ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Jakub Petráš (Džejpí) Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 3/31/2006
Lokace: Praha
máš to tu fakt hezký Happy
SHÁNÍM CHCÍPLÝ PLAZY KE ZPRACOVÁNÍ KŮŽE
... TOMASRUCKER.com ... KOVANYNUZ.cz ...
Posláno:
Začátečník
Připojený: 6/24/2016
Lokace: Slovakia
Jakub super práca,čepele krásne.Teším sa až budú komplet dokončené.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/31/2011
Lokace: Skalica
komanc napsal:
Jakub super práca,čepele krásne.Teším sa až budú komplet dokončené.

Vďaka, no čepele ja už dokončovať nebudem, ich príbeh u mňa skončil.

A vám páni tiež ďakujem za vaše slová. A otsarovi naviac za objasnenie, ja som si to včera nechal prejsť hlavou a dospel som k rovnakému názoru.

Takže ak by mal nejaký ľavák záujem, tak tá jakutstka čepeľ je voľná.
"Na ceste za obrodou remesla a prirodzenej hudby."
Posláno:

Pokročilý
Odvtedy, čo som u Romána a Ondru videl nožíky s rúčkou z brezovej kôry, vedel som, že také niečo tiež musím vyrobiť. Cez zimu som nazberal kôru z porezaných konárov brezy zo Sudoměřic a sušil.
No a pred nedávnom som vykul z pilníka čepeľ, o ktorej som vedel, že tá je ta pravá, Inšpirovaný jarným čítaním knihy o zbojníckej dcérke Ronji som sa pustil do roboty. A tu je výsledok! Možno práve takto vyzeral nožík Birka Borkassona, čo im tak verne slúžil pri ich pobyte v Medvedej jaskyni, ktovie.

Bude k videniu v Prahe a je voľný!

Dzejpi vložil tyto přílohy:
birkovnoz1.png.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/17/2013
Lokace: SR
Nože s príbehom, to je Vaša doména. Takže Applause .
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/9/2009
Lokace: ostrava
Jakub,máš to pěkné a jsem zvědavý na Jakuta.Do Prahy nejedu,ale v Bratislavě by jsme se mohli potkat,tam se chystám.Ok
Cokoli děláš, s rozumem čiň a na konec mysli.
Posláno:

Pokročilý
Limak napsal:
Jakub,máš to pěkné a jsem zvědavý na Jakuta.Do Prahy nejedu,ale v Bratislavě by jsme se mohli potkat,tam se chystám.Ok

Kamile díky! Ak sa nemýlim, tak výstave v Bratislave sa koná zajtra a tam nebudem, takže je mi lúto, snáď sa uvidíme na Buchlove alebo na pražskej v decembri.

Na tento brezový som ušil aj škandinávsky futrál s drevenou vložkou, ale zabudol som ho vyfotiť a na pražskej sa predal.

Mám tu jeden staro-nový. Veľmi podobný nôž som robil minulý rok koncom leta a nechal som sa nahovoriť, aby som stvoril bračeka, no nie je to dvojča. Na čepeli je sendvič s jadrom z 19312 a na bokoch listová pružina. Záštita z patinovaného bronzu a rúčka z nádoru honduraského palisandru od Václava Špičáka a jelenieho parohu. Celková dĺžka je 25 cm a čoskoro pribudne futrál.

kopalkova1.png.jpg
kopalkova2.png.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/9/2009
Lokace: ostrava
Ahoj,tak teda někdy jindy.Nožík krásný a to patinování bronzu ji jde perfektně,líbí moc.Ok
Cokoli děláš, s rozumem čiň a na konec mysli.
Posláno:

Pokročilý
Díky Kamile!

Dnes prichádzam s dokončeným zatvárakom, veľmi podobný som robil pred rokom a je to vlastne jeho variácia. Už mám aj ušitý futrál, len ho ešte treba nechať uschnúť a nafarbiť.

Nožík je v otvorenom stave dlhý 22,5 cm, z čoho čepeľ meria 9,5 cm. Čepeľ je vykutá z 19312ky a z kotúčového listu z cirgule. Na rúčke je moje obľúbené drevo - jaseňový nádor z brehu Sudoměřického potoka.

Vďaka za prezretie.

lomeloth1maly.png.jpg
lomeloth2maly.png.jpg
lomeloth3maly.png.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/5/2010
Lokace: Žatec
Ahoj Jakube!
Tak ten březovej se ti teda opravdu povedlOk Ještě mu vpálit nějakou kérku, dodělat zahnutý pouzdro z paroží a bude to dokonalý. Jdi do tohoWink
Suomi Finland Perkele!
Posláno:

Pokročilý
Ondra P. napsal:
Ahoj Jakube!
Tak ten březovej se ti teda opravdu povedlOk Ještě mu vpálit nějakou kérku, dodělat zahnutý pouzdro z paroží a bude to dokonalý. Jdi do tohoWink

Ondro díky! Ono ten nožík už má futrál hotový, robil som naň klasický škandinávsky s drevenou vložkou, ale nestihol som ho nafotiť, nakoľko sa predal v Prahe.

Mám tam ale špalík finskej brezy, ktorý som dostal na Vianoce, tak z nej by som rád vystrúhal nejakého laponca, no na tie kérky si netrúfam, aj keď tvoje nože sú riadnou motiváciou Ok .
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/18/2011
Lokace: Trnava
Veľmi sa mi páči sendvič s rúčkou z palisandru. Jediné, čo mi trochu vadí je výrazná linka kalenia na hrote (ak je to ono). Tento typ čepele by možno chcel kompletne zakaliť, aby nič nerušilo línie sendvičovej štruktúry. Ale inak vynikajúca práca Applause Ok Podobný nôž by som mal rád aj ja Happy
Posláno:

Pokročilý
Igor44 napsal:
Veľmi sa mi páči sendvič s rúčkou z palisandru. Jediné, čo mi trochu vadí je výrazná linka kalenia na hrote (ak je to ono). Tento typ čepele by možno chcel kompletne zakaliť, aby nič nerušilo línie sendvičovej štruktúry. Ale inak vynikajúca práca Applause Ok Podobný nôž by som mal rád aj ja Happy

Vďaka! Zámer bol vytvoriť linku tesne nad prechodom z jadra do bokov, čo sa ale podarilo len na jednej strane čepele.
Posláno:

Pokročilý
Mám tu dva staronové nožíky, ktoré boli k videniu na jarnej pražskej, ale k nahratiu fotiek som sa dostal až teraz.

Duruail

Malý nožík celkovo dlhý 19 cm, z čoho čepeľ meria 8 cm, v chrbáte silná cca 3 mm.

Čepeľ je z takej damascénskej zmesky, čo mi zostala z jednej zakázky - 19312, osky bicykla a rakúsko-uhorský kutr. Vrstiev je tam približne 200.

Záštita je z nerezi patinovanej vo vyhni. Rúčka z bahnného dubu z brehu rieky Moravy, vek koniec 16. storočia. Drevo je napustené zmesou olejov a včelieho vosku. Nôž je stiahnutý, zalepený a koniec tŕňa roznitovaný na podložke z nerezi, tiež patinovanej.

Puzdro je škandinávske z hovädziny, zafarbené zmesou octa a oceľových stružlín a zdobenie je vytvorené tlačením Koža je ešte napustená čistým, včelím voskom.

Je voľný!

dub1.png.jpg
dub2.png.jpg
dub3.png.jpg
dub4.png.jpg
dub5.png.jpg
dub6.png.jpg
dub7.png.jpg

Posláno:

Pokročilý
A ešte jeden, variácia na pukko.

Glorglin

Nôž je celkovo dlhý 22 cm, z čoho čepeľ meria 9,5 cm a v chrbáte je silná 4 mm.

Čepeľ je vykutá z ostria starého, konského pluhu po mojom starečkovi a parciálne prokalená. Oceľ má výraznú kresbu, zblízka je vidieť ako sa po celej dĺžke tiahnu tenučké línie, akoby vlásky železa.

Záštita je z patinovaného bronzu a rúčka z nádorového dreva hrabu (habru). Drevo je napustené horúcou zmesou ľanového, pomarančového oleja a včelieho vosku. Nôž je stiahnutý, zalepený a koniec tŕňa roznitovaný na bronzovej podložke.

Puzdro škandinávskeho typu je ručne šité, zafarbené najprv zmesou oleja a hrdze a dofarbené liehovým moridlom. Zdobenie je vytvorené tlačením a koža napustená včelím voskom.

Tiež je bez pána!

hrab1.png.jpg
hrab2.png.jpg
hrab3.png.jpg
hrab4.png.jpg
hrab5.png.jpg
hrab6.png.jpg
hrab7.png.jpg

Posláno:
Začátečník
Připojený: 6/24/2016
Lokace: Slovakia
Jakub nože krásne.Parádna práca pána majstra!Všetky klobúky dolu....a mám ich dosť.
Posláno:
Štamgast
Připojený: 1/7/2013
Lokace: Hradec Králové
Dzejpi napsal:

Dnes prichádzam s dokončeným zatvárakom, veľmi podobný som robil pred rokom ............

Jojo je to prima nožík, takovej opravdu dědkovskej.......trochu jsem si na něj na začátku zvykal, ale dnes jsme kamarádiOk
A ta poslední habrová finečka ač se zdá obyčejná je moooc přátelská holka Applause
Ať se daří Jakube !
Jarda

Jardah vložil tyto přílohy:
IMG_1700.JPG.jpg

Proti zrození a smrti nemáš léku v mezidobí zachovej radost. (Santayana)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/17/2013
Lokace: SR
Nože úchvatné, ako tradične. Tie farby sú vždy potecha pre oči.Applause Applause Applause
Inak, písal som PM.
Posláno:

Pokročilý
Jardah napsal:
Dzejpi napsal:

Dnes prichádzam s dokončeným zatvárakom, veľmi podobný som robil pred rokom ............

Jojo je to prima nožík, takovej opravdu dědkovskej.......trochu jsem si na něj na začátku zvykal, ale dnes jsme kamarádiOk
A ta poslední habrová finečka ač se zdá obyčejná je moooc přátelská holka Applause
Ať se daří Jakube !
Jarda

Jardo ďakujem ti! Som rád, že ste si k sebe našli cestu.

Delewar napsal:
Nože úchvatné, ako tradične. Tie farby sú vždy potecha pre oči.Applause Applause Applause
Inak, písal som PM.

Delewar vďaka za priazeň.
Posláno:

Pokročilý
Dokončil som futrál na sendvič s palisandrom.

Culpaur

Celková dĺžka 25 cm, z čoho čepeľ meria 13 cm a v chrbáte je silná necelých 5 mm.

Materiály sú popísané vyššie. U tohto som prvý raz robil tvarovanú patku v zadnej časti noža. Je podobne ako záštita z patinovaného bronzu a sú na nej iniciály zákazníka.

Futrál je vrstvený z hovädzieho krupónu, je tam 6 vrstiev kože, ale ku špici sú zrezané, takže najširšie miesto je u záštity, cca 2,4 cm. Puzdro je opatrené spínacím cvokom a zafarbené liehovým moridlom. Koža je napustená včelím voskom.

rignaur1.png.jpg
rignaur2.png.jpg
rignaur3.png.jpg
rignaur4.png.jpg
rignaur5.png.jpg
rignaur6.png.jpg
rignaur7.png.jpg

Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum