ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Fallkniven Možnosti
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 6/15/2007
Lokace: Praha
Tyler: díky Happy . Co napsat? Jsem rád, že ho mám ... Wink
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/7/2013
Lokace: Hradec Králové
To introvert : taky gratuluji, když člověk odškrtne přání protože se splnilo tak je to paráda Ok
No a první porovnání

Jardah vložil tyto přílohy:
image.jpg.jpg

Proti zrození a smrti nemáš léku v mezidobí zachovej radost. (Santayana)
Posláno:
Začátečník
Připojený: 6/17/2013
Lokace: Czech Republic
Toto je jen takový malý dotaz, pokud bude někdo tak hodný a odpoví mi, budu rád, když jej moderátor smaže. Nikde jsem nenašel existující příspěvek na toto téma a nevím koho bych se měl zeptat jiného, než členů tohoto fóra.
Dotaz je prostý: nevíte někdo, proč z noze-nuz.cz zmizela tolik oblíbená (i majitelem obchodu) značka Fallkniven? (a navazující dotaz, možná jsem dost mimo, nějakou dobu jsem na nože nekoukal a už vůbec ne na prověřené, leč neměnné kousky typu F1-A2 atd., zvláště když nebyly prostředky na to, nějaký z nich pořizovat, ale zdá se mi, že se cena Fallknivenu zvedla...? jak říkám, neměl jsem poslední dobou - docela dlouho Cry - na nože moc čas, takže nevylučuju, že jsem uplně vedle, ale mám pocit, že mívali ještě lepší poměr cena/výkon, než teď) děkuji
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 9/15/2008
Mrkni na fórum Fallkniven I.-kvalita, zkušenosti. To si počteš!
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/7/2013
Lokace: Hradec Králové
To SAMOTZ:
On to Nože-nůž trochu přeháněl s cenama jelikož od něj normální fakturu většinou moc neuvidíš tak některým prodejcům co jak pitomci platí vše oficielně došla trpělivost a trochu na něj zatlačili. No a ceny jsou teď srovnatelný dle ofiko ceníku Fallknivenu.
Jinak nožů od nich mám docela dost a krom Kruta SK 6, kde jsem měl problém s vyštipováním - ten zmizel až po asi třetím komplet přebroušení fazety jsem s nima nadmíru spokojen.
Je ovšem pravda, že nože používám hlavně na řezání a tvrdší práci jen se dřevem (tvrdým, suchým), žádný kosti, hřebíky apod.
Naprosto super je jejich ocel 3G to je fakt totální paráda a cena/výkon?
Když vezmu, že se tu běžně prezentují byť titanové zavíráky za 10 a více tisíc, tak pokud jde o skutečné a každodenní použití třeba venku i v kuchyni tak třeba TK 1 v právě oceli 3G je úplně ale úplně v tom poměru někde jinde. Navíc je to full tang s dřevem nádhernej a je to vlastně kudla na celej život (stačila by jedna Laugh )
Proti zrození a smrti nemáš léku v mezidobí zachovej radost. (Santayana)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/12/2007
Lokace: Jablonec nad Nisou
Jardo, ačkoliv mám ty titanové zavíráky za 10 tis. fakt rád, v tomhle s tebou musím souhlasit Ok.
"Thin is sharp."
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 8/31/2016
Lokace: Česká kotlina
"Tak nám zdražili Fallkniveny,paní Milerová" u obchodníka nuz.cz stála F1nička CoS před týdnem 4300.- nyní stoji 5.300,- to jsou mi věci Angry Shocked Beating

p.bronislav vložil tyto přílohy:
5674627.jpg.jpg

"Kdo čte příliš mnoho knih, ten si škodí." Mao Ce-tung, 1964
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/21/2016
a při tom obyčejná kudla ....
Od té doby, co existuje Companion, jsou všechny ostatní nože na světě zbytečný......
....Sapere Aude....
Posláno:

Štamgast
Připojený: 7/5/2007
Lokace: SR
Nekupovať, ignorovať a možno sa zobudia.
"Life is too short to carry an ugly knife" - Calvin Coolidge
Posláno:
Začátečník
Připojený: 2/18/2017
Přesně tak ...KO
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/26/2006
p.bronislav napsal:
u obchodníka nuz.cz stála F1nička CoS před týdnem 4300.- nyní stoji 5.300,- to jsou mi věci Angry

Na Amazonu 170USD, BladeHQ 180USD - kdyz dopocitam postu + clo + DPH tak je to jeste horsi. Lamnia s postovnym 7500,- Happy.

Otazka jak moc za to muze Fallkniven a jeho marze a jak moc vyroba v japonsku z japonskych materialu. Na narust vyrobnich nakladu u japonsky produkce si stezoval na firemnim foru napr. i majitel Spyderca. Navic mam poslednich cca 5 let dojem ze jak ceny japonsky produkce stoupaji tak umerne tomu klesa kvalita... ale to je na jiny vlakno...
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 2/8/2015
Lokace: Europe
Jen pro zajimavost - co by melo byt duvodem narustu nakladu na vyrobu v Japonsku? Ted nedavno jsem cetl nejaky clanek ohledne nekolikalete stagnace mezd v Japonsku, kurz si nejsem jist, tak narust cen materialu?
Posláno:
Pokročilý
Připojený: 9/28/2010
Dobry den tak to sem rat ze sem F1 a S1 sehna mislim v roce 2013 v Prirami na vystave od Noze.cz za peknou cenu 4400KC prome to sou prakticke noze jen je tet moc nenosim znate to moc nozu a malo casu at se dilo dari.
Jsem dyslektik. Mějte pochopení pro to, jak píšu. Děkuji
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum