ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Výroba zavíráku I. Možnosti
Mat
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 5/3/2006
jenda7 napsal:
Děkuju Mate, ale asi si to uplně neumím představit. Mohl bych tě poprosit o nějaký obrázek nebo fotku? Děkuji

Tohle by mělo stačit.

Mat vložil tyto přílohy:
IMG_7941.JPG.jpg

Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/23/2019
Ahojky, máš to pěkně zmáknuté Ok
Taky jsem si to zkoušel nějak vybavit, ale trošku jinak. Na klasický backlock .
No asi radši vyzkouším prvně sedláka Laugh
Posláno:
Štamgast
Připojený: 5/2/2014
Díky, máš to perfektní. Ale tohle už je vyšší dívčíLaugh Raději se budu držet klasiky.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/16/2013
jenda7 napsal:
Díky, máš to perfektní. Ale tohle už je vyšší dívčíLaugh Raději se budu držet klasiky.

Ono to vypadá složitě kvůli té baskické. Ale řešení pro backlock by vypadalo na fotce pochopitelněji. Velké plus je možnost ladění přítlaku pomocí těch trubiček s různou silou stěny. Elegantní řešení. Ok
Mat
Posláno:

Štamgast
jenda7 napsal:

Omlouvám se za tu Baskickou, ale bohužel na jiném toto řešení nemám, takže to vypadá složitější než to ve skutečnosti je. Na klasický Back lock se pera jen otočí a vedou se od čepu čepele, dozadu k vahadlu.
Ano, přiznávám, že to chce trochu odladit...na poprvé se těžko trefuje délka pera a jeho tloušťka pro správný přítlak...ano, tohle chce prostě "zkusit" na jednom kusu a od toho se pak odpíchnout...ale když se to vyladí, což lze na druhý pokus na čisto....tak máš řešení do budoucna pro vícero modelů...

Jinak můj dřívější návrh počítal s perama z vnějšku. Proste dva piny do příložek, na ně naražený pero, nebo ten "plátek" co vidíš v příložce a vahadlo mělo dlouhý pin, který procházel šíří přes příložky. A aby ses k tomu pinem dostal, v příložkácj byla jen jedna 10mm dirka, ve které se to mohlo pohybovat (nahoru dolů) odjištění. Výhodou bylo to, že se nemusel řešit laser a výkres v DWG a pera se daly měnit přímo. Nevýhodou bylo, že se musel vytvořit kanál ve střenkách pro ten plátek kovu (pero)
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 5/9/2020
Ahoj chtěl bych se zeptat kde sehnat ty čepy s tak malýma šroubkama kromě jataganu pokud to není nějaké tajemství předem děkuji za odpověď
Posláno:
Štamgast
Děkuji, ten system asi chápu. Jen ten výkres a laser mě dost odrazujeHappy ale vymyšlený to máš parádně. Nejsi tolik limitován tvary čepelí.
Mat
Posláno:

Štamgast
Jenda7 - výkres může být problém, pokud neumíš ovládat nějaký kreslící program. Proto jsem řešil kdysi i variantu druhou, viz ty vnější a výměnná pera.

Hann - pokud je otázka směřována na mě, tak čepy si sám vyrábím. Mám prostě rád, když nejsem závislí na kdejakém dílu.
Posláno:
Pozorovatel
Mate díky za odpověď myslel jsem spíš takové ty ozdobné šroubky nějaké odkazy jsem našel ale ty ceny se mi zdají trochu moc

Příloha / Přílohy:
HTB1zCEczACWBuNjy0Faq6xUlXXaS.jpg_640x640Q90.jpg_.webp (27kb) staženo 101 time(s).
HTB17IvbOVXXXXcoaXXXq6xXFXXXM.jpg_640x640Q90.jpg_.webp (15kb) staženo 59 time(s).
HTB1CuTarfuSBuNkHFqDq6xfhVXab.jpg_640x640Q90.jpg_.webp (26kb) staženo 56 time(s).

Mat
Posláno:

Štamgast
Hann napsal:
Mate díky za odpověď myslel jsem spíš takové ty ozdobné šroubky nějaké odkazy jsem našel ale ty ceny se mi zdají trochu moc

Ozdobné šroubky nepoužívám, tak nemohu sloužit
Posláno:
Pozorovatel
I tak díky třeba poradí někdo jiný
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/16/2013
Tady
nebo tutaj

Nevím jestli je to dobrá cena. Nepíšeš za kolik jsi je našel. Ale na Alíku je toho spousta. Jen si vybrat.
Posláno:
Pozorovatel
Díky na tom Ali je to v pohodě i ten výběr je dobrý . Akorát aby to nedošlo až za půl roku . Bohužel s tím mám už podobné zkušenosti. Na té ceně až tak nezáleží samozřejmě že nechci dávat za jeden šroubek kilo . Objevil jsem ještě ozdobné podložky pod šroubky v nějakých cykloshopech a nevypadá to vůbec špatně.
Posláno:
Štamgast
Ahoj, poradí mi prosím někdo čím udělat nehetník na čepeli zavíráku? Takový ten klasický tvar. Raději něčím vybrousit než vyrazit. Děkuji
Posláno:
Štamgast
Připojený: 6/10/2013
jenda7 napsal:
Ahoj, poradí mi prosím někdo čím udělat nehetník na čepeli zavíráku? Takový ten klasický tvar. Raději něčím vybrousit než vyrazit. Děkuji

Přeji dobrý večer,
koupit kotouček na broušení pilových řetězů a upínací trn, orovnat obvod kotoučku na příslušný tvar,tj.srazit na cca 45 - 50 st na celou tloušťku kotouče, čepelku upnout do svěráku nastavit výšku stolku na stolní vrtačce a potom je jednoduché nehetník vybrousit. Příprava zabere více času, než vlastní broušení.
Dříve se to prý dělalo také tak, že nezakalená čepel se v místě nehetníku ohnula, vypilovalo se příslušné zahloubení a čepelka se narovnala. Nikdy jsem to tak nedělal, tak praktickou zkušenost nemám.
Ještě k tomu kotoučku pro vybrušování - lze použít i úzké stopkové brusné tělísko a orovnat obvod na příslušný tvar, ale toto brusivo je poměrně hrubé a poměrně rychle při broušení ubývá. Kotouček na broušení pilových řetězů je trvanlivější a výbrus bývá podle kvality orovnání poměrně lepší.
Posláno:
Štamgast
Děkuji mockrát. Přesně tohle jsem potřeboval. Jen jsem si myslel, že už se nechá koupit hotové vytvarované tělisko.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/16/2008
Ahoj. Já to kdysi vybrušoval přímou bruskou karbidovou stopkou a diamantovejma stopkama z Lidlu. Ta sada tam stála pár kaček. Při troše trpělivosti to taky jde, ale to brusný tělísko na pilu bude asi jednodušší. Taky to musím někdy zkusit.

Raďas vložil tyto přílohy:
DSCF4167.JPG.jpg

" a všichni tam nasávali jak tepláky hozený do potoka "
Hlavně nenápadně, jakože nic!
Posláno:
Štamgast
Máš to moc hezký. Já jsem jen zkoušel vyříznout drážku malým řezným kotoučkem dremel, ale to vypadá dost amatérskyHappy
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum