusů první verze se prodalo během necelých dvou minut a pak Jerry nastoupil s různými úpravami a Basilisk-R pro mne ztratil to kouzlo výjimečnosti. A pokud nedojde k žádné změně designu nebo tvaru čepele, tak to s Luchou vidím podobně.
Spyderco vyšlo se Smallfly 2, sice si nedali žádnou velkou práci s ručkama, ale alespoň čepel udělali typicky spydercovskou.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum