ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Návod na Házení nože Možnosti
Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 9/3/2007
john1 napsal:
Při treningu pochopíte, že těžší nože mohou rotovat méně, lehčímu dáte energii na zabodnutí zase rychlejší rotací.

Právě mi jde o to, menším a lehčím nožům dávat nulovou rotaci. Viz již zde zmiňované video:
http://www.youtube.com/watch?v=SmIns-pM6oE&feature=channel
Ale jelikož se na to teprve chystám přejít (ze standardní půlotočky se vším Happy ), tak by mě zajímala zkušenost někoho, kdo takto již hází. Hodně to člověku pak usnadní metodu pokus - omyl Grin

Hypnos -- Každý den nemůže být posvícení. Chyby jsou geniální v tom, že nám dokazují jak daleko máme ještě k vlastní dokonalosti a stimulují potřebu hledání jiných schůdnějších cest. Wink
... hergot, to jsem zas moudrej ... Laugh
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/23/2008
Lokace: Žilina
Právě mi jde o to, menším a lehčím nožům dávat nulovou rotaci. Viz již zde zmiňované video:
http://www.youtube.com/watch?v=SmIns-pM6oE&feature=channel
Ale jelikož se na to teprve chystám přejít (ze standardní půlotočky se vším Happy ), tak by mě zajímala zkušenost někoho, kdo takto již hází. Hodně to člověku pak usnadní metodu pokus - omyl Grin

Hypnos -- Každý den nemůže být posvícení. Chyby jsou geniální v tom, že nám dokazují jak daleko máme ještě k vlastní dokonalosti a stimulují potřebu hledání jiných schůdnějších cest. Wink
... hergot, to jsem zas moudrej ... Laugh [/quote]

Hádžem nože už niekoľko rôčkov, ale len na jednu alebo viac obrátok a na tom videu by to malo byť bez obratu /bezoborotnoe?/ Na takú dialku si to musim vyskusat ci to vobec ide. Ale kamoš mal nôž veľký cca 30 cm aj súčkou a dosť ťažký a ten vedel na pol obrátky hodiť aj na 15 m a zabodnúť.
Forest Hardworker Club
Posláno:

Pozorovatel
Ono se dá takhle bez otočky hodit leccos
http://www.youtube.com/watch?v=hA0Z6iIe8Bo&feature=channel
každopádně to chce cit v prstech, ty udávají směr. Taky jsem v tom začátečník. Už jsem kvůli tomu objednal i další nože .. menší a lehčí než mám, abych si vytříbil práci prstů. U těžších nožů mám tentence držet křečovitě. Grin Hold kolik stylů umíš, tolikrát jsi vrhačem Laugh
Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/26/2003
Lokace: Dobrá ,Morava
Mephisto napsal:
Ono se dá takhle bez otočky hodit leccos
http://www.youtube.com/watch?v=hA0Z6iIe8Bo&feature=channel
každopádně to chce cit v prstech, ty udávají směr. Taky jsem v tom začátečník. Už jsem kvůli tomu objednal i další nože .. menší a lehčí než mám, abych si vytříbil práci prstů. U těžších nožů mám tentence držet křečovitě. Grin Hold kolik stylů umíš, tolikrát jsi vrhačem Laugh

Koukal jsem na toho šikmookého týpka..zřejmně dobrý oddíl Cool
Udělejte co můžete, s tím co máte, tam kde jste.
(Theodore Roosevelt)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/14/2007
Lokace: petrov nad desnou
mám pocit, že fígl je v poloze ukazováku, vůči těžišti....Shocked

Když něčemu věnuješ dostatek času, budeš v tom MISTR. Pokud nejsi blb.
Posláno:

Pozorovatel
Buď tak ... a nebo je ukazovák svodidlem pro nůž. U delších nožů by bylo těžko těžiště odchytit a u různých typů i odhadnout. Viz ten ruský "kolega" v závěru videa...
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/22/2004
Asi pred dvema nebo trema lety jsem zacal hazet s vytazenym ukazovakem, ktery vede nuz. Docela to stabilizuje let a otacka se i bez nejakeho vetsiho cviceni prodluzuje asi na dvojnasobek, s praxi i dal. Taky mi to prijde jako nejjednodussi zpusob, jak dosahnout toho minimalniho pretaceni. U toho je akorat problem mensi razance, rukou se musi udelat vetsi oblouk nad hlavou a nuz vypoustet driv a preda se mu tak min energie a navic leti pomaleji.
Posláno:

Pozorovatel
Asi tam menší razance bude, hlavně na kratší vzdálenost. Ale myslím, že od osmi metrů dál by to už mohlo být na stejné úrovni. Přeci jen u otoček asi bude hrát větší roli odpor vzduchu ... ale nejsem fyzik mrGreen

Ještě tedy přihodím jedno video, kde jsou vidět i ty vzdálenosti až do dvanácti metrů:
http://www.youtube.com/watch?v=lg2hFRcRfng&feature=related
Posláno:

Pozorovatel
Ještě si říkám, že pokud již tady prezentuji ta videa, mohl bych zmínit celý web.
Takže koho zajímá styl vrhání, který přezentuje Yuri Fedin (bez rotace a půlotáčka), nechť navštíví http://fedin-system.com
Je tam i dost videí .. jak na webu, tak další na fóru.

A pokud už někdo neví coby, tak něco pro pobavení a inspiraci (první cca 2 minuty můžete posunout):
http://smotri.com/video/view/?id=v6550310717
Posláno:
Začátečník
Připojený: 5/21/2011
Lokace: United States
Zdravim!!!! Neni nic jednodussiho nez hazet a treba jehlu rukou ,Totiz kazdy hazeci nuz ma na rukoveti na konci otvor a ten je na uvazani stuhy a tak se necha hodit kazda vidlicka ,jako si udelejte pokus s jehlou ktera ma si 50 cm nit a tak kdyz ji hodime jako kopi zabodne se i do zdi a kdyz pojedete do musea do Prahy a jinam budete se divit kolik nozu a kratkych kopi ma cervene latky za 30 lete valky byla situace zoufala a tak se obranci mest snazili cokoliv hodit na nepritele a palne zbrane nebyly tak silne jako dnes......
Posláno:
Začátečník
Připojený: 1/26/2011
Lokace: Slovakia
skušal to niekto z Kukri? :D
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/11/2009
Lokace: Plzeň
RockySLY napsal:
skušal to niekto z Kukri? :D

Myslíš jako házet?? jooo zkoušel jsem to...dvakrát se zabodlo hooodně hluboko a při třetím a posledním hodu to na dřevo dopadlo dřevěnou ručkou, a ta se naštípla.NoNoNo

Koupím: FS commandos Sheffield
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 5/13/2010
Lokace: Mitrovice
A pak opravoval kukráči bebíConfused a sliboval že už házet nebudeLaugh. Házet jde téměř jakým koli nožem či čímkoli co má hrot .mám doma takový dvě ty huangtamanbola délka asi padesát čísel a jde snima házet jedna básen
Jsou jen dvě věci na světě naprosto spolehlivé, věrný pes a dobrý nůž
Posláno:
Začátečník
Připojený: 9/28/2011
Lokace: Czech Republic
Několik základních informací, jak házet nožem jsem našel tady: Vrhací nože - jak vrhat nožem Je to ale velmi stručné.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 1/14/2012
príliš veľa teórie a málo praxe http://security.knife.sk/viewtopic.php?t=2
Posláno:
Začátečník
Připojený: 5/1/2008
Lokace: N/A
pridam aj ja jedno video
Posláno:
Začátečník
Připojený: 4/30/2016
ahojte ludia..velmi sa mi paci vrh nozom,zhanam vsemoznu dostupnu literaturu,co sa vrhu nozom tyka a velmi rad by som zohnal knihu od d.spidlena vrhani nozu ve sportu a sebaobrane..problem je v tom,ze som presiel vsetky shopy na nete,ktore mi pc vyhodil a vsade je tento produkt vypredany..prosim vas,viem mi niekto pomoct,poradit,kde to zohnat?prip.nejaku rovnako kvalitnu literaturu,ktora by bola dostupnejsia nez tato?vdaka za pripadnu pomoc...Happy
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/9/2002
guban1: hele - kuk...
Posláno:
Začátečník
Připojený: 4/30/2016
diki,poslal som im objednavku,mam cakat na spatny mail,ci to maju v predajni,tak snad budem mat stastie a poslu mi to...
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/21/2004
Kde sa stala chyba? 🤔🤔😱😱

bandy7 vložil tyto přílohy:
IMG_7923.JPG

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum