ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Kuchyňské prkénko Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 7/18/2007
Sakra hoši, máte dobré znalosti, jsou inspirativní. A já hlupec, kdybych se lépe učil, mohl jsem být taky truhlářem.Laugh
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/18/2011
Já tedy mám taky nějaký to prkno, jak dřevěný, tak plastový a jak doma, tak i na chatě venkovní.

Tak nějak nemám foto prázdného prkna, tak snad nevadí, že není prázdný

To venkovní je cca 25let starý

Beowulf vložil tyto přílohy:
P1010401.JPG.jpg
151220111882.jpg.jpg
DSC_0096.JPG.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 5/15/2009
Bonanzo- po pravdě- bavíme se o hov..- teda o prkýnku, ale tys to pořekonal -když nepočítám invektivum -napsals sem první žvást naprosto o ničem. Wink
Páchejte dobro, bez ohledů co na to říká zákon.
Posláno:

Štamgast
Jen jsem kladně vyhodnotil Vaše odborné znalosti ve vší úctě k řemeslu, kterou ke každému dobře prováděnému chovám a mám určitě více zkušeností s mnoha řemesly, než Ty. (nic ve zlém) A to ostatní byl humor, pokud jsi ho pochopil. Tím končím a nechci dále být OT.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/18/2011
Tak jsem měl chvilku a blejsknul prkno samotný, tedy skoroLaugh
Je to super přenosný a nastavitelný nožky kvůli nerovnostem na chatě v trávě.
Třeba to někoho inspiruje a pomůžeOk

Beowulf vložil tyto přílohy:
100520142654.jpg.jpg
100520142655.jpg.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 7/27/2007
Zdravím a dovolím si oživit toto vlákno. Co si myslíte o tomto bambusovém výtvoru? Stojí to za to nebo radši buk?
https://eshop.tescoma.cz/krajeci-deska-azza-50x33-cm

Díky
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/26/2006
johny_r:
Já mám toto a jsem spokojený:

http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/00233429/

Wink
Není důležité zvítězit, ale nasrat toho, kdo Vás porazil.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/21/2011
Mám doma bukové i bambusové prkénko. Bambusové déle vydrží a protože je tvrdší, tak rychleji tupí nože.
Posláno:
Začátečník
Díky, to je zajímavý poznatek. Kdyby sis měl vybrat, tak které by to bylo (co se materiálu týče)?
Posláno:

Štamgast
Dřevěné, protože kdo má furt ty kuchyňáky brousit, nehledě na to, že pásovka je na chalupě a tam se v zimě nejezdí.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/27/2009
johny_r napsal:
Díky, to je zajímavý poznatek. Kdyby sis měl vybrat, tak které by to bylo (co se materiálu týče)?

Ako pise Bonanza "drevene"Laugh a banbusove je krajsie a to od tescomy v tvojom odkaze je este aj prakticke (to podsunutie taniera) aje to kus matrosu hrubky 3cm
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 5/5/2012
Ja mam dobre zkusenosti s timhle http://kuchynska-prkenka.cz/produkt/no-113-podelne-dubove-prkenko-s-pruhy-javoru/ ale bukove mam take a byt vyssi tak si nemam na co stezovat.

johny_r napsal:
Zdravím a dovolím si oživit toto vlákno. Co si myslíte o tomto bambusovém výtvoru? Stojí to za to nebo radši buk?
https://eshop.tescoma.cz/krajeci-deska-azza-50x33-cm

Díky
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/21/2011
johny_r napsal:

Na větší krájení používám bukové, protože mě taky nebaví ty nože pořád brousit. Na bambusovém prkýnku se mi líbí, že vypadá mnoho let pořád jako nové a skoro neubývá.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/6/2004
Uz tri roky pouzivam denodenne prkenko z druzstva Dipro. Moc parady sice nenadela, ale nekrouti se a stoji doslova par supu. Za tu dobu jsem na nem zpracoval minimalne ctyri metraky zeleniny. To jde, ne?

www.dipro-prosec.cz/pictures/products/detail/103-0302-drevene-kuchynske-prkenko-350x250x19-mm.jpg
“Whoever said the pen is mightier then the sword obviously never encountered automatic weapons.”
- General Douglas MacArthur
Posláno:
Začátečník
Nojo, Dipro znám. Teď váhám mezi třemi variantami. Buď Dipro za hubičku (asi toto: http://www.dipro-prosec.cz/drevene-kuchynske-prkenko-s-uchopy-500x350x35-mm) nebo tu Tescomu, která vypadá pěkně a má nějaké "vychytávky" a nebo si udělat radost a pořídit si nějaký kousek na míru od p. Duspivy. To bude sice asi nejhezčí a přesně podle mých představ, ale tady určitě nejdražší. A teď babo raď Grin
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/2/2010
Tohle dělá náš soused a dodavatel prací truhlářských.... Něco podobného mám doma - ořech, jasan, třešeň. ( teda to moje - ne to na obrázku....)

miloslav.zítek vložil tyto přílohy:
prkénko.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/6/2004
johny_r napsal:
Nojo, Dipro znám. Teď váhám mezi třemi variantami. Buď Dipro za hubičku (asi toto: http://www.dipro-prosec.cz/drevene-kuchynske-prkenko-s-uchopy-500x350x35-mm) nebo tu Tescomu, která vypadá pěkně a má nějaké "vychytávky" a nebo si udělat radost a pořídit si nějaký kousek na míru od p. Duspivy. To bude sice asi nejhezčí a přesně podle mých představ, ale tady určitě nejdražší. A teď babo raď Grin

Samosebou, udelat si radost je to nejlepsi. Osobne ale radsi pouzivam spickovou kudlu na "horsim" prkenku, nez opacne. Vlastne co je na nem horsiho? Snad jen to, ze vydrzi mene, i kdyz i to je otazka. Pokud ovsem prachy nejsou problem, neni co resit a nejlepe poridit si rovnou to nejlepsi.

Zdenek vložil tyto přílohy:
Breakfast_Soup_02.10.2015_02.jpg.jpg

“Whoever said the pen is mightier then the sword obviously never encountered automatic weapons.”
- General Douglas MacArthur
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 2/10/2013
Ahoj, prosím o radu.
Před asi měsícem jsem měl po ruce zbytek kvalitního slunečnicového oleje, velké prkénko vypadalo lehce vyschle, a tak jsem se ho rozhodl tímto oleje důkladně protřít a namastit. Dnes jsem úcitil neznámý odér vycházející od prkének a výsledkem naolejování je nepříjemně, jakoby žlukle, zapáchající prkno. Dávám to za vinu právě tomuto oleji.

Nějaký nápad jak se toho zbavit? Zápachu, ne prkna Laugh
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 8/8/2010
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 10/8/2011
Ja mam obyc bukova od https://kuchynska-prkenka.cz/
Maji i "zdobena", kdyz jsem byl vyzvedavat, tak jsem je videl na zivo a vypadala pekne. Ale ja na nem krajim, nemam ho vystavene ;)
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum