ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Potřebuju poradit Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 5/22/2007
ANUP napsal:
Pánové, potřeboval bych poradit-už delší dobu marně pátrám po bližších detailech o firmě Gryphon Knives (historie,sídlo, produkce atd.)
Nevíte někdo něco bližšího o ní?

Podla jedneho uzivatela messerfora to bola mala firma ktora patrila zakladatelovi cutlery shoppe, predavali len pevne noze navrhnute bobom terzuolom a davali si ich vyrabat u firmy G.Sakai z mesta SEKI. Noze tejto znacky boli prve pevne seriovky ktore mali cepel z ocele ATS-34.
"There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics."
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/4/2008
Križo dík! T o znamená, že např. model M35 už seženu jen těžko, že?
Důvěřuj Cestě ikdyž nevidíš kam vede.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/30/2008
ANUP napsal:
Križo dík! T o znamená, že např. model M35 už seženu jen těžko, že?

Ahoj, tady ho snad ještě mají:
http://www.cutleryshoppe.com/search.aspx?manufacturer=13

Život musí být velký zločin, když je za něj trest smrti!!!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/4/2008
Díky! Happy
Důvěřuj Cestě ikdyž nevidíš kam vede.
LK
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/15/2009
Dobrý den vážení,
potřeboval bych poradit, kde můžu zakoupit klipy na pouzdra. Kovový. Kromě kutila a Jataganu, kde je zrovna nemají. Potřeboval bych to urgentně.
Takovéhle, aby nebyly vylisované na opasek:

Díky, díky za tipy.
Lukáš,
Posláno:

Začátečník
Připojený: 9/24/2009
Zdravím všechny. U nože RC3 bych potřeboval dostat dolů povrchovku (černění) z uhlíkové oceli 1095. Nevím zda je to lépe provést mechanicky nebo chemicky (to bych se trošku bál) a jakým co nejšetrnějším způsobem, nikdy jsem nic podobného nedělal. Našel jsem sice nějaký chemický návod ale působil na mne až přímo vědecky. Budu rád za každou radu od každého, kdo s tím má jakoukoli zkušenost. Díky.
Čím víc víš, tím míň nevíš.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/15/2007
LukKuc napsal:
Dobrý den vážení,
potřeboval bych poradit, kde můžu zakoupit klipy na pouzdra. Kovový. Kromě kutila a Jataganu, kde je zrovna nemají. Potřeboval bych to urgentně.

Díky, díky za tipy.
Lukáš,

Ahoj, kdysi jsem stejné vybagroval z koženkového pouzdra na mobil od číňanů za pár korun.
Gw
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/22/2005
Proč si neukoveš? Zednická lžíce je výbornej polotovarWink
Už nebudu nic dokazovat ani srovnávat: mým úkolem je tvořit.....
- William Blake
Posláno:
Začátečník
Připojený: 12/30/2009
to je pravda nebo skus obejit prodejny z mobylama maji tam vyrazena pozdra ja tek lkip sehnal za 50kc i spouzdrem
LK
Posláno:

Štamgast
Díky všem za reakce.
Gweck: K číňanům jsem skeptický, chodím k nim jen v nejvyšší nouzi a ta ještě nenastala. Navíc cena pouzdra by byla určitě větší než 40,-Kč a to je pro mě už nevýhodné.
želva: Taky mě to napadlo, už jsem ze zdnický lžíce pár pružinek vyřízl, ale potřebuju 10ks naprosto stejných a to by se mi nepovedlo. s mýma kovacíma zkušenostmaGrin
Navíc, k tomu účelu se kování moc nehodí, spíš by to chtělo něco modernějšího. Dělám do firmy pouzdra na telefony.
jirka33: Za 50,-Kč je to dost nevýhodné pro mě.
Vzal bych je od Máry z Jataganu, ale má je vyprodaný a jen 2 na skladě, safra.
Zkuste ještě zapátrat v paměti Neutral
Jinak podotýkám, že na netu jsem nic nenašel.
Posláno:

Začátečník
Miral napsal:
Zdravím všechny. U nože RC3 bych potřeboval dostat dolů povrchovku (černění) z uhlíkové oceli 1095. Nevím zda je to lépe provést mechanicky nebo chemicky (to bych se trošku bál) a jakým co nejšetrnějším způsobem, nikdy jsem nic podobného nedělal. Našel jsem sice nějaký chemický návod ale působil na mne až přímo vědecky. Budu rád za každou radu od každého, kdo s tím má jakoukoli zkušenost. Díky.

Tak nikdo o tom nic neví, nikdo nic takového nezkoušel? Netroufám si pustit do takového nožíku na divoko, aniž bych předtím požádal o radu. Budu opravdu rád za každý názor nebo návod. Pokud k tomu nikdo nemá co říci, budu muset improvizovat s výsledkem nejistým, což se mi opravdu nechce.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 2/28/2008
Ahoj. Ve Střelecké Revui už několik let inzerují přípravek Black Line. Používá se to na opravy povrchu zbraní. 1095 by neměl být problém. Adresa: ing.Lunda, Štramberk- 556 852 667, 605 423 700 mail:stanislav.lunda@email.cz . Zkus to zkonzultovat, potom na nějakým kousku , no a na konec ... Měl by k tomu být i podrobný návod. Je to za studena. Npiš , jak jsi dopad. Jirka.
Koki
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/4/2007
Ale ten black line sa používa k černeniu zbraní a Miral sa chce toho černenia zbaviť. A keď už sme pri tom, včera som sa o tomto "černení za studena" bavil s kamošom a tvrdil mi že ten povrch drží dobre, len som si neni istý či by to zvládlo aj nejakú tvrdšiu prácu s nožom, neskúšal to tu niekto?
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/22/2005
Už jsem to několikrát psal..Jemné drátěné kotouče vyřeší odstranění v mžiku..
Už nebudu nic dokazovat ani srovnávat: mým úkolem je tvořit.....
- William Blake
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/22/2007
Tak já jsem třeba sundal teflonový povlak z čepele, záštity, i hlavice pomocí Odstraňovače starých a epoxidových nátěrů z Ka-baru USMC. Natřel, nechal hodinu působit, škrabkou seškrábnul a co nešlo, tak ještě jednou. Opláchnul, dočistil pastou Silichrom . Nevím jak u Ratky, ale u Ka-baru to šlo docela dobře. Čistá čepel byla naštětí dobře opracována. U porézní čepele by to šlo asi hůře. U kartáče jsem měl obavy že " zahulím " ty linie výbrusu a žlábku.Neutral To černění Black line je dobré na věci do sbírky nebo do vitríny. Párkrát jsem s tím chtěl " omládnout " svého pracanta Glocka, ale vždy to rychle šlo dolů a ani čepel tímto začerněná není odolnější vůči koroziCry Takže dobré, ale ne na pracovní nůž. Asi tak.Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/9/2009
LukKuc napsal:
Dobrý den vážení,

Díky, díky za tipy.
Lukáš,

ahoj,jestli je to aktuální tak tady je určitě mají - http://www.zanokov.cz/katalog/kovova-galanterie/kovani-na-pouzdra

a spoustu jiných věciček,jsou tam i dobrý ceny,občas tam zajdu
Bratr mající oporu v bratru je jako opevněné město.
Posláno:

Začátečník
Děkuji všem za radu ohledně odstranění povrchovky z uhlíkovky, výsledek samozřejmě ukážu.
LK
Posláno:

Štamgast
Raichu: DÍK!! Ok
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/19/2008
Čaute ľudia,

kto by mi vedel poradiť,kde by som sa dopracoval k nejakým značkám nožiarov. Uvažujem nad nejakou vlastnou a nerád by som použil nejakú "obsadenú". Vie niekto poradiť?

Ďakujem Happy
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen , Moderátor
Připojený: 6/19/2007
edee napsal:
Čaute ľudia,

kto by mi vedel poradiť,kde by som sa dopracoval k nejakým značkám nožiarov. Uvažujem nad nejakou vlastnou a nerád by som použil nejakú "obsadenú". Vie niekto poradiť?

Ďakujem Happy

To docela těžko, jen jednou jsem potkal někoho, kdo si dělal sbírku nožířských značek. Pokus o vlákno se značkama tu někde zapadl do prachu...... Ale myslím, že bude snadnější si nějakou značku vymyslet a předhodit ji tady na fóru a pokud by měla být něčemu podobná, tak Ti to řeknem...Wink
Nejlepší nůž na světě je ten, který si pro sebe vyrobíš vlastnoručně.
Pište mi prosím pouze na mail.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum