ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
zavíráky Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 11/9/2009
Lokace: Jablonec nad Nisou
tak začaly v té krátké jeseni burzy...
Mikováčků není nikdy dost, černej Gottlieb je bžitva jak sviň, KDSka za pajcku a rusáček s vidlou potěší, ve sběrným dvoře jsem pak sebral u váhy tu trosku s rybkou...už to jedu na kilaLaugh

Raichu vložil tyto přílohy:
P4161309.JPG.jpg
P4161312.JPG.jpg
P4161314.JPG.jpg
P4161317.JPG.jpg
P4161322.JPG.jpg

Bratr mající oporu v bratru je jako opevněné město.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 10/9/2012
Lokace: Slovakia
Nekupoval niekto v Lidli vreckovy nozik? Co myslite oplati sa? Teraz su v ponuke.

stevozz vložil tyto přílohy:
282688_10_f__1_.jpg.jpg

XPERIA Z1 COMPACT BLACK (KitKat 4.4.4. FW14.4.A.0.1157)
Posláno:
Začátečník
Připojený: 6/11/2016
Mal som takýto Lidl nožík. Mal poistku aj proti otvoreniu, ale to som odbrúsil. To púdzro je hrozné Happy . Potom som ho nakoniec daroval. Priznám sa že ten tretí zhora ma pokúšal teraz, lebo sa mi páčil, ale odolal som. Radšej daľší Opinel Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/17/2013
Lokace: SR
Ja mám- aj prvý, aj tretí z vrchu. Ale ozaj len na núdzové alebo skôr remeselné používanie. Aj keď tie drevené črienky nie sú zlé, oceľ takisto lepšia, ako na niektorých Kershaw-och napríklad, o tržnicových nožoch ani nepíšuc. Púzdra samozrejme o ničom, ale nože za tú cenu fajn.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 10/9/2012
Mozno to bude cudne, ale nozik som chcel kupit aby som pren usil pekne puzdierko a niekomu daroval. Este mam dost velky kus koze a prisli mi tie ozdobne vyrazace alebo ako sa to vola.

stevozz vložil tyto přílohy:
Alloy_Leather_Tools_20pcs_LOT_DIY_Leather_Working_Saddle_Making_Tools_Set_Carving_Leather_Craft_Stamps.jpg_640x640.jpg.jpg

XPERIA Z1 COMPACT BLACK (KitKat 4.4.4. FW14.4.A.0.1157)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/12/2007
Po delším čase se potřebuju na něco zeptat Happy. Před pár lety jsem si pořídil čínskou kopii Mnandi od Chrise Reeva na vyzkoušení, zase ho prodal a dlouhodobě zjišťuju, že přesně takový nožík by se mi ve sbírce hodil. Čili možnost jedna je zcela jasná - koupit CRK Mnandi (ideálně starší model s původním nehetníkem)... Myslím, že toho mám za ty roky na webech o nožích a YouTube prolezlého fakt hodně, ale nenapadá mě nic za ještě přijatelné peníze, co by mohlo být alternativou právě Mnandi. Customy od Dese Horna určitě, ale ty jsou dost obtížně sehnatelné a ceny už fakt mimo dosah. Zvažoval jsem hodně i B10 od William Henry Knives, ale i ten je minimálně o nějakých 275-350 USD dražší a taky po tom, co jsem viděl "produktové" video WH, asi bych nezkousnul mít pěkný decentní zavírák se ZDP-189 od firmy, která se jinak prezentuje podle mě převážně výrobou nožů, psacích potřeb a šmuků pro pasáky bez vkusu mrGreen. Jistě, asi by bylo nejjednoduší se rovnou obrátit na někoho z místních borců a ujasnit si objednávku, ale chtěl bych si případně rozšířit obzory, než se do něčeho vůbec pustím.

Čili, otázka do pléna... Znáte nějaký zavírací nůž (tovární, custom, to je fuk), který splňuje naprosto všechny tyto parametry bez výjimky?

- jednoruční otvírání
- pojistka
- klip
- kvalitní ocel na čepeli (práškovky, damašek-damasteel)
- délka v zavřeném stavu DO 95 mm
- ostrá část čepele NAD 65 mm
- hmotnost DO 50 gramů
- cena nevím, třeba do 600 eur

Tyler vložil tyto přílohy:
CRK0032_SC016_2.jpg.jpg
william_henry_b10_traveler_damascus_folding_knife_38.jpg

"Thin is sharp."
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/30/2011
Lokace: Brno
Mrkni na rozmery kusy od :

Trevor Gregor
Michael Zieba

Production:
Mcusta
Rockstead
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 5/8/2012
Lokace: Východní Čechy
Ahoj Vláďo. V této hmotnostní kategorii toho moc lepšího v tovární produkci asi nenajdeš. Napadla mě snad jen nějaká Mcusta (např. Tsuchi Small - cca 70 gramů), nebo ještě těžší Lionsteel TiSpine. Či něco od Benchmade (třeba Shoki - nevím, zda lze ještě sehnat). Ale mám pocit, že asi hledáš něco jiného... Happy Zkusil bych šikovné místní mistry nožíře (MacWasil, Hofman, Mat, Dohnal, ..).
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/26/2012
Vláďo mňa napadá iba Spyderco Air. Len tam je ostrie trochu kratšie, 60mm a nemá klip. Inak 37gramov neprekoná asi nikto a M4 poznáš 😊

Always look on the bright side of life...
Posláno:

Štamgast
Mrkni na Valet od BM, sice az 62g :D
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/12/2007
Pánové, děkuju moc za snahu a tipy. Ale fakt hledám něco, co splní VŠECHNY zadané parametry. Čili tu chybí klip, tu jsme těžší, tady máme kratší ostří - od Benchmadů, přes Mcusty až po Rockstead... Nože od Zieby se mi líbí, konkrétně G2 Happy. Ale je fakt, že jeho MS2 a MS3 by podmínky splňovaly (ocel teda plusmínus), ale zoufale se mi nelíbí Laugh. EXK1 od Trevora Burgera (toho jsi myslel, Laci?) by asi s odřenýma ušima prošel všemi položkami taky, ale stojí minimálně 450 dolarů s N690 a G10, proti Mnandi vypadá jak dělník... Co se týče třeba těch na první pohled banálních hmotnostních rozdílů, věřte tomu, že pocit mezi 42 g (Mnandi) a třeba 62 g (Mcusta MC53D) je v kapse i ruce znát hned - a já si říkám, proč v téhle kategorii nožíků prostě nechtít tlačit hmotnost co nejvíc dolů.

To moje zadání je samozřejmě ušité na míru Mnandi, ale právě jen proto, že díky němu vím, že tenhle balíček naprosto perfektně funguje, že není potřeba slevovat v nárocích. Lehounká, neuvěřitelně skladná a přitom naprosto spolehlivě a pevně udělaná kudla, z prémiových materiálů a super lookem. Prostě se jen dívám, jestli to takhle neumí i jinde Happy.

Jo, ještě tak Gareth Bull a jeho 2.75 inch Shamwari s karbonovou střenkou by asi mohlo fungovat podle všech položek receptu, ale dostupnost rovnající se nule.
"Thin is sharp."
Posláno:

Štamgast
Mnandi je top, kup to a mas po dileme ;)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/28/2011
Lokace: Český Těšín
Vyřešeno. Lock. mrGreen
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/9/2008
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/9/2012
já bych to klidně zkusil, ale ten váhovej limit je teda kurevsky nastavená laťka. Jako že fakt Laugh
Nejlehčí nůž co jsem udělal měl 96g a to byl prakticky dutej Laugh A to že to udělám o třetinu kratší mi 30 procent neušetří a stejně by to bylo málo. Popravdě se mi to nechce ani věřit že je to možnýShocked
KONTAKT JEN MAILEM!!!!!!!! na PM nebudu více reagovat.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/27/2010
Lokace: Slovakia-pezinok
TYLER ty malichernik tych 50g je ozaj malo to sa tazko prekonavaHappy ale pokial ma noz klip myslim ze 70gramov je uplne pohode si predsa neaky chlapLaugh a tam uz je vyber lepsi napr: mini grip 20cv,valet m390,kizer splinter..pripadne si na noz bez klipu ho dat urobit miestnym majstrom napr na to spy air alebo falkniven P.. a nemusis vyhadzovat 600e za pizlatkoNoNoNo
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/14/2013
Lokace: Verona
.....Tyler jedine coby ako tak mohlo a nebolo spomenute.....JD van Deventer Pinstripe LSCF
ale netusim ci splnuje vsetko.....posluchni Lac1 Happy
link: https://africancustomknives.com/collections/jd-van-deventer/products/jd-van-deventer-pinstripe-1?variant=32255865731
Posláno:

Štamgast
klip a 50g je podstatny ne Wink

Lac1 vložil tyto přílohy:
mnanditieclipweb.jpg

Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/19/2008
Lokace: GA-BA
Neviem ako si stoji v "rebricku kvality" ocel ACUTO 440, ale CRKT Eros je celkom fajn nozik, za prijatelny peniaz takmer splnajuci dane paramete. Este sa mi pozdava uz zmieneny nozik FR od Brada Zinkera, v prevedeni od Boker je za slusny peniaz a vo viacerych prevedeniach, ale ocel VG10 asi tiez nie je vysoko v spominanom "rebricku kvality". Dobra alternativa s vysokou odolnostou cepele voci opotrebeniu by mohla byt keramika v podobe nejakej verzie noza Schrade Ceramic CF a to je fakt za velmi slusny peniaz... :)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/20/2002
...
- jednoruční otvírání
- pojistka
- klip
- kvalitní ocel na čepeli (práškovky, damašek-damasteel)
- délka v zavřeném stavu DO 95 mm
- ostrá část čepele NAD 65 mm
- hmotnost DO 50 gramů
- cena nevím, třeba do 600 eur
[/quote]

Skoro
Böker Plus FR Titan
Boker Plus Exskelibur II Titan
Boker Plus Urban Trapper Carbon
Boker Urban Trapper
Uživatelé v tomto tématu
Guest