ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Pásová bruska II. Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 11/14/2012
Pěkná Ok to skákání by mohlo být pásem (jak píšou zkušenější borci), hlavně u jemnější zrnitosti.
Já už taky pomalu vyrábím brusku - kolo, rolny, motor a řemenice už mám. Teď ještě rám a uchycení motoru,napín. ramene.
To výsuvné rameno máš z jeklu, nebo z plného mat? Já mám jekl 40x40x4 a do to bych dal 30x30x3. Myslíš, že to bude stačit?
Prosím, pište mi na e-mail, ten čtu denně.:-)
Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/10/2012
malysef napsal:
Zdarec,

tak konečně se točí,jen mám problém se skákáním pásu(asi ve spoji),může to být pásem?
VSM VITEX

Jo jak ten spoj přejíždí přes kladky tak drncá a dokáže to rozeznít pás jako strunu, když jsem měl brusku pracovně upnutou ve svěráku tak pochodovalo nářadí po ponku, něco se dá dolatit napnutím pásu (za běhu zkus rukou pás víc a míň napnout ) a udělal jsem si ze silikonu tři nožičky a je totální klid.
Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/23/2012
Jo jo, mám jekl 40 x 40 ve trojce a úplně v pohodě,je fakt že dnes je teprve zkušební den:)
Díky za info,vařím kávu a mažu skusit to napínání.
Jinak byl jsem na tom jako Ty a zbytek musel udělat známej v dílně.
Včera napínání a rám dorazil a lak bude až po seštelování:)
V případě zájmu,se neváhejte zeptat.....prosím na e-mail.
Posláno:

Štamgast
Meiming,díky.
Napínání poladěno a to co mi trvalo v práci na promě celé odpoledne,dnes za 30 minut vyhrubováno:)Jsem se zamiloval.

Posláno:

Štamgast
malysef napsal:
Meiming,díky.
Napínání poladěno a to co mi trvalo v práci na promě celé odpoledne,dnes za 30 minut vyhrubováno:)Jsem se zamiloval.

Laugh jo to věřím, taky se už nemůžu dočkat.........
Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/10/2012
Neni zač, rád se podělím o to co vím, a tohle je ještě hodně teplá informace, dodělal jsem brusku nedávno Happy , jen fotku sem chci hodit až bude i natřená.
Pište mi prosím raději email než PM. Pro ty co jim nestačí kouzelné slovíčko, na PM nereaguju.
Posláno:

Štamgast
Chlapi, poraďte: chystám se koupit pásy na brusku, kterou stavím. Podle článku od Samuraie, který mně hódně poučil, bych objednal na hrubování pás od Nortona R 976 zrn. 60. Na pokračování v broušení pak pásy od 3M trizact zrn. A100, A 065 a A 030.
Můžu např. ten Norton hrubovací použít i na dřevo při pomalých točkách (7,5 m/s), nebo kupujete zvlášť pásy na dřevo? Kde nakupujete pásy (jsem ze Zlína), nebo co bych ještě měl pořídit?
Díky všem, libi Happy
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/5/2011
tak pokud budeš objednávat tak si spíš vezmi vše od jedné značky a nebo to i namíchej jak píšeš ,ale musí je všechny mít pod jednou střechou a nebo by jsi platil nakonec více za poštu jak za pásy)).... já osobně mám vše Norton a jsem spokojený, ale už jsem tu někde psal ,že je mám za pár kaček od známého co pro ně dělá tak to té spokojenosti také nahrává....myslím si že z kraje by jsi nějaký ten rozdíl v pásech možná ani nepocítil (pokud začínáš)
Posláno:

Štamgast
JanDvorak.Happy S poštovným je mi to jasné, proto se ptám, ať všechno nakoupím najednou. Brousíš na stejných pásech i dřevo, nebo kosti, paroh?
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Moderátor
Připojený: 12/20/2005
libi: pokud víš, že dřevo a kosti pás zanáší a kov zase zrna tupí, tak brousit kov na pásu na dřevo znamená, že mu snižuješ životnost ztupením a stejně tak brousit dřevo na nortonu na kov znamená, že ho zasereš a bude tak míň brát.. čili jde oboje, ale je lepší mít pásy speciálně pro každý následkově rozdílný pás.. (dřevo, kůže, nerez, rez..)

čili pokud chceš jedno poštovné, vem to od Haima, pokud máš nortony ve zlíně osobně koupitelné, objednej si pásy na dřevo u Piskače, ten má i zr. 40 na dřevo..
Posláno:

Štamgast
Zdravím,

Honzo D. co to je za dobře,jsem taky z Budějc a právě řeším 3M od Piskače.
Šlo by i sehnat ty nortony i pro ostatní....teda mě?
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 4/5/2011
Našiel som na eBay pána z HR ktorý predáva hliníkové Válce na pásovú brusku + hnací Válec na karbošku. Viď TU Prosím pozrite sa na to, celkom ma to zaujalo, vyrobiť si takú pásovku.

Jeho video je TU

Prosím skúsenejších o zhodnotenie či je to OK, prípadne či mi to 720W karboška utiahne...
Posláno:

Štamgast
oneho napsal:
Našiel som na eBay pána z HR ktorý predáva hliníkové Válce na pásovú brusku + hnací Válec na karbošku. Viď TU Prosím pozrite sa na to, celkom ma to zaujalo, vyrobiť si takú pásovku.

Jeho video je TU

Prosím skúsenejších o zhodnotenie či je to OK, prípadne či mi to 720W karboška utiahne...

Pásovka vapadá dobře- jednoduchá, variabilní a jede jak šlakHappy Na flexu náhon - klobouk dolů!
Ty ceny kladek josu fakt dobré - až podzřele. Cry
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 4/5/2011
tie ceny sú dražba, ja som prihodil na tie hliníkové 2ks. Do konca dražby ostáva cez 9 dní. Čo som pozeral tak posledné sa predali za 73 dolarov (2ks). Asi by som si kúpil len ten čo je hnací so závitom na karbošku a ostatné by som si dal vyrobiť.

Zaujíma ma skôr tá brúska či je to OK, pretože karbošku má asi každý doma. Pači sa mi tá jednoduchosť, otázka či stačí výkon na 50mm pás???

----EDIT----

Tak táto je uplne jednoduchá, viac to už asi ani nejde Ok
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/30/2006
Svojho casu som uvazoval nad vyrobou podobnej ale odradila ma hlucnost flexy. Ak ti hluk nevadi tak je to ok. Pokial tam das 850W+ flexu tak vykonovo ti to postaci, s 1200W uplne bez problemov.
1 ovečka, 2 ovečky, 3 ovečky, 4 ovečky, 5 .... teraz tu bola !!!
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/8/2008
Výroba odsávania k pásovke. Je to cyklon separator, výborná vec na jemný prach atď.

robert balek vložil tyto přílohy:
cyklon_separator_001.jpg.jpg
cyklon_separator_004.jpg.jpg
cyklon_separator_008.jpg.jpg
cyklon_separator_019.jpg.jpg
cyklon_separator_021.jpg.jpg
cyklon_separator_026.jpg.jpg
cyklon_separator_027.jpg.jpg
cyklon_separator_028.jpg.jpg
cyklon_separator_031.jpg.jpg

" Najväčším vzrušením nie je zabíjať, ale nechať žiť. "
J. O.Curwood
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 11/17/2008
No to je mazec, tohle rozložit v dílně tak už se tam nevejduHappy
Jinak moc hezkýOk
Bohužel mě bude muset stačit respirátor.
Posláno:

Štamgast
Pane klobouček,
odsávání i bruska a dílna a vůbec....super
Jojo Dimo raspirátor dobrejGrin
Posláno:

Štamgast
Připojený: 3/8/2008
Nejaké rozmery cyklónu. Priemer v najširšom je 35cm, najmenší 12cm.Vysoký je cca 90cm. Priemer rúry v cyklóne je 12cm taký aký má ,,motor,, na vstupe aby sa to nepriškrtilo. Rúra v cyklóne je cca do 1/3.Stačí menej ,ale zas nech je dačo pod vstupnou rúrov. Aspoň o priemer.Priemer rúry na filtračné vrece je 200mm.Robené to je z 50cm komínovej rúry2mm hrubej.Zberník je so suda so sponou,má 50lit.Cyklón je tichý, určite tichší ako klasický vysávač. Konečne bude v dielni omnoho menej prachu, hlavne pri brúsení dreva kosti a kože.Pri brúsení ocele sa do zberného koša pod brúskou naleje trocha vody.
Nejaké tipy na domáce urobenie malých cyklónov k vysávaču.
http://www.youtube.com/watch?v=gkmOCRjuDtM
http://www.youtube.com/watch?v=9NXZKYWpMbE
Je to fakt super vec. Účinné na 95%. Nezanáša filter.
Dám aj nejaké video.Happy
" Najväčším vzrušením nie je zabíjať, ale nechať žiť. "
J. O.Curwood
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/30/2006
Tak to uz je supercyklon! Applause Pred par mesiacmi som pozeral tieto videa na YT a tiez nad tym rozmyslam, nie je nic prijemne ked mi fuka vietor piliny do ksichtu... Angry Laugh
1 ovečka, 2 ovečky, 3 ovečky, 4 ovečky, 5 .... teraz tu bola !!!
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum