ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Pneumatická rydla Možnosti
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 9/16/2013
Lokace: Czech Republic
Jak správně napsal Švéd, tak výfuk je těmi malými dírkami po obvodu. Není problém udělat klips, který zaslepí část dírek a umožní, aby se spotřebovaný vzduch vyfukoval jen v určitém směru. Kompletní odvod vzduchu je v zásadě možný, jde jen o technickou komplikaci, taky by to trochu blbě vypadalo, možná zavazelo, ale i bez úprav na max, tlak, to tak strašně nefouká. Děr je osm a tak se celkový proud dělí a zmenšuje. Díry jsou dokola kvůli pravolevému principu. Hlavička má uvnitř upínací čtyřhran 4x4mm a jeden upínací červ a se dá nastavit dokola po 45stupních.
Možné změny po testech v další sérii jsou pochopitelně možné. Jak budu mít čas, tak napíšu Makovičkovi a nějak se s ním domluvím na vyzkoušení, až bude mít chvilku.

Posláno:

Pokročilý
Tak dámy a pánové, právě jsem dokončil skládání první várky, první série. Zatím jsem jich složil jenom 10ks pro zkušební účely. Byla to ale dřina to Vám povídám! Těch pokusů...a nebyly všechny úspěšné!... mrGreen

No teď mě tak napadá, jestli by se mezi vámi nenašlo pár zoufalců na vyzkoušení...Wink Značka: Vlastní kompresor a rýtka nutná!

Zbrojovák vložil tyto přílohy:
IMG_6853.jpg.jpg
IMG_6854.jpg.jpg
IMG_6855.jpg.jpg
IMG_6856.jpg.jpg
IMG_6857.jpg.jpg
IMG_6858.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/9/2012
Lokace: Brno
já bych si ty rýtka musel teprv vyrobit, ale zkusit si tu malou zbíječku chci. Jak to spěchá?
KONTAKT JEN MAILEM!!!!!!!! na PM nebudu více reagovat.
Posláno:

Pokročilý
MacWasil napsal:
já bych si ty rýtka musel teprv vyrobit, ale zkusit si tu malou zbíječku chci. Jak to spěchá?

Nijak to nespěchá... Já už taky nikam nespěchám...Wink Včera jsem napsal Makovičkovi a až se ozve a nějak se domluvíme, tak to první dostane do ruky on. Pokud tedy bude mít zájem. No a pak se uvidí. Takže můžeš v klidu začít dělat rýtka...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/9/2012
Lokace: Brno
Skvělé, průměr 6 nebo 8mm?
KONTAKT JEN MAILEM!!!!!!!! na PM nebudu více reagovat.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/14/2015
Lokace: Slovensko-Zvolen-Pliešovce
Ok Ok
Som zvedavý čo to dokáže
Poslal som PM
Posláno:

Pokročilý
MacWasil napsal:
Skvělé, průměr 6 nebo 8mm?

Průměr čeho? Pístku nebo díry pro nástroj? Pístek má 10mm/6mm - udělal jsem dva typy 10gramů a 5gramů a díra pro rýtko má uvnitř čtyřhran 4x4mm. Takže lze upnout čtyřhran do 4x4mm, nebo kulatinu do max. průměru 4mm. Vzhledem k typu na pevné upnutí stačí jen jeden červ M4. Hlava je stavitelná dokola po 45stupních. Stejné jak pro praváka tak pro leváka.

dendritsteel: Udělám nějaké video z testování. Jednou ukázat je lepší než dlouho vyprávět.
Posláno:

Pokročilý
Takže dámy a pánové, situace vykrystalizovala tak, že jsem se domluvil s Makovičkou na pátek. Tudíž přes víkend budou i nějaká videa, jestli se zadaří. Taky budu muset založit na YouTube účet a naučit se s tím zacházet a ve zbylém čase udělat nějaký manuál... No práce kupa.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/1/2012
Prosimtě, snad jsem to na předchozích stránkách nepřehlídnul, ale jakou to má spotřebu vzduchu, resp. jak mocný kompresor je potřeba, aby to ufuněl? Díky ti za odpověď..
Instagram @forgottenkustoms
fake my ass..
Posláno:

Pokročilý
Frogstar napsal:
Prosimtě, snad jsem to na předchozích stránkách nepřehlídnul, ale jakou to má spotřebu vzduchu, resp. jak mocný kompresor je potřeba, aby to ufuněl? Díky ti za odpověď..

To je právě to, co nikdo neví...Wink
Posláno:

Pokročilý
Zdar lidi! Tak jsem si právě založil kanál na YouTube a hned jsem tam pokusně vrazil jedno video pro ty, co se už nemůžou dočkat... Kvalita obrazu sice nic moc, ale... na první pokus. mrGreen Hažte tam lajky jak o život a běda tomu, kdo mě hejtne!Beating

https://www.youtube.com/watch?v=WVP5eUI2iRE
Posláno:
Štamgast
Připojený: 4/7/2011
ahoj všem,kdo netrpělivě čekáte na rozborku pneu rydla.
Tak se do toho dejme,ale neřeknu vám,jaký to technický
parametry.K tomu se vyjádří tady sám výrobce.Já za sebe to
pojmu tak ,jak se mi s ním pracovalo.Což si myslím,že je asi nejdůležitější-
Popravdě jsem si od toho moc nesliboval-zváště po té,co jsem si představil
bývalý model...Leč hned na první pohled jsem uviděl,že se nám rydlo zmenšilo na docela
přijatelnou míru.Anatomicky mi však nesedlo do ruky..je to dáno tím,že výrobce neví
jak se rydlo drží v ruce...přívod vzduchu má tato mašinka nevhodně umístněn a vadí mi
při práci.Ale toto obé,jak tvar tzv,hříbečku se dá i s přivodem vzduch elegantně vyřešit.
Na což výrobce kladně reagoval a tyto nedostaky lehce předělá.Po přeměření šuplerou lindsayho řekl,že se dá i zmenšit ..do budoucna..ale jak říkám ani tato velikost mi nikterak nevadila.Ted k práci s tímto stromečkem..Hned první,co mě upoutalo byl hluk...Tady se musí snižit hladina zvuku.Neumim si představit,že bych s nim měl pracovat 10hodin denně..Ale prý se to dá eliminovat..Pak co mi vadilo,byl prudky a tvrdy chod..velké otřesy do ruky.což jsem mu ihned řekl,že bych s tím nemohl dělat několik hodin denně.Tvrdé pružiny ,až moc..Ale to jsme elegantně vyřešili na konci navštěvy,kdy jsme oddělali obě pružiny a nechala se tam jen jedna..a to panečku bylo uplně jiné kafe,najednou ze zbiječky stalo velmi příjemné rydlo s tichým chodem a jemnym nástupem.A s tímto rydlem už je radost pracovat..zde stačí jen úprava toho hříbečku a přívodu vzduchu a je to rydlo,které bych si klidně vzal ,jako za náhradu,kdyby mi můj Lindsay klekl...a ted asi pro všechny co čekají na cenu od našeho zbrojováka výrobce.Tu mi řekl a myslm si osobně,že cena poměr výkon rydla je super.Takže až doladí ručku s přívodem vzduchu a dá jen měkčí pružiny, bude toto rydlo naprosto super pro všechny,co touží mít doma pneumatické rydlo.

Jen mějte na paměti,že žádné pneumatické rydlo od,jakéhokliv výrobce at od GRS,Lindasy,Zbrojovák vám nepomůže bez znalostí ryti..a bez vašeho umění a citu pro ryti ..pneumatické rydlo ní je jen nástroj,který vám usnadní práci v určitých Stejně však nakonec musíte vzít ruční rydlo a doladit to tzv.růčo.
Posláno:

Začátečník
Připojený: 5/27/2017
Lokace: Praha
Prosím kolik tedy bude ta předpokládaná cena?
Rád bych přispěl do rozpočtu nejen výrobci, ale také sdílel zkušenosti.
Děkuji, těším se a držím palce českým ručičkám Happy (y)
Posláno:

Začátečník
Frogstar napsal:

Soudě podle velikosti dodávaných strojů od GRS, Ruska, až po Čínu, myslím že kompresor z lednice by měl být až až dostatečný.
Spíše než o o tlat, kubatůru je důležitá nízká hlučnost, tu si ale člověk uvědomí až po několika hodinách práce, kdy by měl mít klid a soustředit se, pak se projevím jaký který stroj je, co do hluku, tlaku, atd.
Tedy aspoň mi to tak připadá.
Posláno:

Začátečník
Zbrojovák napsal:
Tak dámy a pánové, právě jsem dokončil skládání první várky, první série. Zatím jsem jich složil jenom 10ks pro zkušební účely. Byla to ale dřina to Vám povídám! Těch pokusů...a nebyly všechny úspěšné!... mrGreen

No teď mě tak napadá, jestli by se mezi vámi nenašlo pár zoufalců na vyzkoušení...Wink Značka: Vlastní kompresor a rýtka nutná!

Rád bych to odzkoušel, HLÁSÍM SE Happy
Vypadá to zdařile a myslím že to bude daleko kvalitnější než čínský výrobek, podívejte zde: https://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-Jewelry-Engraving-Tools-GRS-Graver-Max-double-end-handpieces-Hammer-Handpiece-for-Pneumatic-Engraving/32803665799.html?spm=2114.01010208.3.43.CCn4fA&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3_10152_10065_10151_10068_10136_10137_10157_10060_10138_10155_10062_10156_437_10154_5010020_10056_10055_10054_10059_303_100031_10099_10103_10102_10096_10147_10052_10053_10142_10107_10050_10051_10171_10084_10083_10119_10080_10082_10081_10110_519_10111_10112_10113_10114_10037_10182_5020020_10185_10032_10078_10079_10077_10073_10123_10120_142-10120,searchweb201603_13,ppcSwitch_5&btsid=0712a42d-e5d1-4e0f-8d60-33a368d123ad&algo_expid=68fa10c9-5ed0-4e6f-933f-4fca0df1411f-5&algo_pvid=68fa10c9-5ed0-4e6f-933f-4fca0df1411f
Posláno:
Začátečník
Připojený: 6/10/2017
Ahoj pánové!

narazil jsem na tohle vlákno..a proto jsem se zaregistroval....Mám maturu v oboru Umělecký rytec, dlouho jsem netvořil - ale rozhodl jsem se zase zabezpečit dílnu - a pokračovat v tvorbě. Proto jsem se začal shánět po pneumatickém rydlu - a proto jsem se tedy zaregistroval. DOBROVOLNĚ SE HLÁSÍM K VYZKOUŠENÍ. Jsem z Uh. Hradiště. Taky by mě zajímaly podmínky "vyzkoušení" - a cena za odkoupení zkoušeného rydla.

Čekám na odpověď - předpokládám výměnu tel. čísla - a rád zavolám (já kontakt po telefonu preferuji víc )...

díky a mějte se

Rosťa Prchlík
Posláno:

Pokročilý
rostaprchlik napsal:
Ahoj pánové!

narazil jsem na tohle vlákno..a proto jsem se zaregistroval....Mám maturu v oboru Umělecký rytec, dlouho jsem netvořil - ale rozhodl jsem se zase zabezpečit dílnu - a pokračovat v tvorbě. Proto jsem se začal shánět po pneumatickém rydlu - a proto jsem se tedy zaregistroval. DOBROVOLNĚ SE HLÁSÍM K VYZKOUŠENÍ. Jsem z Uh. Hradiště. Taky by mě zajímaly podmínky "vyzkoušení" - a cena za odkoupení zkoušeného rydla.

Čekám na odpověď - předpokládám výměnu tel. čísla - a rád zavolám (já kontakt po telefonu preferuji víc )...

díky a mějte se

Rosťa Prchlík

Ozvi se mi na email pneurydlo@seznam.cz

Tak právě dodělávám nové hříbečky. Ventily mám už hotové. Ještě udělat nějaké speciální montážní klíče, doladit pružiny, vůle pro o-kroužky a řekněme za 14dní to zanesu k Makovičkovi a pak se uvidí. Vzduchorytí zdar! mrGreen

IMG_0051.jpg.jpg
IMG_0053.jpg.jpg
IMG_0048.jpg.jpg

Posláno:

Pokročilý
Tak jsem opět pokusně složil a naladil pár kousků... Musím uznat, že s tím novým hříbečkem to vypadá opravdu lépe... Vyhodil jsem tvrdé pružiny a doufám, že už to bude tentokrát OK...

IMG_0064.jpg.jpg
IMG_0054.jpg.jpg
IMG_0057.jpg.jpg
IMG_0058.jpg.jpg
IMG_0055.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/30/2006
Lokace: Blava (taka mala dedina pri Trnave)
Ahoj Zbrojovaku,
odo mna mas obrovske plus za to ze si to nevzdal a dotiahol si to az do konca. Applause
Moc sa do toho nerozumiem (teda vlastne vobec) ale co som videl videa na YT tak tam bol privod vzduchu na boku. Nebude to takto pri praci tlacit?
1 ovečka, 2 ovečky, 3 ovečky, 4 ovečky, 5 .... (375665?source=pwa)
Posláno:

Pokročilý
baca napsal:
Ahoj Zbrojovaku,
odo mna mas obrovske plus za to ze si to nevzdal a dotiahol si to az do konca. Applause
Moc sa do toho nerozumiem (teda vlastne vobec) ale co som videl videa na YT tak tam bol privod vzduchu na boku. Nebude to takto pri praci tlacit?

Díky za uznání!...Bohužel tak nějak nevím, jestli je to už konec...po předchozích zkušenostech... Na boku přívod byl, ale už není... A ztráta času...když chvíli počkáme...4měsíce...!mrGreen
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum