ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Co jste si přivezli z výstav... Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 5/10/2002
Nemáš zač, alespoň trošku jsem přispěl k jakési "nožířské gramotnosti". Je to složitý, rozmlžený, nikde se o této problematice nic moc nedočteš. Snad jsem neplácal hovadiny, mám to od lidí, kteří se s tím problémem setkali a museli ho řešit.
pro více info a dostupnosti našich nožů mrkněte na naše stránky, díky
dohnalknives.com
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/5/2005
To dělení velkého kusu a vydávání opisů cetrifikátu se řeší podle váhy na počet nadělených kusů.Tedy když máš dejme tomu 5kg materiálu chceš nadělit na 10ks dostaneš 10x opis na 0,5kg.Pokud by se o to někdo hodně zajímal spousta toho visí na netu navíc bych mohl vyzpovídat kámoša od celníků.krz přesný doplnění a vysvětlení.
Edit:Jednoduše na každém tom lejstru je hmotnost kusu ke kterému je vydáno uvedena.Pokud se kontrolnímu orgánu něco nepozdává je oprávněn k zabavení výrobku za účelem provedení expertýzy-případně odebrat vzorky(jo a laboratoře mají dost dobrý)
Neposílejte mi prosím PM,ale mejly.Na PM nereaguji z důvodu rozstrkané korespondence.Díky L
Posláno:

Admin
Skupiny: Admin
Připojený: 7/16/2001
Petr Dohnal napsal:
Nemáš zač, alespoň trošku jsem přispěl k jakési "nožířské gramotnosti". Je to složitý, rozmlžený, nikde se o této problematice nic moc nedočteš. Snad jsem neplácal hovadiny, mám to od lidí, kteří se s tím problémem setkali a museli ho řešit.

Petře, schválně mrkni na Tvůj CITES certifikát od Dhana, jak se jmenuje ten slon, ze kterého ty rukojeti jsou - není to DEDA? :)
.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/10/2002
Milane nerozumím, kam se mám podívat? Vždyť ho vidíš nafocenej ....

Ládesi a jak to funguje? U toho řezání někdo stojí a počítá ti to? Jinak bys mohl přijít s čímkoliv, že je to z toho velkýho kusu, nebo ne? Tohle pořád moc nechápu. Navíc ti musí vydat ještě to povolení k výrobě, nestačí si matroš jen koupit. A na tohle prý mají dva měsíce. Celníci toto neřeší, to řeší na Životním prostředí. Chápu, že nějak je třeba ty zvířata chránit, ale zbytečná buzerace a byrokracie mě nasírá. Stejně si nedělám iluze, všechno se dá osrat
pro více info a dostupnosti našich nožů mrkněte na naše stránky, díky
dohnalknives.com
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/5/2005
Existuje něco jako centrální registr,takže pohyb tohoto "materiálu je sledován a registrován.Jinak celníci mají dost slušný pravomoci-můžou tě zastavit v autě a kompletně ho "profilcovat"-dá se říct že na území celé republiky.Prý v okruhu 30km od mezinárodního letiště kterýžto status má i většina aeroklubových letišť.Tím že si Citesem přikryješ například nelegální slonovinu si nepomůžeš protože tím z té legální ofiko koupené uděláš nelegální a pokud ti při testech záměnu prokážou(dělají prý i testy DNA kterážto se registruje u každého Cites kousku-CITES má snad 6 kategorií každou s několika podkategoriemi) vystavuješ se popotahovačkám a nehorázné pokutě.Právě Životní prostředí postupuje prokazování a řešení těchto přestupků celníkům.
Neposílejte mi prosím PM,ale mejly.Na PM nereaguji z důvodu rozstrkané korespondence.Díky L
Posláno:

Admin
Skupiny: Admin
Připojený: 7/16/2001
Petr Dohnal napsal:
Milane nerozumím, kam se mám podívat? Vždyť ho vidíš nafocenej ....

Ládesi a jak to funguje? U toho řezání někdo stojí a počítá ti to? Jinak bys mohl přijít s čímkoliv, že je to z toho velkýho kusu, nebo ne? Tohle pořád moc nechápu. Navíc ti musí vydat ještě to povolení k výrobě, nestačí si matroš jen koupit. A na tohle prý mají dva měsíce. Celníci toto neřeší, to řeší na Životním prostředí. Chápu, že nějak je třeba ty zvířata chránit, ale zbytečná buzerace a byrokracie mě nasírá. Stejně si nedělám iluze, všechno se dá osrat

Aha, já od Dhana viděl spíš takový ručně vypisovaný CITES "paragony" při nákupu střenek na zavírák... Zajímavý právě je, že cca tři roky po sobě tam psal jméno stejnýho slona (Děda / DEDA), ale ono je to asi OK - než se takovej kel po kouskách prodá, může to docela dlouho trvat...

Jinak o slonovině jsem před pár lety mluvil s M. Petráčkem a říkal hrozný věci - jak každej odříznutej kousek musí vážit, registrovat, kolkovat a nevím co ještě (strašná byrokracie) - prej se to moc osrat nedalo...

M.
.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/7/2010
A nedej bože aby to byl lovecký nůž a zapíchl jsi chráněné zvíře nožem z chráněného zvířete. To se pak můžeš rovnou jít oběsit

A tady jeden odkaz k tématu že to není radno podcenit:

http://zpravy.idnes.cz/celnici-zabavili-na-vystave-noze-ze-slonoviny-i-zelvi-krunyre-pbq-/krimi.asp?c=A090907_164227_krimi_jba

Co Tě nezabije, to se Tě pokusí zabít znovu...
Kdo říká, že jediný člověk nemůže změnit svět, ten nikdy nejedl nedovařeného netopýra
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/18/2009
pro Milan
Petře, schválně mrkni na Tvůj CITES certifikát od Dhana, jak se jmenuje ten slon, ze kterého ty rukojeti jsou - není to DEDA? :)[/quote]

Nechci ti kazit radost ale to není jméno slona ale název lokality ze které to pochází.Grin
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/27/2011
Tak já jsem si z poslední, rozporuplné výstavy dovezl těchto pár,
/ vlastně jak vidíte jsou tři/ pomocníků do kuchyně, foceno ještě
než jsem sundal cenovky. Ale snad to nevadí, možná případný
zájemce o tuto značku ocení.

Herodes vložil tyto přílohy:
Pok_3x_001.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/17/2009
No tak Praglu sem si poridil tudlencto Wink
Buck Paradigm Avid

YONT vložil tyto přílohy:
BU336BKS.jpg

Ajaj to sme to dopracovali, z hi-fi pěknýho podpisu na total lowEND .... blee
Posláno:

Začátečník
Připojený: 3/11/2010
Poprvé jsem vzal na výstavu svou nejdražší. A výsledek? Já si neodnesl nic a ona dva nože. Grin

Mimochodem, přijít na výstavu až po 14 hod. nebyl moc dobrý nápad. Sice už tam nebyl nával ale když teď vidím fotky těch co přišli dříve tak se mi zdá, že v době mé návštěvy už těch nožů na stolech dost ubylo. Neutral
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/1/2007
V Příbrami jsem "ukořistil" Laugh Kojaka se želvičkou.
Líbil se mi hned jak ho Jirka dal do své galerie, a když jsem ho pak vzal vzal do ruky, bylo to mi to jasný.
Přesto jsem se rozmejšlel a rozmejšlel a přesvědčoval sebe sama, že ho potřebuju nutně, víc než cokoliv jinýho. A přitom jsem se bál abyste mi ho mezitím někdo nevyfoukl.
No, zadařilo se a je doma Ok

Velikostně je srovnatelnej s RAT-3 (čepelka o fous delší), ale jen a pouze velikostně.
Dovolím si použít fotku z Jirkovy galerie, teď ho fotit nemůžu, když se s ním mazlím Laugh

Jíra UAZZ vložil tyto přílohy:
koj.jpg.jpg

Když máš nůž, není to survival, ale kempování ... (výrok připisovaný vojákům britských SAS)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 9/28/2010
Ten je fakt nadhernej,musi se uplne skvele drzet,ze?Hrozne se mi taky takove noze libi.Ok
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/3/2009
Jíra UAZZ napsal:

Velká a upřímná gratulaceCool Ok
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 8/14/2011
Jíra UAZZ napsal:
Líbil se mi hned jak ho Jirka dal do své galerie, a když jsem ho pak vzal vzal do ruky, bylo to mi to jasný.
Přesto jsem se rozmejšlel a rozmejšlel a přesvědčoval sebe sama, že ho potřebuju nutně, víc než cokoliv jinýho. A přitom jsem se bál abyste mi ho mezitím někdo nevyfoukl.
No, zadařilo se a je doma Ok

Velikostně je srovnatelnej s RAT-3 (čepelka o fous delší), ale jen a pouze velikostně.
Dovolím si použít fotku z Jirkovy galerie, teď ho fotit nemůžu, když se s ním mazlím Laugh

krasavec, hold letos mi to nevyšlo časově a tak až na další výstavě něco ulovím Happy

Al
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/13/2011
Já jsem moc nákupů neplánoval,ale zaujali mne nože jednoho polákaHappy
Pak malé vinoxy a pazourek pro dcerku.
Pak jsem si dovez radost ze setkání s přáteliOk
A také asi chřipku či coKO

glock70 vložil tyto přílohy:
011.JPG.jpg

ost
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/12/2010
Začínali mi docházet nějaké věci,jako nitě atdWink ,tak jsem něco dokoupilHappy ,ale hlavně jsem poznal,konečně osobně lidi,které jsem znal jen z NajfuGrin ,takže spoustu zážitků a bolavý záda z autaCry
dočkej času,jako host piva
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/3/2011
Ten pazourek vypadá dobře, je ostrej?
Posláno:

Štamgast
Hlína napsal:
Ten pazourek vypadá dobře, je ostrej?

Kupodivu je,já teda koupil takovej nic moc,za 300,protože je pro dcerku na
ukázku do školy,zrovna se o tom učí,ale měli tam i parádní kousky za víc
a ty byly ostré značně.
Je to zajímavá věcOk
Posláno:

Štamgast
ost napsal:
Začínali mi docházet nějaké věci,jako nitě atdWink ,tak jsem něco dokoupilHappy ,ale hlavně jsem poznal,konečně osobně lidi,které jsem znal jen z NajfuGrin ,takže spoustu zážitků a bolavý záda z autaCry

Tak s tím poznáváním máš pravdu a koukal jsem na tvá pouzdra a asi měním na
kůži názorOk
No a záda bolet nebudou,když si líp nastavíš sedačkuLaugh
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum