ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Nože od pana Bareše Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 11/15/2006
Automaticky založená diskuze k článku Nože od pana Bareše

Tak především děkuju Milanovi za vystavení už trochu odleželé recenze!K počítači jsem se dostal teprve teď takže ještě doplňuju info k fince.

V pozdním jarním čase, kdy jsem recenzi psal, jsem měl Barešovu finku teprve krátce, teď uplynul skoro půlrok, a Barešandu mám pořád (kamarádi vědí, že nože hodně střídám, takže půlrok už je skoro trvalka Laugh. Asi nejvíc si mě tahle "finečka" získala svojí jednoduchostí, tvarovou střídmostí čerpající z Roselliny, a především vysokou řezivostí čepele. Také už jsem přišel na to, co je mi při řezání čehokoliv příjemné (kromě RWLky ovšem): prohnutí ostří, které umožnujě řezat a obřezávat prohnuté tvary, včetně kolíbkovitého pohybu na prkénku . Myslím, že by se dal použít i jako skinner. Tenhle nůž esovitého tvaru, podobně jako grohmánky, poskytuje dlouhé ostří na krátkém hřbetě, až nám evrošiml zkrátí čepele na 10 nebo snad jen 9 cm, bude to ta správná volba... Confused
...bez komentáře...
jak
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/24/2006
Musím říct, že ač na finky nejsem, ta variace pana Bareše se mi svým stylem dost líbí.
Zato moc nechápu, co tolik lidí vidí na White hunterovi. Ten tvar jde úplně mimo mě.
A mimochodem: díky za recenzi Happy
„Sebrat člověku zbraň, protože by mohl někoho zastřelit, je jako vyříznout mu jazyk, protože by mohl někoho urazit.”
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/26/2005
Dík za recenzi.
Na výstavách jsem během několika let nakoupil více než 10 kousků nožů p. Bareše pro kamárády myslivce.
Jsou to slušný kudly za dobrý peníz. Myslivci, zvyklí na Mikov, na nich oceňují právě řezivost.
Nože, které mě prošly rukama měly čepele z oceli Krupp a AK5. Podle mě Kruppácké byly v řezivosti lepší.
Akorát mě zaráží, že vyzdvihuješ výbrus bez fazety - brousíš ho snad jako finku?
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/4/2008
Mám doma variaci od FOXu. Ten nůž má skvělou ergonomii. Akorát nechápu, co je na tom WH tak drahé?... Surprised Já vím, je to značka, ale i tak... Sad
Důvěřuj Cestě ikdyž nevidíš kam vede.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/7/2007
ANUP napsal:
Mám doma variaci od FOXu. Ten nůž má skvělou ergonomii. Akorát nechápu, co je na tom WH tak drahé?... Surprised Já vím, je to značka, ale i tak... Sad

No já měl WH v ruce jedinkrát a snad naposled,držel se mi hrozně ručka s parohovou střenkou nelícovala, ostrý hrany. K užiečnosti tohoto neže se snad vyjadřovat ani nebudu.
Posláno:

Štamgast
Dva různí lidé, dva různé dojmy. Podívej, já jsem nenapsal, že musí vyhovovat každému. Psal jsem za sebe svůj dojem.
Já akceptuju ten Tvůj, protože máš na ten nůž jiné kritéria než já.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 12/14/2006
Tuhle recenzi jsem si přečetl se zájmem, protože nože pana Bareše na výstavách si prohlížím, omakávám . . .
Taky přemýšlím o koupi pro kamaráda myslivce a rybáře, až přijde ten pravý čas.
Líbí se mi tvarem a ergonometrií i tato jeho variace WH, jehož originál jsem měl v ruce jen krátce - je těžký,
praktický jen pro úzkou skupinu uživatelů - ti ale bez WH, nebo podobného macka, do lesa neudělají ani krok!
Finka je mi bližší - je povedená, ze skvělých materiálů, praktická a je šik! A to včetně futrálu.
Každý máme jiný gusto!
Ormovi díky za recenzi! Ok !
I pád na hubu je krokem vpřed!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/7/2007
ANUP napsal:
Dva různí lidé, dva různé dojmy. Podívej, já jsem nenapsal, že musí vyhovovat každému. Psal jsem za sebe svůj dojem.
Já akceptuju ten Tvůj, protože máš na ten nůž jiné kritéria než já.

Jasně to beru,taky je možný že ten kousek co jsem držel nebyl uplně povedenej. Ten Tvůj nemá tak ostrý hrany?
Posláno:

Štamgast
Má dřevěnou střenku pěkně zakulacenou.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 11/10/2007
Jde o to, že na německých nožích není výjmečný materiál ani zpracování. Pořád se vyrabí v Německu, takže v celkové ceně nože platíme vyšší mzdy německých dělníků. Proto mnoho firem z jiných zemí odchází na Taiwan, aby byly konkurence schopný. Německé nože to asi čeká taky...uvidíme
Rozhodně Barešovy nože nejsou o nic horší, možná lepší
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/26/2003
V souvislosti s kopií Bílého lovce od pana Bareše. Mám doma originál. Mám jej jen jako splněný klukovský sen. Ten nůž není ničím vyjímečný (krom toho, že jej měli všichni ve filmech Winetou..) Jako 14letý jsem jej viděl poprvé u jednoho trempa, a moc se mi líbil. Líbil-ne, že byl super pro trempa, ale jen líbil. Tak jej mám. Ale když jsem začal jako nožíř vyrábět moje Bola, stal se z nic moc funkční kudly dobrý pracovní nástroj.

Black vložil tyto přílohy:
Snímek_3598.jpg.jpg

Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste.
(Theodore Roosevelt)
Posláno:
Začátečník
Připojený: 11/10/2007
To je problém pana Bareše i ostatních českých nožířů. Chybí jim reklama a marketingová strategie. Na internetu musí být vidět, co ejich nože dokáží např.zatěžkávací zkoušky.
Na fotkách z Příbrami nebylo na stolkách vidět firmu dotyčného nožíře kromě pana Westona. Takže případný zájemce ani neví kam se obrátit, když mu některý z nožů padne do oka
Posláno:
Začátečník
Připojený: 7/13/2009
Zdravím OrmaHappy Díky za recenzi. Pár měsíců zpátky jsem byl rád, že jsem tento nůž Ormovi prodal a teď mám nutkání ho koupit od pana Bareše znovuGrin
Tehdy jsem ho koupil jako náhradu za WH, za který se mi nechtělo dávat tolik peněz.
Nakonec jsem ho vůbec nevyužil a zbytečně ležel doma. Teď, po této recenzi jej zase chcimrGreen mám teď nového krasavce od Prapora, takže uvidím, jestli budou finace na koupi tohoto nože pana Bareše.
Posláno:

Štamgast
Ahoj všem, děkuju za ohlasy. Je to tak, někdo holky, jiný vdolky. Mně období velkejch kudel nějak přešlo, a teď mám rád malý, asi to jde s věkem Happy))

Francome: broušení je trochu oříšek, základ je nenechat ztupit a pořád obtahovat (kůže, ocílka). Časem se udělá takovej minikonvex. Na finkách s tím nemám problém, ono zase tolik matroše se neodbrousí Wink

Black: jak je mi závist jako vlastnost cizí, tak ten originál ti trochu závidim, je moc pěknej, už jenom pro tu legendu Oldy Šetrnýho Happy. Prosím Tě má ten tvůj taky duťák s fasetkou jako ten kratší economy nebo má plochý véčko? A materiál?

DanF: díky, žes ho pustil, jinak bych asi skončil taky na Foxovi Sad... Já ho pustil dál do světa, ta Barešova finečka mně nějak uchvátila na každodenní použití víc.
...bez komentáře...
Mat
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/3/2006
Jurášek napsal:
To je problém pana Bareše i ostatních českých nožířů. Chybí jim reklama a marketingová strategie. Na internetu musí být vidět, co ejich nože dokáží např.zatěžkávací zkoušky.
Na fotkách z Příbrami nebylo na stolkách vidět firmu dotyčného nožíře kromě pana Westona. Takže případný zájemce ani neví kam se obrátit, když mu některý z nožů padne do oka

tady si dovolím trochu oponovat, nesetkal jsem se, že by kluci na výstavách neměli vyzitky. dokonce i já jako hajdalák je sebou vozím Happy (byť většina padne sběračům vizitek za obět)
zatěžkávací zkoužky........no, myslím že pro běžného uživatele spíš k ničemu, než k něčemu. pokud je materiál cca RWL, N690, AK5, tak nějakou představu by člověk trochu znalí měl mít. neznalí nekupuje většinou ruční práci. a co se týče toho že po výstavě nevíš u koho jsi co viděl......vždy se pár lidí ptá formou fotky dotyčného nože či celého stolu, a dohromady se jméno vždy dalo za pomoci druhých Happy
Mat
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 10/5/2005
Malé srovnání : souprava od p. Bareše - kopie Puma Waidblatt ve dřevě - versus Puma White Hunter original v parohu.

Jako vždy : světlo,foto,foťák i fotograf na ho.........red face

majkl

majkl vložil tyto přílohy:
100_4340.JPG.jpg
100_4341.JPG.jpg
100_4342.JPG.jpg
100_4343.JPG.jpg
100_4345.JPG.jpg
100_4346.JPG.jpg
100_4347.JPG.jpg
100_4348.JPG.jpg
100_4349.JPG.jpg
100_4350.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
wow! Jestli se chystáš na medvědy na Aljašku, tak ještě přibal pepřák Happy. Připomíná mi to ten fór, jak se pozná medvědí lejno baribala a grizzlyho. To první voní po brusinkách a z toho druhýho je cítit ten pepřák Laugh

Hele a jakej brus ta Puma má? Teda kluci když vidím ten originál, tak mám zase mlsnou, a to jsem myslel že mě s Barešovým už definitivně přešlaWink
...bez komentáře...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/22/2005
"Co dělat když potkáte v lese medvěda? Nic..Medvěd udělá všechno sámHappy "
Už nebudu nic dokazovat ani srovnávat: mým úkolem je tvořit.....
- William Blake
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2002
Mě překvapuje, jak dobře hodnotíš Orme Barešovu AK5. Doteď jsem si myslel, že je to podřadný materiál na úrovni oceli 420.
Proč mi vždycky vyjde příspěvek na začátek nové stránky?
Posláno:

Štamgast
fettgesicht napsal:
Mě překvapuje, jak dobře hodnotíš Orme Barešovu AK5. Doteď jsem si myslel, že je to podřadný materiál na úrovni oceli 420.

To vyjádření je samozřejmě relativní. Dobře zakalená AK5 v kombinaci s rozumným výbrusem se může chovat lépe jak 440 v kombinaci s nevhodným výbrusem. Asitak... Samozřejmě RWLka je o dvě třídy výš.

Měl jsem v ruce několik nožů s vakuově kalenou AK5 a byly překvapivě dobře řezivé, třeba jako sandvik. Ani 420 bych nepovažoval za podřadnou, jsou úpravy, např. se zvýšeným obsahem uhlíku (420HC Buck), které dělají tu ocel řezivější. Je to vždy o původu té ocele, a vhodnosti výbrusu pro danou činnost.
...bez komentáře...
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum