ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Nože - zákony - cestování IV. Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 4/16/2009
Lokace: město na Jižní řece
Ahojte,minulý víkend jsem navštívil Mont St.Michel v Bretani.U vstupu mi zdvořilí flicové Happy prohlédli a prohmatali batoh a upozornili mne na to ,že ho nesmím nikde odkládat.Z kapes jsem vyndal reinkarnovaného mikováčka ze 70.let a další drobnosti.Podle pokynů jsem ho odevzdal před kontrolním rámem zřízenci u vchodu.Ten ho uložil do obálky se jménem ,adresou a číslem mobilu.Při odchodu jsem se o něj přihlásil a dostal ho zpětOk .Na celé situaci je pikantní to,že jsem zapomněl na to,že po určitých zkušenostech,nosím vzadu za páskem EDC ganzo (onehand,pojistka,čepel 9 cm).No fuj.Oh Noko: : K
S noži je to jako s lidmi,když jsou tupí,tak to za moc nestojí.N.N.
hnz
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 3/5/2013
Lokace: Tam pod Ještědem
ja tam byl před dvema lety a ramy tam nebyly , to vybírali uplně dole jak se otáčí autobus??
... bude hůř...
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 7/5/2010
Lokace: Opava - CZ-------- Burton on Trent - UK
Pánové nemáte nějaké zkušenosti s nožema na Islandu? V létě se tam chystám a s prázdnou kapsou tam jet nechci Happy Nějaká omezení nebo zákazy?
Předem díky
Posláno:

Štamgast
hnz napsal:
ja tam byl před dvema lety a ramy tam nebyly , to vybírali uplně dole jak se otáčí autobus??
Ahoj,flicové stojí hned u vstupní brány,batoh Ti prohlídnou znovu i když se jdeš jen vyčůratOh No ,rám je na schodišti, ještě před vstupní místností,kde se kupují lístky,Jinak ,areálem pořád prochází četa francouské armády v maskáčích a plné zbroji.Applause K
Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/13/2013
Lokace: Moravské Slovácko
Jak to chodí v Chorvatsku? Myslím oficiálně? V horách to řešit nikdo nebude, ale ť vím.
" Člověk ještě není dost dokonalý ani dost slušný, aby měl právo žít na něčem tak krásném, jako je Země. " K.Čapek
Posláno:

Štamgast
Připojený: 12/8/2010
Lokace: Slovakia
Pani, neviete niekto aky je pri dovoze z USA do Nemecka limit na DPH a clo? Nasiel som len zmienku ze by to malo byt pri predmetoch osobnej potreby 200,- Eur.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/7/2010
Lokace: Praha
Nevíte někdo, zda je nějaké omezení ohledně nožů v Polsku? Nic jsem nikde neobjevil, tedy kromě zákazu vývozu historických kousků. Chystám se tam na výstavu nožů do města Gliwice, beru si upravené ZT551, které v normální zemi nevyděsí ani nebudí pozornost, ale co si povezu zpátky ještě nevím :)
Tak bych nerad narazil, polsky neumím ani slovo, a kombinací češtiny, angličtiny a znakové řeči se s policajtem blbě hádá...
Co Tě nezabije, to se Tě pokusí zabít znovu...
Ostatně soudím, že EU musí být zničena...
hnz
Posláno:

Pokročilý
kapesní nůž v pohodě, pevnej kynžál raději do batohu, proste nebejt debil a nevystavovat na veřejnosti. do Pšonskova jezdím celkem často a mám za sebou i problém s policajtama víc než o F1 a Wengera se zajímali o slzák kterej jsem tenkrát vozíval.
... bude hůř...
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/7/2010
Díky, tak si holt tu porovnávačku kořisti, když po výstavě jdeme na dobrý oběd odpustíme, a bude to OK. A pepřák z báglu vyndám
Co Tě nezabije, to se Tě pokusí zabít znovu...
Ostatně soudím, že EU musí být zničena...
hnz
Posláno:

Pokročilý
psal jsem kvuli tomu ted i kamaradovi z PL ve zkratce mi psal že kdysi byly čepele delší než 10cm v PL trestný a polský cajti rádi prudívaj zejmena cizince který nic nevedi a nerozumi (stejne jako u nás a v říši) . Ilegální je prý mít u sebe na veřejnosti měč nebo mačetu :)) Užij si to a při prujezdem hranic bez front a filcunku si vzpomen že za to může EU ;) Hanz
... bude hůř...
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 5/13/2009
Lokace: Czech Republic
hnz napsal:
psal jsem kvuli tomu ted i kamaradovi z PL ve zkratce mi psal že kdysi byly čepele delší než 10cm v PL trestný a polský cajti rádi prudívaj zejmena cizince který nic nevedi a nerozumi (stejne jako u nás a v říši) . Ilegální je prý mít u sebe na veřejnosti měč nebo mačetu :)) Užij si to a při prujezdem hranic bez front a filcunku si vzpomen že za to může EU ;) Hanz

Když už, tak za to může Schengen Wink
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/3/2007
Belgie
- protizákonné držení dýky a dýkám podobné zbraně, vrhacích nožů a předmětů připomínající takové nože
- absolutní zákaz nošení jakýchkoli nožů na veřejných akcích
- nošení jakéhokoli nože je NELEGÁLNÍ, pokud nositel neprokáže zákonný důvod nošení nože
- během transportu nože musí být nůž v pouzdře (kufr, batoh, taška). Musí být vyloučeno snadné použití nože během přepravy.
Při porušení zákona může dojít k zabavení věci, pokutě, trestnímu stíhání a uvěznění.

Česko
+ veškeré nože jsou k držení POVOLENY bez omezení.
- pokus o zákaz některých nožů byl téměř schválen na začátku fašistické okupace v r. 1938.

Dánsko
- zákaz nožů s automatickým otevíráním, motýlků, vrhacích nožů, dýk a zejména prodloužených dýk.
- zákaz nošení nožů v otevřených prostorách a ve vozech.
- povoleno je nošení nožů s délkou čepele do 7 cm.
+ výjimky povoleny při rybaření, lovu nebo sportovní činnosti, kdy může délka čepele dosáhnout až neuvěřitelných 12 cm.
- během transportu nože musí být nůž v pouzdře (kufr, batoh, taška). Musí být vyloučeno snadné použití nože během přepravy.
Při porušení zákona může dojít k zabavení věci, pokutě, trestnímu stíhání a uvěznění.

Finsko
+ držení a nošení nožů je bez jakýchkoli známých limitů.

Francie
- všechny nože jsou zakázané kromě výjimek. Zákaz se týká zejména nožů s ostřím delším než 10 cm.
+ výjimkou jsou kuchyňské nože.
Při porušení zákona může dojít k zabavení věci, pokutě, trestnímu stíhání a uvěznění, případně obvinění z terorismu.

Holandsko
- ve městech je nošení nože přísně zakázáno.
+ mimo města je nošení nože povoleno. Jedná se o povolené zavírací nože s délkou čepele do 7 cm a pevné nože s celkovou délkou do 28 cm. Je třeba při kontrole dokázat, že máte zákonný důvod nosit nůž. (např. rybolov)
- je přísně zakázáno vlastnictví vystřelovacích nožů, motýlků a dýk.

Chorvatsko
- skládací i pevné nože je třeba bezpodmínečně nahlásit a zaregistrovat na hraničním přechodu. Každý nůž obdrží speciální tiskopis a registrační číslo. Při vlídné náladě pohraničníka se registrace nože obejde bez větších komplikací.
- je zakázáno nosit nože na veřejnosti.
- za zakázané zbraně zákon považuje každý nůž nebo jinou zbraň pro boj zblízka, pokud je svým designem či svou koncepcí vytvořena tak, aby způsobovala i další zranění. Sem patří tedy prakticky každý "lepší" a "ostřejší" nůž.
- ve městě a ve vozidlech hromadné dopravy raději nenoste nože vůbec.
- vyhněte se nošení nože tak, abyste k němu měli "operativní" přístup. Mohli byste být zadrženi a obviněni z trestného činu nedovoleného ozbrojování.

Irsko
- zákaz nošení nožů na veřejnosti.

Itálie
- zákaz nošení nožů ve městech.
- je třeba speciální povolení k vlastnictví motýlků, vrhacích a vystřelovacích nožů.
- za určitých okolností jsou povoleny pevné a zavírací nože.

Kanada
- zákaz skrytého nošení nože.
- zákaz nožů, jejichž čepel může být otevřena automaticky nebo gravitačně.
+ povoleno držení nožů s jednoručním otevíracím mechanismem.

Lucembursko
- vlastnictví většiny typů nožů kromě výjimek (kuchyňské) přísně zakázáno.

Maďarsko
- zákaz nošení nožů s čepelí delší než 8 cm na veřejných místech, pokud neexistuje zákonný důvod.
- zákaz automatických nožů, vrhacích hvězdic a balistických nožů na pružině.
+ držení nožů doma a jejich přeprava v bezpečném obalu je povoleno.

Mexico
- zákaz nošení jakýchkoli nožů = okamžité zatčení a uvěznění.

Německo
- zakázané jsou Jednoručně otvíratelné nože s pojistkou (bez omezení délky čepele), nože s pevnou čepelí (Messer mit einer feststehenden Klinge - ne zavírací nože) delší než 12 cm, motýlkové nože (Butterflymesser), skládací nože s dvojdílnou sklopnou rukojetí, vystřelova, boxer-nože jakož i pěstní nože (Faustmesser).
- výjimku u pěstních nožů představují nože majitelů loveckých lístků a u povolání zpracovávajících kůži a kožešinu.
+ kapesní nože jsou v zásadě povoleny – rozhodující je účel a užití nože. Výslovně povolené jsou nože s jednostranně nabroušenou čepelí, jejíž délka je kratší než 8,5 cm.
+ povolené jsou také vyhazovací nože, jejichž čepel vystřeluje z rukojeti ze strany a není delší než 8,5 cm, ve svém středu vykazuje minimálně šířku 20 % své délky, není oboustranně naostřená a má spojitý hřbet, který se směrem k ostří zužuje.
+ povoleny jsou rovněž záchranné nože (řezače pásů).
- při demonstracích jsou zakázány všechny nebezpečné předměty.

Polsko
+ povoleno držení všech typů nožů bez omezení.
- zákaz nošení mečů.
- zákaz vývozu nožů vyrobených před rokem 1945.

Norsko
- ve městech je zakázáno nošení nožů.
+ mimo města je nošení nožů údajně tolerováno.

Rakousko
- zákaz nošení nožů do škol, veřejných budov a na veřejné akce bez povolení pořadatele.
- zákaz držení a nošení nožů, které přesahují legitimní lovecké a sportovní potřeby nebo jsou maskované jako jiný předmět.
- zákaz držení a nošení nožů, které mohou sloužit jako zbraň proti lidem (bajonety).
- zákaz teleskopických obušků a boxerů.

Rusko
- zákaz nošení nožů
+ v lese povoleny lovecké nože.

Řecko
- nože se nesmí nosit na veřejných akcích.

Slovenská republika (Slovensko)
+ lze nosit nože (v pochvě, pouzdře) údajně i viditelně, ale nesmí být patrná hrozba násilí nebo samotné násilí proti jinému člověku.

Slovinsko
- zákaz vrhacích nožů, vystřelovacích nožů, prodloužených dýk, nožů s dvojitým ostřím a také nože připomínající jiné předměty.
- zákaz všech předmětů, které lze použít k útoku na člověka (i hrábě? nebo cep?).

Španělsko
- zákaz motýlkových nožů, nožů s automatickým otevíracím mechanismem, fantasy nožů, nožů připomínajících jiné předměty, dýk s čepelí delší než 7 cm.
+ držení a nošení ostatních pevných nožů je povoleno.
+ povoleny jsou zavírací nože s délkou čepele do 10 cm.

Švédsko
- zákaz motýlků, stilet, dýk, mečů a šavlí, vystřelovacích nožů.
+ je povoleno používání ostatních nožů pro oddůvodněné použití.

Švýcarsko
- zákaz vrhacích nožů, motýlkových nožů, fantasy nožů, nožů s jednoručním obslužným mechanismem (manuálním nebo automatickým) a pokud jejich celková dílka je delší jak 12 cm nebo čepel delší jak 3 cm.

Ukrajina
- zákaz slzného plynu ve spreji.
- zákaz nožů, je potřeba povolení k jejich držení.

Velká Británie a Irsko
- veškeré předměty, které mohou být použité jako zbraň, jsou zakázané pro nošení. (nože, nářadí, šroubováky, jehly). Tyto předměty nesmí být nošeny na veřejnosti a zejména ne ve městech.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 2/16/2017
Lokace: divoký západ (Cheb)
Krásný soupis. Já děkuji!!! Jen mě znepokojilo, že ani do Německa si nevezmu Predátora...Cry Martin
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 2/1/2013
Lokace: Okolí Prahy / Czech Republic
Zároveň jeden z mnohých důkazů o tom, že svět se dávno zbláznil a pouze Finové, Slováci a my Češi jsme ti, kteří si ještě zachovali svobodné rozhodování o tom, co si ten den dáme nejen pro vlastní pocit bezpečí do kapsy Confused Každopádně díky za to Ok
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 1/3/2007
Zatím... ještě pár zpráv na tv Nova ohledně pobodání apod, někomu tady ve vládě dojde trpělivost a skončí to u nás stejně.... já bych tady věřil už všemu, nechci být škarohlíd ale mám velké obavy, že nás omezení postihne brzy taky.... Beating
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 1/18/2012
Lokace: Slovensko,východ
Ahojte vospolok,
koncom júla ide dcéra a zať do Číny. Prosím všetkých, ktorí majú skúsenosti z cesty a pobytu v Číne o poznatky a rady /samozrejme hlavne čo a aké ostré sa dá pribaliť a používať. Pálenô
až na druhom mieste/ .
Vďaka
Posláno:

Štamgast
Ahojte,uplynulou sobotu jsem se nechal uvrtat k návštěvě Eiffelovky.Chyba.Oh No Nosím (nosil jsem)v kapse "civilních" kalhot reinkarnovaného mikováčka ze sedmdesátých let (čepel cca 6cm).Před vstupem ke kontrole jsem ho preventivně přendal kamarádovi na dno batůžku.Já jsem kontrolou,po vysypání kapes,prošelHappy .On neConfused .Černý , celkem sympatický mládenec (byli tam všichni takoví,černí a sympatičtí,),naprosto nekompromisně ukázal na průhlednou skříňku,kam jsem nožík i s pouzdérkem pietně vhodil.Diskuze byla bezpředmětná,mládenec nakonec ze sebe vyrazil franckovinou "Ici paragafff"Laugh Takže to, co šlo na Mont saint Michel v Paříži neplatí.K
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/23/2013
Lokace: Matička stověžatá
To je mi Tě líto. Ale oni Frantíci mají díky hadrovým hlavám výjimečný stav už docela dlouho. Mimoto na Eiffelce je tahle kontrola už po několik let, ale předtím se chovali přívětivěji, člověk si to tam mohl jen odložit.
Máš-li krátký nůž, potřebuješ dlouhou ruku.
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/15/2014
Lokace: Slovácko
Knajfíku, jestli ses dobře do té plexi bedny podíval, tak někde naspodu byl i můj Victorinox Tourist Cry . Na víno jsem si pak musel v sámošce koupit sólo otvírák Happy .
Your knife - your life.
Posláno:

Štamgast
JirkaUH napsal:
Knajfíku, jestli ses dobře do té plexi bedny podíval, tak někde naspodu byl i můj Victorinox Tourist Cry . Na víno jsem si pak musel v sámošce koupit sólo otvírák Happy .
Ahoj,v té bedýnce bylo vedle "srágor" i dost pěkných nožíků,včetně nejmíň pěti Vinoxů,asi i ten Tvůj.Pikantní na té jejich "prevenci"Confused je to,že pokud si od jejich soukmenovců koupím před vstupem některou z miliónů nabízených "eiffelovčiček",mohu s ní pobodat kohokoliv z návštěvníků.KO P.S.: příště si nožík dám do boty a zjistí úplné prd.Happy K
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum