ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Časopis noze a nastroje I. Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 10/11/2001
Vcera uz jsem videl casopis (v Brne) alespon na 5 stancich po ceste z prace...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/31/2005
Zkoušel jsem ho objednat na internetu a jsou velmi vlažní. Stále nic...Sad
Posláno:
Začátečník
Připojený: 6/3/2004
Pocujte vsetci,
co keby sme dali hlavy dohromady a kazdy by napisal co by v takomto casaku uvital, co by tam malo byt, nemalo byt ako by mal vyzerat atd. a poslali by sme to vydavatelovi. Urcite by uvital aj nase nazory a typy na zlepsenie.

Ved verim, ze tento pocin urcite /aspon momentalne/ nie je zamerany na zisk, ale vznikol vdaka nadseniu istych ludi a myslim, ze zaujem o taky casak tu je a asi by nebolo rozumne vydavatela hned znechutit, ze prve cislo nie je dobre.
Pravda je taka ze ma 36 stran aj s obalkou a ked odrata clovek reklamy /ktore samozrejme tam byt musia/ a A4 fotky tak je tam len par clankov - profilov. Ziadne testy, ziadne technicke info, ziadne workshopy......
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/5/2005
thoomas napsal:
Pocujte vsetci,
co keby sme dali hlavy dohromady a kazdy by napisal co by v takomto casaku uvital ... Ziadne testy, ziadne technicke info, ziadne workshopy......
- tak napriklad ja by som sa hlasil za workshopy
- uz tu boli spominane suhrnne tabulky tie by boli myslim vitane vsetkymi
- a kedze to ma v nazve aj "nastroje" tak by sa mohli tym nastrojom a strojom trochu venovat

mno a urcite by bolo fajn vidiet v casopise aspon jeden test na cislo a pod pojmom test zdaleka nerozumiem nicenie nozov
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/23/2002
teoretic napsal:
jsou chvile, kdy by se meli pesimisti striletLaugh

t.
Pesimista není nic jiného, než dobře informovaný optimista Razz.

Své výhrady už jsem psal, ale shrnu to:
- různorodější články
- chtěl bych skutečné recenze, ne do nebe volající vychvalování průměrných výrobků
- testy k recenzím asi patří
- tabulky nejsou špatný nápad
- zařadit informace o technice, třeba články o materiálech, výrobních postupech, návody pro kutily atd.
- články o chladných zbraních - sem asi měl patřit článek o dýce tanto, ale ten mi přišel poněkud zmatený
- zařadit inzerci
- všeobecně trochu více kreativity ze strany redakce, určitě by se dala vymyslet spousta různorodých rubrik, zařadit určité množství kratších článků na nejrůznější témata, vyhlásit ankety, soutěže...
- a kdybych se přimlouval za méně gramatických a stylistických chyb - to už bych chtěl asi moc
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/27/2001
Je také velmi smutná absolutní neinformovanost autoraSadSadSad Článek o kuších je pustý překlad z reklamy výrobce, bez znalosti českých zákonů. U nás se zvěř smí lovit pouze dlouhou střelnou zbraní!!!! Žádný revolver, luk či kuše
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/13/2003
poutník napsal:
Zkoušel jsem ho objednat na internetu a jsou velmi vlažní. Stále nic...Sad
Už měsíc čekám na složenku na předplatný a furt nic - radši si ho koupim v trafice.
Zaháníme úzkost bojem s představami, budoucnost je vždycky nejistá,
když s obsahem lebky nevíme si rady - tu se zrodí síla nečistá...
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen , Moderátor - inzerce
Připojený: 7/16/2001
Dominik napsal:

Už měsíc čekám na složenku na předplatný a furt nic - radši si ho koupim v trafice.

Buď rád, že sis ho nepředoplatil. Při prolistování 1. čísla tohoto časopisu bych si rval vlasy, kdybych měl celoroční předplatné. Když spočítám cenu stránky zhruba na dvě koruny tak jsem na vážkách... navíc při formulacích jako velmi kvalitní ocel J2 a podobné zrůdnosti... Je fakt, že se jedná o "one man show" ale i tak...

David
( . )( . )
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/13/2003
David napsal:
Dominik napsal:

Buď rád, že sis ho nepředoplatil. Při prolistování 1. čísla tohoto časopisu bych si rval vlasy, kdybych měl celoroční předplatné. Když spočítám cenu stránky zhruba na dvě koruny tak jsem na vážkách... navíc při formulacích jako velmi kvalitní ocel J2 a podobné zrůdnosti... Je fakt, že se jedná o "one man show" ale i tak...

David
Taky už uvažuju, že se na to předplatný vyprdnu.
Když čtu Vaše reakce, asi si ho koupím v trafice a uvidím... Za další, když jim trvá měsíc (stále jí nemám a na mejly nereagujou) poslat blbou složenku - časopis by mi chodil asi vo půl roku dýl Angry . No ale články budou zřejmě "nadčasový", takže o nic nejde...Wink
Zaháníme úzkost bojem s představami, budoucnost je vždycky nejistá,
když s obsahem lebky nevíme si rady - tu se zrodí síla nečistá...
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 9/20/2004
Je to ako kedysi pred davnymi rokmi, ked som si zacal kupovat taky casopis Cinema a mal tiez slabych 30 stran a clanky bol len take zvasty typu je to super film a musite to vidiet a bla.A teraz je to najvatsi casopis o filmoch na trhu. Sice im to trvalo par rokov ale podarilo sa. Nejako zacat museli. Ked ten casopis nebude mat podporu prave u nas tak sa neuchyti.
Posláno:

Štamgast
low-man napsal:
Ked ten casopis nebude mat podporu prave u nas tak sa neuchyti.

To je fakt. Na druhou stranu musí autor (vydavatel) předpokládat, že si časopis koupí především člověk, který již něco o nožích ví. No a z tohoto důvodu to pak nemůže být jen opis/překlad reklamních letáků výrobců nožů - časopis pak vypadá jako reklamní plátek a ne seriózní tiskovina.
D.
( . )( . )
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/5/2005
David napsal:
... nemůže být jen opis/překlad reklamních letáků výrobců nožů - časopis pak vypadá jako reklamní plátek a ne seriózní tiskovina.
D.
prve cislo mno je jednoducho prve cislo podla mna by autor mal kuknut sem, nacerpat nejaku inspiraciu a dufam teda ze druhe cislo bude lepsie

na druhu stranu zase nemam ani tucha ci recenzent vobec mal moznost si vsekty noze o ktorych pisal aspon ohmatat, ak nie tak spravil jedinu logicku vec a sice opisal materialy od vyrobcu (predajcu)
nemalo by sa to stavat ale kedze len zacina, tak mu hadam prepacime s tym ze sa k podobnemu postupu bude uchylovat cim dalej tym menej Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/23/2002
crossan1x napsal:
na druhu stranu zase nemam ani tucha ci recenzent vobec mal moznost si vsekty noze o ktorych pisal aspon ohmatat, ak nie tak spravil jedinu logicku vec a sice opisal materialy od vyrobcu (predajcu)
nemalo by sa to stavat ale kedze len zacina, tak mu hadam prepacime s tym ze sa k podobnemu postupu bude uchylovat cim dalej tym menej Happy[/b]

Jestli tu možnost neměl, tak podle mě nemá ty recenze co psát. Reklamních letáčků mám denně plnou schránku, nemusím je kupovat za těžké prachy.
Jinak - asi se opakuji, ale myslím, že v časopise o nožích je spousta možností, o čem psát - ne jen recenze. Ale to by, pravda, vyžadovalo trochu víc úsilí než jen pusté překlady pár reklamních textů.
Docela mě tohle téma zaujalo, včera jsem se nad tím zamyslel a asi během hodiny mě napadla témata na články pro N&N asi na rok dopředu. Tak jestli sem autor nakoukne, ať se ozve - rád se o své nápady podělím Laugh.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 10/29/2002
Toto mi vadilo na casopisech typu Strelecka Revue apod., a nic podobneho od te doby nekupuju. :

99% testu a recenzi bylo pozitivnich, vsechny testovane zbrane temer dokonale. Podle nich novinky jsem znal z internetu urcite pres rok apod. Jedine vyjimecne se naslo neco zajimaveho, co jsem neznal . . . a z tohoto duvodu nejsem zvedavej na recenze typu : Noze Beaver jsou vyrobeny z vysoce kvalitni oceli rady 420, vyznacuji se vybornym dilenskym zpracovanim, dokonale sedi v ruce atd . . .

Nerikam, ze tento casopis bude to same, v ruce jsem ho nemel, ale co tady ctu tak mi to pripada stejny . . .

GK
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/6/2004
Casopis jsem videl, ale nekoupil jsem si ho. Nerikam, ze je spatny. Je to neco jako casopis Watch Magazine - vicemene jde o prostor pro reklamu.
Rad se necham v budoucnu presvedcit, ze nemam pravdu.
“Whoever said the pen is mightier then the sword obviously never encountered automatic weapons.”
- General Douglas MacArthur
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/31/2005
George_KiLLeR napsal:
Toto mi vadilo na casopisech typu Strelecka Revue apod., a nic podobneho od te doby nekupuju. :

99% testu a recenzi bylo pozitivnich, vsechny testovane zbrane temer dokonale. Podle nich novinky jsem znal z internetu urcite pres rok apod. Jedine vyjimecne se naslo neco zajimaveho, co jsem neznal . . . a z tohoto duvodu nejsem zvedavej na recenze typu : Noze Beaver jsou vyrobeny z vysoce kvalitni oceli rady 420, vyznacuji se vybornym dilenskym zpracovanim, dokonale sedi v ruce atd . . .

Nerikam, ze tento casopis bude to same, v ruce jsem ho nemel, ale co tady ctu tak mi to pripada stejny . . .

GK
Znáš zbraně a náboje? Občas tam některý zbraně celkem zdrbouWink Nedávno Kel-Teca a dost... taky tam zdrbali Spyderco, ale to mi přišlo přitažený za vlasyHappy
Posláno:
Štamgast
Připojený: 11/3/2004
uz mate nekdo novy cislo? me ho mozna zitra priveze pritelkyne, tak si jeste musim pockat. Jde o to, jestli je vubec na co cekat nebo jestli to druhy cislo neni o moc lepsi nez to prvni...

t.
JKA
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 1/1/2000
Nože a nástroje som si kúpil prvý a posledný raz. Z obsahového hľadiska je to totálna úbohosť - sú to žvásty doslovne preložené zo stránok výrobcov (napr. Cold steel Safe Keeper) a ešte k tomu chýba akákoľvek technická špecifikácia.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/21/2004
Ja som si dnes ten casopis predplatil na 1/2 roka 7 - 12/2005. Trocha ma zarazili vase kriktiky nakolko som ho este nemal v ruke . Trocha som zariskoval. Dufam ze aspom ako zaciatocnik tam najdem nieco zaujimave a nie zavadzajuce. Na druhej strane budme radi, ze mame casopis a verim ze prave citatelia ho mozu najviac formovat. Urcite tam je nejaky kontakt na sefredaktora a treba ho vyzvat na spolupracu nakolko takych odbornikov a noziarov najde asi len tu.Vydavatel musi pochopit, ze ak to chce predavat musi pisat to o co je zaujem inak to moze zabalit.
Posláno:

Štamgast
JKA napsal:
Nože a nástroje som si kúpil prvý a posledný raz. Z obsahového hľadiska je to totálna úbohosť - sú to žvásty doslovne preložené zo stránok výrobcov (napr. Cold steel Safe Keeper) a ešte k tomu chýba akákoľvek technická špecifikácia.
Tak nějak... možná si další číslo přečtu někde v supermarketu - ale možná ani to ne.

D.
( . )( . )
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum