ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Plynová pec Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/21/2017
Takže nakonec jsem udělal celou novou pec. Šamotky jsem vyměnil za žáruvzdornou desku a výsledek předkládám zde.

myishaall vložil tyto přílohy:
IMG_20171102_200405.jpg.jpg
IMG_20171102_200430.jpg.jpg
IMG_20171102_200458.jpg.jpg
IMG_20171102_200618.jpg.jpg
IMG_20171102_200641.jpg.jpg
IMG_20171102_200658.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/30/2006
myishaall napsal:
Takže nakonec jsem udělal celou novou pec. Šamotky jsem vyměnil za žáruvzdornou desku a výsledek předkládám zde.

Vyzera to dobre. Ok Len by som na tvojom mieste este zvazil ci nevymenit tu hadicu za ruru. Ako na fotke vidno, tak sa ti to skrutilo a zuzeny prierez = menej vzduchu. Tiez by sa ti mohlo stat, ze sa ti ta hadica uprostred kovania teplom zborti alebo prepali a prestane to fungovat uplne. Proste rura je rura.
1 ovečka, 2 ovečky, 3 ovečky, 4 ovečky, 5 .... teraz tu bola !!!
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 4/23/2013
...a ty sváry Shocked
Posláno:

Štamgast
baca napsal:
myishaall napsal:

Vyzera to dobre. Ok Len by som na tvojom mieste este zvazil ci nevymenit tu hadicu za ruru. Ako na fotke vidno, tak sa ti to skrutilo a zuzeny prierez = menej vzduchu. Tiez by sa ti mohlo stat, ze sa ti ta hadica uprostred kovania teplom zborti alebo prepali a prestane to fungovat uplne. Proste rura je rura.

To jsem zapoměl napsat, samozřejmě to mám v úmyslu , ale díky za radu.
Posláno:

Štamgast
Venca30 napsal:
...a ty sváry Shocked

Ja vím, ale nikdy mě nikdo vařit neučil a tak to vždy nějak poprskám. Snad se časem zlepším nebo se najde někdo kdo mi dá trochu školu.
Posláno:

Štamgast
myishaall napsal:
Venca30 napsal:
...a ty sváry Shocked

Ja vím, ale nikdy mě nikdo vařit neučil a tak to vždy nějak poprskám. Snad se časem zlepším nebo se najde někdo kdo mi dá trochu školu.

Tak si sprav pekny vecer s YouTubom... Wink

Posláno:

Štamgast
Připojený: 1/8/2014
malá picka na drobotinu;)

Heřmánek vložil tyto přílohy:
20171105_093629.jpg.jpg

Rychle vám odpovím pokud použijete tlačítko email. PM komunikace je zdlouhavá, nejsem vždy u PC.
Posláno:

Štamgast
Přidělal jsem druhý hořák k výhni. Ale zatím k němu musím mít připojený kompresor, protože nemám druhou turbínu. Kdyby měl někdo nějakou zbytečnou doma, tak se mi ozvěte a domluvíme se. Ale i s tím kompresorem to konečně dává pořádně.

IMG_20171121_162342.jpg.jpg
IMG_20171121_162446.jpg.jpg
IMG_20171121_162455.jpg.jpg
IMG_20171121_162506.jpg.jpg
IMG_20171121_162640.jpg.jpg
IMG_20171121_162647.jpg.jpg
IMG_20171121_162657.jpg.jpg
IMG_20171121_162721.jpg.jpg

pat
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 4/25/2012
To by mel bez problému utáhnout ten jeden ventilátor co tam máš. udělej si odbočku i do druhého hořáku a bude to ok.

Jinak jestli máš až teď pocit, že to dává pořádně, tak bych se zamyslel nad konstrukcí hořáku a trošku s tím experimentoval. Průměr, délka, tryska, poměr tlaku plynu a vzduchu...tekhle malou pícku by měl bez problémů utáhnout jeden. Větší pece běžně obslouží jeden hořák, mnohdy atmosferický. Poměrně dost informací je tu ve vlákně a ještě víc na netu. Vím, že je to dost práce, ale stojí za to.

Hodně zdar
Posláno:

Štamgast
pat napsal:
To by mel bez problému utáhnout ten jeden ventilátor co tam máš. udělej si odbočku i do druhého hořáku a bude to ok.

Jinak jestli máš až teď pocit, že to dává pořádně, tak bych se zamyslel nad konstrukcí hořáku a trošku s tím experimentoval. Průměr, délka, tryska, poměr tlaku plynu a vzduchu...tekhle malou pícku by měl bez problémů utáhnout jeden. Větší pece běžně obslouží jeden hořák, mnohdy atmosferický. Poměrně dost informací je tu ve vlákně a ještě víc na netu. Vím, že je to dost práce, ale stojí za to.

Hodně zdar

Děkuji za připomínku . Samozřejmě hořák jsem předělával snad desetkrát a ono by to asi stačilo i s tím jedním, ale takto je ocel zahřátá rovnomměrně po celé délce než pouze s jedním hořákem. Ale sám vím že ho ještě budu několikrát rozdělávat a snažit se ladit.
Posláno:
Pozorovatel
Připojený: 12/27/2009
ahoj.
ta turbína ti musí utiahnuť bez problemov 4 horáky. akurát by som poriešil ten nábeh z turbíny, sprav tam lievikový prechod ta trubka je dosť tenká tak turbína má velký odpor.
Posláno:

Štamgast
Presne ako pise drumcharlie, na duchadlo mas pripojenu tenku trubku pricom vystup je tak 4x vacsi. Daj tam 1,5 alebo 2" trubky s rozbockou na druhy horak a nebudes sa stacit divit.
Posláno:

Štamgast
Díly za poznatek , to mě nenapadlo a něco s tím určitě udělám.
Posláno:

Štamgast
Takže jsem poupravil výstup z dmychadla a zároveň jsem ho rozdvojil ,aby hnalo vzduch do obou hořáků a samozřejmě to je jak mi tu bylo řečeno a utáhne v pohodě oba hořáky. Takže díky za pomoc.Ok

IMG_20171202_194143.jpg.jpg
IMG_20171202_194208.jpg.jpg
IMG_20171202_194229.jpg.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/14/2012
myishaall napsal:
Takže jsem poupravil výstup z dmychadla a zároveň jsem ho rozdvojil ,aby hnalo vzduch do obou hořáků a samozřejmě to je jak mi tu bylo řečeno a utáhne v pohodě oba hořáky. Takže díky za pomoc.Ok

Jsi šikovný a pohotový - klobouk dolůAdmire Držím palce! Ok
L.
Prosím, pište mi na e-mail, ten čtu denně.:-)
Posláno:

Štamgast
libi napsal:
myishaall napsal:

Jsi šikovný a pohotový - klobouk dolůAdmire Držím palce! Ok
L.

Díky no baví mě to a baba říká , že co mám kovárnu, tak jsem nebyl ještě doma, ale to přehání.Happy
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 3/11/2014
myishaall: Hold musíš občas rozpálit i jinou pec né jenom v kovárně. Taky ta moje občas držkuje. Laugh
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/14/2012
Lubos_H napsal:
myishaall: Hold musíš občas rozpálit i jinou pec né jenom v kovárně. Taky ta moje občas držkuje. Laugh

Pěkně jsi to vystihl.Happy
Já ženě argumentuju tím, že je to lepší než chlastat, hrát hazard, nebo chodit za děvkama. Laugh
Přesto je potřeba občas vynechat a taky tmelit vztahy a rodinu.Happy
L.
Prosím, pište mi na e-mail, ten čtu denně.:-)
Posláno:

Štamgast
Připojený: 11/2/2010
A já si teprve kovárnu stavím, jen to rozpalování jiný pece - to nevím, nevím..Happy ... A zas ženě říkám, že kdo si hraje, nezlobí. Grin
Posláno:

Štamgast
Samozřejmě to hoši bylo obrazně. Ale co si budem namlouvat, čím víc rozpaluješ, tím víc chce. Všeho s mírou. Příjde mi, že ta moje by si ráno namazala na chleba lásku s pusinkama, k obědu to same a na večeři jak by smet. Ale on se lásky ještě nikdo nikdy nenajedlLaugh
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum