ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Chalcodes Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 5/3/2015
Březovej? To je větší horal než HoralLaugh Nějak horštější...Velehoral?

Já si tu kůru někdy budu muset taky zkusit, ale moc jí nevěřím... Ale takových věcí bylored face
,,Všeliké kvaltování pro hovada jest"...J. A. Komenský; Nechceš-li vyrobit svůj 20. nůž, nevyráběj ten 1.!
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 5/18/2007
Březový ručky se mi moc líbí a jsou strašně prima do ruky. Na Horalovi vydají navíc úžasně.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/15/2010
"Pokrevní bratr", to se mi líbí.Happy Díky kluci.

Přidám ještě jednoho malého Horala a pak s nimi dám chvilku pokoj.
Tenhle byl v průběhu výroby odřeknut, tak jsem se rozhodl, že si ho nechám a vyzkouším si na něm pár drobností jinak. Drážky na záštitě a hlavici jsou vidět, také jsem je trochu jinak patinoval (bez použití oleje), zbrousil jsem kovaný hřbet čepele, abych si vyzkoušel, jak dokážu kování nafikslovat bruskou, čepel jsem neleptal v chloridu, ale v kyselině dusičné, ručku jsem ošetřil lněným olejem. Pouzdro je předělávka jednoho zkaženého...no a takhle to celé dopadlo...

Chalcodes vložil tyto přílohy:
1.JPG.jpg
2.JPG.jpg
3.JPG.jpg
4.JPG.jpg
5.JPG.jpg
6.JPG.jpg
7.JPG.jpg
8.JPG.jpg
9.JPG.jpg

Prosím nepište mi PM. Pokud se rozhodnete mě kontaktovat, použijte "tlačítko" email. Děkuji.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 11/8/2014
Myslím že to dopadlo výborně.
Krásná kudla!
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/23/2019
Ahojky Happy
To si děláš srandu? Někdo se dobrovolně vzdal pořadového čísla ve frontě na Horala ?Surprised Laugh
Na fotkách ty detaily nejsou moc vidět, asi by to chtělo na živo....
Za mně opět pěkná kudla.....
Máš ode mně velké plusko na víc, že stále hledáš a snažíš se to nějak posunout dálApplause Applause Applause
Měj se fajn, těším se na další kousek Wink
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/3/2019
Ahoj Pavle,
napravuji můj restík a procházím si opakovaně poslední tvé příspěvky které jsem zmeškal.
Hned mi to kafčo chutná líp 😆
Ne, opravdu moc pěkné kousky, krásná práce a líbí se mi že zkoušíš další nové věci 👍
Věřím že v tvém přístupu a podání se budu těšit na skvělé nové věci, nápady u již tak stoprocentních nožů.
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 12/28/2019
Pavle, dobrý!!! A dík za přijetí jména nože.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 8/25/2015
Jedna z večera, a pořád mi dlužíš příběh s uzlem 🙂

flug11 vložil tyto přílohy:
20201113_163923.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/18/2017
Krásná práce PavleOk jako vždyHappy ...obzvlášť ten březovej, ten je božíApplause
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/28/2008
Chalcodes napsal:
"Pokrevní bratr", to se mi líbí.Happy Díky kluci.

Přidám ještě jednoho malého Horala a pak s nimi dám chvilku pokoj.
Tenhle byl v průběhu výroby odřeknut, tak jsem se rozhodl, že si ho nechám a vyzkouším si na něm pár drobností jinak. Drážky na záštitě a hlavici jsou vidět, také jsem je trochu jinak patinoval (bez použití oleje), zbrousil jsem kovaný hřbet čepele, abych si vyzkoušel, jak dokážu kování nafikslovat bruskou, čepel jsem neleptal v chloridu, ale v kyselině dusičné, ručku jsem ošetřil lněným olejem. Pouzdro je předělávka jednoho zkaženého...no a takhle to celé dopadlo...
Ahoj PavleHappy Mám od Tebe toho menšího Horala, už to bude řádku letHappy Škoda, že jsi se rozhodl nechat si tenhle nožík. Určitě bych pro něj měl využití, je nádherný. Ten, co mám od Tebe je ještě "ze staré kovárny", že?Laugh Měj seHappy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/20/2016
Taky bych chtěl mít naděleno shůry tolik šikovnosti, že když se mi nůž nebo pouzdro " nepovede" tak je z toho opět parádní vytvoř.
Pavle klobouk dolů.👏
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/24/2004
Teda,ten brezovej, je paradni.
Posláno:

Štamgast
Díky všem. Admire
Richarde, v reálu bys na něm viděl to samé, co na fotkách - jiné drážky na záštitě a hlavici. To ostatní byl jen jiný materiál při finální úpravě a to bys nepoznal. Happy

Michale na tom pouzdru byl jen zmršenej průvlek na opasek, ten jsem vyměnil za širší, abych zakryl díry původního šití. Happy Horší bylo z té kůže vymýt původní tmavě hnědou barvu...a měl jsem kliku, že to vylezlo tak, že to celkem sedí s barvou ručky.

Milane, těší mě, že Tě kudla tak moc zaujala, ale tuhle už si fakt nechám. Happy

No a dneska přidám jen výsledek mé "lázeňské péče", Která se dostala jednomu velkému. Happy

Chalcodes vložil tyto přílohy:
PA192617.JPG.jpg
PA192618.JPG.jpg
P1010079.JPG.jpg
P1010080.JPG.jpg

Prosím nepište mi PM. Pokud se rozhodnete mě kontaktovat, použijte "tlačítko" email. Děkuji.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/4/2015
Tak to je slušná renovace, pěkná proměna Ok
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 6/16/2019
Je to ten samý nůž!? Ok Ok Ok Karlovy Vary jen závidí!
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/23/2019
Ahojky. Stejně je vidět ho na živo, lepší než na fotce Laugh

Lázeňský pobyt mu prospěl Ok
Je vidět, že byl používaný a asi dostával pořádný záhul.
To už nejsou lázně, to je skoro operační sál Laugh
Musel jsi šahat i na výbrus?
Pěkná práce Pavle Applause
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/14/2012
Chalcodes napsal:
Díky všem. Admire
Richarde, v reálu bys na něm viděl to samé, co na fotkách - jiné drážky na záštitě a hlavici. To ostatní byl jen jiný materiál při finální úpravě a to bys nepoznal. Happy

Michale na tom pouzdru byl jen zmršenej průvlek na opasek, ten jsem vyměnil za širší, abych zakryl díry původního šití. Happy Horší bylo z té kůže vymýt původní tmavě hnědou barvu...a měl jsem kliku, že to vylezlo tak, že to celkem sedí s barvou ručky.

Milane, těší mě, že Tě kudla tak moc zaujala, ale tuhle už si fakt nechám. Happy

No a dneska přidám jen výsledek mé "lázeňské péče", Která se dostala jednomu velkému. Happy

Ahoj Pavle, máš zlaté ruce! Applause
L.
P.S. jednou za čas si ta kudla zaslouží lifting.Happy
Prosím, pište mi na e-mail, ten čtu denně.:-)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/22/2012
Niečo k tomu dodám. Tie zuby boli výrazne väčšie. Nôž som používal pomerne často a pravidelne som ho udržiaval, takže ostrie bolo v dobrom stave. Toto sa stalo pri sekaní borovicového dreva, v ktorom možno boli nejaké kamienky, alebo kto vie čo. Skúšal som to zbrúsiť, s tým že časom sa mi to postupne podarí napraviť. No bola to naivná predstava..s diamantovou minibrúskou z lidlu a mojimi ľavými rukami 😅. Dosť som to sprasil a ako vidno na fotke, ani ostrie už nebolo v rovnej línii. To čo sa s tým Chalcodesovi podarilo urobiť je zázrak, je z toho nový nôž. Už sa teším na jeho ďalšie používanie.
Takže Pavle, ešte raz veľká vďaka! Admire
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/30/2011
No hezky jsi ho opravil... to je jasné že nejlepší lázně jsou tady doma na západě...:D to skoro vypadá ještě jako výkovek J. Javůrka nebo se pletu? ( nedivil bych se kdybych se pletl ale je na něm něco jinak... Wink ) Tak mně tak napadá... máš vůbec za ty léta přehled kolik jsi jich cca vyrobil? :) Snad se příští tejden konečně urvu a pokecáme ale víš jak, práce nad hlavu red face ..
Posláno:

Štamgast
Díky, sám jsem spokojen, že jsem to zvládl celkem slušně. Happy
Ríšo ano, musel jsem přejet komplet celý výbrus.

Žak - z Karlových Varů to máš ke mně coby kamenem...a zbytek došel. Wink

Vojto máš na Jirkovo práci vytrénovaný oko, výkovek i kalení je ještě od něj. Když Ti to vyjde, tak se ozvi, rád Tě zase po čase uvidím. Happy

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum