ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
edee Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 12/19/2008
edee napsal:
čaute, obliekol som "sedláka" tak po sedlácku Happy

Len teraz som si všimol že sa ti páči názov SEDLÁK tak ako som já pomenoval svoj prvý nôžShocked
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/19/2008
lacike napsal:
edee napsal:

Len teraz som si všimol že sa ti páči názov SEDLÁK tak ako som já pomenoval svoj prvý nôžShocked

... tak si to celé nejak žiadalo ... verím, že Ti to neva, alebo va?Happy
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/10/2008
Zdravím,
líbí se my tvůj styl, jen tak dál. Sám se o něco nesměle a opatrně také pokouším, ale mám obě ruce "volšový" , takže na ukázku to není.
Nejvíce se mě zamlouvá Sedlák i s oblečkem, ten je super. Jen bych ten motouz navoskoval včelím voskem, přeci jen by vydržel déle.
Ať se daří.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/25/2007
Ahoj ,také chválím mě se líbí Happy ten sedlák je dobrej taková pořádná kudla .
Na nožík se neváhejte optat nejlépe telefonicky 728 605 129 .
Posláno:

Štamgast
Ďakujem Vám Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/19/2008
edee napsal:
lacike napsal:
edee napsal:

... tak si to celé nejak žiadalo ... verím, že Ti to neva, alebo va?Happy

Angry Angry
Posláno:

Štamgast
Ahojte, podarilo sa mi cez víkend dokončiť ďalší nôž. Happy
Čepel: "odrezok" zo sekáča, záštitka nerez, rukoväť: hruška, nerez, orech, stiahnuté na trn a zlepené. Rozmery: dĺžka čepele 143 mm, celková dĺžka 273mm, hrúbka čepele 3,5mm.

edee vložil tyto přílohy:
1.JPG.jpg
2.JPG.jpg
3.JPG.jpg
4.JPG.jpg
5.JPG.jpg
6.JPG.jpg
7.JPG.jpg

Mat
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/3/2006
na prvotiny dost slušný Shocked jen tak dál. třeba bude časem i nějaký ten zavírák Happy když umíš hned na začátku pevňáky takovéto kategorie, tak k zavírákům je to jen krůček.
Mat
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/23/2007
No ja uz jsem tady asi znamy tim ze neocenim rukojeti, strenky a pouzdra z prirodnich materialu. Nevim proc, nema to zadny racionalni zaklad, je to u me vec pocitu.

A tohle je druhy nuz tady u ktereho menim nazor. Treba tvar rukojeti muj vkus taky neni, ale provedeni celeho noze je skvele, a rukojet i pouzdro jsou precizni a tak nejak k sobe sedi.

Vim ze to zni prcovne ale temer vsechny detaily krome vlastni cepele jsou proti memu vkusu a pritom cely nuz je natolik pekny, ze se mi proste libi.

moc se Ti povedl, gratuluju.
Posláno:

Štamgast
free_man napsal:
No ja uz jsem tady asi znamy tim ze neocenim rukojeti, strenky a pouzdra z prirodnich materialu. Nevim proc, nema to zadny racionalni zaklad, je to u me vec pocitu.

A tohle je druhy nuz tady u ktereho menim nazor. Treba tvar rukojeti muj vkus taky neni, ale provedeni celeho noze je skvele, a rukojet i pouzdro jsou precizni a tak nejak k sobe sedi.

Vim ze to zni prcovne ale temer vsechny detaily krome vlastni cepele jsou proti memu vkusu a pritom cely nuz je natolik pekny, ze se mi proste libi.

moc se Ti povedl, gratuluju.

ĎakujemWink , takže je tak škaredý, že sa Ti až páči...Laugh
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 12/5/2008
Řemeslo pěkný, to se musí nechat ...

Osobně mi nesedí tvar střenky a záštity k tvaru čepele, je to na mě celý tak nějak kulatý, trubkovitý. Ale na to nekoukej, někdo rád holky, jiný zase vdolky Happy

Můj děda (sedlář) kdysi dost dělával pouzdra na nože se stejným zajišťovacím řemínkem. Trochu mi vadilo, že nože byly v pouzdrech většinou volnější a při naklonění vyjížděly z pouzdra, dokud se nezachytily záštitou právě o ten řemínek. Jednou jsem se takhle pěkně říznul.
Z kuřete nejde udělat dobrej řízek, kuře nechrochtá ...
Posláno:

Štamgast
klikis napsal:
Řemeslo pěkný, to se musí nechat ...

Osobně mi nesedí tvar střenky a záštity k tvaru čepele, je to na mě celý tak nějak kulatý, trubkovitý. Ale na to nekoukej, někdo rád holky, jiný zase vdolky Happy

Můj děda (sedlář) kdysi dost dělával pouzdra na nože se stejným zajišťovacím řemínkem. Trochu mi vadilo, že nože byly v pouzdrech většinou volnější a při naklonění vyjížděly z pouzdra, dokud se nezachytily záštitou právě o ten řemínek. Jednou jsem se takhle pěkně říznul.

Ahoj, tak v tomto prípade môžeš nôž nosiť aj dole hlavou, podarilo sa mi vložiť stredový pásik kože akurát takej hrúbky, že čepel sa udrží v puzdre aj sama. Happy
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/23/2007
edee napsal:

ne, takhle jsem to nemyslel :)

myslel jsem to tak ze na konci rukojeti vetsiho noze je vetsinou "zub" ktery pomaha zabranit vyjeti noze z ruky. (asi to ma nejaky specialni nazev) - podobne jak zastita chrani pred sklouznutim ruky na ostri.

takovyto konec rukojeti jsem videl spis u mensich rukojeti ktere nevycnivaji z dlane.

ale nemyslim to jako kritiku. ten nuz je opravdu pekny.
Posláno:

Štamgast
free_man napsal:
edee napsal:

ne, takhle jsem to nemyslel :)

Ja viem Wink
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 11/12/2008
Ahoj,nožík se mi líbí,preferuji použití domácích dřev.Také mně zaujala ta sekera,mohl bys ji,prosím Tě,vyfotit detailněji?Děkuji.

Posláno:

Štamgast
Čaute,

dávnejšie som "dod.bal" vyvŕtanie jediného otvoru do rukoväte mojej uhlíkovej Opinelky č.8
(to som chcel len prevliecť špagátik Laugh ).
Už som sa s ňou rozlúčil, keď som na Haneesovom vlákne objavil "paroh tuning". Tak som skúsil - a tu je výsledok Wink

1.JPG.jpg
2.JPG.jpg
3.JPG.jpg
4.JPG.jpg

Posláno:

Pokročilý
Zdravím Edee,
tuning opinelu mě dostává!!! Krásná práce. Můžu poprosit o fotku "středového" žlábku pro čepel, při otevřené čepeli???
Přeji hodně zdaru.
Posláno:

Štamgast
Ahoj, ďakujem. Kudlík som si so sebou doniesol do práce, takže fotky hneď aj dávam hore Wink

5.JPG.jpg
6.JPG.jpg
7.JPG.jpg

Posláno:

Pokročilý
Zdravím,
já děkuji za rychlé foto. Tu drážku jsi dělal úhlovou bruskou - flexou, ne? Jaký doporučuješ typ kotouče a jeho tloušťku?
Posláno:

Štamgast
Candát napsal:
Zdravím,
já děkuji za rychlé foto. Tu drážku jsi dělal úhlovou bruskou - flexou, ne? Jaký doporučuješ typ kotouče a jeho tloušťku?

Ahoj, práve že som to nerobil uhlovou brúskou. Bál som toho, že mi to pri tých vysokých otáčkach ujde. Mám taký stroj, volá sa multimaster (niečo ako vibračná brúska), ktorý robí kmitavý pohyb nástroja a vieš do neho upnúť rôzne pílové alebo brúsne segmenty. Ja som použil brúsny segment na vyberanie starej špárovačky, a ten mi spravil drážku tak 2,5mm. No a s hĺbkou som tým pádom mal čas sa pohrať, primerať... Pôvodne som to chcel robiť ihlovými pilníkmi, ale veľmi rýchlo som si to vybil z hlavy Laugh

mm.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum